Adidas Parfüm Hakkında

 1. Adidas Parfüm Hakkında

  Kendi efsanelerini yaratan marka: Adidas!


  Şurası bir gerçek ki, Adidas denince herkesin aklına onlarca, yüzlerce düşünce ve imaj gelir. Hemen herkesin kişisel tarihinde Adidas ile ilgili bir ürün, bir anı vardır. Logosu, ortaokula giderken aylar boyunca vitrininde seyrettikten sonra ne yapıp edip annemize babamıza aldırdığımız ayakkabıları, sırtımıza takıp okula gitmekten gurur duyduğumuz okul çantaları, “addidas” ve türevleri şeklinde yazılan, bizim o zamanlar taklit dediğimiz, şimdilerin çakma diye nitelendirilen korsan ürünleri...

  Tamam tamam! Sakin olun. Aklıma gelen her şeyi buraya yazmayacağız. Ancak itiraf etmelisiniz ki; biz her şeyi yazmasak bile siz düşünmeyi bırakamadınız. Ne Adidas’mış arkadaş! Logosunu neyin üzerine bassan satıyor.

  Peki bu nasıl olabiliyor? Yani Birinci Dünya Savaşı döneminde iki alman genç erkek kardeşin, annelerinin çamaşırhanelerinde hiç alışılmadık şekilde tasarladıkları ayakkabılarla başlayan yolculuk nasıl oluyor da büyün dünyayı sarabiliyor ve sonunda bizim parfüm sitemizin konu başlıklarından biri haline geliyor?


  Adı: fruity-rhythm-poster-copy.jpg
Görüntülemeler: 15874
Boyutu: 67.4 KB


  Dev bir markanın ilk adımları

  Hikayeye bakınca bu iki erkek kardeşin kısmetli olduğunu düşünebilirsiniz. Çok çalışkan ve disiplinli birer Alman olmalarına bağlayabilirsiniz konuyu.
  Bizse sadece tek bir şeye bağlıyoruz: İlk günden itibaren bu gencecik iki kardeşe ilham veren ruha ve o ruhun istikrarla korunmasına.

  1920’li yıllar bütün dünya için zordu. Dünya ilk kez bir dünya savaşıyla karşı karşıyaydı ve çok temel gereksinimleri karşılayabilmek bile zordu. Dünyanın yepyepi bir ayakkabıdan önce düşünmeleri gereken çok fazla şey vardı. İnsanları barıştıracak, akan kanı durduracak şey topla tüfekle değil, sanatla, sporla mücadele etmekti. Ancak insanlar henüz bunu fark edememişlerdi. Günümüze geldiğimizde de savaşları artık topların, tüfeklerin değil markaların kazandığını görüyoruz. Bizim için bugün bu denli ironik olan bu konu o günlerde Adolph ve Rudolph Dassler kardeşlerin hesaplarında var mıydı, bilemiyoruz. Ancak bugün Adidas’ın geldiği noktaya baktığımızda savaşı onların kazandığını görüyoruz.
  Adidas markası yaratıcısı Adolph Adi Dassler’in isminden doğan bir marka. Bahsettiğimiz o ruh da bizzat Adolph Adi Dassler zihninden çıkma. Tüm hayalleri sporla ilgili olan ve markayı yaratırken özgüvenli ve başarılı nesilleri ilham alan Adolph Adi Dassler ilk patlamasını ilk atletik ayakkabıyı tasarlayarak ve bunun 1928 yılında bir olimpik etkinlikte kullanılmasını sağlayarak gerçekleştirdi. Kadınlarda 800 m koşucusu Lina Radke-Batschauer bu alanda ilk altın madalyayı kazanan sporcuydu. Bu gururun sahipleri Dassler kardeşler 1936 yılındaki Berlin Olimpiyatları için hemen bir prototip çizdiler ve Amerikalı atlet Jesse Owens’ın kendi ayakkabılarıyla altın madalya kazanması sayesinde hayatlarının en önemli dönemecine girdiler. Artık tüm dünyadaki atletler Dassler kardeşlerin tasarladığı ayakkabıları giymek istiyorlardı. Bu ayakkabılar ileride de sporda başarılı olmanın sırrı olarak görülecekti. Markanın ruhu tam da Adolph Adi Dassler'in hayal ettiği biçimde şekilleniyordu.

  Sonraki yıllar Birinci Dünya Savaşı'nın ardından öyle pek de barış sağlanamadığını, liderlerin ve çıkarların daha kan dökmek istediklerini gösterdi. İkinci Dünya Savaşı yalnız ülkeler arasında değil, Dassler kardeşler arasında da yaşandı. İki kardeş yollarını ayırdılar. Adolph şirketin başında kaldı. Rudolph kendi yoluna gitti. Onun için hemen üzülmeyin. O da efsane marka Puma’yı kurdu. Rudolph Dassler'in yarattığı Puma da dünya çapında bir marka olmayı başardı. Ancak 100 kişiye sorsak önemli bir oranının Önce Adidas diyeceğinden kuşkumuz yok.
  Adolph Adi Dassler Adidas markasında tüm hayalini gerçekleştiriyordu. Özgüvenli ve başarılı nesiller hayali, başarılı sporcuların tercih ettiği bir imaja, bu imaj da dünyadaki hemen her sporu destekleyen ve dünyaca sevilen güçlü bir markaya dönüşüyordu. Adidas spor türlerine uygun olarak, sporcuların performansını yükseltecek nitelikte ürünler tasarlıyor, bunları o branşların başta en iyileri olmak üzere tüm sporcular giyiyor, marka sporcuları, sporcular markayı meşhur ediyordu. Ünlü boksör Mohammed Ali belki de Adidas’la en çok özdeşleşen sporcu olmuştu.

  Adı: adidas_parfum.jpg
Görüntülemeler: 15233
Boyutu: 90.4 KB


  Adidas’ın Parfüm Açılımı

  Ayakkabıları diğer spor ekipmanları, aksesuarları veeee nihayet kokular ve vücut bakım ürünleri izledi. Tamam, ben buna biraz şaşırıyorum. Ayakkabıdan spor malzemeleri üretimine geçmek makul. Parfüm de neyin nesi? Belki o yıllarda biri bana bu fikirle gelse “Zaten dünyayı sallıyoruz, parfüm bizim işimiz mi?” der, ukala ukala gülerdim. Belki de bu fikri ortaya atan kişinin bir budala olduğunu düşünürdüm. Ama Adidas yaptığı her işte eğer markanın bir ruhu varsa başarının da peşinden geleceğini bize defalarca ispatladığı için şimdi bu fikri dahiyane buluyorum.

  1984 yılında projelendirilen Adidas parfüm 1985 yılında hemen mi başarıya ulaşır? Ulaştı. Adidas parfüm erkek kategorisinde Adidas Deep Energy ve Adidas Ice Dive ile ortalığı kasıp kavurdu. Adidas parfüm kadın kategorisinde de Adidas Free Emotion ve Adidas Naturel Vitality ile başta atletler olmak kadınları peşinden sürüklemeye başladı. Ya da bu parfümü süren kadınlar erkekleri peşinden sürüklemeye başladı. Belki de Adidas parfüm süren erkekler kadınları sürükledi. Şimdi bilemiyorum. Tek bildiğim dünyanın Adidas parfüm peşinden sürüklenip gittiği. Bu dört koku bugün hala üretiliyor ve milyonlarca insan tarafından tercih ediliyor.

  Adidas Parfüm Tasarımcıları Kimler?
  Biliyor musunuz, bugüne kadar tam 43 parfüm tasarımcısı Adidas parfüm için kokular tasarlamış. Bunların en popülerleri Ursula Wandel, Alain Astori, Jean-Pierre Mary, Martine Pallix, Nathalie Lorson, Jean-Pierre Bethouart, Harry Fremont, Olivier Pescheux, Philippe Bousseton, Benoist Lapouza, Quest International, Sabine De Tscharner, Harry Fremont ve Maurice Roucel. Kendilerini şahsen tanımam, ama şu an beni okuyorlarsa buradan tebrik etmek isterim. Adidas’ın spor ekipmanlarında bu kadar başarılı olduktan sonra Adidas parfüm başarılı olamadı gibi bir haber, eski zamanlarda olsak adamın kellesini götürür. Demek ki Adolph Adi Dassler’in markayı üzerine inşa ettiği ruhu iyi kavramışlar. Bravo!

  Buradan bir alkış da parfüm şişelerinin tasarımcılarına göndermek gerek. Adidas parfüm erkek ve Adidas parfüm kadın şişelerini tasarlarken hiç parfüm markalarının şişe tasarımlarından esinlenmemişler. Onlar kokularını da şişelerini de Adidas gibi tasarlamışlar. Yani sporcunun her daim yanında olmaya yönelik formlara sahip olarak. Tutuşları kolay, dayanıklı, kolay açılıp kapanan kapaklara sahip şişeler adeta maç esnasında gol pozisyonuna girmeden az önce sürebilelim diye tasarlanmışlar. Çok akıllıca!

  İsterseniz sabahtan akşama ofiste bilgisayar başında vakit geçirin, isterseniz spora ilginiz sadece izleyici düzeyinde olsun... Ya da her yıl istikrar gösteremeyeceğini bile bile spor salonlarına yazılan, ilk 3 hafta hevesle devam eden, sonra kendisini elinde kumandayla televisyon karşısında bulunlardan biri olun. Eğer sizin de içinizde dinamik bir ruh varsa, enerjinizin yüksek olmasını istiyorsanız, kendinizi Adolph Adi Dassler’in tanımladığı özgüvenli ve başarılı nesiller kavramına dahil etmek istiyorsanız, işe kokunuzdan başlayabilirsiniz. Adidas parfüm bayan ve Adidas parfüm erkek serileri kendilerinde dünyayı tersine çevirecek gücü bulan sporculardan ilham alarak tasarladığı kokularıyla 82 ülkede ulaşılabilir fiyatlarla satışta. Bizim tavsiyemiz yeni bir kokuya geçmek isteyenlerin Adidas parfüm çeşitlerine bir şans vermesi yönünde.


  Adı: adidas-ice-dive_parfum.jpg
Görüntülemeler: 17024
Boyutu: 95.6 KB  Gelin, Adidas parfüm çeşitlerine bir bakalım:

  Adidas parfüm erkek çeşitleri:


  Adidas Fresh Impact

  Harry Fremont tarafından yaratılan kokunun üst notalarında Amalfi limonu, yeşil aromalar ve karpuz var. Adidas Fresh Impact, orta notalarında muskat ve zencefil aromalarını taşıyor. Parfümün temel notalarını ise silhat, misk ve beyaz misk otu oluşturuyor. Adidas Fresh Impact'ı 50ml EDT, 100ml EDT, 150ml Deo Spray ürün olarak satın alabilirsiniz.

  Adidas Extreme Power

  Ünlü futbolcu Zinedine Zidan tarafından tanıtılan kokunun üst notalarında kasnı otu, bergamot ve limon var. Orta notalar sardunya, kahve ve yeşil elma aromalarını taşıyor. Parfümün temel notalarını ise sandal ağacı, silhat, sedir ve Tonka fasulyesi oluşturuyor.

  Adidas Fair Play

  Ağaç aromalarının yoğunlukta olduğu kokuda aromalar bir arada mükemmel bir dengeyle karıştırılmış. Misk, silhat, lavanta, menekşe, tik ağacı ve kakule parfümün karakteristik konusunu oluşturan notalar.

  Adidas Ice Dive

  Philippe Bousseton imzası taşıyan Adidas Ice Dive parfümünün üst notalarında kivi, lavanta, mandalina, yuzu, nane, greyfurt, anason ve bergamot var. Orta notalar sandal ağacı, silhat, sardunya aromalarını taşıyor. Ice Dive'ın temel notalarını ise Tonka fasulyesi, beyaz misk otu, vanilya, karabiber ve esmeramber oluşturuyor.

  Adidas Dynamic Pulse

  Adidas parfüm çeşitleri arasında en alışılmadık notalarla tanışın. Adidas Dynamic Pulse'un üst notalarında yeşil elma, domates yaprağı, maydanoz, karabiber, anason, bahçe nanesi, ananas ve mandalina var. Orta notalar zencefil, sedir ağacı, lavanta, yasemin, ardıç, sardunya ve misk aromalarını taşıyor. Parfümün temel notalarını ise sandal ağacı, kekik ve meşe ağacı oluşturuyor. Adidas Dynamic Pulse için 100ml EDT ve 150 ml Deo Spray ürün seçenekleri bulunur.

  Adidas Team Force
  2000 yılında piyasaya sürülen kokunun üst notalarında aldehit, portakal, ananas, mandalina ve limon var. Orta notalar ardıç ve yasemin aromalarını taşıyor. Parfümün temel notalarını ise sandal ağacı, misk, beyaz misk otu, sedir ve tütün oluşturuyor.

  Adidas Intence Touch
  2011 yılında piyasaya sunulan kokunun üst notalarında kırmızı biber, karabiber, yeşil aromalar ve biberiye var. Orta notalar Tonka fasulyesi, çay, kırmızı elma, kivi aromalarını taşıyor. Parfümün temel notalarını ise beyaz misk otu, sandal ağacı, silhat, ahşap aroması ve meşin oluşturuyor.

  Adidas Pure Game
  2010 yılında piyasaya sunulan kokunun üst notalarında limon, mandalina, reyhan ve karabiber var. Orta notalar lavanta, ahşap aroması ve selvi aromalarını taşıyor. Parfümün temel notalarını ise sandal ağacı, silhat, tütsü ve tonka fasülyesi oluşturuyor.

  Adidas Victory League

  2006 yılında piyasaya sunulan Adidas Victory League notalarını tarçın, lavanta, beyaz misk, vanilya, reyhan, armut ve sedir oluşturuyor. Victory league, 100ml EDT, 50ml ve 100ml After shave olarak ürün seçenekleri bulunabilir.

  Adı: Adidas-Extreme-Power-parfum.jpg
Görüntülemeler: 15515
Boyutu: 63.8 KB


  Adidas parfüm kadın çeşitleri:

  Adidas Happy Game
  2011 yılında yaratılan kokunun üst notalarında klementin mandalina ve kızılcık var. Orta notalar yasemin, frezya ve çiçek aromalarını taşıyor. Parfümün temel notalarını ise ağaç aromaları ve misk oluşturuyor. 50ml EDT, 75 ml deodorant spray ürün seçenekleri ve 30ml EDT içeren hediye set olarak satıştadır.

  Adidas Natural Vitality Maurice Roucel tarafından yaratılan kokunun üst notalarında liçi meyvesi, kırmızı elma, portakal ve domates var. Orta notalar Osman çiçeği, lotuş çiçeği ve karpuz aromalarını taşıyor. Parfümün temel notalarını ise sandal ağacı ve beyaz misk otu oluşturuyor.

  Adidas Fruity Rhythm

  2008 yılında yaratılan kokunun üst notalarında siyah erik ve ahududu var. Orta notalar siklamen çiçeği ve frezya aromalarını taşıyor. Parfümün temel notasını ise beyaz misk otu oluşturuyor. 50ml EDT ve 75 ml spray deodorant ürün çeşitleri vardır.

  Adidas Pure Lightness


  2008 yılında yaratılan kokunun üst notalarında kavun ve kırmızı elma var. Orta notalar yasemin, manolya, menekşe ve inci çiçeği aromalarını taşıyor. 50ml EDT ve 75 ml spray deodorant olarak kullanımdadır.
  Parfümün temel notasını ise beyaz misk otu oluşturuyor.

  Adidas Parfüm Reklamları
  nda Ünlülerin Damgası

  Adidas parfüm reklamlarında Zinedine Zidane gibi ünlü sporcuları ve de sportif figürleri kullanıyor. Enerjiyi, sportifliği, özgüveni ve başarılı nesilleri tüm ürünlerinin reklamlarında kullanılan Adidas’ın Adolph Adi Dassler’in üzerinden uzun yıllar geçmesine rağmen korumaya devam ediyor. Ne dersiniz bilmiyorum, ben bir markanın bir kuruluş felsefesinin olmasının ve bu felsefenin iletişim yolları değişse de sabit kalmasının başarıyı nasıl getirdiğini görmek için Adidas’ı incelemenin yeterli olduğunu düşünüyorum. Yoksa işi başlangıçta ayakkabı yapmak olan bir markanın parfüm ürünlerinde de bu kadar başarılı olmasını açıklayamayız.

  Elbette zaten bilinen bir markayla yola çıkmanın avantajları da var. Yine de asıl başarının iyi parfümler üretmenin yanı sıra iyi bir iletişim yapmak olduğunu unutmamak gerek. Adidas parfüm reklarına baktığınızda enerji hissetmemeniz mümkün değil.

  Adidas kokuların çoğu deodorant olarak da ürün seçenekleri sunuyor. Eğer kaliteli ve enerjik bir deodorant kullanmak istiyorsanız, Adidas kozmetik alışveriş listenizin en baş sıralarında olmalı.

  Ürünler ve Fiyatlar Hakkında

  Adidas parfüm fiyat konusunda da cazip. Dünyaca ünlü parfüm markalarına kıyasladığınızda fiyatlar oldukça makul. Adidas parfüm yorumları da tarafınızdan okunduysa, kendiniz bir fiyat/kalite dengesi yapabilirsiniz. Eğer okumadıysanız ve aklınız biraz karışıksa forumumuz zaten bunun için var. En iyi, en ucuz, en çok satan, en beğenilen, en etkileyici, en uygun fiyat sunan, en favori parfüm markaları hakkında hem bilgi alabilir hem de deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz.

  Sizlerin katılımıyla en iyi parfüm anketi de burada mevcut. Evet, koku seçmek, tam da kendine yakışanı bulmak önemli. Sevdiklerinize hediye edebileceğiniz parfüm seçenekleri, fiyatlar hem kozmetik bakımı, markalar gibi konularda bilgi edinebilir; hediye set, hediyeli ürün set gibi fırsatlardan da faydalanabilirsiniz. Bu konuda forumlarımızdan yararlanabileceğinizi umuyoruz.
  Eklenen Resimler Eklenen Resimler   


Adidas Parfüm yorumları okuyup ve fiyatlari karşılaştırıp en ucuz Adidas Parfüm Hakkında online alışveriş'de bulun. Adidas Parfüm Hakkında kullananlar.