İspanyol Ateşine can Veren Banderas Parfümleri

Jose Antonio Dominguez Banderas, kısaca Antonio Banderas’ı nasıl bilirsiniz neseler, o bir yönetmen, yapımcı, şarkıcı ve asıl konumuz olan parfüm sevdalısı bir İspanyol asıllı oyuncu derdik. Oynadığı filmler kadar ticari kafasını kullanarak şöhretli ismini ön plana çıkarıp, parfüm dünyasında da bizleri yalnız bırakmıyor. Çocukluk döneminde her erkeğin hayallerini süsleyen futbolcu olma fikriyle yanıp tutuşan Banderas, okul tiyatrosunda aldığı görevler ve oldukça başarılı oyunculuğuyla kısa zamanda herkesin dikkatini çekiyor ve İspanya Tiyatro Topluluğuna girerek, oyunculuk macerasına başlıyor.

1993 yılına kadar ufak tefek filmlerde başrol kapan Banderas, asıl oyunculuğunu Philadelphia filmiyle gösterebildi. Tüm Hollywood camiası, Tom Hanks’ın AIDS’li bir adamı canlandırdığı filmde Banderas’ı gay sevgilisi olarak tanıdı ve kariyeri bu noktadan sonra canlanmaya başladı diyebiliriz. 1995 yılında ünlü Desperado filminde hem şarkıcılığını hem de muhteşem oyunculuğunu tüm dünyaya kanıtlamayı başaran Banderas, Madonna ile Evita müzikalinde de rol aldı. Seslendirme sanatçısı olarak sevimli kocaman yaratık Shrek filminde Çizmeli Kedi’ye hayat verdi.

Adı:  Antonio Banderas Parfüm reklam.jpg
Görüntülemeler: 20123
Boyutu:  69.4 KBOnca başarısının yanında, farklı dallarda isminin markalaştırmak adına değişik ticari kollarda da var olmak isteyen Antonio Banderas, 1996 yılında Puig firmasıyla anlaşarak Antonio Banderas parfümlerini üretmeye başladı. Banderas ilk parfümünü 1997 senesinde Diavolo ismiyle piyasaya sürdü. Bugünkü kadar popüler isimlerin parfüm çıkarma eğiliminde olmadığı bir dönemde piyasaya sürülen Diavolo, ünlü moda evlerinin parfümlerini sollayarak, çok geniş kitlelerin merakını uyandırmayı başarmıştı. Üstelik dönem itibariyle diğerlerine nazaran uygun fiyata sahip olması ve elbette marka isminin Antonio Banderas gibi ikonik bir sıfata sahip oluşu, parfümün satış rekorları kırmasını sağlamıştı. Elde ettiği bu başarıdan sonra, erkek parfümleri serisine devam eden oyuncu, ardı ardına koleksiyonuna bayan parfümlerini de ekledi. Koleksiyonunda 20’den fazla kokunun bulunduğu Antonio Banderas parfümlerinden en öne çıkan kokuları şimdi hep beraber inceleyelim.

Adı:  Antonio Banderas Parfüm reklamı.jpg
Görüntülemeler: 21879
Boyutu:  62.5 KB


Antonio Banderas Parfümlerinin İlk Kokusu Diavolo

1997’de şöhretinin en üst seviyede olduğu yıllarda çıkardığı Diavolo erkek parfümü, satış rekorları kırmasın da ne yapsın. Düşünsenize, o artık sadece filmlerini seven hayranları tarafından tutulan bir sanatçı değil, o arkasında İspanya ve kolonilerinin de bulunduğu, dünyada 500 milyon kişinin konuştuğu İspanyolcanın ikonik adamı haline gelmişti. Bir de üzerine yine İspanyolca bir kelimeyle parfümünü isimlendirince, parfümün iyi kokmasından evvel, Amerika’da farklı kültürlerin bayrağını taşıdığı için sevildi. Şimdi haksızlık etmeyelim Diavolo erkek parfümü de yakaladığı bu başarıyı hak eden bir kokuya sahip.

Antonio Banderas Diovolo erkek parfümü güzel bir kompozisyona sahip oryantal baharatlı sınıfına sokabileceğimiz bir koku. Kokunun tasarımcısı Rosendo Mateu. Diavolo başlangıç notalarında yeşil yapraklar, mandalina ve bergamot aromasıyla karşılıyor bizleri. Aradan yaklaşık 1 saat geçtikten sonra kokunun kalbine doğru yolculuğa çıkıyoruz ve burada da karşımıza biber, paçuli ve sardunya çıkıyor. En sonunda sandal ağacı, deri ve miskle kapanışı yapılan kokunun temiz, net ve anlaşılır notalarının hepsini ayrı ayrı duyabiliyoruz. Antonio Banderas Diavolo erkek parfümünü 50 EDT ve 100ml EDT (Eau de Toilette) Spray ve tamamlayıcı ürünleri 100ml Tıraş Sonrası Losyon ve 150 ml Deodorant Spray şeklindeki parfüm setleriyle piyasada bulabiliyorsunuz. Ömrü ve kalıcılığı ortalamanın altında yaklaşık 5 ila 7 saat süren bir kalıcılığı var.

Diavolo’nun reklam filmine göz attığımızda ise hemen hemen her kokusunda başrolde oynayan ve katkı sağlayan Antonio Banderas’ı görüyoruz. Bir kahvaltı masasının başında gözlüklü ve gazete okuyan adam, yanındaki güzel kadının bakışlarının odaklandığı yan masadaki Antonio Banderas’ı görünce “ kim bu adam” diye soruyor, kadınsa “o bir Diavolo” cevabını veriyor. Parfümün ismini bir kahraman sıfatı gibi kullanarak diğerlerinden ayırmayı başarıyorlar.

Adı:  Antonio Banderas Parfüm resmi.jpg
Görüntülemeler: 19313
Boyutu:  32.3 KB


Antonio Banderas Mediterraneo, Bir Akdeniz Kokusu

Antonio Banderas parfümlerine yine bir erkek kokusuyla devam ediyoruz ve şimdi karşımızda Mediterraneo Antonio Baderas erkek parfümü geliyor. İspanyol kozmetik üreticisi Piug’le ortaklığı sonucunda “celebrity fragance” kategorisinde parfümerilerde gördüğümüz bu koku, odunsu aromatik sınıfına sokulabilir. Mediterraneo da yine parfüm tarasımcısı Rosendo Mateu tarafından oluşturuldu. Resmi web sitelerinde Mediterraneo erkek parfümü için” Akdeniz’in muhteşem doğasına ithafken yapılmış arındırıcı ve tazelik veren bir parfüm” tanıtımı yer alıyor. İlk kokusunda elde ettiği başarıdan sonra fiyatları biraz artırma yoluna giderek, kazanç sağlamaya sağladıkları kesin gibi görülüyor. Ama olsun güzel ve net bir koku daha çıkıyor karşımıza. Notalarına baktığımızda ise, ilk anda, bergamot aroması biber ve zencefilli bir baharatlı karışım ile karşılaşıyoruz birkaç dakika içinde aromalar sanki dans etmeye başlıyor ve daha da yoğunlaşıyor. Sonraki notalarda Mediterraneo nihayet sıcak amber, vetiver ve zarif misk kombinasyonu ile teninize yapışıyor ve arada rahatlatıcı turunçgiller aromalarını da duymaya başlıyorsunuz.

Mediterraneo Antonio Banderas Men erkek parfümü şişesi içindeki baharat aromalarından ve Akdeniz’in yeşilinden ilham alınarak tasarlanmış. Başlığını tutan flakon denizin rengi çağrıştırıyor ve ahşap bir görünüme sahip bir stoper bize baharatlı aromasının sinyallerini veriyor. Akdeniz’in yeşili sıvısı ve kartonetindeki yeşil nüanslar ve elbette adıyla,” ben Akdenizliyim” diyerek bağırıyor sanki. Antonio Banderas Mediterraneo erkek parfümünü 50 EDT ve 100ml EDT (Eau de Toilette) Spray ve tamamlayıcı ürünleri 100 ml Tıraş Sonrası Losyon ve 150 ml Deodorant Sprey şekildeki parfüm setleriyle piyasada bulabiliyorsunuz. Gücü ortalamanın biraz altında yaklaşık olarak 4 ila 6 saat arasında bir ömrü var.

Diğer parfümleri Black Seduction ve Spirit For Men hakkındaki bilgileri de aşağıdaki linklerden edinebilirsiniz.

http://www.parfumforum.com/antonio-banderas-f7/
Antonio Banderas Spirit For Men Erkek Parfüm

Adı:  Antonio Banderas Parfüm.jpg
Görüntülemeler: 25365
Boyutu:  79.3 KB


Antonio Banderas Split for Woman, ve nihayet Fifi ödülü

Antonio Banderas, Split for Woman Antonio Banderas bayan parfümüyle, sadece parfüm severlerin değil, nihayet parfüm otoritelerinin de ilgisini çekmeyi başarıyor. 2005 yılında piyasaya sürdüğü koku, parfüm dünyasının Oskar’ı olarak kabul edilen FiFi ödüllerine 2006 senesinde layık görüldü. Kokunun notalarına baktığımızda yine değişmeyen oryantal aromalarını görüyoruz ama bu sefer biraz daha modernize edilmiş haliyle karşımızda duruyor. Açılış notalarında afrodizyak etkili portakal çiçeği esansını, frezyayı, erik ve taze kesilmiş çiçek buketlerini duyuyoruz. Orta notalarda ise, bu sefer meyveli bir açılışla başlıyor, birkaç saat sonra ise, kapanışı beyaz sandal ağacı ve misk notalarıyla yapıyoruz. Kullanıcı yorumlarına baktığımızda hep aynı ifadeye rastladık, “hafif, tatlı ve kadınsı”. Yazlık koku olarak piyasaya sürülmüş olmamasına rağmen, yaz gecelerinde rahatlıkla kullanabileceğiniz bir tazeliğinin olduğunu söyleyebiliriz. Antonio Banderas Split for Woman kadın parfümünün pembe-kırmızı ters huniye benzeyen bir şişesi var. Formu ve metalik kapağıyla meyveli bir çiçeksi kokusu olduğunu anımsatsa da, içeriğindeki baharatımsı aroma ile şaşırıveriyorsunuz.

Adı:  Antonio Banderas Parfümler.jpg
Görüntülemeler: 19113
Boyutu:  29.3 KB


Fiyat ve Ürün Bilgileri

Celebrity fragance kategorisinde, belki de en çok başarıyı elde etmiş markalardan birisi olan Antonio Banderas Erkek parfümlerini ve bayan parfümleri inceledik. Marka haline getirdiği ismi ve ticari başarılarına ardı arkası kesilmeyen FiFi ödüllerini de ekleyen ünlü oyuncu, bizlere her zaman bir İspanyol, bir Akdenizli olduğunu hatırlatıyor. Her parfümünde Akdenizlilik ruhunu gösteriyor. Eğer siz de Antonio Banderas erkek ve kadın parfümü dünyasına göz atmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Bu etkileyici parfümlerinin aromalarına, notalarına ve arkasında bulunan tasarımcılarına dair bilgileri paylaşıyoruz. Ürün bilgileri, fiyat bilgileri de sitemizde yer alıyor, En sevilen, en beğenilen parfümleri bulabileceğiniz gibi, en ucuz parfüm kampanyalarından ve parfüm setlerinden yine sitemiz vasıtasıyla haberdar olabilirsiniz. Lütfen bizimle kalın ve değerli bilgilerinizi bizimle paylaşın.