Burberry Parfüm Hakkında

 1. Post Burberry Parfüm Hakkında

  Burberry markasının kökenleri


  1856 yılında Thomas Burberry, İngiltere’nin Basingstoke şehrinde günlük giyim malzemeleri dükkânını açtığına henüz 21 yaşındaydı. İngiliz çoban ve çiftçiler tarafından giyilen, oldukça rahat ve gevşek ketenlerden esinlenerek ürettiği gabardin kumaşların patentini aldı. Böylelikle o döneme ve kendisinden sonra gelen girişimcilere, markalaşmanın, sektör içinde en etkili satış yöntemi olduğunu göstermiş oldu. Bugün bile çoğu çevreler tarafından aldığı gabardin kumaş patenti için, devrimci bir yenilik olduğu kabul ediliyor. Burberry’nin markalaşması ve adını dünyaya duyurması işte bu hafif ve nefes alan gabardin kumaşlar sayesinde oldu. Kral Edward’ın büyük basın topluluğunun bulunduğu bir toplantıdan ayrılırken “Bana Burberry’mi getir” cümlesi, dönemin tüm gazetelerinin manşetlerini süsledi.

  Adı: burberry reklami 1926.jpg
Görüntülemeler: 10060
Boyutu: 55.3 KB


  Bu olaydan sonra Londra’nın Haymarket Caddesi üzerinde bulunan Burberry mağazasında satış rekorları kırıldı.
  Üst düzey yetkililer, havacılar, dağcılar tarafından prestij kazanan Burberry, su geçirmeyen ve hafif kumaşıyla kaşiflerin de ilgisini çekmeyi başardı. Güney kutbu keşfine çıkan Ernest Shackleton ve dünyanın en yüksek dağı olan Evereste çıkan George Mallory tarafından giyilerek, ününe ün katmayı ve zorlu hava koşullarında da gabardin kumaşın ne kadar dayanıklı olduğunu göstermeyi başardı. 1914 yılında savaşa katılan askerler için tasarladığı trençkotları, savaştan sonra sivil halk arasında popüler oldu. Burberry ilk olarak 1920’de bugün hala en bilinen desen olan İkonik Burrbery desenini trençkotların astarı olarak kullanmaya başladı ve bu ikonik desenine “check” ismini veren Burberry, bunun da patentini alarak marka kimliğini iyice sağlamlaştırmış oldu.

  Adı: burberry reklami 1953 - Kopya.jpg
Görüntülemeler: 10075
Boyutu: 32.3 KB


  Ürettiği her giyim eşyasının, çantaların, şemsiyelerin, valizlerin ve elbette kadın ve erkek parfümlerinin üzerinde kullandığı bu ikonik Burberry deseniyle, kullanıcılarına, sadece iyi birarkayı kullanıyor olduklarını değil, aynı zaman da kaliteden anlayan ve zevk sahibi bir insan oldukları hissini aşılamayı başardı. Zaman içinde denizaşırı sulara ve uzak ülkelere de ağını genişletmek isteyen Burberry, bugün 500’den fazla mağazası ile 50’ye yakın ülkede satışı yapılan, dünya devi lüks tüketimalzemeleri satan bir şirket unvanını almayı başardı. 2002 yılında Londra borsasına giren urberry, Business Weekly dergisinin yaptığı araştırmaya göre dünyanın 98. En değerli markası olarak belirlenmiştir.

  Burberry Markası Modernleşiyor...

  1999 yılı itibariyle eskiden daha muhafazakâr, klasik bir İngiliz gibi görülen marka imajlarına son vererek, daha çağdaş ve çok kültürlü tasarımlar yapmaya başladılar. 1981 yılında çıkardıkları ilk parfümden sonra 10 yıl kadar arfüm piyasasına ürün vermeyen Burberry, sanat yönetmenleri Christopher Bailey sayesinde, lüks tüketimin parfümsüz olmayacağını anlayarak, koku pazarındaki konumunu güçlendirmeye karar verdi. Bu sayede, en beğenilen parfümleri ve hatta çoğu insanın en favori parfümleri arasında göstereceği birçok parfümün öncülüğünü de yapmış oldu.

  2000 yılında Burberry Weekend ve Burberry Touch

  2006 yılında Burberry London ve Burberry London for Men

  2007 yılında Burberry Summer ve Burberry Brit Sheer

  2008 yılında Burberry The Beat, Burberry London Speacial Adition, Burberru The Beat for Men

  2010 yılında Burberry Sport for Women, Burberry Sport for men, Burberry Summer 2010 ve Burberry Brit Limited Edition

  2011 yılında Burberry Sport Ice, Burberry Summer 2011, Burberry Body 2011

  2012 yılında Brit Summer Edition, Brit Summer for Men ve Body Tender

  Adı: burberry reklami 1968.jpg
Görüntülemeler: 9996
Boyutu: 86.2 KB  Burberry Parfümleri veTasarımcıları

  Body Intense Burberry Bayan Parfümü, yoğun olarak meyve aromaları içeriyor. 2011 yılında piyasaya sürülen bu parfümün yaratıcısı Michel Almairac’tır. Üst notalarında pelin, şeftali ve frezya, orta notalarda süsen, sandal ağacı ve gül, alt notalarda ise, kaşmir, vanilya, kehribar ve misk bulunuyor. Body Intense Burberry Woman 84 ml EDP seçeneği ile piyasadır.

  Burberry Body, şeftali, frezya, gül, süsen, sandal ağacı, vanilya, amber ve misk notalarına sahip meyveli ve çiçek kokulu bir parfümdür. Tasarımcısı Michel Almairac tarafından üretildikten sonra piyasaya sürülmedi sadece reklamlara, özellikle sosyal medya da parfümün tanıtımına başlandı. Burberry, Body Bayan parfümü için” bugüne kadar ürettiğimiz en şehvetli koku” açıklamasını yaparak, şişesinin de bu temaya uygun olarak tasarlandığını belirtiyor. Burberry Body şişesi, gül formu verilerek kazınmış, değerli bir mücevheri anımsatıyor ve şişe birçok boyutlu ve katmanları olan bir kesime sahip. Burberry Body'nin yüzü olarak seçilen manken Roise Huntington-Whitey, üzerinde sadece bir trençkot ile boylu boyunca uzanarak, parfümü sürmektedir. Burberry Body için çekilen video ise, koku piyasaya sürülmeden evvel sosyal medyada paylaşılmış ve facebookda rekor bir takipçi sayısına ulaşarak, piyasaya çıkmadan evvel reklamı en çok satan koku olarak adını yazdırmıştır. Kullanıcıları yine sosyal medyada buluşarak en iyi parfüm anketinde hatırı sayılır bir sıraya yerleşmesine katkı sağlamışlardır.


  Adı: burberry body bayan parfümü reklam.jpg
Görüntülemeler: 12300
Boyutu: 87.5 KB


  Burberry Brit for Men, 2004 yılında AntoiBurberry Brit for Men Erkek Parfümü, 2004 yılında Antoine Maisondieu tarafından tasarlandı. İçeriğinde, yeşil mandalina, bergamot,zencefil, kakule, muskat ve sedir notalarını barındıran Burberry Brit for Men, oryantal aromalar içeren bir erkek parfümü olarak, ilk bakışta çok fazla harmanlanmış gibi görünse de, orta notalara gelindiğinde yoğun olarak sakinleştirici bergamot aromasına geçiş yapar ve oldukça rahatlatıcı bir nota ile gün boyu tazeliksağlar.
  Antoine Maisondieu, ünlü parfüm tasarımcısı, 1961 Grasse doğumludur. Parfüm tasarımcısı olmadan evvel hukuk okumuş fakat kokulara ve aromalara olan düşkünlüğü sebebiyle sonradan ünlü parfüm okulu Roure’a giderek eğitimini tamamlamıştır. Antoine Maisondieu şu an hala Givaudan firmasına çalışıyor. 100 ml EDT ve after shave seçenekleri ile piyasaya sunulmuştur.

  Burberry Brit Sheer Women, 2007 senesinde Emilie Coppermann tarafından tasarlandı. Çiçeksi ve meyveli bir koku olan Brit Sheer Bayan, ananas, mandalina, şakayık, şeftali ve kapanış olarak da misk ve odunsu notalara sahiptir.

  Burberry Brit Woman, ünlü Burberry geleneğinin peşinden koşuyor ama daha modern, daha ironik ve daha kişilik sahibi bir koku olarak değişimi seviyor. Yeşil limon, buzlu, armut, beyaz badem notalarıyla açlış yapıyor, beyaz şakayık, vanilya ile devam edip, kapanış notalarında ise, amber, tonka fasulyesi, maun ile sonlanıyor. Nathalie Cracia-Getto tarafından yaratılan koku 2003 senesinde piyasaya sürüldü. Burberry Brit'in 50 Ml. EDT ve 100 Ml. EDT ambalaj çeşitleri mevcuttur.

  Burberry Classic for Men, diğer erkek parfüm markalarının rekabetçi ortamında,1996 yılında Burberry tasarım evi tarafından üretildi ve rekabete rağmen çok sevildi. Burberry Classic for Men, keskin baharatlı bir kokudur ve lavanta ve kehribar notalarına sahiptir. ne Maisondieu tarafından tasarlandı. İçeriğinde, yeşil mandalina, bergamot, zencefil, kakule, muskat ve sedir notalarını barındıran Burberry Brit for Men, oryantal aromalar içeren bir erkek parfümü olarak, ilk bakışta çok fazla harmanlanmış gibi görünse de, orta notalara gelindiğinde yoğun olarak sakinleştirici bergamot aromasına geçiş yapar ve oldukça rahatlatıcı bir nota ile gün boyu tazelik sağlar.

  Antoine Maisondieu, ünlü parfüm tasarımcısı, 1961 Grasse doğumludur. Parfüm tasarımcısı olmadan evvel hukuk okumuş fakat kokulara ve aromalara olan düşkünlüğü sebebiyle sonradan ünlü parfüm okulu Roure’a giderek eğitimini tamamlamıştır. Antoine Maisondieu şu an hala Givaudan firmasına çalışıyor.

  Burberry Brit Sheer Women, 2007 senesinde Emilie Coppermann tarafından tasarlandı. Çiçeksi ve meyveli bir koku olan Brit Sheer Bayan parfümü, ananas, mandalina, şakayık, şeftali ve kapanış olarak da misk ve odunsu notalara sahiptir.

  Burberry Brit Woman , ünlü Burberry geleneğinin peşinden koşuyor ama daha modern, daha ironik ve daha kişilik sahibi bir koku olarak değişimi seviyor. Yeşil limon, buzlu, armut, beyaz badem notalarıyla açlış yapıyor, beyaz şakayık, vanilya ile devam edip, kapanış notalarında ise, amber, tonka fasulyesi, maun ile sonlanıyor. Nathalie Cracia-Getto tarafından yaratılan koku 2003 senesinde piyasaya sürüldü.

  Burberry Classic for Men, diğer erkek markalarının rekabetçi ortamında,1996 yılında Burberry tasarım evi tarafından üretildi ve rekabete rağmen çok sevildi. Burberry Classic for Men, keskin baharatlı bir kokudur ve lavanta ve kehribar notalarına sahiptir.

  Burberry Classic Woman, 1996 yılından beri duyulara zevk vermeye devam ediyor. Klasikleşen bu parfüm içinde, siyah frenk üzümü, yeşil elma, şeftali, yasemin, sandal ağacı, sedir ve vanilya notalarını barındırıyor. Burberry’nin en kalıcı parfümü olan Burberry Classic taze ve temiz aromaları barındırırken, gün boyu kendinizi canlı hissetmenize yardımcı oluyor. Çağdaş ve stil sahibi şişesiyle sizinle birlikte, hayatın tam ortasında size eşlik ediyor. Burberry Classic Woman 50 ml EDP ve 100 ml EDP seçeneklerine sahiptir.

  Burberry for Woman, modern, kadınsı, sofistike ve minimalist bir parfümdür. Baharatlı ve meyveli notaların barındığı Burberry for Women, sedir, kehribar, kayısı, şeftali ve sandal ağacının notlarıyla tamamlanır. Gündüz kullanım için ideal bir seçenek olan bu parfüm, Michel Almairac tarafından tasarlandı. 1994 yılında piyasaya sürülürken, reklam tanıtımlarında uzun yürüyüşleri, alış verişi ve hayatı seven modern kadın için ideal bir parfüm olduğu vurgulandı.

  Burberry ilk parfümünü 1981 yılında piyasaya sürdü. Burberry for Men olarak tanıtılan parfüm, erkekler için klasik parfüm olarak günümüzde de en çok kullanılan erkek kokusu unvanına sahiptir. Fakat günümüze gelene kadar birçok kes yenilemiş ve güncel sürümüyle, lavanta, bergamot, nane, yosun, sedir, kehribar notalarıyla, muhteşem, keskin ve bitkisel bir canlandırıcı aromaya sahiptir.

  Burberry London Men, 2006 yılında Antoine Maisondieu tarafından tasarlandı. Lavanta, bergamotla başlayan, tarçın, biber ve şarap ile devam edip kehribar, tütün yaprağıyla sona eren notalara sahiptir. Burberry London for men parfüm yorumlarına baktığımızda, Burberry’nin en kalıcı erkek kokusu olduğunu görüyoruz.

  Burberry London Women, Londra’nın kendine özgü, klasik İngiliz tarzını yansıtıyor. Şişesi Burberry’nin ikonik kumaş deseniyle kaplı olan Burberry London for Women, elegant çiçek kokulu bir aromaya sahip. Günlük olarak kullanabileceğiniz bu parfüm, ünlü aktris Rachel Weisz tarafından tanıtılıyor. Tasarımcısı Dominique Ropion, gül, hanımeli, sandal ağacı, misk paçuli, tiare, şakayık ve yasemin notalarını barındırıyor. Burberry London Woman kullanmak isteyen bayanlar 50ml EDP ve 100 ml EDP seçenekleri ile satın alma yapabilirler.

  Adı: burberry parfüm reklam.jpg
Görüntülemeler: 10027
Boyutu: 95.2 KB

  Önde Gelen Burberry Parfümleri

  Burberry Sport Bayan Parfümü, hareketlen ve enerjiyi, canlılığı hisset temasını kullanarak, 2010 senesinde Burberry’nin sport line koleksiyonunun bir parçası olarak piyasaya sürüldü. Reklamlarında Lily Donaldson, yine temaya uygun olarak Burberry sports line kıyafetleriyle karşımıza çıkıyor. Parfümün yaratıcıları Olivier Polge ve Beatrice Piguet, mandarin ve deniz tuzu aromalarıyla açılışı yaparak, devamında manolya ve sedirin notalarını kullanmışlar. 30 ml EDT, 50ml EDT ve 75ml EDT seçenekleri mevcuttur.

  Burberry The Beat for Men Erkek Parfümü, erkek parfüm markaları arasında hedef kitlesini tam manasıyla daraltan ve yaş aralığını düşüren ilk parfümdür diyebiliriz. Müzik ve koku temasını kullanarak, 2006 senesinde piyasaya sürüldüğünde, hedef kitlesi olarak genç ve müziği yaşam şekli olarak benimsemiş, müziksiz yapamayan genç şehirli erkekler için üretildi. Reklamlarında da yine diğer parfüm markalarında oynatılan seksi erkek modeller yerine, genç, zıpır ve hareketleriyle dönem gençliğinin tarzına uygun tipleri olan gençleri oynatarak, farklılık yaratmayı başardı. The Beat narenciye, menekşe ve vetiferle açtığı notalarını, taze aromalı meyvelerle ve son olarak kekik ve sardunya ile sonlandırıyor. Burberry The Beat Olivier Polge ve Domitille Bertier tarafından 2008 yılında tasarlandı.

  Burberry Touch for Men Erkek Parfümü ünlü parfüm uzmanı Pierre Bethouart tarafından 2000 yılında tasarlandı. Artemisia, menekşe, mandalina, muskat, vetiver ve tonka fasulyesi notalarına sahip Burberry Touch for Men, yeşil bir vadiyi anımsatan kokusuyla, yaz güneşi kadar sıcak ve taze aromaları anımsatıyor.

  Burberry Touch for Women Bayan Parfümü, 1998 yılında firmaya, sanat yönetmeni Roberto Menichetti’nin adımını atar atmaz yaptığı yeniliklerden bir tanesidir. Burberry’nin parfüm pazarında devrim niteliğinde bir dönüm noktası olduğu kabul edilen Touch for Women, Burberry’nin özgün felsefesine sadık kalınmadan tasarlanmış, daha modern ve oldukça sıcak notaları barındıran, afrodizyak etkili bir parfümdür. Touch For Women’ın yüzü olarak ünlü İngiliz model Stella Tennant kullanıldı. Koku, yumuşak frenk üzümü, siyah üzüm, kızılcıkla açılış yaptığı notalarını, pembe mısır, gül, şeftali ve zambak aromalarıyla devam ettiriyor. Gün boyu üzerinize İngiliz battaniyesine sarınmış gibi, vanilya, sedir ağacı ve ahududu notalarını barındırıyorsunuz. Bu güzel koku Michel Girard’ın yaratıcılığı ve yoğun bir çalışmanın arkasından 2000 senesinde piyasaya sürülmüştür. Burberry parfüm kadın kokuları içinde en kadınsı ve en seksi kokusudur. 50 ml EDP ve 100 ml EDP kokusu ile piyasadadır.

  Burberry Weekend for Men Erkek Parfümü, 1997 yılında Burberry tasarım evi tarafından üretildi. Weekeend For Men, enfes keskin ve çiçeksi aromaya sahiptir. Burberry parfüm erkek kokuları içinde en sevilen kokulardan bir tanesidir. 30 ml EDT, 50ml EDT, 100ml EDT ve 100ml After shave seçenekleri ile bulunabilir.

  Burberry Weekend for Women, adından da anlaşılacağı gibi hafta sonlarına adanmış bir parfümdür. Hafta içinin yoğun çalışma temposundan kurtulup, kendini dinlenmeye, ilgi alanlarına yoğunlaşmaya ve küçük kaçamakları, sevgiliyle sohbetleri notalarıyla anlatmaya yardımcı oluyor. Oldukça rahatlatıcı ve country tarzında aromalar barındıran Burberry Weekend for Women, üst notalarında tatlı ve lezzetli mandalina, ilerledikçe mavi sümbül, süse, nektarin, şeftali çiçeği, kırmızı siklamen ve son olarak sedir ve miskle kapanışı yapıyor. 1997 yılında piyasaya sürülen parfümün yaratıcısı Nathalie Lorson’dur. Burberry, bayan kokuları arasında en çok satan parfümdür. 30 ml EDP, 50 ml EDP ve 100 ml EDP seçenekleri mevcuttur.

  Adı: erkek parfüm-burberry-masculino-the-beat-.jpg
Görüntülemeler: 11132
Boyutu: 67.7 KB  Burberry’nin birçok parfümünün tasarımcısı olan Michel Almairac ise, 1953 Grasse, Fransa’da doğmuştur. Fransa’da bulunan Roure Bertrand Dupont’dan mezun olduktan sonra, bugün hala birçok ünlü parfüm üreticisi markanın tasarımcısı olarak çalışıyor.

  Dominique Ropion, çağımızın en yetenekli parfümcülerindendir. 2008 yılında Cosmetic Valley’s International Franagnce Ödülünü kazanan parfüm tasarımcısı için, parfüm içinde kullanılan notaların hammaddelerini en iyi bilen ve harmanlayan tekniker gözüyle bakılıyor. Dominique Ropion Roure Bertrand Dupont enstitüsünden mezun olduktan sonra, ünlü pek çok parfümün tasarımcısı olarak farklı birçok şirkette parfümlerin notalarını harmanladı. Tekniğiyle ve farklı çağdaş yaklaşımlarıyla vazgeçilmez bir tasarımcı halini aldı.

  Nathalie Lorson Grasse doğumludur. Babası Givaudan firmasında kimyager olarak çalışıyordu ve o da babasının izinden giderek, parfüm dünyası için çalışmaya başladı. Roure okulunda mezun olduktan sonra ilk olarak IFF firmasında çalışmaya başladı ve 2000 yılından beri Firmenich şirketine ait parfümleri tasarlıyor.

  Sport for Men Burberry Erkek Parfümü, birbirinden çekici fotoğrafları ve portföy çalışmasıyla birlikte, Burberry Sport Line koleksiyonun bir parçası olarak 2010 yılının şubat ayında piyasaya sürüldü. Bu koleksiyonda parfümler kadar aksesuarlar, saatler, giyişiler ve gözlükler de dikkat çekti. Spor teması paketinden tutunda, grafik, logo ve enerjik reklam kampanyasına kadar her açıdan komplike bir tasarımın ürünüdür. Burberry Sport for Men yaratıcıları, Sonia Constant, Nathalie Gracia-Cetto ve Antoine Maisondieu, konunun içine zencefil, greyfurt, buğday yoğunluğunda notaları barındırmışlar. Koku gün boyu sedirin ve miskin, zencefilin ve ardıç meyvelerinin aromasını taşıyor. Burberry Sport kampanyasında ünlü aktör Douglas Booth’un, fotoğrafçı David Sims imzalı fotoğraflarından faydalanıldı.30 ml EDT, 50 ml EDT ve 100ml EDT seçenekleri ile bu parfüme sahip olabilirsiniz.

  The Beat Women Burberry Kadın Parfümü, 2008 yılında Dominique Ropion, Olivier Polge ve Beatrice Piquet tarafından seylan, süsen, bergamot, kakule, pembe biber, mandalina, hafif misk ve sedir çayı ile zenginleştirilmiştir. Parfümün müzikle bağlantısı vardır çünkü parfümün yaratıcıları, Kasabian’s adlı grubun, Dirty pretty, Rozorlight,The Artistic Monkeys ve The Fratellis isimli parçaların eşiliğinde parfümün üretilmesini ve ayı anda piyasaya sürülmesini sağlamışlardır. Şişenin tasarımı da yaratılış serüveni kadar ilginç ayrıntıları barındırıyor, şişenin üzerinde metal aksamlı bir muska göze çarpıyor. David Sims’in fotoğrafları, ünlü İngiliz medel ve şarkıcı Agyness Deyn’in pozları eşliğinde reklamları yapılan Burberry The Beat’in Fabien Baron’un pazarlama harikası olarak kabul ediliyor.Burberry Beat Bayan Woman'ın ambalaj seçenekleri 30 ml EDT, 50ml EDT ve 100ml EDT olarak piyasadadır.

  parfumforum.com’da Burberry


  parfumforum.com ‘la parfüm harikalar diyarına yolculuğa ne dersiniz?

  Burberry markasının klasik parfümlerini, 2013 parfümlerini, en kaliteli, en ucuz, fiyat olarak en uygun, en etkili kokularını bulabileceğiniz gibi forum sayfamızı ziyaret ederek, Burberry hakkındaki yorumları okuyabilir ya da kullanıcısı olduğunuz diğer parfümler hakkında kendi görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Burberry'ye dair en uygun fiyatlardan ve zaman zaman kofre tarzında sunulan parfüm setlerinden veya hediyeli parfüm setlerinden de sitemiz sayesinde haberdar olabilir, kendinize uygun kozmetik bakım ürünlerinden en avantajlı fiyat olanakları ile faydalanabilirsiniz. 2013 yılının indirim ürünlerini online satış sitelerinden rahatlıkla bulabilirsiniz.
  Eklenen Resimler Eklenen Resimler        

 2. Çok iyi yazı olmuş, ellerinize sağlık...sanırım Burberry markası ve Burberry parfümleri hakkında bu denli kapsamlı bir yazı daha evvel okumamıştım...

 3. Adı: burberry 1910 yilina ait bir gazete kupuru.jpg
Görüntülemeler: 9754
Boyutu: 35.0 KB
  Burberry'nin 1910 yılına ait bir gazete küpürü


Burberry Parfüm yorumları okuyup ve fiyatlari karşılaştırıp en ucuz Burberry Parfüm Hakkında online alışveriş'de bulun. Burberry Parfüm Hakkında kullananlar.