Bvlgari Omnia Parfüm Hakkında

 1. Bvlgari Omnia Parfüm Hakkında

  Mücevherin Parfüm Hali: Bvlgari Omnia

  Bvlgari Omnia 2003 yılında tasarlanan, sıra dışı aroması ve daha da sıra dışı şişe tasarımıyla parfümeri raflarında hemen diğerlerinden ayrışan bir koku. Ona karşıdan baktığınızda bir parfüm şişesinden çok bir şık bir aksesuar hatta bir mücevher görüyorsunuz. Bvlgari’nin aksesuar tasarımlarının başarısını göz önünde bulundurursak bu çok da şaşırtıcı bir durum değil aslında. Ancak genel parfüm şişesi tasarımları disiplinini alt üst eden, beyaz çikolata ve safran gibi iki radikal aromayı tek potada eriten Bvlgari Omnia tüm bu özellikleriyle ezber bozan bir parfüm. Şüphesiz bu sıra dışı kokunun ve tasarımın arkasında yine sıra dışı bir biçimde yaratılan ve yönetilen bir marka var. İsterseniz, önce Bvlgariyi kısaca tanıyalım.

  Adı: Bvlgari-Omnia parfüm reklam.jpg
Görüntülemeler: 3101
Boyutu: 35.4 KB


  Mücevher değerinde bir marka: Bvlgari...

  Bvlgari en eski İtalyan mücevher tasarım markalarından biri ve kökeni taa 1884 yılına dayanıyor. Daha sonradan soyadı Bvlgari olarak değişecek olan ve İtalya’ya Yunanistan’dan göç eden Sotirio Voulgaris tarafından kuruluyor. Anlatılanlara göre Sotirio İtalya’ya geldiğinde cebinde sadece 18 cent varmış, ancak değerli metalleri işlemek, onlara şekil vermek konusunda bir dâhiymiş. O da dehasını kullanarak bir süre benzer işlerde çalışmış ve Bvlgari isimli aksesuar mağazalarını açarak bugünkü bu büyük markanın temellerini atmış.

  Değerli metallerin işlenmesi ile başlayan yolculuk daha sonra takıların ve aksesuarların yanı sıra el çantaları, kol saatleri, oteller ve o meşhur güneş gözlüklerine dönüşmüş. Ve elbette moda markalarının vazgeçilmez ürün grubu parfüm de Bvlgari harikaları arasında yerini almış.


  Adı: Bvlgari-Omnia- bayan parfümü.jpg
Görüntülemeler: 3475
Boyutu: 92.8 KB  Burnumuza hem içi hem dışı çekici kokular geliyor...

  Bvlgari parfümlerin hayata geçmesi 90’lı yıllara rastlıyor. 1992 yılında yeşil çay temelli ilk unisex koku Eau Parfumêe’in ardından 1994 yılında Bvlgari Pour Femme ve hemen ardından 1995 yılında Bvlgari Pour Homme geliyor art arda. Bvlgari markalı parfümler kokularından önce şişe tasarımlarıyla dikkat çekiyorlar ve bir anda ilgi odağı oluyorlar. İlk kokusunu 1992 yılında çıkaran Bvlgari’nin son kokusu 2013 yılında piyasaya sürülen Bvlgari Men Extreme, kısa sürede kabul gören kokular arasında yerini alıyor. Bugüne kadar 50’ye yakın kokuda büyük başarı yakalayan Bvlgari için tasarım yapan isimlerin başlıcaları Annick Menardo, Alberto Morillas, Jacques Cavallier, Jean-Claude Ellena, Sophia Grojsman, Beatrice Piquet, Olivier Polge, Carlos Benaim, Sophie Labbe ve Nathalie Lorson. Alberto Morillas en çok Bvlgari kokusuna imza atan isim ve bizim sizlere tanıtmak istediğimiz Bvlgari Omnia’nın da yaratıcısı.

  Adı: Bvlgari-Omnia- parfüm.jpg
Görüntülemeler: 3123
Boyutu: 45.9 KB


  Zarif ve rafine Bvlgari Omnia..


  Daha önce de söylediğimiz gibi 2003 yılında piyasaya sürülen ve Alberto Morillas tarafından yaratılar Bvlgari Omnia hem içeriğiyle hem de şişe tasarımıyla son derece sıra dışı bir koku. Bazı kaynaklara göre Marco Polo’nun meşhur seyahati sırasında keşfettiği baharatlardan esinlenilerek hazırlanmış. Kimileri ona beyaz çikolatayla safranın sıra dışı ve seksi buluşması diyor. Aslında içeriğine baktığımız zaman bu yoruma katılmamak elde değil çünkü karşımıza ağırlıklı olarak otantik aromalar çıkıyor.

  Bvlgari Omnia’nun üst notalarında zencefil, mandalina, safran ve kakule var. Parfümün orta notalarını muskat, karanfil tanesi, tarçın, badem, Masala Çayı aroması ve lotus çiçeği oluşturuyor. Alt notalar ise epey keskin ve zengin. Sandal ağacı, tonka fasulyesi, beyaz çikolata, Guaiac ağacı aroması ve ağaç aromaları kokunun alt notalarını oluşturuyor.

  Bvlgari Omnia’nın şıra dışı şişe tasarımı cam ve plastikten oluşan iki halkanın birbirine geçmiş görüntüsüyle aslında iki yüzüğü ve dolayısı ile bağlılığı simgeliyor. Bvlgari mücevher ve aksesuar tasarımındaki başarısını parfüm şişesi tasarımlarında da göstermiş oluyor.

  Bvlgari Omnia Bayan Parfümü Hakkında Ayrıntılı Bilgi İçin:
  Bvlgari Omnia Bayan Parfümü

  Bvlgari Omnia Amethyste Bayan Parfümü Hakkında Ayrıntılı Bilgi İçin:
  Bvlgari Omnia Amethyste Bayan Parfümü

  Bvlgari Omnia Coral Bayan Parfümü Hakkında Ayrıntılı Bilgi İçin:
  Bvlgari Omnia Coral Bayan Parfümü

  Bvlgari Omnia Crystalline Bayan Parfümü Hakkında Ayrıntılı Bilgi İçin:
  Bvlgari Omnia Crystalline Bayan Parfümü

  Eğer Bvlgari parfüm kadın ve Bvlgari parfüm erkek çeşitlerine göz attıysanız bu ayrımı siz de kolayca yapacaksınız. Bvlgari parfüm fiyat aralıklarını, avantajlı fiyatları, indirimleri, en çok satan, en sevilen, en etkileyici Bvlgari kokularını merak ediyor ve daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız sitemizdeki bilgilerden ve forumlardaki paylaşımlardan yararlabilirsiniz.
  Eklenen Resimler Eklenen Resimler   


Bvlgari Parfüm yorumları okuyup ve fiyatlari karşılaştırıp en ucuz Bvlgari Omnia Parfüm Hakkında online alışveriş'de bulun. Bvlgari Omnia Parfüm Hakkında kullananlar.