Bvlgari Parfüm Markası Hakkında

 1. Bvlgari Parfüm Markası Hakkında

  Bvlgari Markasının Serüveni

  Bvlgari, Yunan otirio Bvlgari tarafından ilk önce değerli gümüş eşyalar, takılar satan küçük bir dükkân olarak kuruldu. Bvlgari kelimesi, aslında Bulgari olarak okunuyor sadece Roma alfabesinde –u harfi, -v şeklinde yazıldığı için marka, bu şekilde piyasaya sürülmüş. Tasarımın ve modanın kalbinin İtalya’da attığını gören girişimci Bvlgari, 1884 yılında Roma’ya taşındı ve oğulları Costantino ve Giorgio’nun da yardımıyla 1905’de, ilk mağazasını açtı. 20. Yüzyılın başlarına gelindiğinde, iki kardeş aileden gelen birikimleriyle değerli taşlar, mücevherler ve saatler üretmeye başladılar.

  2. Dünya savaşının hemen sonrasında Giorgio ve Costantino eğitim almaya karar verip, sektördeki baskın Fransız disiplinini öğrenmek amacıyla bir mücevher-takı tasarımı okuluna yazıldılar. İki kardeşin de amacı, Greko-Romen klasiğini öğrenerek, mücevher dünyasında en iyi, en farklı, en pahalı tasarımlarla ürünler meydana getirmekti. Bu konuda da başarılı oldular ve kısa süre sonra ürettikleri her ürün, tasarladıkları her takı, mücevher ve saat, dünya jet sosyetesi ve film dünyası tarafından ilgi çekici bulundu ve bu yenilikçi tarz zenginlerin gözdesi haline geldi.

  Uluslararası üne kavuşması ile 1960’ların sonlarında New York, Paris ve Monte Carlo mağazalarını açtılar.1977 yılında tüm zamanların en klasik saati unvanını alarak Bvlgari Bvlgari Saatleri şirketini kurdular ve bu şirkette sadece saat üretimini devam ettirdiler. 1984 yılında 3. Kuşak devreye girdi ve Giorgio’nun oğulları Paolo ve Nicola Bvlgari ve kuzenleri Francesco Trapani, yönetim kuruluna dâhil oldular.

  Adı: bvlgari parfum reklamları.jpg
Görüntülemeler: 7395
Boyutu: 48.4 KB

  İlk Bvlgari Parfümü Sahnede

  Girişimci ruhları 1990’larda da devam etti ve ürün portföylerini genişletme kararı alarak parfüm üretimine girdiler. 1992’de koku tasarımcısı Jean-Claude Ellena tarafından yaratılan ilk parfümleri Thé Vert Eau Parfumeé piyasaya sürüldü ve herkes tarafından çok sevildi. Bu başarı onları cesaretlendirdi ve sırasıyla 10 tane daha Bvlgari parfümünü tasarlayarak markete soktular. Bunun için hemen ertesi yıl, İsviçre’de Bvlgari parfümlerini yönetmek ve üretmek için bir şirket daha kurdular. Ardı ardına gelen başarıları 1995 yılının temmuz ayında Milano ve Londra Menkul Kıymetler Borsasında yer almalarını sağladı.

  1995 yılında ipek eşarplar ve moda aksesuarlarından oluşan ilk tekstil koleksiyonlarında yine çok özel ve kaliteli kumaşlar kullanarak insanları büyülemeyi başardılar. Bir yıl sonra deri aksesuarlar ve lüks gözlük koleksiyonlarını tanıttılar. Bu kategoride de başarıyı elde eden Bvlgari, çağdaş aksesuar, takı ve gözlük konusunda da temsilci niteliğinde girişimlerde bulundu.

  2000’li Yıllarda Bvlgari
  2004 yılında Bvlgari, Marriott International’la ortak girişimleri olan, Bulgari Hotels ve Resort’un açılışı yapıldı. İlk otellerini İtalya’nın en stil sahibi şehri, Milano’da açtılar. Oteller zincirini genişleterek dünyanın en kaliteli otellerinin bulunduğu ve en egzotik mesire yeri olarak kabul edilen Bali’de 59 adet villaya ev sahipliği yapıyorlar.

  2007 yılı Bvlgari için çok önemli bir yıl oldu New York 5. Caddede yenilenmiş ve genişletilmiş mağazalarını tekrar açtılar. Japonya’da 11 katlı Bvlgari Ginza Tower Tokyo ile en büyük Bvlgari mağazası bulunuyor. Roma’daki Bvlgari mağazasının içine Via Condotti aksesuarlarına adanmış kendi mağazasını açtı. Bvlgari sürekli yenilenen ve ağını genişleten bir yapıyla, her yıl görkemli açılışlar yaparak, bünyesine yeni koleksiyonlarını ve yeni mağazalarını eklemeye devam ediyor. 2009 senesinde Bvlgari 125. Doğum gününü kutladı. Bunun anısına, şanssız doğan ve gelecek kaygısı çeken kimsesiz çocukları korumak maksadıyla “yeniden gelecek” kampanyasını düzenlediler ve gelirin tamamını kampanya fonuna aktardılar.

  Bvlgari bugün41 farklı firmayla, 24 ülkede ve 4000’i aşan çalışanıyla lüks tüketim gereçleri alanında hizmet veriyor. Bvlgari 21. Yüzyılda da insanların hayatına güzelliği, tasarımı ve kaliteyi sokmayı hedefledi. Bvlgari markasının dünya görüşünü ise, şu şekilde ifade ediyorlar: “başarılı olmak için sadece geçmiş yeterli değildir, bugün ve gelecekte de dünyanın birleştirilmesi, önümüze çıkan her farklı görüşe empati duymamız, zorluklarla mücadele edilmesi gerekir.”

  Adı: bvlgari eau parfum reklamlar.jpg
Görüntülemeler: 7247
Boyutu: 35.9 KB


  Bvlgari Parfümlerine Bakış

  Bvlgari kokuları Bulgari Kozmetik araştırma bölümünün bulunduğu İsviçre’de üretiliyor. Burada, özel formüller oluşturmak için, en son teknolojik araştırmalar yapılıyor ve bilimsel gelişmeler takip edilerek, patentli kozmetik ürünler ve kokular tasarlanıyor. Bvlgari parfümleri, firmanın temel işi olan mücevhercilik konseptine uygun olarak, ükemmellik ve eşsizlik üzerine konumlandırılmış. Yetenekli tasarımcıları, prestij sahibi parfüm yaratıcılarını birleştirerek Bvlgari parfümlerini meydana getirdiklerini söyleyen Bvlgari, her kokunun lüksü yakalama peşinde, inceliğin ve zarafetin ifadesi olduğunu dile getiriyorlar.

  Bvlgari Parfüm erkek koleksiyonu, erkek parfum markaları arasında en çok satan ürünleri içeriyor. Markanın en son üyükelçisi, yeni nesil erkeğin, yeni fikir öncüsü olarak iyasaya sürülen parfüm, oldukça elegans, dengeli, taze, canlı, sıcak, kendine güvenen duygusal notaları barındırıyor. Geleneksel odunsu aromaların, modern şehvetli kokularıyla birleşimi, büyüleyici baz notalar, özünde doğanın sağ ve parlak iksirini anımsatıyor. Sofistike ve çok yönlü Bvlgari man, kokusuyla makulen karizmasına katkı sağlıyor. Bvlgari parfüm erkek koleksiyonda Bvlgari man ve Bvlgari Man Extreme olmak üzere 2 farklı koku bulunuyor.

  Bvlgari Parfüm kadın: Bvlgari Omnia koleksiyonu, değerli evrenden gelen renkli taşların çekici güzelliğinden faydalanılarak üretilmiştir. Bvlgari Omnia koleksiyonunda farklı 4 adet koku ulunuyor. Hepsinin ambalajı oldukça renkli bir mücevheri andırır ve iç içe geçmiş 2 dünyayı anımsatıyor. Bu koleksiyonda Omnia Coral, Monia Crysttalline, Omnia Améthstye ve Omnia Coral Jewel Charm parfümleri bulunuyor.

  Bvlgari Parfüm bayan: Bvlgari Mon jasmin Noir koleksiyonu, zengin ve narin çiçeklerin en parlak ifadesi olarak lanse edildi. Kokularda genç, canlı ve baştan çıkarıcı kadının cazibesi yatıyor. Masum bir hava altında gizemli ve sezgisel duygusallığı ortaya çıkarmanıza yardımcı oluyor. Mon Jasmin noir koleksiyonunda, Mon Jasmin Noir L’Elixir ve Mon Jasmin Noir parfümleri bulunuyor. 25 ml EDP, 50 ml EDP ve 75ml EDP seçenekleri ile piyasada bulunabilir.

  Bvlgari parfüm kadın:Bvlgari Jasmin Noir koleksiyonu ise, büyüleyici kadınlara adanmış bir kokudur. İçinizdeki uzlaşmaz tutkuları uyandırmak için, kadife notalar ve baştan çıkarma gücünü yansıtması için yoğun aromalar eklenerek tasarlanmıştır. Bu koleksiyonda, Jasmin Noir E’Lixir ve Jasmin Noir parfümleri bulunuyor. 25 ml EDP, 50ml EDP ve 75ml EDP olarak satışa sunulmuştur.

  Bvlgari parfüm erkek: Bvlgari Aqva Pour Home Toniq Erkek Parfümü, ilham kaynağı derin ve okyanus sularıdır. Bu derin deniz kokusunu uyandırmak için mandalina, portakal, kehribar ve adaçayı notaları kullanılmış. Tasarımcısı Jacques Cavalier, parfüm için “okyanus kadar taze ve canlı” ifadelerini kullanarak tam bir yaz kokusu yarattığını ve çöl sıcağından kurtulmak için ideal bir aroma olduğunu belirtiyor. Soğuk, nemli ve mineral şişe tasarımıyla da kokunun deniz havası açığa çıkarılmıştır. 50ml EDT olarak satıştadır.

  Bvlgari parfüm kadın:Bvlgari Voile de Jasmin Bayan parfümü, yasemin, bergamot, portakal çiçeği, gül ağacı, ylang ylang ve mimoza notalarını barındırıyor. Orijinal Bvlgari Femme kokusunun çiçeksi yorumu olarak belirtilen parfüm, 2016 senesinde piyasaya sürüldü.

  Bvlgari parfüm bayan: Bvlgari Omnia Amethyste Bayan Parfümü, Omnia serisinin 3. Parfümüdür. Diğer 3 kokunun da tasarımcısı olan Alberto Morillas tarafından yaratılan parfüm, kilitli daire şişenin mor halkalı tasviridir. Notalarında yeşil özsu, iris çiçeği, pembe greyfurt, süsen, gül, kediotu bulunan Omnia Amethyste, oldukça saf ve temiz aromaları barındırıyor. Morillas parfüm için,” güzel ve bakımlı bir bahçeyi anımsatan taze ve sofistike bir parfüm” tanımlamasında bulunmuştur. 2007 senesinde piyasaya sürülen parfümün kampanyasında model Anna Maria Urajevskaya kullanılmış.

  Bvlgari parfüm bayan: Bvlgari Omnia Coral Bayan Parfümü, oldukça meyveli ve tropikal bir parfümdür. Notalarında, goji meyvesi, ebegümeci, su zambağı, nar, sedir ve misk barındırıyor. Ağır bir koku olmamasına rağmen, dolgun gövdeli ve temiz ve solgun notalarını gün boyu taze tutabiliyor. 25 ml EDT, 40 ml EDT ve 65 ml EDT seçenekleri bulunur.

  Adı: Bvlgari parfüm mon jasmin noir 4 resim.jpg
Görüntülemeler: 7614
Boyutu: 54.0 KB


  Bvlgari parfüm kadın: Bvlgari Mon Jasmin Noir L’Eau exquise Bayan Parfümü, 2012 senesinde piyasaya sürüldü. Tasarımcısı Sophie Labbé, pembe greyfurt, badem, yasemin, beyaz çay, beyaz misk ve sedir ağacı ile notalarını renklendirmiş. Parfümün reklam çekimleri Floransa’da bulunan bir bahçede gerçekleştirildi ve Ünlü reklam fotoğrafçıları Alas Mert ve Marcus Piggott, kampanya çekimleri için aktrist Kirsten Dunst ile birlikte büyük bir aslanı fotoğrafladılar. Dunst ipek elbisesi ile üzerinde kurdelesi ile oldukça süslü duran Mon Noir Jasmin’i tutarak poz verdi. Şişesi altın kapaklı ve inci beyazı bir tasarıma sahiptir.

  Bvlgari parfüm bayan: Bvlgari Rose Essentielle Bayan Parfümü, gül, böğürtlen, menekşe yaprakları, mimoza, yasemin, paçuli notalarını barındırıyor. 2007 senesinde piyasaya sürülen parfümün reklamlarında ünlü model Kate Moss kullanıldı.

  Bvlgari parfüm kadın: Bvlgari Pour Femme Bayan Parfümü, Bvlgari’nin ikinci parfümü olarak 1994 yılında piyasaya sürüldü. Yaratıcıları Nathalie Lorson ve Sophia Grojsman, meyveli aromalarla, ylang ylang, yasemin, mimoza, gül, iris ve portakal çiçeğini bir araya getirerek oluşturdukları bu parfüm, 2006 senesinde yenilenerek tekrar piyasaya sürülmüştür.

  Bvlgari Omnia Crystalline Bayan Parfümü,2003 yılında piyasaya sürüldü. Yaratıcısı Alberto Morillas, oryantal notaları barındıran, çay, çikolata ve badem kokularıyla modaya uygun bir baharatlı koku olarak tanımladığı Omnia Crystalline, çok modern ve saf, baharatlı bir kokudur. En kalıcı kadın parfümleri arasında yer alır ve kullanıcıların parfüm yorumlarına bakılırsa, yaz için temiz ve odunsu misk kokusu arayanlar için oldukça beğenilecek bir koku olduğunu söylüyorlar. Model Kim Noorda parfümün yüzü olarak oldukça sade ve makyajsız görüntüsüyle reklamlarında yer alıyor.

  Bvlgari Omnia Bayan Parfümü, Omnia serisinin ilk parfümüdür, iç içe geçmiş dairenin kahverengi basamağını oluşturur. Tasarımcısı Alberto Morillas’ın “oryantalizmin çağdaş yorumu”olarak ifade ettiği Omnia, zencefil, kakule, tarçın, Hindistan cevizi, badem ve çikolata noalarına sahiptir. Model Alyssa Sutherland reklam yüzüdür ve kampanyayı ünlü reklam firması Saatchi&Saatchi yürütmüştür.

  Bvlgari Blv 2 pour Femme Bayan Parfümü, Jacgues Cavalier tarafından tasarlandı ve içerinğinde menekşe, anason, meyan kökü, mandalina, süsen, paçuli ve misk kokularını barındırıyor. Bvlgari Blv şişesinde mavi renk ve modern vizyondan esinlendiklerini söylene Bvlgari, model olarak ünlü oyuncu Laetitia Casta’yı kullandı.Bvlgari Blv, 75ml EDT olarak satılmaktadır. Bvlgari Blv Pour Homme Erkek parfümü, odunsu, baharatlı ve enerji veren bir kokudur.

  Bvlgari Blv kadın parfümünden kullanılan zencefil notası Blvgari Blv'de de baskın bir şekilde karşımıza çıkıyor.

  Bvlgari parfüm erkek: Bvlgari Aqva Marine Pour Homme Erkek parfümü ve Bvlgari Aqva Marine Pour Homme Toniq Erkek Parfümü, greyfurt, biberiye, beyaz sedir ağacı notalarına sahip kokulardır. Taze ve deniz suyunu anımsatan kokusu ile, sıkmayan ve bunaltmayan bir aromaya sahiptir. Yaratıcısı Cavallier, suyun rengini ve şeffaflığını düşünerek tasarladığını belirtiyor. Model Oriol Elcacho reklamın yüzü olarak sert bakışları ve taze görüntüsüyle parfümümün reklamlarında yer alıyor.
  Bvlgari parfüm erkek: Bvlgari Pour Homme Extreme Erkek Parfümü, ünlü parfüm tasarımcısı Alberto Morillas tarafından geliştirildi. Notalarında pembe greyfurt, bvergamot, kaktüs, frezya, kakule, amber, vebenzoin notalarını barındıran parfümün reklamlarında aktör Eric Bana oynuyor.

  Bvlgari Man Erkek Parfümü, yenilikçi, değerli ve esrarengiz olmayı isteyenlerin kokusu olarak 2010 yılında piyasaya sürüldü. Yoğun odunsu notaları, bergamot, lotus çiçeği, menekşe yaprakları, amboroxla tamamlanarak, karanlık bir toprak parçası, seksi bir meydan okuma hissini veriyor. Reklam kampanyalarında aktör Clive Owen oynuyor. 100ml EDT ve 150ml EDT olarak bulabilirsiniz.
  Bvlgari Soir Pour Homme Erkek Parfümü, Bvlgari koleksiyonundaki en zengin ve en gelişmiş koku olarak tanımlanıyor. İçeriğinde Darjeeling çayı, bergamot, papirüs, amber ve misk notalarını barındıran parfüm, 2007 senesinde piyasaya sürüldü. Reklamlarında model Oven Steuart oynadı.

  Bvlgari Omnia Green Jade Bayan Parfümü, Omina serisinin yeşil parfümüdür. Erken sabah esintilerinden esinlenilerek oluşturulan parfüm, genç ve çağdaş tüketicilere göre tasarlanmış. Temiz, sessiz ve yeşil bir parfüm, notalarında mandalina, şakayık, armut çiçeği, fındık ve misk arolarını barındırıyor. Diğer Omnia serilerinde olduğu gibi Green Jade’i de Alberto Morillas tasarladı. Parfümün kampanya çekimlerinde Mario Sorrenti imzalı fotoğraflarıyla model Karlie Kloss oynuyor.

  Bvlgari eau D’Ete Bayan Parfümü, 2000 yılında piyasaya sürüldü. Notalarında nane, İtalyan limonu, kehribar, süsen, benzoin ve çam balsamı içeren parfüm, hafif bir kokudur ve genç bir kitleye hitap ediyor.

  Bvlgari Vapo Jasmine Noir Elixir Atomizer bayan parfümü, 2008 yılına ait bu parfüm, sınırlı sayıda ve son derece lüks bir çevre için tasarlanarak piyasaya sürüldü. Dağınık notaları barındıran bir parfüm olduğu için pülverizatör ile satışa sunulan koku, kadifemsi, zambak, yasemin, biber, portakal ve misk kokuyor.

  Bvlgari Black Pour Homme Erkek Parfümü, 1998 yılında piyasaya sürüldü. Parfümcü Annick Menardo tarafından tasarlanan parfüm, siyah çay, gül ağacı, sedir, meşe yosunu, vanilya, amber ve misk notalarını barındırıyor. Bvlgari Bvl Pour Homme Erkek Parfümünün 50 ml EDT (Eau de toilette) ve 100ml EDT olmak üzere 2 ambalaj seçeneği vardır.


  Adı: Bvlgari parfüm omnia green jade.jpg
Görüntülemeler: 7124
Boyutu: 10.8 KB


  Bvlgari Parfüm Tasarımcıları

  Jean-Claude Ellena, 1947 Grasse doğumludur. Parfüm tasarımcısı bir aile olarak, birçok parfümün yaratım süreçlerinde bulundular. İlk olarak Gıvaudan’daki parfüm okuluna katıldı, yarım bırakmasına rağmen notaları ve hammaddeleri çok iyi biliyor olmasından ötürü, birçok ünlü firmadan teklif aldı ve çalışmaya başladı. Kardeşi Bernard Ellena ve babası Celine Elena’da birer parfüm tasarımcısıdır. Jean-Claude Ellena’nın parfüm üzerine yazdığı, Leparfum, Perfu
  me: Scent of Alchemy veournal d’un Parfumeur isimli kitapları bulunmaktadır.

  Alberto Morillas, 1950 yılında Sevilla, İspanya doğumludur. !970 yılında Firmenich firmasına katılmadan evvel 2 yıl Cenevre’de güzel sanatlar okuluna devam etti. Morillas parfümleri “her zaman kendi kendine yeten kokular” olarak tanımlanır. 2003 yılında François Coty ödülünü kazanan ünlü parfüm tasarımcının Mizensir adında bir kokulu mum serisi bulunmaktadır.

  Parfomforum.com’da Bvlgari

  parfumforum.com ‘lasizi, parfümlerin dünyasına davet ediyoruz. Bvlgari markasının klasik parfümlerini, en kaliteli, en ucuz, en etkili kokularını bulabileceğiniz gibi forum sayfamızı ziyaret ederek, Bvlgari parfüm yorumlarını okuyabilir ya da kullanıcısı olduğunuz diğer parfümler hakkında kendi görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Fiyat olarak en uygun Bvlgari parfümünü öğrenebilir, zaman zaman kofre tarzında sunulan parfüm setlerinden de sitemiz sayesinde haberdar olabilirsiniz. İster bayan ister erkek olsun sevdiklerine uygun bir Bvgari parfüm bulabilir ve hediye edebilirsiniz. Kimsenin beğenmemezlik etmeyeceğinden emin olabilirsiniz Fiyat konusunda önyargılı olmayın lütfen. Birçok alışveriş sitesinden fiyat olarak uygun, indirimli Blvgari parfüm fırsatı yakalamanız mümkün olacaktır.
  Eklenen Resimler Eklenen Resimler     


Bvlgari Parfüm yorumları okuyup ve fiyatlari karşılaştırıp en ucuz Bvlgari Parfüm Markası Hakkında online alışveriş'de bulun. Bvlgari Parfüm Markası Hakkında kullananlar.