Cacharel Noa, Temel Aroma

Adı: Cacharel-Noa-Bayan-Parfümü.jpg
Görüntülemeler: 47918
Boyutu: 17.0 KB

Bugün bir parfümeriye gidip, “yumuşak bir koku istiyorum, fazla göze batmasın ama çok da güzel koksun, temizlik hissi versin” gibi kendinizden geçerek ne istediğinizi anlatmaya çalıştığınız zaman, değişmez bir klasik koku olarak size Cacharel Noa’yı sunarlar. Bu koku gerçekten en sevilen ve en beğenilen parfümler arasında ama çoğu kadının da favori kokusu olduğu ve sanki biraz “herkes de var” ritüeline girdiği için uzak duruyoruz. Ama dediğimiz gibi, kokuyu inceleyecek olursak, temizlik ve saflık temalarını en iyi yansıtan kokulardan birisi ve bu da onu, herkes kullansa da vazgeçilmezlerden birisi kılıyor.

Cacharel Noa bu vazgeçilmezliğini, çiçeksi, odunsu ve misk aromalarından alıyor. 1998 yılında piyasaya sürülen koku, ünlü burun Olivier Creps imzasını taşıyor.


Adı: cacharel noa parfüm fleur.jpg
Görüntülemeler: 41157
Boyutu: 27.1 KB


Noa, Biraz Ruh, Biraz Nuh, Biraz da Barış

Cacharel Noa kadın parfümünün ismi, piyasaya sürüldüğü günlerde gündeme oturdu. Zira Noa kelimesi farklı kültürlerde, değişik anlamları içeriyor. Yunanca kelime anlamı “barış” ve hatta asimile adilmiş bir ruhu sembolize ediyor. İbranice de ise Tanrı tarafından seçilmiş insan ya da Hz. Nuh peygamber olarak biliniyor. İlgi çekmesinin sebebi ise işte bu yüzden bu kadar kutsal bir ismin, bir parfüme marka ismi olarak kullanılamayacağını söyleyerek tepki verilmesinden kaynaklandı.
Bunun arkasında Cacharel resmi web sitesinde şöyle bir açıklama yapmıştı: Modern ve ebedi Noa, hepimiz için bir vizyoner ruhu taşıyor, tüm kültürlere saygıyla bakıyor ve bu vizyonerliği koruyacağımıza söz veriyoruz”. Açıklama yeterli gelmiş olacak ki, tartışmalar yerini birden bire kokunun lehine dönüştü ve o sene Noa satış rekorları kırdı.

Cacharel Noa erik, frezya, misk, şeftali ve şakayık ile meyveli çiçek anlaşmaları ile açılır. Orta notalarda zevk ile duygularınıza enjekte edilen bir çiçek senfonisini ortaya koyar. Notlar burada vadi gülü, ylang-ylang, yasemin ve yeşil çim ile devam eder. En sonunda kişniş, baharatlı sedir, tütsü, sandal ağacı, Tonka fasulyesi, vanilya ve kahve ile birleştirilir. Noa bu son darbede bizlere eşsiz bir his bırakır.

Cacharel Noa’nın şişe tasarımı ise, kokuyu elinize aldığınızda yuvarlak hatları sanki dünyayı avucunuzun içine aldığınız hissini uyandırıyor. Şişenin içinde de büyük bir adet incisi mevcut. Parfüm bitince şişesini kırıp incisini almaya kalkışmayın zira plastikten yapılmıştır.

Adı: cacharel noa parfüm perle.jpg
Görüntülemeler: 40700
Boyutu: 32.8 KB


Kadınlığa adanmış koku Noa

Resmi internet sitelerinde Cacharel Noa ruhani dünyaya ait bir koku olduğu ve evrenimize mutluluk getireceği ifade diliyor. İçindeki esansiyel yağlar, nadir ağaçlardan, hassas şakayık çiçeğinden alınan aromaların infüzyon yoluyla elde edilip, içgüdüsel bilgeliğimize temas edileceği savunuluyor. E ruhani bir koku olunca sitelerinde kullandıkları sözcüklerde bir o kadar ruha ve benliğimize dokunuyor.

Cacharel Noa’nın reklam kampanyası da seçilen bu ruhani konseptine uygun olarak yapıldı. Reklam filminde Belçikalı model Tina Baltzer’i görüyoruz. Baltzer’i Thierry Mugler’in Alien parfümünden hatırlayacaksınız. Noa şişesinde elinde tutan Baltzer, kokunun dünyaya barış ve mutluluk getireceği temasını vurguluyor.

Adı: cacharel noa parfüm.jpg
Görüntülemeler: 42038
Boyutu: 29.6 KB


Cacharel Noa Parfüm Detayları

Noa Cacharel bayan parfümünü 30, 50 ve 100 ml eau de toilette Sprey ve tamamlayıcı ürünleriyle piyasada bulabilirsiniz. 200 ml pırıltılı vücut Losyonu, 200 ml Vücut Şampuanı ve 150 ml Deodorant Sprey şeklinde parfüm setleri de var. Ortalama bir güce sahip aroması yaklaşık olarak 6-10 saat arasında sürüyor.

• Olfaktör Grup: çiçeksi, odunsu misk kokusu
• Kadınlar İçin
• Tanıtım yılı: 1998
• Parfümcü: Olivier Cresp
• Önerilen Giyim: Günlük
• Önerilen Kullanım Yeri: Gündüz

Orijinal serinin ilk kokusu Cacharel Noa’nın arkasından serinin diğer parfümleri de sırasıyla piyasaya sürüldü. Yine oldukça temiz notaları barındıran diğer Noa parfümleri ise şu şekilde. Cacharel Noa Dream, Cacharel Noa Fleur,Cacharel Noa Gold, Cacharel Noa L’eau de parfüm, Cacharel Noa Perle, Cacharel Noa Summer 2012 ve Cacharel Noa Summer Edition

Cacharel Noa Dream 2009 senesinde piyasaya sürüldü ve kampanyasında “hayalle gerçek arasında bir yer” olarak lanse edildi. Uzak doğu meyvesi yuzu, siyah biber, gardenya, zambak, şeftali ve odunsu notalara sahiptir.

Cacharel Noa Fleur biraz daha yeşil bir aroması olan bu koku 2003 senesine ait. Yeşil yapraklarla açılış yapılıyor ve sonrasında ise kahve, fındık, gül ve misk kokusunu alıyorsunuz.

Cacharel Noa Gold, serinin en baharatlı kokularından birisidir. Misk, kahve çekirdekleri, karanfil ve nohut aromalarına sahip olan bu koku 2000 senesinde piyasaya sürüldü.

Cacharel Noa Perle, 2006 senesinde serinin 3. kokusu olarak piyasaya sürüldü reklam kampanyalarında model Ellen Von Unwerth reklam yüzü olarak elinde sihirli bir küre şeklinde tuttuğu Noa Perle şişesiyle gözüküyor. Bu da serinin baharatlı kokularındandır ve içinde bergamot, pembe biber, frezya ve Hindistan cevizi aromaları bulunuyor. Klasik Noa’dan sonra en çok ses getiren koku olmuştur.

Adı: cacharel noa parfümler.jpg
Görüntülemeler: 39805
Boyutu: 21.2 KB


Noa L’eau de parfum, serinin toilette olmayan tek parfüm esasına sahip kokusudur. Koku şişesiyle birlikle sıkma aparatıyla beraber satılıyor, dilerseniz takıp kullanabiliyorsunuz, dilerseniz plastik sürme aparatıyla kullanıyorsunuz. Orijinal seriyle aynı notalara sahip ama daha kalıcı bir ömrü var.

Parfümün Üst Notaları:
 • Erik
 • Frezya
 • Yeşil Notalar
 • Şeftali
 • Armut
 • Beyaz Misk


Parfümün Orta Notaları:
 • Zambak
 • Leylak
 • Gül
 • Yİang Yiang
 • Yasemin
 • Yeşil Çimen


Parfümün Alt Notaları:
 • Kahve
 • Vanilya
 • Tonka Fasulyesi
 • Sandal Ağacı
 • Sedir
 • Tütsü
 • Kişniş


Cacharel Noa Bayan Parfümü Seçenekleri:
 • 60 ml Eau De Toilette
 • 100 ml Eau De Toilette
 • 150 ml Deodorant Spray


Adı: cacharel noa parfümü.jpg
Görüntülemeler: 39422
Boyutu: 23.4 KBParfumforum.com’da Cacharel Noa Kadın Parfümü

Cacharel Noa, elinizde bir ufak dünya, içinde incisiyle size tazelik, kadınsılık, saflık ve seçilmiş insan olmanızı vaat ediyor. Muhteşem bir aroma ve şişe tasarımı var karşımızda ve biz bunu hep beraber en ince ayrıntısına kadar inceledik. Sadece Noa Cacharel kadın parfümü değil, parfumforum.com’da aklınıza gelecek her türlü parfümü detaylandırıyoruz. Cacharel parfümlerinin aromalarına, notalarına ve arkasında bulunan tasarımcılarına dair bilgileri paylaşıyoruz. Sitemizde en sevilen, en beğenilen parfümleri bulabileceğiniz gibi, en ucuz parfüm kampanyalarından ve parfüm setlerinden yine sitemiz vasıtasıyla haberdar olabilirsiniz. Lütfen bizimle kalın ve değerli bilgilerinizi bizimle paylaşın.Dünyanın en önemli parfüm üreticilerinden biri olan Cacharel'in Noa Bayan Parfümü hakkında görüşleri paylaşmak ve indirimli satış fiyatlarını yakalamak için bu forumu izleyin.