Hem sade hem gösterişli olmanın sırrı: Calvin Klein

Calvin Klein parfümlerini tanımak için önce Calvin Klein markasını tanımak gerekir... Aslına bakarsanız, bir şeyin aynı anda hem sade hem de gösterişli olması kabul edilebilir bir şey değildir. Ancak Calvin Klein büyük bir cesaretle inşa ettiği markasıyla bize bunun hem mümkün olabileceğini gösterdi hem de tüm dünyaya bu yeni bakış açısını kabul ettirdi. Bu yazı yalnızca dünyaca ünlü bir marka hakkında değil. Bu yazı yaptığınız işte ve o işle ilgili her şeyde cesur olmanın ve sıradışılığın nelere yol açabileceği hakkında yazılmış bir yazı. Biz bu yazıyı hazırlarken hiç zorlanmadık, çünkü Calvin Klein yaşamı ve icraatlarıyla bize çok iyi bir kaynak oluşturdu.

Sadece yeni bir marka değil, yepyeni bir bakış açısı...

Calvin Klein Moda Teknolojileri Enstitüsü’nden mezun olduktan sonra bir süre bazı markalar için tasarım yaptı. Mevcut tasarım anlayışının ona sunduğu sınırlar kendisine dar gelmiş olacak ki 60’lı yıllarda kendi özgün tasarımlarını kendi ismini verdiği markası Calvin Klein ile piyasaya sundu. İlk tasarımları kadınlar için palto tasarımlarıydı. Bilinen ve yaygın olandan, özetle moda olandan farklı bir şey yaparak kendi orijinal çizgileriyle kadın paltosunu yeniden yorumladı ve bu yeni yorum kısa zamanda dikkatleri üzerine çekti. İlk andan yakaladığı bu büyük başarı onun için sadece bir başlangıçtı. Calvin Klein henüz kendi sıra dışılığının ve cesaretinin önemli bir kısmını ortaya çıkarmamıştı bile.

Adı: calvin-klein-reklam-brooke-shields.jpg
Görüntülemeler: 17226
Boyutu: 29.6 KB


Bu çizgiler her şeyi yeniden yaratabilir...

Emin değiliz ama, Calvin Klein de böyle düşünmüş olacak ki Calvin Klein çizgilerini önce kadın ve erkek kategorisindeki giysi çeşitliliğini artırmakta kullandı, sonra da parfüm, mücevher ve aksesuar dünyasına da kendi imzasını attı. 80’li yıllarda seksi jean pantolon tasarımlarını piyasaya sürdüğünde tüm dünya arka cebinde CK imzası olan jean pantolonlarla kendisini daha seksi göstereceğine inandı. Calvin Klein kısa süre içerisinde kendi tasarım imparatorluğunu kurarak moda dünyasında hızlı adımlarla ilerlerken devrimci kişiliğini yalnızca tasarımlarında göstermedi. Tasarımlarını hedef kitlesine tanıtırken yaptığı reklam kampanyaları da uzun süre gündemden düşmedi.

Sıradışı tasarımlara daha da sıradışı reklam kampanyaları...

Calvin Klein reklam kampanyalarına da tıpkı koleksiyonlarında olduğu gibi iddialı başladı. Hatta belki biraz daha iddialı. Onun 80’li yıllarda yaptığı reklam kampanyalarındaki seks vurgusu bugünün markaları tarafından bile pek yapılamıyor. Tamamen çıplak tadın ve erkek modeller seksin ve seksiliğin estetik birer tasviriydi adeta. Calvin Klein her zaman genç ve hatta bazen reşit olmayan modeller kullandı. Brook Shields Calvin Klein markalı jean reklamlarında rol aldığında henüz sadece 15 yaşındaydı. Reklamlardaki bu seksi yaklaşım Calvin Klein’in iç çamaşırlarında ve parfümlerinde de yol açan bir rol üstlendi ve bu ürün grupları da kısa zamanda tüm dünyanın ilgisini zerine çekti. Brooke Shields, Kate Moss, Mark Vahlberg ve Eva Mendes kariyer yolculuklarında birer Calvin Klein modeli olmalarına çok şey borçlular.

Adı: Calvin Klein reklam.jpg
Görüntülemeler: 40804
Boyutu: 77.7 KB


Cinsiyetleri ayrıştırmayan ve kendi markası altında seksileştiren kokular...


1985 yılı Calvin Klein için kıyafetlerin yanı sıra kokuları da seksileştirme yılıydı. Calvin Klein parfüm ilk andan itibaren iddialıydı. Unisex bir koku olarak piyasaya sürülen Eternity sandal ağacı aromasının çiçek kokularıyla zenginleştirilmesinden oluşmuştu. Ve sonra nihayet Obsession geldi. Kokunun yüzü Kate Moss’tu ve Kate Moss bu sayede dünyanın en çok tanınan ve en çok kazanan modelleri arasına girdi. Calvin Klein’in başlıca koku koleksiyonları CK, Euphoria, Eternity, Calvin Klein Man ve Obsession isimleriyle anıldı. Eternity ve Obsession Calvin Klein’in en çok tanınan kokuları oldu ve Calvin Klein periyodik olarak bu kokuları yeniden düzenleyerek, sevenleri için canlı tuttu.

Calvin Klein parfüm tasarımcıları...

Calvin Klein kokularının arkasında dünyaca ünlü pek çok burun var. Sophie Labbe, Ann Gottlieb, Rodrigo Flores-Roux, Ellen Molner, Bruno Jovanovic, Jean-Marc Chaillan, Loc Dong, Carlos Benaim, Alberto Morillas, Harry Fremont, IFF, Richard Herpin, Pierre Wargnye, Yves Cassar, Pascal Gaurin, Honorine Blanc, Pierre Negrin, Steve Demercado, Sophia Grojsman, Jacques Cavallier, Clement Gavarry, Dominique Ropion, Coty, Thierry Wasser, Givaudan, JeanGuichard, Bob Slattery ve Rene Morgenthaler bunlardan sadece bazıları.

Calvin Klein parfüm dünyasının en efsane kokuları arasında yer alıyor. Calvin Klein parfüm bayan, Calvin Klein parfüm erkek ya da unisex kokuların her birinin ana fikri taşıyan kişiyi çarpıcı bir hale getirmek. Calvin Klein sade ama gösterişli olma fikrini giysilerinde olduğu gibi kokularında da sürdürdü. Parfümlerinin içeriklerini incelediğimiz zaman tanıdık notaların yanında mutlaka onları hafızalara kazıyacak sıra dışı notalara da rastlıyoruz. Calvin Klein’in belli başlı kokuları için hazırladığımız içerik yazılarını okumakla yetinmeyin. Biraz zaman ayırıp mutlaka her birini deneyin. O zaman ne demek istediğimizi daha iyi anlayacaksınız. Calvin Klein parfüm fiyat konusunda çok da avantajlı değil. Ancak siz indirimleri takip etmek Calvin Klein parfüm yorumları neymiş, bir bakmak, en iyi, et etkili, e ucuz, en güzel, en çok satan Calvin Klein parfümü için forumlarımıza bakabilirsiniz.

Adı: Calvin Klein escape_parfüm_reklamı.jpg
Görüntülemeler: 16537
Boyutu: 68.5 KB


Calvin Klein parfum erkek çeşitleri:


Calvin Klein One Shock Men Erkek Parfümü

1994 yılında tasarlanan Calvin Klein One Shock kokusunun üst notalarında lavanta, klementin mandalinası ve salatalık var. Orta notalarında Osman çiçeği, kakule, reyhan ve karabiber aromaları bulunuyor. Alt notalarını ise beyaz misk otu, silhat, misk, tütün ve ağaç aromaları oluşturuyor.

Calvin Klein CK Free men Erkek Parfümü

2009 yılında Rodrigo Flores-Roux ve Ellen Molner tarafından tasarlanan Calvin Klein CK Free kokusunun üst notalarında Deniz pelini, yıldız anason ve ardıç meyvesi var. Orta notalarında süet, kahve ve tütün aromaları bulunuyor. Alt notalarını ise meşe, Virginia sediri ve silhat oluşturuyor.

Calvin Klein CK IN2U Erkek Parfümü

2007 yılında Bruno Jovanovic, Jean-Marc Chaillan ve Carlos Benaim tarafından tasarlanan Calvin Klein CK IN2U kokusunun üst notalarında limon ve domates yaprağı var. Orta notasında kakao kabuğu aroması bulunuyor. Alt notalarını ise kabe samanı, sedir ağacı ve beyaz misk otu oluşturuyor.


Adı: calvin_klein_adf0906.jpg
Görüntülemeler: 18082
Boyutu: 79.7 KBCalvin Klein Euphoria men Erkek Parfümü


2005 yılında Jean-Marc Chaillan, Carlos Benaim ve Loc Dong tarafından tasarlanan Calvin Klein Euphoria men kokusunun üst notalarında zencefil ve karabiber var. Orta notalarında siyah reyhan, adaçayı, sedir ağacı aromaları bulunuyor. Alt notalarını ise misk, silhat, Brezilya sekoya ağacı ve süet oluşturuyor.

Calvin Klein Men Erkek Parfümü

2007 yılında Ann Gottlieb, Harry Fremont ve Jacques Cavallier tarafından tasarlanan Calvin Klein men Erkek parfümünün üst notalarında biberiye, mandalina, bergamot ve menekşe yaprağı var. Orta notalarında hindistan cevizi tohumu, bahçe nanesi ve tütsü aromaları bulunuyor. Alt notalarını ise servi ağacı, hayat ağacı, sandal ağacı ve amber ağacı oluşturuyor.

Calvin Klein Eternity Aqua Man Erkek Parfümü

2010 yılında tasarlanan ve reklam yüzü süper model Ben Hill olan Calvin Klein Eternity Aqua kokusunun üst notalarında turunçgil aromaları, salatalık, yeşil aromalar ve lotus çiçeği var. Orta notalarında lavanta, Virginia sediri, erik ve çin biberi aromaları bulunuyor. Alt notalarını ise beyaz misk otu, sandal ağacı, silhat ve hayat ağacı oluşturuyor. 30ml, 50ml ve 100 ml Eau de Toiltte olarak seçenekleri vardır.

Calvin Klein Eternity Encounter Erkek Parfümü

2012 yılında Honorine Blanc ve Pierre Negrin tarafından tasarlanan Calvin Klein Encounter kokusunun üst notalarında kakule, mandalina ve rom var. Orta notalarında yasemin, konyak, karabiber ve silhat aromaları bulunuyor. Alt notalarını ise beyaz misk otu, sedir ağacı ve ahşap oluşturuyor.

Adı: Calvin Klein Parfüm Kate Moss.jpg
Görüntülemeler: 16512
Boyutu: 42.3 KB

Calvin Klein parfum bayan çeşitleri:

Calvin Klein Euphoria Women Bayan Parfümü

2005 yılında Dominique Ropion, Carlos Benaim ve Loc Dong tarafından tasarlanan Calvin Klein Euphoria Women kokusunun üst notasında nar var. Orta notalarında lotus çiçeği ve orkide aromaları bulunuyor. Alt notalarını ise menekşe, misk, beyaz misk otu ve maun oluşturuyor. 50ml Eau de Toilette ve 100ml Eau de Perfume olarak bulabilirsiniz.

Calvin Klein Euphoria Forbidden Bayan Parfümü

2011 yılında tasarlanan Calvin Klein Euphoria Forbidden kokusunun üst notalarında mandalina, ahududu ve şeftali çiçeği var. Orta notalarında yasemin, orkide ve şakayık aromaları bulunuyor. Alt notalarını ise ipek ağacı, silhat ve beyaz misk otu oluşturuyor. 50ml EDP (Eau de Perfume), 100ml EDP (Eau de Perfume) ve 30ml EDP (Eau De Perfume) spray çeşitleri vardır.

Calvin Klein CK IN2U Bayan Parfümü

2007 yılında Bruno Jovanovic, Jean-Marc Chaillan, Loc Dong ve Carlos Benaim tarafından tasarlanan Calvin Klein CK IN2U kokusunun üst notalarında bergamot, pembe greyfurt ve frenk üzümü yaprağı var.Orta notalarında orkide ve kaktüs aromaları bulunuyor. Alt notalarını ise misk, kırmızı sedir ağacı ve vanilya oluşturuyor. 50ml EDT, 100ml EDT ve 150ml olarak satıştadır.

Calvin Klein Escape Bayan Parfümü

1991 yılında tasarlanan Calvin Klein Escape kokusunun üst notalarında kayısı, kişniş, frenk üzümü, kavun, papatya, ölü çiçeği, mandalina, meşe yosunu, çin tarçını, liçi, sümbül, elma, kadife çiçeği ve ylang ylang var. Orta notalarında karanfil tanesi, karanfil, şeftali, yasemin, inci çiçeği ve gül aromaları bulunuyor. Alt notalarını ise sandal ağacı, misk, beyaz misk otu, vanilya, meşe yosunu, kabe samanı ve sedir ağacı oluşturuyor.

Calvin Klein One Shock Women Bayan Parfümü

2011 yılında Ann Gottlieb ve IFF tarafından tasarlanan Calvin Klein One Shock Women kokusunun üst notalarında çarkıfelek çiçeği, gelincik ve şakayık var. Orta notalarında yasemin, nergis, meksika çikolatası ve böğürtlen bulunuyor. Alt notalarını ise beyaz misk otu, silhat, misk ve vanilya oluşturuyor.50 ml EDT ve 100ml EDT çeşitlerini bulabilirsiniz.

Calvin Klein Beauty Bayan Parfümü

2010 yılında Sophie Labbe tarafından tasarlanan Calvin Klein Beauty kokusunun üst notasında amber çiçeği var. Orta notasında ise yasemin aroması bulunuyor. Alt notasını ise Virginia sediri oluşturuyor. 30ml EDT, 50 ml EDT ve 100ml EDT olarak ambalaj seçenekleri vardır.

Adı: calvin_klein_beautyparfüm_reklamı_2011_2012.jpg
Görüntülemeler: 16225
Boyutu: 105.6 KB


Calvin Klein Eternity Bayan Parfümü


1988 yılında Sophia Grosjman tarafından tasarlanan Calvin Klein Eternity kokusunun üst notalarında turunçgil aromaları, yeşil aromalar, mandalina, frezya ve adaçayı var. Orta notalarında ise zambak, karanfil, menekşe, yasemin, kadife çiçeği, inci çiçeği, gül ve nergis aromaları bulunuyor. Alt notalarını ise sandal ağacı, misk, beyaz misk otu ve güneş çiçeği oluşturuyor.

Calvin Klein Secret Obsession Bayan Parfümü

2008 yılında tasarlanan Calvin Klein Secret Obsession kokusunun üst notalarında erik, gül ve hindistan cevizi tohumu var. Orta notalarında ise sümbül ve yasemin aromaları bulunuyor. Alt notalarını ise misk, sandal ağacı ve vanilya oluşturuyor.

Calvin Klein Sheer Beauty Bayan Parfümü

2010 yılında tasarlanan Calvin Klein Sheer Beauty kokusunun üst notalarında bergamot, kırmızı böğürtlen ve şeftali suyu var. Orta notalarında ise yasemin, şakayık ve zambak aromaları bulunuyor. Alt notalarını ise beyaz misk otu sandal ağacı ve vanilya oluşturuyor.

Calvin Klein Contradiction Bayan Parfümü

1998 yılında Ann Gottlieb tarafından tasarlanan Calvin Klein Contradiction kokusunun üst notalarında şakayık, zambak, yasemin, orkide, inci çiçeği ve gül var. Orta notalarında ise böğürtlen, okaliptüs, armut çiçeği, leylak ve yasemin aromaları bulunuyor. Alt notalarını ise sandal ağacı, tonka fasulyesi ve beyaz misk otu oluşturuyor.

Calvin Klein Euphoria Blossom Bayan Parfümü

2006 yılında Carlos Benaim ve Loc Dong tarafından tasarlanan Calvin Klein Euphoria Blossom kokusunun üst notalarında nar ve kumkat var. Orta notalarında orkide, şakayık ve lotus bulunuyor. Alt notalarını ise beyaz misk otu, ağaç aromaları ve misk oluşturuyor.

Calvin Klein One Unisex

1994 yılında Alberto Morillas ve Harry Fremont tarafından tasarlanan Calvin Klein One kokusunun üst notalarında ananas, yeşil aromalar, mandalina, papaya, bergamot, kalule ve limon var. Orta notalarında hindistan cevizi tohumu, menekşe, süsen kökü, yasemin, inci çiçeği ve gül aromaları bulunuyor. Alt notalarını ise sandal ağacı, misk, beyaz misk otu, sedir ağacı ve meşe yosunu oluşturuyor.

Calvin Klein CK BE Unisex

1996 yılında Ann Gottlieb tarafından tasarlanan Calvin Klein CK BE kokusunun üst notalarında lavanta, yeşil aromalar, nane, mandalina, ardıç ve bergamot var. Orta notalarında çim, manolya, orkide, frezya, şeftali ve yasemin aromaları bulunuyor. Alt notalarını ise sandal ağacı, misk, reçine, beyaz misk otu, sedir ağacı ve vanilya oluşturuyor.

Parfumforum.com'da Calvin Klein

Sitemizde her bir Calvin Klein parfümü hakkında ayrıntılı bilgi ve kullanıcı yorumlarını bulabilirsiniz. Hem kendiniz hem sevdikleriniz icin hediye parfum almak için avantajlı fiyat duyurularını takip edebilir ve alışveriş sitelerinden siparişinizi online olarak kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Özel günler için birçok hediye parfum duyurusu yapılacaktır. Türkiye'nin en geniş parfum forumu size parfum hakkında ihtiyacınız olan tüm bilgileri getirecektir. 2013 yılına ait en son satış fırsatlarını, hediye kuponlarını, parfüm hediyeleri yarışmaları takip edip Calvin Klein'a sahip olma şansını yakalayabilirsiniz. Sadece Calvin Klein değil tüm markalara ait 2013 yılı modelleri, yenilikleri, haberleri izleyebilirsiniz.