Cartier Parfüm Hakkında

 1. Cartier Parfüm Hakkında

  Cartier ile lüksün doruklarında yaşayın!

  Cartier parfüm, oldukça köklü bir tarihe sahip olan markalardan. Aynı şekilde parfümleri de azımsanmayacak bir geçmişe sahip Cartier, 1847 yılında Louis François Cartier tarafından kuruldu. İlk başta mücevher tamirine odaklanarak temelleri atılan marka, hızlı bir şekilde büyüyerek dünyanın önde gelen mücevher şirketlerinden biri oldu. Ama asıl ününü pilot Alberto Santos-Dumont için tasarladığı saat ile kazanan Louis Cartier, 20. ve 21. yüzyıla damgasını vurdu. Dünyanın her yanından aristokratlar ve ünlüler saatler ve mücevherler için Cartier’e akın etmeye başladı. Marka aynı zamanda önündeki 50 yıl içinde eşarp, kalem gibi ürünlerle kendini genişletirken, uzun bir süre parfüm dünyasına adım atmadı.

  100 yılı geçkin bir ömürle yoluna devam eden Cartier, ilk parfümünü 1980 yılında piyasaya sürdü. Mücevherleri ve saatleriyle büyük üne kavuşmuş olan Cartier böylece, yıllar boyu sürecek ve popülerliğini hiç kaybetmeyecek bir koku koleksiyonuna da adını vermiş oldu. Mathilde Laurent, Jean-Claude Ellena, Christine Nagel, Alberto Morillas, Jean-Jacques Diener, Nathalie Feisthauer Jacques Cavalier, Mark Buxton ve Jean Guichard gibi dünyaca ünlü parfümörlerle birlikte çalışan Cartier parfüm, pek çok bayan ve erkeğin vazgeçilmez kokusu olmayı da başardı.

  Adı: Cartier parfüm 1.jpg
Görüntülemeler: 3014
Boyutu: 49.3 KB


  Son parfümünü 2013 yılında müşterilerine sunmuş olan Cartier’in koku koleksiyonunda 56 adet parfüm bulunuyor. Hem bayanlara hem de erkeklere lüks, etkileyici, hayran bıraktıran kokular vaat etmesiyle ünlü Cartier parfüm, kokularıyla olduğu kadar şişe tasarımlarıyla da yıllardır fark yaratan bir marka. Özellikle kalıcılığı ve doğallıyla en beğenilen parfümlere imza atan Cartier parfüm, kullanıcılarını her daim tatmin ediyor.

  Cartier’in mücevher değerindeki kokuları

  Cartier Delices De Cartier Bayan Parfümü: 2008 yılında sınırlı sayıda üretilerek, sevenlerinin heveslerini kursağında bırakan Cartier Delices De Cartier bayan parfümü; iddialı, kendinden emin ve baş döndürücü bir enerji yaymak isteyen bayanlar için en iyi seçenek. Parfümün üst notalarında kiraz, kırmızı biber ve bergamot var. Menekşe yasemin ve frezya ile orta notaları oluşturulan Cartier Delices De Cartier bayan parfümünün alt notalarında ise; amber, misk, sandal ağacı ve tonka fasulyesi bulunuyor. Cartier Delices De Cartier bayan parfümü kırmızı şık cam şişe tasarımıyla da tutkunun simgesi.

  Cartier Roadster Pour Homme Erkek Parfümü: Mathide Laurent imzalı Cartier Roadster Pour Homme erkek parfümü, tamamen elit ve maskülen bir koku. Zarif, tutkulu ve şehvetli beylere hitap eden bu parfümün üst notaları nane ve bergamotun ferah dokunuşuyla açılışı yapıyor. Orta notalarına labdanum ile devam eden Cartier Roadster Pour Homme erkek parfümünün alt notaları ise vanilya, vetiver ve paçulinin erkeksi kompozisyonundan oluşuyor. Farklı şişe tasarımıyla da diğer erkek parfüm markalarından bir adım öne çıkan Cartier Roadster Pour Homme, beylerin gönlünde taht kuruyor.

  Cartier Eau De Cartier Concentree Unisex Parfüm: 2002 yılında Christine Nagel imzasıyla piyasaya çıkartılmış olan Cartier Eau De Cartier Concentree Unisex parfüm, iddialı bey ve bayanların en favori kokusu durumunda. Hem kadınların hem de erkeklerin en etkileyici parfüm olarak nitelendirdikleri Cartier Eau De Cartier Concentree Unisex parfümün üst notalarında yuzu, kişniş; orta notalarında lavanta, menekşe; alt notalarında ise; sedir, amber ve paçuli bulunuyor.

  Adı: cartier parfüm2.jpg
Görüntülemeler: 2982
Boyutu: 96.6 KB


  Parfüm tutkunlarının buluştuğu parfumforum.com’da başka neler var?

  Ünlü mücevher ve saat markası Cartier’in akılları baştan alan parfümleri parfumforum.com’da! Siz de Cartier’in şöhret ve lüksün simgesi kokularını denemek istiyor ancak hangi Cartier parfümünün kendinize hitap edeceğinden emin olamıyorsanız, doğru adrestesiniz. Biz tüm parfüm tutkunları için hem Cartier parfümlerini hem de yüzlerce parfüm markasını forumumuzda bir araya getirdik. Sitemizde Cartier parfümlerini en ince ayrıntısına kadar inceleyebileceğiniz gibi, diğer parfümlerle ilgili de birçok bilgiye ulaşabilirsiniz. Kullanmayı düşündüğünüz parfümleri satın almadan önce diğer kullanıcıların deneyimlerinden fikir alabilir hatta kendi düşünce ve görüşlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz. Ayrıca parfumforum.com’da piyasadaki en beğenilen, en çok satan, en favori ve en kaliteli ürünler hakkında tüm bilgilere buradan ulaşabileceğiniz gibi, ürünlerle ilgili kampanyaları ve indirimleri de buradan takip edebilirsiniz.
  Eklenen Resimler Eklenen Resimler         


Cartier Parfüm yorumları okuyup ve fiyatlari karşılaştırıp en ucuz Cartier Parfüm Hakkında online alışveriş'de bulun. Cartier Parfüm Hakkında kullananlar.