Cerruti 1881 Parfümü Hakkında

 1. Cerruti 1881 Parfümü Hakkında

  Ayrıcalıklı ve Zamansız: Cerutti 1881

  Cerutti 1881 markası, dede mirası bir aile şirketinin İtalyan stilini taşıyan ama Fransız tasarımları kadar da gösterişli moda evinden çıktı. Nino Cerutti, dedesinin 1881 yılında açtığı yün dokumacılık atölyesini bugünlere getirmek için çok ciddi bir çalışma, pazarlama ve reklam stratejileriyle markanın kurumsallaşmasına ömrünü adadı.

  Her lüks tüketim markasının yaptığı gibi, parfüm dünyasına da adım atan Nino Cerutti, markasıyla aynı ada sahip olan, parfüm serisi Cerutti 1881pour Homme’u 1990 yılında piyasaya sürdü. Sonrasında Cerruti 1881 serisi altında 20’ye yakın koku oluşturuldu. Serinin Cerruti 1881, Cerruti 1881 Acqua Forte, Cerruti 1881 Amber pour Homme, Cerruti 1881 Cerruti Eau d’Ete 2004,Cerruti 1881 Fairplay, Cerruti 1881 Men, Cerruti 1881 Black, Cerruti 1881 Blanc, Cerruti 1881 Colection, Cerruti 1881 Eau d’Ete, Cerruti 1881 Fraicheur, Cerruti 1881 Intense pour Homme, Cerruti 1881 Lumieres d’Ete, Cerruti 1881 Seria Limitee, Cerruti 1881 Summer Frangance Pour Homme isimlerinde kokuları bulunuyor.

  Şimdi seriye ait bazı parfümlerden, en favori ve en beğenilen kokuları hep beraber inceleyelim.

  Resmin gerçek boyutunu görmek için tıklayın. 

Resmin Adı:	cerruti 1881 parfüm 4.jpg 
Görüntülenme:	21777 
Büyüklüğü:	41.3 KB 
ID:	1095

  Cerruti 1881 Erkek parfümü, klasiğin karşıkonulmazlığı!

  Moda evlerinin ilk çıkardıkları parfümler her zaman unutulmaz ve geniş kitlelere hitap eden, özellikli kokular oluyor. İşte tam da bu sıfata yakışan bir parfümle daha baş başayız, Cerruti 1881. Parfümün kullanıcı yorumlarına baktığımızda hemen hemen aynı cümlelere rastlıyoruz, “ayrıcalıklı ve zamansız”. Hal böyle olunca insan düşünmeden edemiyor, biz mi eski parfümleri baş tacı ediyoruz, yoksa gerçekten onlar bu sıfatları hak ediyorlar mı? 1990 yılında piyasaya sürülen Cerutti 1881 çoğumuzun babasının ya da bir aile büyüğünün kokusu olma özelliğine sahip. İşte nostaljik, bir geçmişe özlem ya da eskiyi hatırlattığı için mi vazgeçilmezler? Bugün piyasaya sürülseler, aynı heyecanı alabilir miyiz kokularında? Bunlar ardı ardası kesilmez ve belki de cevabı bilinemeyecek kadar çetrefilli sorular, biz bu sebeple gelin 1881 Cerruti’nin derinliklerine dalalım.

  1990 yılında Martin Gras tarafından yaratılan koku, aromatik ve oldukça güçlü erkeksi notaları barındırıyor. Parfümün ismi dedelerinin 1881 yılında kurduğu aile şirketinin şerefine, onu yâd etmek amacıyla konulmuş. Cerutti 1881 dünyada en çok satılan ve klasikleşen erkek kokuları arasında bulunuyor. Aslına bakarsanız tam manasıyla bir bergamot aroması olduğunu söyleyebiliriz. Başlangıç notalarında selvi ağacı ve bergamot, en az 20 dakika sonra ise, kuru bir paçuli aroması ve ylang ylangla bezenmiş değişik bir esansa sahip. En sonunda da ortaya güçlü bir sandal ağacı, çam ve meşe yosunu izlerini görüyoruz.

  Adı: cerruiti pour homme.jpg
Görüntülemeler: 19642
Boyutu: 24.9 KB  İtalya’nın zarafeti ve Sofistike bir Fransız

  Bu unutulmaz klasikleşmiş kokunun şişe tasarımını Serge Mansau yapmış. Soluk yeşil renk düzeni, kokunun doğa ile ilişkisini çağrıştırıyor. Mineral dokunuşlar ve buzlu camdan bir görüntüsü var. Cam yüzeyinde 1881 yazısı şık bir dokunuşla kabartmalı olarak inşa edilmiş. Markanın resmi internet sitesinde Cerruti 1881 erkek parfümü için, şöyle bir açıklama bulunuyor: “ İtalya’nın zarafeti ve Fransa’nın sofistike duruşu bu kokuda bir araya getirildi, güçlü, çekici ve stili olan erkeklerin kokusu.”

  Reklam filmlerinde ise muhteşem 1700’lerin beyaz bir kostümü içinde devasa bir yapının arasında salınan kadın, uzun uzun merdivenleri çıkıyor. Smokin ve uzun fötr şapka giymiş bir adamla buluşup, öpüşmeye başlıyorlar. Son sahnede kadın sanki içinde adamın kokusunu hapsetmişçesine etrafına bakınıyor ve ekrana Cerruti 1881 Pour Homme yazısı beliriyor. Arka fonda tam da bahsettiğimiz gibi insanda nostaljik duygular uyandıran bir enstrümantal müzik çalıyor.

  Cerruti 1881 Erkek Parfümü Detayları

  Cerruti 1881 25, 50 ve 100 ml Eau de Toilette sprey ve tamamlayıcı ürünleriyle piyasada bulunuyor. 50 ml losyon, 200 ml duş jeli ve 75 ml deodorant stick tarzında çeşitleri de var. Uzun ömürlü bir koku, ortalama 6 ila 10 saat arasında değişen bir kalıcılığa sahip. Cerutti 1881 erkek parfümü günlük ve normal giyim tarzı için öneriliyor.

  Adı: cerruti image.jpg
Görüntülemeler: 19502
Boyutu: 28.9 KB  Cerruti 1881 Black Erkek Parfümü, Karanlık, daha da Karanlık

  Yine siyah, yine karanlık temaları, erkeklerin bu tarz bir koyu muhabbete neden çekildiğine bir türlü anlam veremiyoruz. Daha sert ve daha güçlü bir imajı beslediğinden olacak, oysaki artık günümüz modern kadını, bu kadar fazla köşeleri ve sertlik temalarından hoşlanmıyor. Fikirlerin ve düşüncelerin bile empati üzerinden giderek sakinleştiği ve hassaslaştığı günümüz dünyasına, 2006 senesinde Cerutti 1881 Black erkek parfümüyle hızlı bir giriş yaptı. Bir bildikleri vardır elbet diyerek, parfümü incelemeye başlıyoruz. Serinin ilk orijinal parfümüne oranla daha güçlü ve daha yoğun bir kokuya sahip olan Cerruti 1881 Black, oryantal ve odunsu bir aromayı barındırıyor. Kokunun tasarımcısı Michel Girard, parfüm için bir basın açıklamasında bulundu ve “ baharatlı bir atmosferden esinlenerek yarattığım Cerruti 1881 Black, İtalyan akşamları kadar sıcak bir koku” diyerek gecelere armağan edilmiş bir parfüm tasarladığını vurguluyor.

  Meraklan ve keşfe çık!

  Oryantal ve sıcak notalar her zaman insanda merak duygusunu açığa çıkarıyor. Cerruti 1881 Black bir de isminden aldığı güçle gerçekten meraklanmamızı ve keşfetmemiz için cesaretlenmemizi sağlıyor. Parfümün notalarına baktığımız da ise, başlangıçta turunç, lavanta ve enfes bir karabiber aromasıyla karşılaşıyoruz. Daha sonra biberin müstehcen tavırlarına inat karşımıza Hindistan cevizi, sedir, kimyon ve tekrar biber notaları geçiyor. Nihayet son bölüme geldiğimizde agar, guaiac ahşabı ve marzipanın güçlü bir kompozisyonunu görüyoruz. Cerruti 1881 Black’de karşımıza çıkan bu odunsu aksan kompozisyonu, dengesini yitiren bir gurme aromasıyla farklı bir yenilik getiriyor notalar dünyasına.

  Cerruti 1881 Black şişesine baktığımızda ise gri siyah renk düzeni dışında, orijinal Cerruti 1881 parfümüyle aynı şişeyi görüyoruz. Ambalaj kutusunda isim gümüş harflerle yazılmış ve cam kabartmalı 1881 yazısını sergiliyor.

  Cerruti 1881 Black Erkek Parfümü Detayları

  Cerruti 1881 Black erkek parfümünü 50 ve 100 ml Eau de Toilette sprey şeklinde ve tamamlayıcı ürünleriyle piyasada bulabilirsiniz. 75 ml stick deodorant ve tıraş sonrası bakım ürünleri de mevcut. Uzun ömürlü bir koku, ortalama 6 ila 10 saat arasında değişen bir kalıcılığı var. Cerutti 1881 Black erkek parfümü günlük, özellikle geceleri normal ve klasik giyim tarzı için öneriliyor.

  Adı: cerruti black.jpg
Görüntülemeler: 20006
Boyutu: 15.4 KB  Cerruti 1881 Fairplay For Men ve Marc Lavoine

  Fransızların ünlü şarkıcısı ve film oyuncusu Marc Lavoine, Cerruti 1881 parfümlerinin yüzü oldu. Marc Lavoine’in ilk defa bir marka için üstelik bir de reklam filminde oynaması hayranları tarafından ilgiyle karşılanarak, Cerruti 1881 parfümleri için hızlı bir yenilenme ve belki de taze bir soluk kazanmasına yardımcı oldu. Lavaine ayrıca kendi bestelediği ve seslendiği bir de şarkı yaparak, sanki bir klip şeklinde tasarlanan ufak bir reklam filmi çekti. Bas ve erkeksi sesiyle klibin içinde hem şiir okuyan, hem de şarkısını seslendiren Lavaine, sokaklarda, caddelerde, restoranlarda kaybettiği aşkını arıyor.

  Bugüne kadar Cerruti 1881 için sayısız röportaj veren Marc Lavaine’e genellikle ilk soru, neden bugüne kadar bir başka marka ile çalışmadığı oluyor. Lavaine ise” evet çalışmadım çünkü bugüne kadar bu kadar kaliteli, elegance ve sofistike bir duruşu olan herhangi bir marka çıkmadı karşıma. Tesadüf eseri günlük olarak da yıllardır Cerutti 1881’in kokularını kullanıyorum. Beni, kişiliğimi, müziğimi ve hatta hayata karşı bakış açımı bile bu denli kesintisiz ve net anlatan bir marka ile karşılaşmadım. Bu sebeple Cerruti 1881 markasının yüzü olmak benim için bir gururdur.”
  E tabi Cerruti 1881’e bu denli bağlı bir ünlü bulunca markada elinden geleni ardına koymadan, hem hedef kitlesini sağlamlaştırdı, hem de müziğiyle geniş kitlelere hitap eden kalitesizden de taviz vermeyen bir ünlüye kavuşmuş oldu. Şimdi gelelim Marc Lavaine’nin en son lansmanını yaptığı Cerruti 1881 Fairplay kokusuna. Koku erkekler için baharatlı ve odunsu bir aroma kompozisyonuyla dolu. 2011 senesinde piyasaya sürüldü. Marc Lavaine diğer Cerruti 1881’lerde olduğu gibi klasik bir görüntü yerine oldukça spor tarzda giyinmiş pozlarıyla parfümün tanıtımını yapıyor. Parfümün notalarına baktığımızda ise, ilk etapta amalfi, limon ve biberle açılış yapılıyor, orta notalara geldiğimizde, biberiye, Hindistan cevizi ve fesleğenle baş baş başa kalan koku, en sonunda sandal ağacı, paçuli ve tonka fasulyesiyle aromasını sonlandırıyor.


  Adı: cerruti 1881 femme ve homme.jpg
Görüntülemeler: 19629
Boyutu: 31.5 KB


  Cerruti 1881 For Women Bayan Parfümü, “ büyük klasiklerin en küçüğü”

  Cerruti 1881 kadın parfümünü 1995 yılında piyasaya sürdü. Nino Cerruti 1967’de Paris Royale caddesinde ilk butik dükkanını açtığından beri, bu kokunun peşindeydi. Düşünsenize aradan geçmiş 30 sene ve Nino Cerruti hala bir parfüm istiyor ve bunun markasının stiline en uygun ve en beğenilen koku olmasını istiyor. Elbette 30 sene bir parfümün ortaya çıkarılması için uzun bir zaman dilimi ama gerçekten sonunda başarılı bir parfümünde hayata geçmesine vesile oluyor. Aklından geçen temayı ve içeriğinde bulunması gereken aromaları parfümcüsü Claire Cain’e anlatıyor ve sonunda Cerruti 1881 for women kokusu ortaya çıkıyor. “En kaliteli malzemelerle, en pahalı aromaların birleştiği bir koku olsun” siparişi, tasarımcısı Clarire Cain’in deyimiyle “büyük klasiklerin en küçüğü” Cerruti 1881 for women’ı oluşturuyor. Parfümün şişesi yine orijinal kokunun şişe tasarımcısı Serge Mansau tarafından tasarlanmış. Parfümün notalarına baktığımızda ise, ilk etapta yoğun bir frezya, bergamot ve mimoza aromalarını duyuyoruz, sonrasında yeni kesilmiş bir buket edasıyla gül, papatya, yasemin ve sardunya çiçeklerinin kokusunu alıyoruz, en sonunda da kapanışında amber, sandal ağacı ve miskle kompozisyonu tamamlıyoruz.

  İlk Cerruti 1881 Orijinal Parfümünün Tasarımcısı Martin Gras

  Cerrutti 1881 orijinal parfümünün arkasındaki tasarımcı olarak, bugüne kadar pek çok parfüme hayat veren Martin Gras, çok fazla ön planda olmayı sevmeyen bir tasarımcı. Hollandalı ve belki de bu kadar fazla tevazu gösteriyor olmasının sebebi, Fransız parfüm tasarımcıları arasında farklı bir yere sahip olduğunu düşünüyor olmasıdır. Bugüne kadar onun için, “birçok aromayı aynı anda hafızasında tutabilen en yetkin burundur” ifadesi kullanıldı. Grasse şehrinde bulunan 2 yıllık Bertrand Dupont (GIVAUDAN) okulundan sonra, parfüm piyasasından ziyade, kimya sektöründe çalışmaya karar vermiş ve Hollanda’da Polak&Scwartz firmasında deterjan ve sabun laboratuvarında çalışmış. Sonrası New York günleri başlıyor ve parfüm piyasasına adımını atıyor.

  Parfumforum.com’da Cerruti 1881

  O bir İtalyan, o bir Fransız, Cerruti 1881 moda sektörüne yön vermeye ve gerçek anlamda markasının “elegans ve sofistike” imajını korumaya devam ediyor. Eğer siz de Cerruti 1881 kadın parfümleri ve Cerruti 1881 erkek parfümleri dünyasına göz atmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Markanın parfüm aromalarına, notalarına ve arkasında bulunan tasarımcılarına dair bilgileri paylaşıyoruz. En sevilen, en beğenilen parfümleri bulabileceğiniz gibi, en ucuz parfüm kampanyalarından ve parfüm setlerinden yine sitemiz vasıtasıyla haberdar olabilirsiniz. Lütfen bizimle kalın ve değerli bilgilerinizi bizimle paylaşın.
  Eklenen Resimler Eklenen Resimler  


Cerruti Parfüm yorumları okuyup ve fiyatlari karşılaştırıp en ucuz Cerruti 1881 Parfümü Hakkında online alışveriş'de bulun. Cerruti 1881 Parfümü Hakkında kullananlar.