Chanel Chance Bayan Parfümü

 1. Chanel Chance Bayan Parfümü

  Chanel Chance, Kaderle Oyun Oynuyor

  Fransızca “chance” yani “şans” manasına gelen Chanel Chance parfümünün ismi, bir rastlantı olamasa gerek.
  Chanel markasının kurucusunun hayatına baktığımızda veya marka olarak Chanel’i incelediğimizde gerçek anlamda “şanslı” bir hayat deneyiminden bahsedebiliriz. Yoktan var olmuş bir marka, ardından 1. Ve 2. Dünya savaşının lüks tüketim üzerine oluşturduğu baskı ve kıtlık dönemleri, kurucusunun iflah olmaz çalkantılı aşk hikâyeleri ve elbette casusluk dönemleri. Bu kadar tantana ve bu denli sorunlu yıllara rağmen, bugün hala dünya devi bir firma olmasının altında, şans dışında ne arayabiliriz ki. Sanıyoruz Chanel Chance, markanın geçmişine ve geleceğine ait şans ritüellerini barındırıyor. Yine şişesinin formunun yuvarlak bir şans çemberini andırıyor olması, isminin gerçekliğini bir kez daha vurguluyor. Ayrıca Chanel ve Chance kelimelerinin de aynı ses öğelerini barındırıyor olması, markayı ve ürünü birbirinden ayırt edilemeden var olmasını sağlıyor.

  Chanel Chance ilk olarak 2002 senesinde piyasaya sürüldü. 2007 senesinde Chanel Chance Eau Fraiche ve 2010 senesinde ise Chanel Chance Eau Tendre ile serisini devam ettirdi. 3 kokunun da arkasında ünlü burun, çağdaş parfüm tasarımcısı Jacques Polge bulunuyor. Şimdi Chanel Chance serisinin bu 3 parfümünü hep beraber inceleyelim.

  Fransızca ve İngilizce'de şans anlamına gelen 'Chance' kelimesinin Chanel adı ile öylesine uyum içindedir ki, bu parfümün size şans getirmeyeceğini düşünmeden edemezsiniz. Şans çemberini ifade eden yuvarlak şişesi ile Chanel Chance, Chanel'in klasik düz şişe formlarından ayrılan tek yuvarlak hatlı şişesine sahip parfümüdür.

  Adı: chanel-chance 6.jpg
Görüntülemeler: 110042
Boyutu: 74.3 KB  Parfümün Üst Notaları:

  • Pembe biber
  • Ananas
  • Paçuli
  • Sümbül
  • İris


  Parfümün Orta Notaları:
  • Yasemin
  • Limon


  Parfümün Alt Notaları:
  • Kehribar
  • Vetiver
  • Beyaz Misk
  • Vanilya


  Chanel Change tam anlamıyla bir kadın parfümüdür. Kadınlara armağan edilmiş, gün boyu size eşlik edecek bir kalıcılıkla güçlendirilmiş notaları bulunuyor. Aşırı derecede taze ve kokulu çiçek notalarıyla başlayan kompozisyon, sonrasında şehvetli baharat bileşimine bırakıyor kendini. Bir kasırga gibi güçlü, bir öpücük gibi bilinmeyen bir maceraya sürüklüyor kullanıcısını.

  Adı: chanel chance 1.jpg
Görüntülemeler: 60978
Boyutu: 77.6 KB


  Chanel Chance pembe biber, ananas, sümbül, paçuli ve irisle başlangıç notaları ile başlıyor, sonrasında limon ve yasemin aromalarıyla kalp notalarına ulaşıyor ve ardından vanilya, vetiver, kehribar ve beyaz misk ile kompozisyonunu sonlandırıyor. Parfüm 2002 senesinde Jacques Polge tarafından oluşturulmuş. Polge koku hakkında “Chanel Chance hayal etmeye cesareti olan kadınlar için tasarlandı. Genç ve kendini genç hisseden tüm kadınlara armağan olsun” sözleriyle yeni nesil kadınları hedef kitlesi olarak belirtiyor. Chanel’in resmi web sitesine baktığımızda ise, Chance şu şekilde ifade ediliyor: müstehcen bir adı var, marka ismi ile tamamen örtüşüyor, bunun bir rastlantı olduğunu zannetmeyin çünkü Chanel ve Chance arasında, kadere inat muhteşem bir yol uzayıp gidiyor” diyerek, kaderle oyun oynayan ve belki de kaderi kendi lehine çevirebilecek kadar güçlü bir kokudan bahsediyorlar.

  Chanel Chance içinde şehvetli ve baharatlı unsurları ile çiçekli notaları birleştirmiş ve bu aromalar kullanıcısında taze bir sarhoşluk, şaşırtıcı bir canlılık bırakıyor. Jacques Polge bugüne kadar sert ve keskin hatlara sahip olan Chanel parfüm şişelerinin, birden bire Chance ile yuvarlatılmış olmasını da, yine kaderle oynadıkları oyuna bağlıyor. “Chance’in yuvarlak şişesi hayatınızın kahramanı, şansını arayan ve tam anlamıyla yaşamaktan zevk alan kadının mizacını, yuvarlak hatlarıyla ifade ediyor”.

  Adı: chanel chance 2.jpg
Görüntülemeler: 58830
Boyutu: 83.2 KB  Chance, by Chanel, take it!


  Parfümün reklamlarına gelirsek.... Jean Paul Goude, parfümün lansmanında aynı temadan yola çıkarak ciddi anlamda ses getiren reklam filmini çekmişti. Gerçek aşkını Chance sayesinde bulan bir kadının canlandırdığı filmin kareleri aynı zamanda yazılı ve görsel basında da yer aldı. Hareketli ve büyük bir Chance şişesiyle oyun oynayan modern bir kadının dansına yer verdiler. Ayrıca kampanya bir de Venedik şehrinin kalabalığı arasında çekilen filmiyle de dikkatleri üzerine topladı. Masmavi gözleriyle Venedik limanının kargaşasına denizdeki salının içinden bakan bir kadın, birden bire diğerlerinden farklı, haraketli bir sihirbaz görüyor. “ Bir şehir görüyorum, insanlar, bir sürü insan görüyorum, bir adam görüyorum, bu bir şans, al onu, al onu, bu bir şans, al onu, Chance, by Chanel, take it!” diyaloglarıyla süren reklam filmi, kadın ve erkeğin buluşmasıyla sonlanıyor. Gerçi tam manasıyla buluşmadan ziyade, “take it” sözleriyle, kadının aşık olduğu adamı birden bire çekip almasına şahit oluyoruz.  Chanel Chance Parfüm Detayları

  Chanel Chance, 7 ml parfüm şişesi, 50 ve 100 ml Eau de Parfum Sprey, 35, 50 ve 100 ml Eau de Toilette spray, 20 ml eau de toilette twist çeşitleriyle bulunuyor. Ayrıca tamamlayıcı ürün olarak, 200 ml vücut losyonu, 200 ml vücut temizleyicisi ve 200 g vücut nemlendiricisi çeşitleri var. Chanel Chance 6 ila 10 saat arasında değişen güçlü bir kalıcılığa sahiptir. Chanel, Chanel Chance parfümü için günlük kullanım ve rahat ve günlük kıyafetleri öneriyor.

  Chanel Chance Eau Fraiche, Canlan, Tazelen

  Chanel Chance Eau Fraiche 2007 senesinde serinin ikinci parfümü olarak piyasaya sürüldü. Tekrar Jacques Polge imzasını gördüğümüz parfüm, bizleri tekrar neşeli bir temaya ve tazeliklerle dolu bir çiçek aromasına davet ediyor. Serinin asıl parfümü Chance’den farklı olarak, daha parlak anlaşmaları olan, daha canlı ve daha taze notaları barındıran bir kompozisyona teslim olan koku, ilk parfümün yeniden yorumlanmış hali olarak karşımıza çıkıyor.

  Chance eau Fraiche esas olarak su sümbülü ile çiçek notalarının birleşmesine ve narenciye egemenliğine sahip. İlk etapta narenciyenin ve sedirin sarhoş edici bir karışımıyla açılan koku, daha sonra pembe biber, yasemin ve tekrar su sümbülünün muhteşem aromasına teslim oluyor. Kapanışta ise, tik ağacının zarafeti, iris, amber, paçuli, vetiver ve beyaz misk kompozisyonunu görüyoruz.

  Aşka şans verin! “Taking a chance on love”

  Chanel Chance Eau Fraiche parfümü reklam sloganı, “Chance ile aşka şans verin”, tekrar karşımıza reklam filmi yönetmeni Jean Paul Goude’u çıkarıyor. Şişesi aynı fakat içindeki karışımın rengi değişmiş ve açık su yeşili renginde karşımıza çıkıyor. Tekrar kocaman bir Chance şişesi ve heyecan verici bir atmosferde Eau Fraiche, genç bir kadın tarafından atılıyor, havalara uçuruluyor. Oyun oynamayı seven genç kadınların favori parfümü olduğu mesajını veriyor.

  Adı: chanel chance 4.jpg
Görüntülemeler: 58063
Boyutu: 91.9 KB  Chanel Chance Eau Fraiche Parfüm Detayı

  Chanel Chance Eau Fraiche 50 ve 100 ml eau de Toilette sprey ve tamamlayıcı ürünleriyle piyasaya sürüldü. 200 ml köpük duş jeli, 200 ml nemlendiricili vücut kremi, 100 ml şeffaf nemlendiricili mist ürünlerine de sahip. Uzun ömürlü ve oldukça kalıcı olan parfümün 6 ila 10 saat süren bir aroması bulunuyor. Chanel, Chanel Chance Eau Fraiche parfümü için günlük kullanım ve rahat ve günlük kıyafetleri öneriyor.

  Chanel Chance Eau Tendre: İyilik Elçisi

  Chanel Chance Eau Tendre 2010 yılının Niasn ayı başlarında piyasaya sürüldü. Chance serisinin en son çıkan güncel parfümüdür. Bu parfümde de yine meyveli koku grubunun çiçekli aromalarla birleşimini görüyoruz. Tasarımcısı Jacques Polge, Chanel Chance Eau Tendre için: saf, şiir gibi bir koku, meyveli ve çiçeksi bir koku, hassasiyeti bir dalga gibi tüm teninizi saracak ve kadınlığın hassas kişiliğine dokunacak” ifadesiyle parfümün tanıtımını yapıyor. Chanel’in resmi web sitesinde ise, “iyimser kadınların kokusu ama bu kadın o kadar iyimser ki, onun şansı yakalamasına gerek yok, iyi niyetinden dolayı Chance Eau Tendre onu nasılsa buluyor” açıklamasını yaparak, kullanıcılarına tam manasıyla melek sıfatını yüklüyor.

  Diğer Chanel Chance parfümleri gibi Eau Tendre koku bileşimi de dikkatli olarak seçilmiş aromaları ve malzemeleri barındırıyor. Chance Eau Tendre’in ilk açılımı greyfurt ve narenciye, meyve aromasının karışımıyla başlarken, ilerleyen notalarda parfüm, çiçeksi esanslara bırakıyor kendini. Parfüm ilerledikçe sümbül ve taze kesilmiş bir buket çiçek gibi kokuyor ve yaseminin büyülü aroması bu sırada meydan okumaya başlıyor. En son bölüme geldiğimizde ise farklı olarak birden odunsu aromalara, sedir, kehribar, süsen ve beyaz misk notalarına rastlıyoruz.

  Şişenin dizaynı aynı, buzlu cam şişesi, dikdörtgen stoperi ile klasik bir Chanel Chance formuna sahip. Şans çemberi ritüelini korumaya devam ediyor. Tek farkı içinde belli belirsiz pudramsı tozpembe karışımı bulunuyor.

  Adı: chanel chance 5.jpg
Görüntülemeler: 80179
Boyutu: 78.7 KB


  Hayatı sahiplen!

  Reklam kampanyasında ünlü Fransız model Sigrid Agren’i görüyoruz. Reklam yönetmeni ise, diğer Chanel Chance parfümlerinde de olduğu gibi Jean Paul Goude tarafından yürütülmüş. Reklam filminde farklı olarak bu sefer, manken Sigrid Agren’in kıyafet yerine çiçeklerle bezenmiş çıplak bedenini görüyoruz. O da diğer Chance parfümleri mankenleri gibi akrobasi hareketlerini tekrarlıyor ve yine karşımızda devasa boyutlarda Chance Eau Tendre şişesini görüyoruz. En son sahnede manken akrobasisini bitirdikten sonra büyük Chance şişesine sarılarak kendini bırakıyor.  Chanel Chance Eau Tendre Parfüm Detayı

  Chanel Chance Eau Tendre 50 ve 100 ml eau de Toilette sprey, 60 ml Eau de Toilette twist ve sprey ve yine 60 ml Eau de Toilette twist ve sprey Refill (yeniden doldurma) ve tamamlayıcı ürünleriyle piyasaya sürüldü. 200 ml duş jeli, 200 ml nemlendiricili vücut kremi bulunuyor. Diğer Chance parfümleri kadar kalıcı olduğunu söyleyemiyoruz, parfümün 1 ila 6 saat süren bir aroması bulunuyor. Chanel, Chanel Chance Eau Tendre parfümü için günlük kullanım ve rahat ve günlük kıyafetleri öneriyor.

  Chanel Chance Kadın parfümü ve Jacques Polge

  Jacques Polge, Chanel Change’in 3 farklı parfümüne de imzasını atmış ünlü bir parfüm tasarımcısıdır. 1978’den beri Chanel için birçok farklı kadın ve erkek parfümünü yarattı. Onun hakkında sayısız yazılar ve kokuları hakkında birçok araştırmalar yapıldı. Jacques Polge ise, hayatının tesadüfler üzerine kurulu olduğunu anlatıyor. Henüz ergenlik çağına bile varmamışken, annesiyle birlikte yaz tatillerini Fransa’nın provance yani kırsal mesire yerlerinde geçiriyorlar. Grasse kentinde bol bol gezip, Cannes’da denize giriyorlar. Polge o dönemleri şu şekilde ifade ediyor: Cannes’dan, Nice’e ve Grasse kentine varıncaya kadar her yer bahçe içerisindeydi. Muhteşem güzellikte bir bahçe düşünün, her yerde çiçekler, gül, yasemin, menekşe ve portakal bahçeleri düşünün. Hepsinin kokusu ve aroması o kadar çok beynime ve hafızama işlemiş ki, çocukluğuma dair en çok hatırladığım anılar, hafızamdan silinmeyen kokulardan oluşuyor. Artık buralarda maalesef bu kokuları ve bahçeleri görmeniz imkânsız hale geldi.” diyerek, geçmişe duyduğu özlemi ve bir koku tasarımcısı olarak ilk adımlarını anlatıyor.

  Jacques Polge aslına bakarsanız üniversitede kimya okumamış ya da bir parfüm eğitimi almamış. Üniversitede dil eğitimi aldıktan sonra Fransa’da parfüm ithalatı yapan bir firmaya, İngilizce bildiği için işe alınmış ve parfüm serüveninin içinde bulmuş kendisini. İlk işinde ithalat ihracat departmanından çok laboratuvarlarda bulunca kendini, ufak tefek parfüm işini öğrenmeye merak salmış ve 35 yılı aşkın parfüm serüveni de böylelikle başlamış.

  Jacques Polge’e en çok sorulan soru: “Chanel” markası yıllardır nasıl oluyor da parfüm piyasasını elinde tutuyor, vazgeçilmez, en beğenilen, en sevilen, en favori parfümleri üretiyor?”
  Soruya verdiği cevap ise şu şekilde: “ Chanel için üretilen parfümlerin çalışmaları en az 4 sene evvelinden başlıyor, önce parfümün ismi ve içeriği belirleniyor ve sonrasında yıllarca doğru notayı bulabilmek için çalışıyoruz”. Anlaşılan o ki, Chanel Chance başta olmak üzere markanın diğer bütün parfümleri ciddi özveri gerektiren ve zorlu çalışmalar neticesinde piyasaya sürülüyor.  Efsanevi parfüm markalarının üreticisi ünlü Fransız markası Chanel'den vazgeçemeyen insanlardansanız ve Chanel'in büyülü dünyasını daha da yakından tanımak istiyorsanız bu forum tam size göre.
  Chanel Chance Bayan Parfümü ile ilgili yorumları ve indirim duyurularını buradan takip edebilirsiniz.  Parfumforum.com’da Chanel Chance

  Eğer siz de Chanel Change dünyasına göz atmak, parfümün aromalarına, notalarına ve arkasında bulunan tasarımcılarına dair bilgiler okumak istiyorsanız, doğru yerdesiniz. En sevilen, en beğenilen parfümleri bulabileceğiniz gibi, en ucuz parfüm kampanyalarından ve parfüm setlerinden yine sitemiz vasıtasıyla haberdar olabilirsiniz.
  Eklenen Resimler Eklenen Resimler  

 2. Daha İlk tanışmada büyüledi beni kokusu ve vazgeçilmezim oldu o günden beri... Önce ismiydi beni cezbeden şanssız hayatıma umut ışığı olacaktı... "chance" getirecekti hayatıma... ve sonra o yuvarlak şişesi feleğin çemberini anımsattı bana...beraber geçecektik o çemberden felekten çok geceler çalacaktık sonrasında da... kapağının altında saklanmış o kokusunu içime çektiğimde işte bu dedim... ve böyle başladı bu aşk hikayesi... birlikte geldik o günden bu güne ve hep inandım "chance" yanımdaysa şans hep benimle oldu

 3. Aşk gibi birşey ;)

  Kalbimin içinde uçuşup duran , göğsümün ucuna çarpıp geri dönen kelebekler gibi ; heyecanlı , aşk gibi bişey : chanel

 4. Chanel Chance (2003)

  Chanel'in Chance koleksiyonunun 2003 çıkışlı ilk parfümüdür. Yaratıcısı Jacques Polge'dur. Bu koleksiyondan daha sonra 2007'de Chance Eau Fraiche ve 2010da Chance Eau Tendre çıkacaktır. Bu parfüm Chanel'in klasik dikdörtgen şekilli şişelerinin aksine daire şeklindedir, akıllara 'şans tekerleği' tamlamasını getirir. Üst notalarında ananas, iris, silhat (paçuli), pembe biber ve sümbül, orta notalarında yasemin ve limon, alt notalarında ise misk, silhat (paçuli) , vanilya ve vetiver barındırır. Bu kokulardan burna en çok silhat (paçuli), pembe biber ve limon gelir. Sümbül, iris gibi notaları daha ayrıcalıklı burunlar daha rahat alabilir. Chanel'in 1920den bu yana çıkardığı 54 parfümün içinde Coco Mademoiselle ve Coco Chanel'den sonra ilk üçe girmeyi başarmış başarılı bir kokudur. Limonun, ananasın, yaseminin verdiği ferahlığı nedeniyle bahar kullanımına ve geceden ise gün içinde kullanıma daha uygundur. Kalıcılığı gayet yerindedir, silaj canavarı olmasa da ortalama bir silajı vardır. Gayet yüksek bir yüzdeli kullanıcının imza kokusudur... Coco Mademoiselle'e benzeten bir grup kullanıcı vardır. Tabi ki her parfüm gibi, yan ürünleriyle ve temiz ve kuru tene uygulanırsa daha iyi sonuç alınır...
  Bana göre, bir poker masası etrafında dönen reklamı, 'Chance' temasının işlenmesi açısından güzel olmuş ve ortamdaki bohem hava Chanel'in kendi temasına da uymuş. Açılan kartların arasında Chance yazısının olması da 'Chance' kullanan 1-0 önde başlar mesajıyla biraz basit kaçmış gibime geliyor fakat yine de genel olarak hoş. Bu kokuyu ilk kokladığımda annemindi, fakat şişenin yarısını ben kullandım diyebilirim. E tabi sonrası da geldi, signature kokum olmasa bile hala önemli buluşmalarda işe yarayan; ilk sıkımda değil de vücuda oturunca iç gıcıklatan bir koku
  Son düzenleyen beatrixkid, 03-26-2013 saat 11:00 PM.

 5. İlk aşkım o benim. 16 yaşındayken aldığım ilk parfümüm. Bu yüzden unutamayacağım ve etkili bir yeri var bende. Kokusundan bahsetmiyorum bile . O dönemlerde sinir stresten beni uzak tutan ve kendimi mutlu hissettiren o güzel kokusu oldu.Şimdi ise hala kullandığım 'Chanel Chance' benimle birlikte büyüyor ve eminim benimle birlikte de olgunlaşıcak

 6. Tam manasıyla bir pazarlama şaheseri olduğunu düşündüğüm koku. Şimdi bana şans getirecek diye inanın o kadar tonlarca parayı saymanın anlamsız olduğunu düşüyorum...hem kalıcı değil, hem de acaip sentetik çiçeksi aroması var. E ben ne anladım bu işten. Bir de rica ediyorum 40 yaş üstü bayanlar, allah aşkına kullanmayın şunu, vallahi yakışmıyor, kokuyla genç olunmaz....

 7. Bella, Sen Chance'in hangi rengini kullandın? Sarı olan mı yoksa pembe veya yeşil olan mı? Genelde bu kokunun çok dayanıklı olduğunu, 8 saate kadar tende kaldığını söylüyorlar. Acaba renkten renge değişiyor mu? Belki kişiden kişiye göre de değişiyordur. Belli ki sen pek sevmemişsin kokuyu

 8. İlk çıkan pembe olanını denedim Queen, hatta sonradan diğer renklerini de koklamışlığım bulunuyor. Kısaca şunu söylemek istedim, şimdi kim iddia edebilir, bu konunun gerçek anlamda diğerlerinden bir tık önde olduğunu?...şu an piyasada satılan parfümler içerisinde farklı bir yere sahip olmadığını söylemek stedim, sıradan floral bir koku bana göre....kalıcılığı konusunda ise haklı olabilirsin ama ben parfümü sürünce "ben onu değil, o beni takip etmeli"...arkamdan gelmeli, 5 cm uzaklıktan anca duyulabilen kokuyu ben ne yapayım ?

 9. bu parfümü ilk kez sene başında bir arkadaşım kullandığı için öğrendim. ve 2 ay sonra bu parfümün erkek arkadaşımın eski kız arkadaşının kokusu olduğunu ve bu koku her geldiğinde erkek arkadaşımın eski kız arkadaşını hatırladığını ve onu unutamadığını anlamasını sağladığını öğrendim o kadar demek etkileyiciydi ki hala unutamadığını farkettirmiş....

 10. merhaba . bu forumu görünce hemen üye oldum ve fikirlerimi yazmak istedim. bende Chanel Chance Pour Femme 100 ml EDT Bayan Parfüm var. öncelikle adında chance var hayatımı değiştirdi gibi değişik yorumlarda bulunmayacağım. hiç bir parfümü adından etkilenerek almadım ve sanırım almamda. parfümlerimi yurtdışından aldığım için fiyatları burdaki gibi uçuk olmadığı için aynı anda bir çok markanın parfümü bende bulunuyor. evden çıkarken o anki ruh halime göre istediğimi kullanıyorum. bu parfümün sevdiğim özelliği 1 fıs yaptığınız halde gün boyu kalıcılığı devam ediyor. bazı channel ürünleri gibi ağır değil yani belli bir yaş üstüne hitap etmiyor bu ürün. ben 27 yaşındayım ve severek kullanıyorum. başka özelliklerinden bahsedeyim.şişenin dizaynından dolayı elinizde kolay kavrayabiliyorsunuz ve spray in dağılımıda güzel. parfümü su gibi fışkırtmıyor yani. parfüm içeriğindeki kokuları saymama gerek yok sanırım.
  Son düzenleyen queen85_, 03-27-2013 saat 06:40 PM.

 11. Chanel egzotik ve sıkmayan bir koku bence özgür kadının kokusu ...

 12. chanel no 5 **PERFECT **... CHANEL CHANGE ismi gibi bana şans getirsin ve bu vesileyle bu özel kokusuylada tanışmış olurum muhtemelen ...
 13. yapılan yorumlara inanamıyor ve şaşkınlıkla izliyorum, onca güzel parfüm varken, neden Chanel Chance...Reklam filmeleri bile sıradan, sırf yapmış olmak için yapılmış...basmışlar içine paçuliyi, biraz pembe biber, biraz floral aromalar...alın size Chanel Chance...peki hangi renk armağan edilecek, bu konu hakkında bilgi alabilir miyiz acaba site yöneticileri? Sevenlerime armağan edeceğim de

 14. Klasik olan yani sarı renkteki Chance hediye edilecek sevgili Bella. Chanel Chance'i seçmemizin sebebi yaptığımız araştırmalarda Türkiye'deki en popüler parfümlerden biri olduğunu görmüş olmamız.
  Bundan sonra da çekilişler olacak ve üyelerimize soracağız hangi parfümü hediye etmemizi istediklerini. Siteyi ve Facebook'u takip etmenizi tavsiye ediyoruz.

 15. zaten kendimi şanslı hissediyorum çünkü belki ilerde evlenseydik ve o zaman anlasaydı erkek arkadaşım eski sevgilisini hala uunutamadığını o zaman daha geç olacaktı her şey bu parfüm sayesinde gerçekleşti... ömür boyu bu parfümü de unutmam artık... erkek arkadaşımla aynı iş ortamında çalışıyorum bazen bu parfümü olur olmadık yerde sıkasım geliyor sırf üzülsün sinir olsun diye ama çok pahalı olduğu için tabi alamıyorum ..

  peki sen hangi parfümü önerirsin bella ben bu ara kokumu değişmeyi düşünüyorum rica etsem tavsiyede bulunur musun

  ben hindistancevizli olanı çoookkkkk merak ediyorum bu koku dedim ya erkek arkadaşımın eski kız arkadaşının kokusu ve erkek arkadaşım bu kokudan çok çok çok etkilenmiş ve kokuya karşı ayrı bir hassasiyeti var özellikle de yasemine..ben de chanel in başka bir kokusu ile aslında onu etkilemek istiyorum ve bu yüzden chanel in en güzel kokusunu ben kazanmak istiyorum...

 16. Bir konunun kesinlikle karakterinize, kişilğinize, cilt tipinize, yaşanmışlıklarınıza ve yaşamayı arzu ettiğiniz herşeye dair bilgi barındırması gerekiyor. Yok ben başkası da olabilirim farketmez diyorsanız, alacağınız her parfüm nemsiz cilde sürülen fondoten gibi, tabak şeklinde kalacaktır. Bu sebeple, kıymetli Zeynep, sana parfüm öneremem...üzgünüm....Bu arada modarötörümüzden bu konunun başlığının "eski erkek arkadaşımın eski kız arkadaşı" olarak değiştirilmesini talep ediyorum:=)))

 17. Zeynep bence güzelim Chanel parfümü bir erkeği sinir etmek için harcama. Sen sana yakışan parfümü bulursan ve etrafa güzel kokular saçarsan, o zaten sinirinden çatlayacaktır. Bilmem anlatabildim mi

  Diğer Chanel parfümleri arasında seçim yapmak istersen sitedeki bilgilere bakabilirsin. Hepsi hakkında uzun uzuun açıklamalar var burda. Tabi illa Chanel olmak zorunda da değil, daha birçok markanın parfümlerine göz atabilirsin. Sana Hermes ya da Giorgio Armani gidebilir, öyle hissettim

 18. teşekkürler Queen ... zaten yeni öğrendiğim bir bilgiye göre eski erkek arkadaşım eski kız arkadaşı ile tekrar konuşmaya başlamışlar..bunlar liseden beri çıkıyolarmış sonra kız bunu bırakmış 1 sene görüşmemişler çoçuk atanmış iş sahibi olmuş kız ise üniv. son sınıfta bakmış kız okul bitiyo kimseyi bulamamış ve bakmış bu çoçuk yeni sevgili yaptı tekrar terk ettiği çoçuğa geri dönmüş...tabi çoçuk dünden razıymış bi parfüm kokusu ile çoçuk bu kızı aramış ve tekrar başlamışlar .. benim ise duruma sadece allahınızdan bulun ben de göriyim demekten başka yorumum kalmadı...bilmem siz bu duruma ne diyceksiniz..

  yolk ben başkası olurum demiyorum ama sen uzmansın galiba bu konuda hangi kokunun hangi karaktere gideceği konusunda bilgili olduğuna göre.. işte bunu farkettiğim için sana sormak istedim ama sen de ordan karakter analizi yapamayacağına göre bana sadece cvp yazdığın için teşekkür etmek düşer...sağoll

 19. klasik olan chance i bilmiyorum ama tendre chance benim için yeri ayrıdır.beyond paradise dan sonra en çok beğendim kkokudur.diğer chanel parfümlerine göre belki kaılcı değildir ama piyasadaki diğer kokulara kıyasla çok daha prestijli ve gün boyu üzerinizde taşıyabileceğiniz bir kokudur.
  parfümün yaratıcısı zıtlıklardan lham aldığını söylemiş.bu yüzden şişesi yuvarlak kapağı ise kare formlu olmuş.ayrıca şişe yuvarlak formunu 'şans tekerleği'nden almış

 20. şans-siz-im

  2013 senesinin ilk günleri ve arkadaşım CHANEL CHANCE satın almış , neymiş efendim ŞANS ı dönecekmiş , erkeklerin başını döndürecekmiş , yeni yıl , yeni bi koku vesaire vs...
  Tabi bu kokuyu alan ben (koku gücüm kuvvetlidir (; ) nedir bu kokunun adı diye atladım...
  Erzurum'da birkaç büyük mağazada aradım ama bulamadım
  veeee 2013 senesinin dördüncü ayı olmasına rağmen halen daha bu büyülü kokuyu şehr-i Erzurum'a yaymak nasip olmadı
  şayet ben kazanırsam ŞANS ım CHANEL CHANCE olacak
  teşekkürlerr

 21. Haklısın, birçok önemli parfümü Anadolu'da bulmak mümkün olmayabiliyor. Umarım ki yarışmayı kazanırsın ama Chanel Chance'i buradan elde edemesen bile online satış sitelerini öneririm. Bİrçok orijinal parfümü online satış sitelerinde bulmak mümkün artık.

 22. Merhaba, kendimi en kötü hissettiğimde ruhumu okşuyor; yeniden ve yeniden dingin ve temiz hissettiriyor. Parfüm severim, ama Chanel Chance bir "aşk" sanki, çekici ve gizemli. Etkisi uzun süre kalıyor üstelik. Kokular insanı her anlamda etkiler ve bu koku peşinden sürüklemeyi başarıyor.
  Sade ve cazibeli; dayanıklı ve yenilmez hissettiriyor.
  Sizi yeniden yaratıyor sanki...

 23. Bana '' yaz '' ı hatırlatır ''chanel chance'' pasparlak güneşi, masmavi denizi,geç inen akşamları, sahil kenarında yakılan ateşi,uçuş uçuş elbiseleri,uzun akdeniz yolculuklarını... bazende hayal kurdurur insana tropikal bir adada yaşıyormuşçasına özgürlüğü hissettirir her daim aslında var olmak gibi hayatın ta gerçeğidir aslında ...

 24. ne ağır bir koku ne de hafif ne şekerli kokular kadar fazla rahatsız edici ne de ağır çiçek kokuları gibi tam ortasında gerçekten güzel hoş ve dikkat çekici bir koku defalarca 'parfümünüzün adı ne' diye sorulan bir koku uzun zamandır kullanıyorum ve herkese tavsiye edebilirim

 25. Bu parfümü bir erkeğe sıksanız o da kendini kadın gibi hisseder o kadar yani.
  Dünyanın en saçma kıyafetini giyip cıksanız bile dışarı, dünyanın en çekici kadını yapmaya yeter insanı.
  Hem kışkırtıcı hem de sakinleştirici.
  Erkeğinin aklını başından almak isteyenler için.

 26. Bu parfümü bir erkeğe sıksanız o da kendini kadın gibi hisseder o kadar yani.
  Dünyanın en saçma kıyafetini giyip çıksanız bile dışarı, dünyanın en çekici kadını yapmaya yeter insanı.
  Hem kışkırtıcı hem de sakinleştirici.
  Erkeğinin aklını başından almak isteyenler için.

 27. Chanel hakkında çok olumlu yorum duydum.. Çok metheden oldu..Dayanamayıp bir kozmetik dükkanına gidip kokusunu test ettim ve gerçekten duyduğum yorumların doğruluk payı fazlasıyla varmış.. eşsiz ve mükemmel bir kokuydu.. kalıcı da.. tester kağıdını cebime koymuştum.. elimi cebime her attığımda koku harekete geçiyor.. Fakat imkan olup alma fırsatım olmadı... Kimbilir, CHANEL (şans) belki burda güler... )

 28. bence kadınlığı dişiliği ön plana çıkaran akılda kalıcı.sexi şımarık bir koku.taze çiçeksi ve meyvemsi kokusuyla bahar tazeliği bırakıyor vucuttaa.bu parfüme sahip olan ismindeki gibi şanslı olacağı kesin..

 29. Chanel Chance Parfüm tek kelimeyle anlatılacak olsa kesinlikle canlılık derdim , kokusu kendinizi bulmanızı sağlıyor bir büyü gibi ; seni o film karelerindeki gibi büyülü bir sahneye atıyor evet kendi başrolünüzün yıldızısınız Chanel Chance Parfümü bana bunu hissettiriyor teşekkürler Chanel Chance şans sen varsan zaten benimle olacak

 30. Gaye Toksarı vallahi chanell chance kullanalı beri hayran kitlem arttı ,kokum işyerimde nam saldı herkes soruyo ama ben onu ve ismini okadar kıskanıyorum ki chanel di ama bilmiyorum filan deyip kıvırıyorum onu yanlız kendime saklıyorum umarım bu hediye benim olur teşekkürler şimdiden

  Bu kokuyla 2013 ün ilk sabahı karşılaştım aramızda müthiş bir çekim oldu ve ben onu aldım ama bitti ve chanel Chance sız kendimi hiç kadın ve kelebek gibi hissetmiyorum işte ben kokunuzla bir kelebek gibi gökyüzüne dokunmuştum bizi bu notalarla buluşturan ve emeği geçen sanatçılara sonsuz teşekkürler iyiki varsınız <3

 31. Her iki dünya savaşı yıllarında insanlar açlık, savaş ve ölümle mücadele ederken burjuvazinin kalplerinde hoş koku ile dolaşmak arzusunu tatmin eden burjuvazi zırvası. lakin bu parfüm her ne kadar burjuvazinin yani ezen sınıfın bir sembolü dahi olsada o insanı cezveden ve kendinden geçiren bu hoş kokuya sahip olmak gerçekten bir ayrıcalıktır...

 32. Ben bu parfümü annem kullandığı için biliyorum ve gerçekten harika bir parfüm. Kaliteli ve herkes fark ediyor. Yani dandik değil soruyorlar markası nedir diye ve chanel dediğimizde zaten belli diye cevap alabilyoruz. Ben kalitesinden ve bunca yıllık tecrübesinden dolayı tebrik ediyorum. İnsana her zaman kokusu güven verir. Bu böyledir Kaliteli bir koku, sizinde kaliteli görünmenizi ve öyle hissetmenizi sağlayacaktıırr dostlar

 33. Chanel Chance Eau Tendre çiçeksi meyvemsi nüanslara sahip kokusu ile feminen ve romantik... Chance Eau Tendre saf güzellik kadar büyüleyici notaları ile derin tutkunun kokusu... Chanel Chance Eau Tendre notaları: Üst notalarda limon; orta notalarda yasemin; alt notalarda misk, zambak, Virjinya sediri ve amber.

 34. eşimle ilk tanısmaya defa bulusmaya gittiğimde kullanmış olduğum bu parfümü bir ömür unutmam çok özel günlerimizde kullandığım şişesinini bir köşede büyük bi cevhergibi sakladığım parfümüm...

 35. En güzel sözlerin yetersiz kaldığı, en başarılı iltifatların boşa gittiği, huzurun, dişiliğin, hafızada yer etmenin, bir erkeğe yıllar sonra dahi heyecan vermenin, parfümce dile getirilişi...........waw süper yorum oldu ama..Sadete gelirsek kullanmaya kıyamadığım çoook özel günlere sakladığım müthiş bir parfüm...İnsan kendini dünyanın en seksi kadını olduğunu falan zannediyo kullandığında..
  Özgüvene süper katkısı var bence..

 36. içe çekildikçe
  Baş Döndüren muhteşem,
  Ebedi Koku Chanel..
  Ve uyuyan arzuları Harekete geçiren tek Koku..
  Hep duyulası,kalıcı Koku..
  -Chanel..

 37. yarışma ile ilgili

  Chanel ....ben bildim bileli hep varolan ve digerlerinden ayrılan bir marka bence .Ben chanelin modamiselle umarım yalnış yazmadım olanı kullandım ve gerçektende muhteşem ilk sıktıktan sonra biraz agır gibi geliyor fakat tende kalanı bir harika bayagıda kalıcı chance olanı yalnızca denedim daha hafif digerlerine göre ama gerçekten güzel biraz daha gençlere hitap ediyor parfüm kişiye özel tabi bence Chanel kullanmak bir ayrıcalık diyebilirim herkes kendine uygun bir koku bulabilir tek olumsuz yanı ise biraz pahalı olması teşekkürler.

 38. Parfüm aşkıma sebep içten ve derin bir koku Chanel Chance , gizemli notalarıyla etkili ve imza niteliğinde olması ona sahip olmakta ki bir diğer şans. Chanel bayanlara ve baylara sağladığı bu ayrıcalığı teninize ve tarzınıza yansıtmanızı sağlıyor bence, kendinizi önemli hissetmenize en büyük katkı muhteşem kokuları. Her tende farklı bir izlenim bırakması bu parfümü gizemli kılıyor, güzel kokmak özgüveni arttırır.

 39. Parfüm demek; mutluluk,tazelik,varoluş ve gizemi simgeler..kişi kendi karakteristik yapısına uygun parfüm seçmeli,yaşına,tenine uymalı o bütünlüğü yakalamalıdır,mevsime ,geceye ve gündüze göre parfüm kullanımına özen göstermek kişiyi her zaman kendine özgüveni olan,kendinden emin bir insan yapar.Modası geçmeyen kokular tercih edilmeliki ben bir chanel tüketicisi olarak butür kokuların chanelde mevcut olduğunu biliyorum..ve diyebilirimki fiziksel ve karakteristik özelliklerimle parfüm seçerken itinalı olmamın sonucunda özelliklerimle kullandığım parfüm benimle o kadar güzel bir bütünlük sağlıyorki her zaman kendimden emin ,güzel ve kendimi her zaman ön planda hissediyorum.

 40. Güne en kötü halimle başlamış olsam bile 'Chanel Chance'in eşsiz kokusu kendimi daha canlı ve mutlu hissetmemi sağlıyor. Ayrıca 'Chanel Chance' gün boyu süren etkisiyle beni ve etrafımdakileri de büyülüyor. Özel kadınlar için, özel bir parfüm.

 41. Parfümü sikmadan önce soyunun sadece teninize püskürtüp uçuşan damlalari seyredin.teninize değdikten sonra 1 dk bekleyip giyinin. üzerinize altin suyu dökülmüş gibi dikkat edin. Gün içinde koştururken parfüm siktiğinizi unuttuğunuz bir anda arkadaşiniz parfümün adi ne diye sorarsa bu sizin favoriniz demektir. Ne kadar güzel olduğunuzu hissedeceksiniz..

 42. Gözlerimi kapatınca kokusunu içime çektiğim en güzel parfüm ve aklımda şu inanılmaz anları canlandırıyor.
  Öncelikle pembe biber ağaçlarından, ananas meyvelerinden oluşan tropikal iklimlere götürüyor kokusu bu parfümün.. Sümbüller, iri paçuliler ve irisler sizin için dünyanın en renkli eteği olup çıkıveriyor, başınızı döndürüyor..
  Yasemin ve limon bahçelerinde mis gibi turlar atıyor, çiçeklerle konuşuyorsunuz..
  Ardından bilindik ve tanıdık Kehribar kokuları ve vetiver beyaz misk kokusuyla uyuduğunuz en güzel uyku geliyor aklınıza..Ve vanilya serinliğinde düşlere dalıyorsunuz..

  Şansın cazibesi sizi asla yalnız bırakmıyor ve her daim bu sayede mutlu oluyorsunuz!

 43. KOKU koku nedir bilirmisin?koku tıpkı flört ettiğin bir insanla ten uyumunun olması gibidir lakin ten uyumun yoksa asla bir birliktelik olmaz ama ten uyumunuz mükemmelse ilk sarılma anındaki duygunuz sizinle mezara kadar sürer ve ölene kadar her sarılmada aynı sıcaklığı aynı nefesi aynı kalp atışlarını ve o gözbebeklerinde büyüme işte o .O dur koku insanların kullandığı kokular markası kalitesi kokusu içeriği ne olursa olsun eğerki onun tenine uygun değilse sonuç herzaman bir felakettir lakin eğer yakalamışsanız o hazzı o bütünleşmeyi hayatınız boyunca eşiniz gibi yanınızda kalacaktır

 44. kokuyu ilk hissettiğimde ama allahım içimde kelebekler uçuştu,farkında olmadan o kokuyu kullanan hemcinsimi takip ettiğimi farkettim.çok cesaretli biri değilim ama merakımı yenip o bayana parfümünü sormuştum,gülerek şans dedi.heryerde şans diye aradım,en sonunda gittiğim yerde onu buldum.4 yıldır onsuz bir günüm olmadı.iş yerimde bile herkes bu kokuyu merak ediyor çoğu erkek müşterimiz bile eşine almak için bu parfümün adını soruyor.arada kıskançlığım tutup vermek bile istemiyorum,neden mi?o beni çok özel hissettirdiği için galiba ,yada sadece bana özel yapılmış olamazmı?çok şanslıyım)

 45. yaklaşık 5-6 yıldır chanel chance'yi kullanıyorum çok etkileyici bir koku erkek arkadaşım bu kokunun çok çekici olduğunu söylüyor.Bu kokudan asla vazgeçemem.

 46. Benim belli başlı kurallarım vardır. Çok sık parfüm değiştirmem ancak hoşuma giden müthiş hissettiren bir koku bulursam o beni bütünler.Ben bir anneyim kokumu parfümüm belirler ki ben güzel kokmayı isterim. Chanel da tam bana göre bir koku mis gibi anne gibi..

 47. Red face CHANEL'e bayılıyorumm...

  Daha İlk tanışmada büyüledi beni kokusu ve vazgeçilmezim oldu o günden beri... Önce ismiydi beni cezbeden şanssız hayatıma umut ışığı olacaktı... "chance" getirecekti hayatıma... ve sonra o yuvarlak şişesi feleğin çemberini anımsattı bana...beraber geçecektik o çemberden felekten çok geceler çalacaktık sonrasında da... kapağının altında saklanmış o kokusunu içime çektiğimde işte bu dedim... ve böyle başladı bu aşk hikayesi... birlikte geldik o günden bu güne ve hep inandım "chance" yanımdaysa şans hep benimle oldu Kalbimin içinde uçuşup duran , göğsümün ucuna çarpıp geri dönen kelebekler gibi ; heyecanlı , aşk gibi bişey : chanel (İyi ki varsın CHANEL) <3 ;*

 48. Chanel ve ben

  PARFÜM aşk gibidir....Dogru parfümü bulmak için emek gerekir.Kendinize ait parfümü bulmak hayatınızın aşkını bulmak gibidir.Bu yüzden ama bu yüzden ben hayatımın anlamı olan parfümümü CHANEL CAHANECE bayan parfümünde buldum.Parfümümünüz sizin kim oldugunuzu anlatır .Bu yüzden benim parfümüm önce beni fethetmeli... karakterim ve tarzımın kokum ile oluşmasına CHANEL CHANCE ye borçluyum...

 49. chanel chance ötesi yok bir kere deneyen müptelası olur müptelayla kalmaz şansı hep açık olur daha nasıl anlatılır ki

 50. Markadan önce gelir ve insana verilen değerin bir yansımasıdır koku.Kokularıyla nama ulaşır bir marka.Chance den sonra chanel dir aslında.

 51. kokusu tabiki güzel ama tene göre değişkenlik gösterebiliyor kalıcılığı... özellikle pembe olanı tercihimdir... yağlı ciltte parfümlerin kokusu daha kalıcı olmuştur yağlı ciltler için sarı olanı ve yeşil olanı daha etki yaratıyor... tenini tanıyıp ona göre rengini belirle chanellin belirleki kalıcılık olsun daha etkili ol... kokun ile etkile...

 52. İlk defa 2005 yılında kullandım ve bir daha asla vazgeçemedim. Dönüşü olmayan bir yol "chanel chance"...

 53. hiç kullanmadım ama çok insanın parfümünü koklayıp,beğenip sorduğumda aldığım tek cevap chanel. İsterdim kullanmayı ama çok pahalı, kısmet belki birgün bende chanel chanel kokarım.

 54. Kimileri iz bırakmak ister, kalıcı olmayı arzular, fark yaratıp öne çıkmayı planlar, ya siz ? siz ne istiyorsunuz...?

 55. Uyurken bile yatağıma sıktığım,sporda,okulda vazgeçemediğim tam da bahara özel en güzel koku.Ama en çok bana yakışıyor rengi enerji veriyor kokusu zaten bambaşka bana şarkı bile yazdıran koku chance chance chance channeeel daha ne olsun Adı: 20130212_185226-1.jpg
Görüntülemeler: 23892
Boyutu: 32.1 KB Yoldayım ve yine elimde ben daha ne yapayım kiii seviyorum çook çook çook

 56. Çiçek ve narenciye kokularından hoşlananlar için ideal bir parfüm.Ben hafif kokularını tercih ediyorum.Bu parfüme oğullarım ve çevrem bayılıyor.Geçenlerde apartman gününe gittim.Benden sonra gelen komşularım Saturn hanım gelmiş asansör mis gibiydi senin olduğunu anladık Chanel Change çok yakışıyor dediler.Bu da beni mutlu ve daha havalı kendine daha güvenli hissetiriyor.Çocuklarım öpücüklere boğuyorlar ayrıca.Eşimde tabii . Hayat gibi hareketli ,duygu gibi saf,modern kadının cazibesini yükselten coşku verici bir koku.Mutlu kılan ,kendine güveni arttıran merdiven basamaklarını tırmandıran, bahar gibi çiçek açtıran muhteşemlikte .Chanel Chance Aşk'ta şansımı artırdığı için tercihim ve bir numarasın . <3

 57. Ege'de nemli bir mayıs gecesi... Ilık bir esintiyle birlikte önce sümbül kokusu geliyor burnuna... Daha da içine çekiyor kokuyu, sümbül yasemine dönüşüyor sanki... Daha da yaklaşıyor yanıma, yasemini hissederken limonun ferahlığıyla hafifliyor içi... Daha da yaklaşıyor yanıma... Biliyorum ki onu bana daha da yaklaştıran paçulinin karşı konulamaz çekiciliği... Gülümsüyorum. Vanilyanın sıcaklığıyla gülümsememe dayanamıyor ve boynumdan öpüyor beni.

 58. her notasında ayrı bir enstrüman çalıyormuş hissi veren bir parfümden bahsediyorum.. Nerede duysam tanırım..Nerede duysanız tanırsınız. Ve onun notalarını başka hiçbir enstrümanla çalamazsınız...

 59. Karşı konulmaz,dayanılmaz muhteşem bir parfüm.romantik kadınlar için hoş bir koku.kararlı,son derece cesur,doğal,baştan çıkarıcı aynı zamanda romantik aşırıcı ama asla tatmin olmayan bir şey.bağımlılık için güzel bir başlangıç

 60. Chanel'le ilk tanışmam anneannem sayesinde gerçekleşmişti. Küçük bir kızken onu, kıyafetlerini giyinirken, zümrüt siyahı saçlarını tararken, aksesuvarlarını takıp; son olarak Chanel parfümünü şakaklarına ve boynuna sürerken hayranlıkla izlerdim. Parfümü sürdüğü andan itibaren etrafa yayılan koku, Elegans Kadın olmakla ilgili ilk sahneleri beynimde oluşturmuştu. Ellerinin, yürüşünün her hareketinde duyduğum o esinti beni çok mutlu ederdi.
  Büyüme çağında ise artık bu mutluluğu kendi tenimde ve kıyafetlerimde hissetmeliydim. İşte o zamanlar, Chanel'le yaklaşık 12 yıllık arkadaşlığımız başlamıştı. Biliyordum ki bir genç kızın özgüvenini önce temiz, daha sonra bakımlı olmak güçlendirir. Chanel'in bana bu konudaki katkısı yadsınamaz bir gerçek.
  Artık yetişkin bir kadın olduğumda ise, her yeni serisiyle insana kendini daha özel hissettiren Chanel'in, Chance serisini kullanmaya başladım. Parfüm insanın bir nevi imzasıdır. Saçlarınızın esintisinden, bir jestinizden veya bir kıyafetinizden anlık yayılan o asil koku, sizi asla unutturmaz. İşte Chance bu yüzden benim vazgeçilmezim. Böyle bir koku, benim de kuşaktan kuşağa aktarmaktan çok mutlu olacağım bir hediye.
  Asalet vazgeçilmezdir; bunu en iyi kendine değer veren Chanel Chance tutkunları bilir..

 61. Chanel'in Yaz'a Özel Parfümü

  Chanel Chance, markanın diğer gözde parfümleri arasında daha genç bir kitleye göz kırpıyor. Parfümü ilk denediğinizde ferah bir limon kokusu beliriyor fakat yarım saatlik zaman dilimi içinde mucizevi bir şekilde farklı notaları ortaya çıkıyor. Chanel'in parfümleri ciltte uzun süre durması ve özgün tarzlarıyla dikkat çekerler, Coco Mademioselle'in veya No:5'in başarısını bununla açıklamak mümkün. Fakat Chance bunlardan farklı olarak tende çok hızlı nota değiştiriyor. Parfümü 3 saate yayarsak sırayla ferah, pudramsı, çiçek, baharat ve şekerli bir koku almak mümkün. Chance tam bir bahar/yaz parfümü. Kalıcılık olarak eau de perfume bahar ayları açısından tercih edilmesi gereken cinsten ama yaz için daha hafif türleri yararlı olacaktır. Coco veya Coco Mademioselle tercih eden bayanların marka açısından daha yukarı bir yaş grubuna sınıflandırılığını düşünürsek , Chance '17-30' yaş aralığında oldukça şık duracak bir parfüm. Kalıcı olmasının yanı sıra , imza olabilecek özgünlükte. Koku hafızasında kolay canlanabilecek cinsten bir yaz kokusu. Hazır havalar ısındı, dalgalanan uzun eteklerin, dolabımızdan çıkardığımız babetlerin yanına bir de Chance eklersek, tadından yenmez. Saçlarınızın ucuna da sıkmayı unutmayın zira rüzgarda dalgalanan saçlardan geriye doğru buram buram yayıldığında kokunun etkisi iyice ortaya çıkıyor.

 62. ben çocukken bosna savaşı haberleri nin birinde, kadınların savaşın vahşetinden kaçarken bile chanel parfümlerini bırakmadıklarını okumuştum, sanırım bir parfüm markası için bundan daha çarpıcı referans olamaz...

 63. İki günlük bir aşktı benim için Chanel Chance...
  Onunla ilk bir araya geldiğimde soğuk bir kış günüydü. Fakat o kokusuyla içimi ısıtmıştı bile... Birlikte yeri yüksekler olan bir çınar ağacının dibinde buluşmuş , hayata tepeden bakıyorduk. Hava çok soğuktu. O saatlerde İçimi ısıtan iki şey vardı ; biri yudum yudum içtiğim salebim diğeriyse onun kokusuydu... Ertesi gün yine aynı koku sarıyordu bedenimi, Ilık muson rüzgarlarıydı tenimde dolaştığını hissettiğim şey. Ona her yaklaştığımda sanki rengarenk yaseminler,sümbüller açıyordu ruhumda.
  Sonra bitti... Dedim ya iki günlük bir öyküydü bizimkisi, aslında benimkisi...Tabi hayat devam etti. Gözlerim onu ararken anlamsız, bomboş günler gelip geçti hayatımdan. Geçenlerde bir arkadaşımdan geldi aynı tanıdık koku... Önce gözlerimi kapattım, onu bulmuşçasına çektim kokusunu içimin taa derinliklerine. Dışarıdaki soğukla ürperen ruhum, bu kokuyla birdenbire bahara çaldı,etrafımda rengarenk açan çiçeklerle huzur buldu... O an yanımda olsun istedim beni bırakıp giden kadının.Çünkü her şey aynıydı. Bu koku,gittiğimiz mekanlar,bendeki sevgi... Ama o yoktu... O an anladım elimdekilerle mutlu olmam gerektiğini.Parfümünün adını çoktan öğrenmiştim bile, o benim için bir şanstı.Evet benim için tutkunun ve aşkın adı; Chanel Chance' ydi artık... Şimdi yanımda, unutulmaya yüz tutmuş anılara,başka diyarlara gitmek istediğim anlarda o benim ve ben Chanel Chance ile mutluyum
  Son düzenleyen KARMEN, 04-14-2013 saat 09:49 PM.

 64. Sadece parfüm değil,yaşam biçimi benim için..Dünyada başka hiçbir şeyde olmayan çok özel bir koku.Diğer tüm parfümler ve Chanel Chance.Herkese şans getirmesini dilemek isterdim ama kokumu kıskanıyorum Don't take it

 65. Pembesini kullandım ben çokkk güzel bir parfüm..

 66. parfüm kadının ruhunu yansıtır. chanel chance sadece ruhu değil kadının kişiliğini isteklerini ve arzularını yansıtıyor.chance parfümden de öte birşey. kadının teniyle bütünleşen giysileri gibi.tıpkı muhteşem çiçek kokularının bulunduğu ormanda daha fazlasını isteyen kadına sunulmuş bir armağan...

 67. merhabalar.facebook sayfamda bu duyuruyu okuyunca önce önemsemedim sonra chanel yazısını görünce yok dedim mutlaka yorum üyüdüm.çocukluğumdan beri çok severim süslenmeyi özellikle parfüme düşkünlüğüm var.hep annemin makyayazmam lazım.ödül kazanmak gibi bir iddiam da yok sadece anılarımı paylaşmak istedim.ben gürcistanda doğrum fakat azeriyim baküde j mazlemelerini gizlince kullanırdım ayakabılarını giyer aynada kendimi seyrederdim.bir gün arkadaşım bize geldi odaya girdik ve süslenmeye başladık.sıra geldi parfüme.annem parfümlerini en üst çekmeceye koyardı yetişemiyim diye fakat bir şekilde elime geçti.içinde zaten az kalan parfümü bitirinceye kadar sıktık.çok geçmeden annem kokuyu duyup odaya girdi.çok korkmuştuk annem kızıcak diye,fakat gülmeye başladı bizi o halde görünce.sonra ya ama o beni daha bir kaç ay idare edicekti dedi ama anne nasıl azcıktı içinde dediğimde o öyle sıradan parfüm değil dedi bir kere sıktığında bile aylarca kokusu kalıyor dedi.yıllar geçti bir gün anneme neden parfümünü değiştirmiyorsun dediğimde bu parfümü kullandın mı alışkanlık yapıyor dedi hem anısı var babanla nişanlıyken bana ilk hediyesi de chanel olmuştu dedi meğersem babaannem tavsiye etmiş babama o da CHANEL bağımlısıymış.o zamanlar tabi her yerde satılmıyormuş,babannemin kardeşi yurtdışında yaşıyormuş ona sipariş veriyormuş bittiğinde.o günden beri ben de bağımlısıyım nekadar parfüm kullansam da onun yeri dolmuyor sanki belkide ANNEM gibi koktuğu içindir.anılarımı,çocukluğumu hatırlatıyor her kullandığımda.şiirler övgüler yazmak istemedim sadece anılarımı paylaştım saygılar

 68. ilk çıktığında merak edip denemiştim.hafif ve floral kokusu ve kalıcılığı sayesinde vazgeçilmezim oldu. yıllardır bıkmadan çok severek kullanıyorum.bazı genç arkadaşlar aman 40 ı geçenler kullanmasın fln yazmış.ama şöyle bi durum var. biz sizler çocukken de bunu kullanıyorduk.şimdi yaş aldık diye illa çok ağır kokular mı sürmeliyiz???sevdiğimiz beğendiğimiz kokumuzdan neden vazgeçelim ki??? kesinlikle herkese tavsiye ediyorum.

 69. hafif,çiçeksi mükemmel bir parfüm. insana özgüven veren,baş döndürücü vede benim gibi sadece tenine yakışanların kullanması gereken parfüm

 70. çiçeklerin uğurlu elleriyle teninizi sardığını hissedeceksiniz bu koku baharın tüm olumlamalarını ruhunuza taşıyacak mutlaka denemelisiniz Chanel'in Chance serisini

  aşka şans ver en önemlisi de kendine yeni bir kokuyu denemek için şansını Chanel Chance den yana kullan çiçekler, baharatlar ve dayanılmaz tatlı vanilyanın ellerine bırak kendini özgürlü teninde hisset

  pişman olmayacaksın

 71. Chanel Chance, yenilenme ve bahar tanrıçasıdır. Hem seksi, derin, tatlımsı hem de canlandırıcı yenileyici bir etkiye sahip. Ne zaman yorulsam, kendimi kötü hissetsem elim Chance sisesine gider. Baharın masumiyetini, çiçeklerin yenileyici etkisini ve canlanmayı bana bir tanrıça gibi bahşeder. Ölümsüz bir parfüm, ilahi tanrıçaların yardımını kadınlara sunan bir sunak. Adının sans olması kesinlikle bir tesadüf değil, notalarını dizayn edenlere teşekkürler.

 72. Öncelikle herkese merhaba, ben de Chanel Chance' le ilgili yorumlarımı yazmak istedim.

  Kesinlikle en sevdiğim Chanel parfümü olduğunu söyleyebilirim. Örneğin Mademoiselle benim zevkime göre fazla oryantal notalar taşıyor ve No:5 ' de tenimde fazla kalıcı olmuyor, fakat Chance beni Chanel' le barıştırdı

  Chance kesinlike çiçeksi bir şipre kokusu. Şipre kokuları bana hep 90' ları ve lüksü hatırlatır ve bu sebeple şipre, çiçek kokuları bana her zaman nostaljik gelir ve huzur verir. Chance de paçuli, turunçgil ve kremsi çiçeklerle huzur dolu ve aynı zamanda bir kadını kendine güvenli hissettirecek bir koku.

  Chance şu ana kadar karşılaştığım en uzun turunçgil notasına sahip. Genelde parfümlerin başlangıcındaki ferah turunçgil notaları parfüm oturunca etkisini kaybeder ve yok olur. Fakat Chance' de limon ve ananasın etkisi ve ferahlığı son ana kadar sürüyor ve bu sebeple parfüm bayıcı olmaktan uzaklaşıyor. Yani hem feminen bir koku isteyip hem de bu tarz kokuların baygınlığından kaçanlar için bu yönüyle birebir bir koku denebilir.

  Çiçek notaları olarak seçilen sümbül, yasemin ve özellikle iris parfüme kremsi ve bebeksi bir ton katarken, pembe biber de parfüme enerji ve baharat katmış.

  Parfümün alt notalarını kehribar, vetiver, beyaz misk ve vanilya olşturuyor. Vanilya ve kehribarın etkisinin çok az hissedildiğini söyleyebilirim. Daha çok vetiver ve beyaz miskin pudralı ve topraksı kokusu hissediliyor.

  Kısacası ferah bir açılışa sahip, kremsi çiçeklerle devam eden, topraksı ve kadınsı notalarla oturan ama ferahlığını asla kaybetmeyen bir parfüm. Şişe tasarımının yuvarlak oluşu da dinamizmi ve heyecanı içindeki sıvının rengi de lüksü anlatıyor bana göre.

  Bu yönleriyle her yaş grubuna ve tüm mevsimlere hitap ediyor aslında. Chance ' i özel kılan bence hem oldukça kadınsı ve çekici hem de oldukça masum ve parlak bir parfüm olması. Hem genç kadınlar hem de orta yaş ve üstü kadınlar kolaylıkla bu kokuyu kullanabilir. Ayrıca kalıcılığı da parfümün çok büyük bir artısı.

  Eğer modunuza göre parfüm değiştirmek çok size göre değilse ve hem kalıcı, hem her ortama ve hava şartına uyacak hem de yaşınız ilerledikçe değiştirmenizin gerekmeyeceği bir imza koku arıyorsanız kesinlikle Chanel Chance' e bir göz atın derim
  Son düzenleyen keshi, 04-15-2013 saat 05:40 PM.

 73. CHANEL CHANCE

  Kadere boyun eğmeyip kaderi dansa davet eden kadınlar...
  Şehvetin eteklerinde gezinip masumiyetin gölgesini arayan ve şimdide yaşayan ama geleceğe uzanmak isteyen kadınların kokusu Chanel Chance.

  Genç,taze ve sofistike olan Chanel Chance'de çiçeklerin ve baharatını aşkını görüyoruz. Pembe biber, ananas, sümbül, paçuli ve iris parfümün üst notalarını oluştururken;limon ve yasemin orta notaları oluşturuyor.Parfümün şiirselliğini tamamlayan son notalar ise vanilya, vetiver,kehribar ve beyaz misk.Hayal etmekten asla vazgeçmeyen kadınların tam da hayallerindeki parfüm olan Chanel Chance sıkıldığı ilk andan itabaren kendini hissettiriyor ve kullanıcısını gün boyu yalnız bırakmıyor.Diğer Chanel parfümlerinin yanında daha hafif kalan Chance şekli itibariyle de diğer Chanel parfümlerinden ayrılır.Chanel'in keskin ve net hatlı parfüm şişelerinin aksine yuvarlak bir forma sahip olan parfümün şişesi şans çemberini akla getirmektedir.
  Unutmayın kaderle dansınızda Chanel Chance ile şans hep yanınızda.

 74. Yarışmanın sonucunu heyecanla ve büyük bir istekle bekliyorum...!

 75. Sevgili Parfümseverler;

  Chanel Chance Parfüm Ödüllü Yorum Yarışmamızın sonuçları belli olmuştur. Tüm yorumları titizlikle değerlendirdik ve en değerli, en bilgi verici ilk 3 yorumu belirledik. Katılan herkese teşekkür ederiz ve yeni yarışmalarımızı takip etmenizi tavisye ederiz.

  1- Keshi
  2- Vivero
  3-Beatrixkid

  Üyemiz Keshi'ye tebrik ediyoruz. 1 adet Chanel Chance 50 ml EDT parfüm kazandınız!
  EN kısa sürede bizimle iletişime geçmenizi ve adres bilgilerinizi ulaştırmanızı rica ediyoruz.

  Katılan herkese bir kez daha teşekkür ederiz

 76. çok çok teşekkür ederim
  inanılmaz derecede mutlu oldum bu güzel parfümü kazandığım için
  benim için çok güzel bir hediye oldu tekrar çok teşekkürler bilgilerimi hemen gönderiyorum

 77. Tebrik ediyoruz sevgili Keshi En güzel günlerde kullan ve bizi hatırla


 78. Tebrikler Keshi, gerçekten yorumun harikaymış ve hak etmişsin, misler gibi kokman dileklerimle:=)))

 79. kazanan arkadaşı tebrik ederim.güzel bir yorumu varmış gerçekten

 80. çok teşekkür ederim

 81. parfümüm elime ulaştı yuppiiii tekrar teşekkürler
  bu sıcak bahar günlerinde missss gibi bir hediye oldu
  chanel chance'im ve mutlu ben

 82. Fraiche 'orada olmak'

  Cahanel cahnce eau fraiche,

  bu parfümü sikinca sevgilimin gözlerinden gelen yakariş: Merhamet!.... Bayildiğim kokum...
  Var oluşumun muhteşem kokusu


Chanel Parfüm yorumları okuyup ve fiyatlari karşılaştırıp en ucuz Chanel Chance Bayan Parfümü online alışveriş'de bulun. Chanel Chance Bayan Parfümü kullananlar.