Chanel Coco Mademoiselle Bayan Parfümü

 1. Chanel Coco Mademoiselle Bayan Parfümü

  Adı: Chanel-Coco-Mademoiselle-Bayan-Parfümü.jpg
Görüntülemeler: 59470
Boyutu: 19.5 KB

  Coco Chanel Mademoiselle bayan parfümü son yılların en sansasyonel, en hayret verici kokularından biri.
  Nasıl olmasın? Arkasında öyle bir marka ruhu taşıyor ki adına filmler bile yapıldı.

  Coco Chanel Mademoiselle’ye bakmadan önce Coco Chanel’in hikayesine bakmakta yarar var.

  Önce bir şapkaydı, şimdi bir dünya markası...

  1983 yılında Güney Fransa’nın Saumur şehrinde dünyaya geldi Gabrielle Bonheur Chanel. Dünyayı yerinden oynatan şeylere imza atan pek çok isim gibi onunda çocukluğu dramlarla dolu. 7 kişilik fakir bir ailede dünyaya gelmek, 6 yaşında anneyi kaybetmek, yetmezmiş gibi babanın aileyi terk etmesi ve kendini bir yetimhanede bulmak. Küçücük bir kız çocuğu için bunlar yeterince ağır şeyler. Ancak hayat hep böyle gidecek değil ya!

  Gabrielle Bonheur Chanel yani bizim bildiğimiz adıyla Coco Chanel dikiş dikmeyi yetimhanede öğrenmiş. Bunun üzerine uzun süre mağazalarda terzi yamaklığı yapmış. Bu sayede el becerisi iyice gelişmiş. Artık bir genç kız olan Coco Chanel’in şapkalara ayrı bir merakı varmış. Dönem itibariyle şapka kadın giysisinin en önemli parçası. Bir sosyal statü göstergesi. Coco Chanel de ayrı bir merak salmış bu şapka işine. Kendi fakirliğini, kötü kaderini göz önünde bulundurursak Coco Chanel’in tasarlanacak güzel şapkalarla kendi statüsünü değiştirmek istemesini kolayca anlayabiliriz.

  Coco Chanel başlangıçta arkadaşları için şapka yapmış. Kısa sürede herkes ondan şapka yapmasını isteyince dikişteki ustalığını tasarımla bütünleştirip, ilk kendi özgün tasarımını 1908 yılında hazırlamış. Eli biraz para görünce 1909 yılında Paris’te bir apartmanın zemin katında şapka tasarlayıp satmaya başlamış. Bulunduğu bina Fransa’nın elit tabakasının buluştuğu bir yer olunca ve Coco Chanel’in tasarımları da hayal ettiği lüks yaşama çok uygun olunca o güzel geleceği sağlayacak şeyler bir araya gelivermiş.

  Coco Chanel o dönemde kapısına Chanel Tarzı anlamına gelen “Chanel Style” yazısını koymuştu ve sanılanın aksine bu elit tabakanın dikkatini öyle abartılı tasarımlarla çekmiyordu. Tasarımları yalın ve sadeydi ancak öyle detaylar kullanıyordu ki bu detaylar onun tasarımlarını eşsiz kılıyordu. Dönemin elitlerinin istediği bu olsa gerek ki hem ciddi bir müşteri kitlesinin hem de Arthur Capel’in dikkatini çekmeyi başarmıştı.

  Arthur Chapel Coco Chanel’deki girişimci iş kadını ruhunu ve tasarım becerisini fark edince ona bir şans vermeye ve destek olmaya karar verdi. 1910 yılında Paris’te Cadde Cambon üzerinde bir mağaza açmasına ön ayak oldu. Coco Chanel 1913 yılında Deaville’de ki yeni mağazasını açtı ve sonradan gördüğü ilgiye kendisinin de çok şaşıracağı ilk kadın spor giysisi koleksiyonunu burada görücüye çıkardı. Erkek modasından ilham alan ve kadınları hapseden dar korseleri rafa kaldıran Coco Chanel siyah rengin modaya asil bir renk olarak katılmasında öncü oldu. Siyah bir erkek rengiydi. Kadınlar ancak yaz tuttuklarında siyah giyerlerdi. Ancak Coco Chanel bu konudaki o büyük tabuyu yıkarak siyah mini elbisesini tasarladı ve siyah mini elbise Coco Chanel markasının bugün bile anılan bir sembolü haline geldi.

  Buraya kadar okuduklarınızdan zannetmeyin ki Coco Chanel hep zengin elitleri düşünen biri oldu. Hayır! Özellikle Birinci Dünya Savaşı’nın ağır etkilerine maruz kalan ve fabrikalarda çalışmak zorunda olan kadınları düşünerek tasarladığı kıyafetlerin yapısı onun bu konudaki hassasiyetinin en iyi örneğidir.

  Adı: coco-mademoiselle parfümü .jpg
Görüntülemeler: 51247
Boyutu: 24.9 KB


  Efsane Chanel No. 5 doğuyor...

  1921 yılında Coco Chanel parfüm tasarımcısı Ernest Beaux ile yeni bir koku icat etmek üzere anlaştı. Bu parfümün adının neden Chanel No. 5 olduğunu biliyor musunuz? Çünkü Ernest Beaux Coco Chanel’e 1-5 ve 20-24 arası iki seri sundu. Coco Chanel en çok 5 numaralı kokuyu beğendi. Aslında mesele 5’in kokusunu daha çok beğenmesi değildi. Coco Chanel defilelerini her yıl 5. ayın 5. gününde başlatıyordu ve 5 rakamının kendisine şans getireceğine inanıyordu. Coco Chanel, Chanel No. 5 için basit bir şişe tasarımı yaptı. Çünkü onun için şişenin kendisi değil içindeki önemliydi. Aslında bu tüm kadınlara verdiği bir mesajdı. Her şeyi giyebilirsiniz, ancak önemli olan içindeki, yani sizsiniz.

  Chanel No. 5 uzun yıllar sevilen bir koku oldu ancak yıllar içerisinde popülerliğini kaybetti. Satış rakamları pek iyi değildi. 1922’de çıkan Chanel No.22, 1924’te piyasaya çıkan Cuir De Russie, 1925’de tanıtılan Gardenia ve 1926’da çıkan Bois Des Iles beğenililmişlerdi beğenilmesine ancak hiçbiri Chanel No. 5 gibi ses getirmemişti.

  Özetle Chanel No. 5’in popülaritesinin azalmasıyla birlikte Coco Chanel parfüm alanında yakaladığı ivmeyi kaybediyordu. Ancak elbette rüzgar yön değiştirdi ve Chanel No. 5 tekrar popüler oldu. Hem de kimin sayesinde biliyor musunuz? Marilyn Monroe sayesinde! Olay şöyle gelişiyor: Bir röportaj sırasında röportajı yapan gazeteci Marilyn Monroe’ya “Uyumak için ne yaparsınız?” diye soruyor. Marilyn Monroe hiç beklenmedik bir şekilde “Chanel No. 5’in bir damlasını koklamam yeterli” cevabını veriyor. İşte bu söz, hele hele Marilyn Monroe gibi bir moda ve güzellik ikonunun ağzından çıkan bu söz Chanel no. 5’in kaderini değiştiriyor ve onu tekrar sahneye davet ediyor.

  Coco Chanel bir tepkiydi, bir moda oldu.

  Coco Chanel her ne kadar yolun başında kendi eski yoksulluğundan sıyrılıp, kendine bir yaşam standardı kurmak istese ve bunu elitlerin dünyasına ürünler sunarak yapmaya başlasa da, savaş koşulları onun bakış açısını tamamen tersine çevirmişti. O savaşın ağır koşullarında perişan olan, zorlu koşullarda çalışmak zorunda kalan kadınlara yönelik giysiler tasarlamış, kendisini de bu tasarımlarla giydirmişti. Fakat beklenmeyen bir şey oldu. Onun bu hayatın zor koşulların direnen koleksiyonları umulmadık bir şekilde moda oldu ve Coco Chanel tasarımları başta bir tepki olarak yaratıldığı modanın baş aktörlerinden biri haline geldi. Kim bilir? Belki de bu sadece kaderdi.

  Coco Chanel üzerimize sinen ve kolay kolay da çıkmayan bir koku oldu...

  1990’lı yıllar Chanel’in parfüm sektöründe lider bir şirket olmasına tanıklık ediyordu. Ernest Beaux ve Henri Robert’in 1970 yılında Coco Chanel’in 19 Ağustos olan doğum günü şerefine çıkardığı Chanel No. 19 ve Marilyn Monroe’nun kendisi gibi bir efsane haline getirdiği Chanel No. 5 parfüm dünyasının vazgeçilmezleri olma özelliklerini kaybetmiyorlardı. Yine 90’larda piyasa sürülen ve Coco Chanel parfüm erkek kategorisini popüler hale getiren Egoiste ve Allure markayı The Time dergisinin kapağına taşıdı. Chanel No. 5’in reklamlarında dönemin ünlü Fransız kadınları Catherine Deneuve ve Carole Bouquet rol aldı. Sonraki yıllarda Chanel No. 5’i tanıtan ünlüler kervanına Nicole Kidman, Natalie Portman, Jeniffer Aniston ve Scarlett Johansson da katıldılar.


  Adı: coco-mademoiselle-chanel.jpg
Görüntülemeler: 45159
Boyutu: 56.9 KB


  Sahne sırası Coco Chanel Mademoiselle’nin...

  Chanel kokuları dünya çapında meşhur olmanın, dünyanın en ünlü kadınları tarafından tanıtılmasının yanı sıra en çok satan kokular arasındaydılar. Ancak nesiller değişiyordu ve bu kokuların müdavimleri olan kadınlar yaşlanıyordu. İşte tam bu noktada yani 2003 yılında daha genç kadınları hedef alacak ve onları da Chanel parfüm kervanına katacak Coco Chanel Mademoiselle girdi devreye. Bu yeni koku ile muazzam bir popülerliğe ulaşan Chanel artık dünyanın en lüks markaları arasındaki yerini sağlamlaştırmış buluyordu..

  Coco Chanel Mademoiselle tasarımcı Jacques Polge imzasını taşıyor. Jacques Polge imzası aslında neredeyse tüm Coco Chanel kokularının üzerinde mevcut. Adamımız aynı zamanda Bourjois, Emanuel Ungas, Tiffany ve Stephanie de Monaco için de parfümler tasarlayan kıymetli bir burun.

  Coco Chanel Mademoiselle’in üst notalarında portakal, mandalina, portakal ağacı çiçeği ve bergamot yer alıyor. Orta notalarında ise mimoza, gül, yasemin ve ylang ylang aromaları kullanılmış. Parfümün alt notalarında ise Tonka fasulyesi, silhat, reçine, vanilya, kabe samanı ve beyaz misk otu bulunuyor.


  Parfümün Üst Notaları:
  • Portakal
  • Mandalina
  • Portakal çiçeği
  • Bergamot


  Parfümün Orta Notaları:

  • Mimoza
  • Yasemin
  • Türk gülü
  • Ylang-ylang


  Parfümün Alt Notaları:
  • Tonka fasulyesi
  • Paçuli
  • Opoponax
  • Vanilya
  • Vetiver
  • Beyaz misk


  Harry Potter, 127 Hours ve In Brudges filmlerinden tanıdığımız ünlü Amerikalı oyuncu Clemence Poesy hiç vazgeçememiş bu kokudan. Nehir Erdoğan, Defne Samyeli ve Demet Kutluay’da Coco Chanel Mademoiselle kullanan Türk ünlüler arasında.

  Adı: coco-mademoiselle parfüm reklam.jpg
Görüntülemeler: 47398
Boyutu: 18.8 KB  Coco Chanel Mademoiselle kim olmalı?


  Başlarda Coco Chanel Mademoiselle reklamlarında markanın yüzünün Kate Moss olmasına karar verilmiş ve reklamlarında o rol almış. Ancak Kate Moss’un Coco aşkı Coco Chanel’den başka bir anlama geldiği ve bu aşkı ile gençlere kötü örnek olduğu görülünce bu işbirliğine son verilmiş. Coco Chanel Mademoiselle’nin 2008 yılında yeniden lanse edilmesine karar verilmiş ve bu kez ünlü bir yüz olarak Keria Knightley seçilmiş.

  Karayip Korsanları başta olmak üzere son dönem pek çok sinema filminde rol alan ve tüm dünyanın hayranlıkla izlediği Keria Knightley Coco Chanel Mademoiselle reklamlarında da üzerine düşeni yapmış ve oyunculuğunu konuşturmuş. Güne yatakta ve çıplak başlayan Keria Knightley tıpkı Marilyn gibi bir damla Chanel’le harekete geçiyor. Ancak bu kez Coco Chanel Mademoiselle ile. Seksi kıvrımları ve dar, açık renk giysisiyle motosikletin üzerindeki hali bir hayli çekici. Motosiklet kullanan erkeklere yolda ağızlarının payını verdikten sonra fotoğraf stüdyosuna atıyor kendini. Keira’nın ve Coco Chanel Mademoiselle’nin seksiliği birleşince vay o erkek fotoğrafçının haline.

  Kadınlığı ve seksiliği ön plana çıkaran Coco Chanel Mademoiselle bize soracak olursanız kendisi için iyi bir yüz bulmuş. Fotoğrafçı biraz daha yakışıklı olabilirdi ancak filmin hem prodüksiyon kalitesi, hem mekan seçimleri hem de vermek istediği duygu bir bütün halinde bize Coco Chanel Mademoiselle’yi en iyi şekilde tanımlamış. Reklam filmini sitemizden de inceleyebilirsiniz.


  Coco Chanel Mademoiselle bana göre mi?


  Bu koku için herkesin hemfikir olduğu bir şey var. O da tüm Coco Chanel parfümleri arasında en genç ve en enerjik koku olduğu. Coco Chanel’in parfüm konusundaki uzmanlığından şüphemiz yok. Özellikle Chanel No. 5 ve Chanel No. 19 dünyanın en efsane kokuları listesinde üst sıralarda yerini alır. Ancak bazılarına göre bu kokular fazla geçmişten geliyorlar ve daha olgun, daha kadınsılar. İşte Coco Chanel Mademoiselle böyle düşünenlerin adeta imdadına yetişen bir koku. Üst notalarındaki tazeleyen turunçgil esansları ve orta notalarındaki baharı andıran çiçek kokularıyla Coco Chanel Mademoiselle gencecik bir koku. Tabi vanilyanın iştah açıcı etkisini de unutmayalım. Hem ne de olsa Coco Chanel Mademoiselle de diğer efsane Chanel kokularının çoğu gibi Jacques Polge imzasını taşıyor.

  Siz yine de Coco Chanel Mademoiselle parfüm yorumları neymiş, öğrenmek, Coco Chanel Mademoiselle parfüm fiyatları, avantajları, indirimleri hakkında bilgi almak istiyorsanız, uzağa gitmenize gerek yok. Forumlarımızdan bu konuda yararlanabilir ve siz de görüşlerinizi paylaşabilirsiniz. Unutmayın, koku seçmek zahmetli iştir. Ancak Coco Chanel Mademoiselle gibi kokular bu seçimi sizin adınıza kolaylaştırabilir.

  Chanel Coco Mademoiselle Bayan Parfümü Seçenekleri:
  • 50 ml Eau de Perfume
  • 100 ml Eau de Perfume


  Efsanevi parfüm markalarının üreticisi ünlü Fransız markası Chanel'den vazgeçemeyen insanlardansanız ve Chanel'in büyülü dünyasını daha da yakından tanımak istiyorsanız bu forum tam size göre. Chanel Coco Mademoiselle Bayan Parfümü ile ilgili yorumları ve indirim duyurularını buradan takip edebilirsiniz.
  Eklenen Resimler Eklenen Resimler  


Chanel Parfüm yorumları okuyup ve fiyatlari karşılaştırıp en ucuz Chanel Coco Mademoiselle Bayan Parfümü online alışveriş'de bulun. Chanel Coco Mademoiselle Bayan Parfümü kullananlar.