Diesel Loverdose Bayan Parfüm

 1. Diesel Loverdose Bayan Parfüm

  Diesel Loverdose, Âşık ama Çok Derinden

  Karşımızda Diesel Loverdose, karşımızda en çok eleştiri alan odunsu oryantal aromalara sahip bir kadın kokusu. Eleştiri almasının sebebi ise, kullanıcıların bu bariz şekilde de tütün kokan parfümün aşkla ilişkilendirilememesinden kaynaklanıyor. Parfümün tasarımcıları Olivier Creps ve Honorine Blanc yarattıkları Loverdose için şu ifadeleri kullanıyorlar: Diesel Loverdose, sizlere overdose(aşırı) bir aşkı sunuyor, tüm kara sevdalılara, aşkı bedeninin her zerresinde hisseden bayanlara sunuyoruz”. Ayrıca reklam kampanyasında slogan olarak da “ sevginin yeni iksiri” spotu kullanılmış. “ Sevginin sonsuz bağımlılığı uyardığı bilinmektedir, elinizde bir baştan çıkarma silahı var, dikkatli kullanın”, bu sözler de yine reklam kampanyasındaki afişlerde yazan yazılardan alıntılardır. İşte bu noktada eleştiri almaya başlıyorlar, bu bir iksir mi, bu bir aşk kokusu mu yoksa bir başkasının aşkına müdahale eden kışkırtıcı bir silah mı?

  Hemen bu tartışmalardan sıyrılıp, kokunun notalarına bakmaya gidelim. Kokunun yapısında meyankökü ve ambroxan moleküllerinin birleştirilmesiyle çıkarılmış bir esans kullanılmış. Bu molekülün beynin hipotolamus bölgesini uyardığı ve harekete geçirdiği söyleniyor. Peki, hipotolamus harekete geçince ne oluyor? Âşık oluyorsunuz ya da salgıladığınız hormonlarla âşık olunan kadınlardan oluyorsunuz. Bu enteresan açılıştan sonra bahsi geçen yoğun tütün kokusunu duymaya başlıyoruz. Sonra birden bire mandalina ile tazeleniyor, anason, zambak ve yaseminle de canlanıyoruz. Kapanış ise diğer sentetik parfümlerden farklı bir şekilde yine ambroxan, tatlı vanilya ve sedir ağacı ile yapılıyor.

  Adı: diesel loverdose bayan parfümü.jpg
Görüntülemeler: 18857
Boyutu: 33.6 KB


  Şişe tasarımı mor gölgeli bir camdan yapılmış, sanki hançerle darbe yemiş bir kalbi simgeliyor. Genç Amerikan model Ashley Smith reklam kampanyalarında boy gösteriyor ve sonuna kadar baştan çıkartıcı özelliklerini kullanarak, kokuya hayat veriyor.

  Diesel Loverdose Kadın Parfümü Detayları

  Aşk'In doz aşımı tehlikeli de olabilir baş döndürücü güzellikte de... Diesel'in Loverdose parfümü bu ikinci şıkkın örneği olarak karşımıza çıkıyor. Tutkuları daha önce ateşlenmediği bir yoğunlukta tetikleyen bu güçlü parfüm, hem çiçeksi oryantal kokusu hem kalp formundaki koyu pembe şişeşi ile kullananları romantizmin doruklarına çıkarıyor.

  Parfümün Üst Notaları:
  • Anason
  • Mandalina


  Parfümün Orta Notaları:
  • Yasemin
  • Meyan Kökü
  • Gardenya


  Parfümün Alt Notaları:
  • Vanilya
  • Amber
  • Odunsu Notalar


  Adı: diesel loverdose parfüm.jpg
Görüntülemeler: 16365
Boyutu: 53.2 KB


  Diesel kadın parfümü Loverdose 30, 50 ve 75 ml Eau de Parfum Sprey ambalajıyla piyasada bulunuyor. Ayrıca 200 ml Duş Jelini, kokuya alternatif bir yoğunluk katabileceğiniz parfüm setleri haline getirebiliyorsunuz. Ömürlü 6 ila 10 saat aralığında devam ediyor.

  • Olfaktör Grup: Oryantal odunsu
  • Kadınlar İçin
  • Tanıtım Yılı: 2011
  • Parfüm tasarımcıları: Olivier Cresp ve Honorine Blanc
  • Önerilen Giyim: Günlük
  • Önerilen Kullanım: Günlük kıyafetler

  Diesel Loverdose Eau de Toilette, “Daha hafif ama hala sevdalı”

  2011 senesinde çıkarılan Diesel Loverdose parfümünden hemen 1 yıl sonra daha hafif bir aromayla piyasaya yeni bir koku sürülmesine karar verdiler. Parfümün bu sefer eau de toilette versiyonu piyasaya sürüldü. İçeriğinde aynı notalar bulunmuyor ama aynı baştan çıkarıcı aromayı daha hafif ve kadınsı aromalarla duymaya başlıyorsunuz. Bu taze, köpüklü ve meyveli notaların, orijinal serisi kadar çok sevildiğini söyleyebiliriz. Kokunun açılış notalarında taze elma ve turuncu çiçeklerle karşılaşıyoruz. Ardından tam kalbinde şehvetli misk notalarıyla buluşuyor ve kapanışı yine elma ve portakalla yapıyoruz. 2012 senesinde piyasaya sürülen koku, tıpatıp orijinaliyle aynı şişeye sahip ama çok az bir nüans farklıyla daha açık bir mor rengi var.

  Adı: diesel loverdose kadın parfümü.jpg
Görüntülemeler: 16471
Boyutu: 32.9 KB


  Elbette kullanıcı yorumları bu kokunun da peşini bırakmıyor ve hemen hemen herkesten aynı yorumlar geliyor. İlk koku öyle ya da böyle ciddi anlamda overdose bir kompozisyon içerirken, Diesel Loverdose eau de toiltette’nin neden bu kadar hafif olduğunu sorguluyorlar. Koku güzel evet, eğer içinde overdose, aşırı gibi bir tema kullanılıyorsa, parfüm notalarında da aynı aşırı esansların kullanılması gerekiyor, bu kokuda o ağırlığı hiç göremiyoruz.

  Eleştiri yumağı haline gelen Diesel Loverdose kadın parfümünü inceledik. Eğer sizin de bu koku hakkında fikirleriniz varsa, bizimle paylaşabilirsiniz. Parfumforum.com’da her çeşit parfümün içeriğine dair bilgiler bulabilirsiniz. En uygun, en sevilen ve en favori parfümleri paylaşıyor, hatta geçmişlerine dair yolculuğa bile çıkıyoruz. Bize katılın ve değerli bilgilerinizi bizimle paylaşın.
  İtalyan moda markası Diesel'in parfüm çeşitleri hem kokuları hem sıradışı paketleri ile ilgi çekiyor.
  Diesel parfüm kullananlardan Diesel Loverdose Bayan Parfümü hakkında en son trendleri ve yorumları takip edebilirsiniz...
  Eklenen Resimler Eklenen Resimler  


Diesel Parfüm yorumları okuyup ve fiyatlari karşılaştırıp en ucuz Diesel Loverdose Bayan Parfüm online alışveriş'de bulun. Diesel Loverdose Bayan Parfüm kullananlar.