Diesel Parfüm Hakkında

 1. Diesel Parfüm Hakkında

  Diesel’in İtalya’dan Amerika’ya yolculuğu

  1978 yılında İtalya’da kurulan Diesel, ilk zamanlar sadece kot ve spor kıyafetler üretimi yapan bir firmaydı. Kurucusu Renzo Rosso, 10 yıl kadar süren ülke içi satışlarını, uluslararası bir boyuta geçirmek için en doğru kararı vererek 1985 yılında yaratıcı yönetmen Wilbert Das ile çalışmaya başladı. Wilbert Das, Diesel için ilk stratejik kararını vererek, New York- Lexintong Caddesi’nde bir mağaza açtı. Bu süreç onlar için dünyaya açılma politikalarının başlangıcı kabul ediliyor ve Renzo’da zamanın gazetelerine verdiği röportajlarında: “tekniği Almanya’dan, yaratıcılığı İtalya’dan ve pazarlamayı da Amerika’dan öğrendik” açıklamaları yaparak, uluslararası bir firma olduklarını duyuruyordu. Spor giyim konusunda Amerika’da çok fazla talep gören koleksiyonlarını, diğer kıtalara da yaymayı başardılar ve bugün şirkete bağlı 18 ortaklıkla, yaklaşık 6000 kişilik bir Diesel ordusu oluşturmayı başardılar. Avrupa, Asya ve Amerika’da toplamda 5000 perakende mağazası bulunan Diesel, denim kot başta olmak üzere, kadın ve erkek spor giyim, çocuk giyim, saat, aksesuar, ayakkabı, gözlük, mücevher, iç çamaşırı ve parfüm koleksiyonları bulunuyor. Diesel tekstil ürünleri dışındaki koleksiyonlarını, kendi lisanslarını kullanarak farklı firmalara yaptırtıyor. Marcolin Diesel gözlükleri, Fosil m
  ücevher ve saatleri, Zucchi ev tekstil ürünlerini, Scarvolini mutfak eşyalarını ve L’Oreal’de parfüm serisinin üretimini üstlenmiş bulunuyor.  Adı: diesel parfüm 1.jpg
Görüntülemeler: 6220
Boyutu: 93.2 KB


  Yaratıcı Yönetme
  n Wilbert Das

  Diesel denilince akla, marka sahibinden çok yaratıcı yönetmenleri Wilbert Das geliyor. Tüm basın 1988’den beri Das’ı ve yaptığı dramatik pazarlama tekniklerini ve stratejilerini izliyor. Das sadece tekstil ürünleri ve yan elemanlarını pazarlayan bir yönetmenden ziyade, her alanda Diesel’in adını duyurmayı başarmış, zeki, yaratıcı ve ön görüleri çok gelişmiş bir baş tasarımcı olarak nılıyor. Yaptığı ürün tasarımlarının yanı sıra, iletişim kampanyalarında da bizzat görev alarak, Diesel’in markalaşma sürecine katkı sağladı. Diesel Müzik yarışması, International Talent Sport, Life Ball AIDS ve Sundance Film Festivallerinin resmi sponsoru oldular, sanal dünyada farklı bir pazarlama stratejisi yürüterek, Play Station Home ve Sony ile ortaklıklar kurdular. Bütün bu hayırsever kampanyaların, sponsorlukların ve pazarlama stratejilerinin arkasında yaratıcı beyin Wilbert Das’ın imzasını görüyoruz.

  Diesel’in Parfüm Serüveni

  Diesel hazır giyim üzerine çalışan markasının, parfüm serisinin de olması gerektiğini çok geçmeden fark edip, hemen Marbert firmasıyla 1996 senesinde anlaşma yaptı. Marbert firmasıyla birlikte ilk olarak unisex bir koku çıkardıktan sonra pek çok parfüme imza attılar. Sonra asıl parlama için, L’oreal’le el sıkışan Diesel, hala parfümlerini aynı firmaya ürettiriyor. Diesel sadece kokuların aromasıyla ya da en kalıcı parfüm üretme esasıyla bu yola çıkmadı. Diesel her zaman parfümleri kişiselleştirip, Diesel parfum kullanıcılarının anlamlar yüklemesine izin verdi. Diesel bayan parfümlerini ve erkek parfümlerini, daha iyi, daha çekici ve daha başarılı gözükmelerine fayda sağlayacak imajlarla piyasaya sürdü. Gerek parfüm reklamlarıyla, gerek diesel kadın parfümleri ve erkek kokularının satıldığı mağazalarını keyifli ve yaratıcı bir şekilde tasarlıyor. Diesel müşterisinin zekasına hakaret etmeden, Pazar stratejilerini belirlemiş ve onlara sadece bir parfüm değil, bir hayat sunuyor. Diesel kadın parfümleri ve diesel erkek parfümleri, markanın diğer ürünleri gibi, genç yetişkin piyasayı hedefliyor. Yumruk şeklinde bir parfüm şişesi ya da endüstriyel parfüm şişesi gibi sıra dışı öğelerle, müşterilerinin ilgisini çekmeyi başarıyor. Diesel’in 29 adet parfümü bulunuyor. İlk baskısı 1996 yılında oluşturulan ve 2012 senesine kadar üretimlerini devam ettirdikleri parfümlerine, yine ilgi çekici ve sıra dışı ambalajlarla devam edecekler.

  Adı: only the brave.jpg
Görüntülemeler: 4865
Boyutu: 46.4 KB  Diesel Parfümlerini Tanıyalım


  Diesel Fuel For Life L’Eau Pour Homme Erkek Parfümü,
  2012 senesinde piyasaya sürüldü. Bir önceki sürümün güncel versiyonu niteliğinde olan bu parfüm, şişesi ve adıyla suyu, denizi ve hatta aromalarıyla okyanusları çağrıştırıyor. Fabrice Pellegrin tarafından tasarlanan parfüm, lavanta, vetiver, calone, kediotu, anason ve mine çiçeği notalarını barındırıyor. 75ml EDT (Eau de Toilette) olarak satıştadır.

  Diesel Fuel For Life Pour Homme Avec Poche Erkek Parfümü Annick Menardo ve Jacques Cavalier imzasını taşıyor. Diesel Fuel For Life lansmanında kadın versiyonuyla birlikte tanıtılan reklam filmi, “are you alive?” “yaşıyor musun” sloganıyla biliniyor. Yaşamak için korkulardan ve takıntılardan kurtularak, saf bir biçimde kendin olarak ayakta kalmayı ve bu yolculukta sana Diesel Fuel For Life, tam bir hayat yakıtı, yaşam enerjisi olarak eşlik edecektir. İşte bu hayat enerjisi vaadinde bulunan kokunun içinde ahududu, kediotu, lavanta, anason, greyfurt notaları bulunuyor. reklam kampanyalarında model Clement Barreda resimlerini, fotoğrafçı Nick Knight imzasıyla görüyoruz. 50ml EDT Eau De Toilette olarak satıştadır.

  Diesel Only The Brave Tattoo Erkek Parfümü, dövme kadar kalıcı ve sağlam bir parfüm imajıyla 2009 senesinde piyasaya sürüldü. “sadece cesur” imzalı bir parfümün içinde hangi aromalar bulunabilir ki? Elbette yoğun ve erkeksi notalar, en başta elma ve adaçayıyla açılan bir ferahlık, arkasından biber ve sarı odun dumanına bırakıyor kendini, sonrasında kapanışı benzoin, tütün ve paçuli notalarıyla yapıyor. Bir yumuk şeklinde dizayn edilmiş şişesi, siyah ve üzerinde dövme stilinde parfümün ismi kazınmış. Sert hatlara sahip, sert bir kokudur. 50ml EDT, 75ml EDT ve 125ml EDT olarak ambalaj seçenekleri mevcuttur.

  Adı: diesel parfüm 2.jpg
Görüntülemeler: 5909
Boyutu: 90.1 KB


  Diesel Fuel For Life Denim Femme Collection Bayan Parfümü 2007 senesinde piyasaya sürüldüğünde, Diesel Fuel For Life sevenleri, tam bir gençlik kokusunun keşfine davet etmişti. Annick Menardo imzasını gördüğümüz parfüm, ahududu, lavanta, narenciye ve kuru odun notalarını barındırıyor. Parfum şişesi açık mavi bir kotla süslenmiş ve kenarlarında derin dikiş izleribulunuyor. aynı parfümün erkek versiyonuda bulunmaktadır. Diesel Fuel For Life Denim Femme Collection, 50ml EDT (Eau De Toilette) 75ml EDT olarak satıştadır.

  Diesel Fuel For Life Femme Unlimited Bayan Parfümü, 20’li yaşlara hitap eden diğer versiyonunun, 30 yaş üzerinde olan ve daha geniş bir hedef kitleyi hedef alan parfümüdür. Belki de bir Diesel parfümünde ilk defa karşımıza çıkan feminen ve olgun tavırlar, aynı şekilde şişe tasarımında da kendini belli ediyor. Yaratıcıları, Jacques Cavalier, Olivier Cresp ve Harry Fremont, parfümün obur meyveler barındıran çiçeksi bir aroma olduğunu belirtiyorlar. Özellikle limon, meyan kökü, anason ve beyaz çiçekler kullanılarak oluşturulan Fuel for Life Femme Unlimited, bitmek bilmez, tükenmeyen hayat enerjisine adanmış.

  Diesel Loverdose Bayan Parfümü, “”yeni, yıkıcı ve beklenmeyen Diesel bayan parfümü” sloganıyla 2012 senesinde piyasaya sürüldü. Kalp şeklinde mor ikonik şişesi, değerli ametist taşını anımsatıyor ve aşkı vurguluyor. Odunsu oryantal bir koku olan Loverdose, Honorine Blanc ve Oliver Cresp tarafından tasarlanmış. Temel notalarında vanilya infüzyonu, ambrox ile harmanlanıyor ve büyüleyici bir sıcaklığa kavuşuyor. Sonrasında kremsi meyankökü likörü le odunsu notalar birbirine geçip, bağımlılık yaratacak kadar yoğun ve unutulmaz bir kokunun çıkmasını sağlıyor. “Çok fazla” aşk içeren bu kokunun reklamlarında elinde kocaman bir Loverdose şişesiyle genç ve zamane genç kızlarını tasvirleyen birmodel kullanıldı. 30ml EDP (Eau de Perfume), 50ml EDP ve 75ml EDP ambalaj seçenekleri vardır.


  Adı: diesel parfüm 4.jpg
Görüntülemeler: 5773
Boyutu: 67.1 KB


  Diesel Fuel For Life Pour Femme Avec Poche Bayan Parfümü, bir yaşam kaynağı, tutkulu bir enerji, görüntüsüyle de mistik ve efsanevi güzellikleri çağrıştırıyor. Reklam kampanyalarında “are u alive?”, “ yaşıyor musun?” sloganını ullanarak, yaşam için gerekli yakıtın Diesel Fuel olduğunu belirtiyorlar. L’Oreal üretimiyle, Annick Menardo ve Thierry Vasseur imzasını gördüğümüz parfüm, şifreli çiçeksi bir kokuya sahip. Açılış notalarında beyaz biber ve frenk üzümüne, ilerledikçe yasemin ve paçuliye, en sonunda misk aromalarına rastlıyoruz. Reklam kampanyalarında Judith Bedard, ünlü foroğrafçı Nick Knight’a unutulmaz pozlar verdi.

  Diesel Fuel For Life Cologne For Men, 2008 yılında erkekler için Annick Menardo ve Jacques Cavalier tarafından tasarlanmış, odunsu ve aromatik notalar içeren bir kolonyadır. Üst notalarında pembe biber ve anason hissedilirken, orta notalara doğru lavanta ve ahudunun aroması ve sonra da vetiver ve kediotu aromalarıyla sonlanır. Diesel parfum kullanıcı yorumlarına baktığımızda bir parfüm kadar kalıcı ve nitelikli esansa sahip olduğunu görüyoruz.

  Diesel Zero Plus Feminine Diesel Kadın Parfümü, Diesel Zero Plus Homme erkek parfümünün feminen versiyonudur. 2000 yılında piyasaya sürülen parfümün yaratıcısı Landi Arturetto, parfümün oldukça tatlı meyve aromalarıyla bezendiğini ve kapanışında güçlü kakao ve vanilya notalarının barındığını söylüyor. Hindistan cevizi, karabiber, tarçın, kayısı ile başlayan parfüm, fas gülü, iris ve yasemin notalarıyla devam ediyor. Sonrasında uzun süre kakao, sandal ağacı, amber, misk ve sedir kokusunu alabiliyorsunuz.

  Diesel Plus Plus Masculine Diesel Cologne Erkek Parfümü, 1997 yılında oryantal ve odunsu kokuları seven erkekler için tasarlandı. Çok zengin bir nota içeriğine sahip olan koku, tam manasıyla bir baharat cennetidir. Kendinizi egzotik bir yolculuğa çıkmış gibi hissetmek isterseniz, kendinizi bergamot, kakule, kişniş, zambak, muskat, tarçın ve meşe yosunu notalarının arasına bırakabilirsiniz.

  Diesel Only Brave Captain America Erkek parfümü bir süper kahraman iconu gibi, oldukça espirili ve komik bir ambalaja sahip. Çizgi karakter Avengers’a ithaf edilen Only Brave Captain Amerika, kahramanı iconlaştırıp, parfüm şişesine dönüştürüyor. Yumruk şeklinde sıkılmış bir avucun üzerine konuşlandırılmış parfüm kapağı, parmakların üzerine bir yüzük gibi yerleştirilmiş Diesel arması ve tam el üzerinde büyük bir merika flaması eşlik ediyor. İllüstratör Bryan Hitch’in, dış karton kapağından, şişesine kadar her ayrıntısını tasarladığı bu parfüm, mükemmel süper güçleri olan kahramanları karakterize ediyor. Sınırlı sayıda üretilen parfüm, sadece 2011 yılında Cesur Kaptan Amerika galası öncesinde satıldı. Belki bir şans bulabileceğinizi düşündüğümüz Only The Brave Captain America, narenciye, kehribar, deri ve çatlak notalara sahip bir parfümdür.

  Adı: diesel parfüm 3.jpg
Görüntülemeler: 5113
Boyutu: 23.2 KB


  Diesel Parfüm Tasarımcıları

  Geza Schoen, sanat öğretmeni bir baba ve anaokulu öğretmeni bir annenin tek çocuğudur. Almanya’da geçen çocukluk döneminin sonrasında Kimya okuluna yazıldı ve sonrasında ünlü parfüm şirketlerinde işe başladı. Hala L’oreal firmasında parfüm tasarlamaya devam ediyor.
  Jacques Cavalier, 1962 Grasse doğumludur. Ailesinde babasının ve bir önceki kuşakta dedesinin de parfüm tasarımcısı olması, onu bu sektörün içine soktu. Dil eğitimi aldığı sırada Charabot firmasından iş teklifi gelince okulunu bırakıp, parfüm tasarımcısı olarak işebaşladı. Quest, PFW ve en son 1990 yılından beri de Firmenich firması için parfum tasarlamaya devam ediyor. Jacques Cavalier 2004 yılında François Coty ödülü, bugünkü adıyla International parfüm ödülünün sahibi olmuştur.

  Parfomforum.com'da Diesel Parfüm
  parfumforum.com ‘da sizi bir parfüm peri masalı bekliyor. Birbirinden farklı aromaları, notaları ve şişeleriyle sizi meyvelerin, çiçeklerin, baharatların, egzotik yerlerin ve birçok farklı kokunun yanına götüren parfümleri yazıyoruz. Ayrıca yine bu sitede Diesel markasının klasik parfümlerini, en kaliteli, en ucuz, en etkili kokularını bulabileceğiniz gibi forum sayfamızı ziyaret ederek, Diesel parfüm yorumlarını okuyabilir, fiyat olarak en uygun fırsatları takip edebilir ya da kullanıcısı olduğunuz diğer ürün ve parfümler hakkında kendi görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Diesel parfüm fiyat ve avantajlarından, zaman zaman kofre tarzında sunulan parfüm setlerinden sitemiz sayesinde haberdar olabilirsiniz. Hem Diesel parfümler hem de diğer markalar ile ilgili ürünleri sitemizden takip edebilir, hediye olarak sevdiklerinize alabilirsiniz. Hediye ve ürün fırsatlarından ilk siz haberdar olun.
  Eklenen Resimler Eklenen Resimler   


Diesel Parfüm yorumları okuyup ve fiyatlari karşılaştırıp en ucuz Diesel Parfüm Hakkında online alışveriş'de bulun. Diesel Parfüm Hakkında kullananlar.