Dior Homme Intense Erkek Parfümü

 1. Dior Homme Intense Erkek Parfümü

  En Şık Erkek Kokusu: Dior Homme Intense

  Dior Moda evi, gerek tasarladığı kıyafetlerle, gerek çantaları ve ayakkabılarıyla ve elbette parfümleriyle lüks tüketim markaları arasında en çok tercih edilen markalardan bir tanesidir. Dior kadın parfümleri kadar, yine her parfümün serisi niteliğinde çıkardıkları makyaj ürünleriyle, belki de en kaliteli ürün yelpazesini oluşturan markaların başını çekiyor. Dior erkek parfümlerini de unutmadan oldukça kaliteli ve kokusu en uzun süre dayanan aromalarla kompozisyonlarını hazırlıyorlar. 2007 senesinde çıkarılan Dior Homme Intence serisinde karşımıza 2 adet koku çıkıyor. İkisi de birbirinden etkileyici ve kalıcı kokular. Hatta piyasada sayılı olarak bulabileceğiniz eau de parfüm özelliğine sahiptir. Genellikle erkek cildinin daha yoğun kokması ve kadınlara nazaran daha çabuk terledikleri için, erkek kokularında eau de toillete tercih edilir. İşte karşınızda konsantrasyon oranı oldukça yüksek iki parfüm, unutmadan erkek kullanıcılara tavsiyemiz, bu kokuları lütfen bocalamadan, kıvamında ve dozajında sürünüz, zira bahsettiğimiz parfümler eau de toiletteler gibi çokça sürülmeye gelmiyor. Şimdi sırasıyla bu parfümlerin büyülü dünyasında yolculuğa başlayalım.

  En şık erkek kokusu, Dior Homme Intence 2007

  Dior Intence erkek serisini 2007 yılında piyasaya sürdü. Zaten kullananlar biliyordur ama hala bu kokuyu koklamadıysanız, lütfen gidip bir parfümeride test edin. O zaman kapasitesinin ne kadar fazla ve ne kadar yoğun olduğunu fark edeceksiniz. Kadınlar arasında en afrodizyak etkili parfüm olarak kabul edilir.

  Dior Homme Intence, çiçeksi, odunsu ve mistik özellikler taşıyor. Dior parfüm evi için ünlü parfüm tasarımcısı François Demachy tarafından geliştirilmiş. Dior Homme serisinin diğer parfümleri gibi, bu konunda karanlık bir tarafı var ve bu belirleyici özellik onu diğer markaların erkek kokularından hemen ayırt edilmesini sağlıyor.

  Kokunun kullanıcı yorumlarına baktığımızda ise, hemen hemen bütün kullanıcıların kadınların dahi rahatlıkla kullanabileceği yumuşak notalara sahip bir koku olarak düşündüklerini görüyoruz. Elbette yumuşak notaları var ama bir erkekte ne kadar kibar kokuyorsa, bir kadında ise tam anlamıyla kaba ve küstah kokabilir. Bu sebeple onca güzel kadın parfümü varken, bırakalım bunu erkekler baş tacı etsin.

  Adı: dior intense parfüm reklamı.jpg
Görüntülemeler: 18593
Boyutu: 21.3 KB


  Toskana İris’inden Gelen Yoğun Koku

  Dior Homme Intence 2007 kompozisyonunda öncelikle sofistike bir koku yaratmak amacıyla yola çıktıklarını belirten François Demancy, parfümün asıl büyüsünün Toskana irisinden geldiğini söylüyor. Başlangıç notalarında yoğun bir şekilde Toskana irisinin aromalarını alıyoruz, sonrasında orta notalara doğru ilerlediğimizde ekvator amberi ve yosunla karşılaşıyor ve en sonunda da sedir ağacının esrarengiz aromasını duyuyoruz.

  Parfümün ambalajına geldiğimizde bizi son derece çağdaş ve zarif bir tasarım karşılıyor. Şişesi, görüntüsü mükemmel, ambalaj kutusuyla bir bütünlük sağlayan zarif kesim hatları bulunuyor.

  Dior Homme Intence 2007 Parfüm Detayları

  Dior Homme Intense 2007 erkek parfümü 50 ml Eau de Parfum Spray şeklinde satılıyor. 6 ila 10 saat arasında bir kalıcılığı bulunuyor. Dior özellikle Homme Intence’in geceleri ve siyah bir takım elbiseyle kombinlenmesini öneriyor.

  En zarif erkek kokusu, Dior Homme Intence 2011

  En zarif erkek parfümü hangisidir diye sorulsaydı, muhtemelen, Dior Homme Intence cevabını verirdik. Dior’un bu yeni kokusu 2011 yılında piyasaya sürüldü. Serinin ilk parfümünün içinden yoğun yosun kokusunu çıkartıp, kompozisyona biraz daha ferahlık karılmış. İlk parfümden sonra toplam 4 sene tekrar yeni seri için uğraşan François Demachy, çoğu parfüm otoritesi kuruluş tarafından onaylanarak, başarısının altı çizildi. Dior Homme Intense diğer erkek kokularından çok farklı bir aromaya ve kompozisyona sahip. Özellikle başlangıç notalarında uçuşan iris aroması içinde lavanta kompozisyonunu görüyoruz. Bu iki karışım uzun süre devam ediyor ve orta notalara geldiğimizde hala etkisini kaybetmeden amber ve armut aromalarıyla birleşiyor. Son noktasında ise, yoğun şekilde vetiver ve Virjinya sediri ağacı notalarını duyuyoruz.

  Parfümün ambalajı özellikle zarafeti ve akılda kalıcılığı artırması açısından önemli bir yere sahip. Ayrıca erkeksi bir karakter oluşturması içinde siyah köşeli bir kapak ve içinde oldukça siyah ve kalın bir parfüm borusu kullanılmış. Parfümün kullanıcı yorumlarına baktığımızda ise en çok kalıcılığının saatleri hatta günleri takip ettiğinden bahsediliyor. Gerçekten Dior Homme Intence 2007 ‘de çıkan orijinal serisi kadar kalıcı ve tene yapışan bir aroması bulunuyor. Gün boyu hiç kimseyi rahatsız etmeden, aynı notalarda bağımsız olarak seyreden bir koku istiyorsanız, aradığınız parfüm için doğru bir yerde olduğunuzu söyleyebiliriz.

  Adı: dior intense parfümü reklam.jpg
Görüntülemeler: 16503
Boyutu: 33.1 KB


  Dior Homme Intense 2011 Parfüm Detayları
  Dior Homme Intense erkek parfümünü 50, 100 ve 150 ml Eau de Parfum Sprey olarak piyasada bulabilirsiniz. Oldukça güçlü bir ömrü var, ortalama olarak 10 saatten daha fazla kokusunu duyabiliyorsunuz.

  Parfümün Notaları:

  • İris
  • Vanilya
  • Kehribar
  • Vetiver
  • Sedir


  Jude Love ile Londra Sokakları

  Dior parfüm evi, yarattıkları Dior Homme Intense parfümü için ünlü genç oyuncu Jude Law’ı reklam yüzü olarak seçtiler. Dior Homme Intence erkek parfümün reklamlarında Jude Law’ı salaş bir takım elbise içerisinde görüyoruz. Hareketli bir reklam kampanyası, müziğini İngiliz The Killers grubu yapmış ve parçanın adı Shadawplay. Ayrıca bu şarkı Sawdust albümlerinde de yer alıyor aynı zamanda “The Control” adlı filminde soundtrack parçasıdır. Jude Law ekranda rahat hareketleriyle dikkat çekerken, hızlı bir şekilde Londra sokaklarında ve caddelerinde yolculuğa çıkarıyor bizleri. Elbette Jude Law hayranlarının da parfüme olan ilgisinin, özellikle İngilizlerin yoğun bir şekilde parfüm satışlarına katkı sağladıklarını biliyoruz.

  Dior Homme Intense Erkek Parfümü Tasarımcısı François Demachy

  François Demachy, 40 yılı aşkın bir süredir tasarladığı parfümleriyle, gerçek anlamda bir parfüm duayeni. Grasse doğumlu parfümcü, 2006 yılından beri Dior Parfüm evinin Parfüm Geliştirme Direktörlüğünü yapıyor. Verdiği röportajların hepsinde, kokuların kelimelerle ifade edilemeyeceğini, sadece duygularla hissedilebileceğini savunuyor. “Biz Dior’da her parfümde, yaratıcılığın sınır tanımayan dünyasını keşfe çıkıyoruz, ayrıcalıklı bir duygu dünyası yaratıyoruz. Kelimeler aşırı sıradanlığa yol açar, kokular ise sadece arzuları ve duyguları yansıtır” diyerek parfümler hakkındaki düşüncelerini dile getiriyor. Parfümlerin neden bu kadar pahalı olduğu sorusuna ise, “parfümlerin içine o kadar ender bulunan aromaları ekliyoruz ki, bilemezsiniz. Bu sebeple fiyatlar ciddi anlamda değişkenlik gösteriyor. Tabi üzerine markanın reklam ve Pazar harcamaları da eklenince, gerçek anlamda yüksek faturalar çıkıyor.” François Demachy özellikle Dior Homme Intence erkek parfümünün içinde cömertçe kullanılan Toskana irisinin sadece bu bölgeye ait endemik bir tür olduğunu ve çiçeğin esansının çıkarılmasının ve mevsiminin çok az olmasının parfümün fiyatını da etkilediğini belirtiyor.

  Adı: dior homme intense parfüm.jpg
Görüntülemeler: 17715
Boyutu: 26.0 KB


  Parfumforum.com’da Dior Homme Intence Erkek Parfümü

  Ünlü Fransız Moda evi Christian Dior, bu seferde en zarif ve en şık erkeklerin kokusu Dior Homme Intense serisiyle karşımıza çıkıyor. Bu seride Toskana irisinin davetkâr ve enerjik büyüsüne kapılıyoruz. Dior Parfüm evi erkekleri irisin değerli ve eşsiz kokusuna davet ediyor. Eğer siz de Dior Homme Intense erkek parfümü dünyasına göz atmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Dior parfümlerinin aromalarına, notalarına ve arkasında bulunan tasarımcılarına dair bilgileri paylaşıyoruz. En sevilen, en beğenilen parfümleri bulabileceğiniz gibi, en ucuz parfüm kampanyalarından ve parfüm setlerinden yine sitemiz vasıtasıyla haberdar olabilirsiniz. Lütfen bizimle kalın ve değerli bilgilerinizi bizimle paylaşın.  Eklenen Resimler Eklenen Resimler   


Christian Dior Parfüm yorumları okuyup ve fiyatlari karşılaştırıp en ucuz Dior Homme Intense Erkek Parfümü online alışveriş'de bulun. Dior Homme Intense Erkek Parfümü kullananlar.