Dunlop Parfüm Hakkında

 1. Dunlop Parfüm Hakkında

  Hiç Durmayan Yeniliklerin Adresi DUNLOP!

  Bugün oldukça popüler parfüm markalarından biri haline gelen Dunlop'un,1888’den günümüze dek süren macerası içinde birçok yeniliğe ve buluşa imza atmıştır. Dunlop’un geçmişini ve ne kadar önemli bir marka olduğunu anlamak için isterseniz büyük bir şirketin tohumlarını atacak olan ilginç ve eğlenceli hikayeden başlayalım.

  1888 yılında John Boyd Dunlop, oğlunu ağır bir grip sonucunda doktora getiriyor. Doktorun tedavi yöntemi ise oldukça ilginç. Tedavi için oğlunun bisiklet sürmesi gerektiğini söyleyen doktor John Boyd Dunlop’ı ilginç bir maceraya sürüklüyor. O dönem bisiklet sürmek bir çocuk oldukça zor bir iş. Oğlunun daha rahat bisiklet sürmesini sağlamak için baba Dunlop,üç tekerlekli bisiklet için ilk kez havalı lastiği deniyor. Bu ilginç buluşu 1889 yılında bisiklet sürücüsü Willie Hume kullanıyor ve önemli yarışmalar kazanıyor. 7 Aralık 1888'de de bu buluşun patentini alan John Boyd Dunlop günümüzde en büyük isimlerinden biri olacak Dunlop lastik şirketini kuruyor.

  Adı: John Boyd Dunlop.jpg
Görüntülemeler: 17679
Boyutu: 91.9 KB


  1923 ve 1937 yılları arasında bir çok yarışma ve ödül kazanan şirket, yarış arabalarının yakıt ve fren malzemelerinin yapımı gibi bir çok alanda adından söz ettiriyor. 1988 yılında yüzüncü yılını kutlayan şirket 1998 yılında da Dunlop Kendinden Destekli Teknoloji sistemini oluşturuyor. Tüm bu çalışmalarını Dunlop Tires isimli şirket ile yürüten marka tabi ki bununla da yetinmiyor. Günümüze kadar bir çok alanda yeniliklere imza atan şirket her zamanki yenilik getiren tarzıyla spor malzemeleri üretiminde de büyük başarı kazanarak iddialı bir marka haline geliyor.

  Yılların Eskitemediği Spor Markası Dunlop

  1909 yılında kurulmuş olan Dunlop Sport, golf, tennis ve squash ekipmanlarının üretiminde öncü bir kuruluş olarak dünyaca ün kazanıyor. Bu alanda çalışmaya başlar başlamaz bilinirlik kazananan markanın 1936 yılında Wimbledon’da tenis raketleri diğer bütün markalardan sayıca fazla olmakla beraber 1960 yılları boyunca Wimbledon şampiyonasında oyuncuların %60’ı Dunlop tenis raketlerini kullanıyor.
  1980 yılında ilk enjeksiyon kalıplı raketleri üretmiş olan marka, 1985 yılında da bu teknolojik başarısı için Queen ödülünü kazanıyor. Başarılarına devam eden Dunlop 2007 yılında güç ve istikrarı birleştirerek ürettiği Aerojel tenis raketiyle de manşetlere taşınıyor.

  2010 yılında tamamen toprak kortlarda oynanabilecek topların ilk resmi satıcısı olarak dünya spor tarihini oluşturan Dunlop, Avrupa'nın önde gelen toprak kort turnuvaları için resmi top tedarikçisi olmaya devam etmektedir. Ünlü oyuncularla da işbirlikleri yapan marka Fernando Verdasco gibi tenis elçiliği yapan dünyaca ünlü birçok oyuncuyla çalışmaktadır.

  Dünyanın bir numaralı squash markası olarak da bilinen markanın ürünleri, üç dünya şampiyonası kazanmış olan sqaush oyuncusu Nick Matthew tarafından da kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra Dunlop, Profesyonel Squash Derneği, Kadın Squash Derneği ve Dünya Squash Federasyonu için resmi squash topları üretmektedir.

  Golf alanında da başarılı çalışmaları olan marka en az 100 yıldır golf topları üretmektedir. Bugün Dunlop Sport genişleyerek ve golf sporuna daha çok eğilen bir marka olarak ünlü golf oyuncusu Lee Wetwood’un sponsorluğunu da üstlenmektedir.

  Güçlü spor mirası ile Dunlop Sport masa tenisi, balıkçılık, bisiklet ve badminton gibi diğer spor alanlarıyla da ilgilenmektedir. Tenis topundan squash topuna, golf ekipmanlarından olta takımlarına varan geniş bir yelpaze içinde yüksek kalitede ürünler üretmektedir.

  Dunlop sport kendi alanında yenilikler keşfedip aynı zamanda kaliteli ürünler üretirken müşterilerinden de tavsiyeler, öneriler ve yorumlar almaktan mutluluk duyan bir marka olarak başarılarının devamını sağlamaktadır.

  Adı: dunlop parfüm reklam foto.jpg
Görüntülemeler: 17180
Boyutu: 8.0 KB


  Sportif, Enerjik ve Çekici Erkeklerin Vazgeçilmezi Dunlop Erkek Parfümleri

  Dunlop Sport, spor ekipmanları alanındaki başarısından sonra bu kez de parfüm dünyasına göz dikiyor. Büyük başarıları, yenilikleri ve yıllara meydan okuyan istikrarı ile Dunlop, enerji dolu, şehvetli ve ilgi çekici kokularıyla siz erkekleri etkisi altına alıyor. Dunlop Klasik Erkek Parfüm Yeşil, Dunlop Klasik Erkek Parfüm Mavi ve Dunlop Klasik Erkek Parfüm Turuncu ile size şıklık veren Dunlop erkek parfümleri en beğenilen kokular arasında yer alıyor. 100 ml Eau de Toilette ve 150 ml Deodorant seçenekleriyle de piyasada yer alan parfümler sade, erkeksi ve şık şişe tasarımıyla da göz boyuyor.

  Dunlop Klasik Erkek Parfüm(Yeşil): Yılların deneyimini arkasını alarak başarılara imza atan Dunlop bu iddialı kokusuyla da beğeni kazanıyor. Kendine güveni tam, iddialı ve çekici erkeklerin kokusu olan Dunlop Klasik Erkek Parfümü sportif tarzıyla da siz erkeklere enerjik bir hava veriyor. Parfümün kompozisyonu, narenciye esintilerinin pozitifliği, fujerin gücü, amber, misk ve odunsu notların birleşimi ile modern Dunlop erkeğinin kokusunu oluşturuyor Kalıcılığıyla da ön plana çıkan bu parfüm Dunlop koku ailesinin en etkileyici kokusu olarak tanınıyor.

  Dunlop Chic Sport Erkek Parfüm (Mavi): Maskülen ancak aynı zamanda elit bir erkeği simgeleyen Dunlop Chic Sport Erkek Parfümü, ferahlatıcı ve cazibeli etkisiyle kullanıcılardan tam not alıyor. Ayrıcalıklı bir koku olarak karşımıza çıkan parfüm gül ve lavanta çiçekleri ile odunsu ve misk notlarının iç içe geçerek ahenkli birlikteliğini bizlere sunuyor. Sade, net ama iddialı şişe tasarımı ve mavini özgürleştirici etkisiyle vazgeçilemeyecek kokulardan biri olmaya aday duruyor.

  Dunlop Summer Erkek Parfümü (Turuncu): Dunlop, yaz mevsiminde siz erkeklere taze ve ferah bir nefes aldıracak muhteşem bir koku sunuyor. Narenciye özleriyle sıcacık çiçeklerin birlikteliğinden doğan bu muhteşem koku, yazın canlılığını ve ışıltısını yansıtırken maskülen nüanslarıyla sizi olduğunuzdan daha çekici kılıyor. Yazın vazgeçemeyeceğiniz bir koku olacak Dunlop Summer Erkek Parfüm, kadınların bakışlarını üstünüze çekecek!

  Adı: dunlopmaviparfüm.jpg
Görüntülemeler: 17528
Boyutu: 20.9 KB

  Dunlop Erkek Parfümleri ve Muhteşem Reklam Kampanyası:

  Dunlop… Erkeğin Kokusu…

  Maskülen, elit ve çekici erkeklerin ihtiyaç duyduğu ferahlığı sembolize eden Dunlop parfümleri kısa ama vurucu reklam filmiyle hem kendini kısa ama vurgulu bir biçimde ifade ediyor hem de kullanıcılarına ya da müşteri adaylarına neyi vaat ettiğini oldukça çekici bir bir biçimde aktarıyor. 1970 yılından beri çalışmalarını sürdüren Cen Ajans’ ın yürüttüğü Dunlop reklam projesi kapsamında Erhan Akçal’ın yönettiği reklam filmi gerçekten net anlatım biçimiyle akıllarda kalıyor.

  Facebook ve twitter gibi sosyal medya sahalarında da aktif bir şekilde yer alan marka hiçbir zaman geri çekilmiyor.

  Dunlop erkek parfümleri klasik parfüm sınıflandırmasına girmemekle birlikte uygun fiyatları ve en etkili kompozisyonlarıyla piyasada var olmaya devam ediyor. Hiçbir zaman uzağınızda olmayacak bir kaliteyi size uygun fiyatlarla sunan marka bu anlamda gerçek bir takdiri hak ediyor. En beğenilen parfüm markaları arasında yer alan Dunlop erkek parfümleri geniş bir ürün ve marka yelpazesine sahip forumumuzda da yer alıyor.Forumumuzda da diğer ürünlerle ilgili olduğu gibi Dunlop ürünleriyle ilgili birçok bilgiye ulaşabilirsiniz. Kullanmadan önce diğer kullanıcıların deneyimlerini öğrenebilir ya da bizzat siz ürünlerle ilgili deneyimlerinizi bu foruma aktarabilirsiniz. Parfumforum.com da aslında tüm bu bilgi alış verişi için hizmetinizde. Piyasadaki en beğenilen, en çok satan, en favori ve en kaliteli ürünler hakkında tüm bilgilere buradan ulaşabileceğiniz gibi, ürünlerle ilgili kampanyaları ve indirimleri de buradan takip edebilirsiniz.
  Eklenen Resimler Eklenen Resimler   


Dunlop Parfüm yorumları okuyup ve fiyatlari karşılaştırıp en ucuz Dunlop Parfüm Hakkında online alışveriş'de bulun. Dunlop Parfüm Hakkında kullananlar.