Escada Magnetism Bayan Parfümü

 1. Escada Magnetism Bayan Parfümü

  Adı: Escada-Magnetism-Bayan-Parfumu.jpg
Görüntülemeler: 18867
Boyutu: 28.2 KB


  Escada Magnetism Bayan Parfümü

  Escada Magnetism parfümler arasında ülkemizde de en popüler olan kokulardan biri. Aslına bakarsanız Escada pek çok markasıyma Türk kadınlarının ve erkeklerinin kalbini defalarca fethetmiş. Escada Magnetism ise daha önce yine çok sevilen ancak piyasadan kaldırıldıktan sonra kullanıcılarını çok üzen Escada Sexy Graffiti ile özdeşleştirilen koku. Hatta kimileri Escada’nın Escada Magnetism’i Escada Sexy Graffiti kullanıcılarının gönlünü almak için çıkardıklarını bile düşünüyor. Bu yüzden de bir dönem Escada Sexy Graffiti kullanıp, sonra bu seksi ve cazibeli kokudan mahrum kalanlar çözümü Escada Magnetism kullanmakta bulmuşlar. İşin gerçekte böyle mi olduğunu bilemiyoruz. Bildiğimiz Escada Magnetism kullananların onun çok kuvvetli bir afrodizyak etkisine sahip olduğunda hemfikir oldukları. Peki böyle bir kokuyu nasıl bir marka yarattı? Nasıl oldu da Escada Magnetism ülkemizde bu kadar çok sevildi? Kullananlar, yaratıcıları, yorumları gibi konulara birazdan değineceğiz. Ama önce Escada nasıl doğdu, ona bir bakalım...

  Pek çok parfüm markasının arkasında olduğu gibi Escada’nın da arkasında öncelikle moda sektöründe büyük değişiklikler yapan, kendi sıra dışı modasını yaratan bir marka öyküsü var. Hatta bazıları bu markaların yaratıcıları için aslında onların dünyayı değiştirecek güce ve yaratıcılığa sahip olduklarını ancak nedense bu yaratıcılıklarını ve güçlerini moda ve kozmetik sektöründe kullandıklarını söylüyorlar. Bize sorarsanız moda ve kozmetik de dünyada insanların yaşam biçimleri ve hayata bakış açıları üzerinde en önemli faktörler arasında sayılabilir deriz. Bu tezimizi ispatlamak da öyle pek zor değil. Kokularımızın yaratıcılarının yaşam öykülerine baktığımızda bunun nasıl gerçekleştiğini görebiliyoruz. İnanın Escada markası da dünyayı değiştirmenin hiç uzağında kalmış bir marka değil.

  Adı: escada-magnetism parfüm.jpg
Görüntülemeler: 15824
Boyutu: 97.4 KB


  Escada yalnızca kurulduğu Almanya’nın değil dünyanın lüks moda anlayışının lider markalarından biri. Yalnız Escada Collection ile değil, Escada Haute Couture serisi ile dünyanın en çok takip edilen markalarından biri olan Escada, giysilerinin yanı sıra, gözlükleri, parfümleri, kravatları, eşarpları ve mücevherleriyle de trendlere yön vermeyi başarmış. Escada’nın bu başarısının arka planına baktığımızda yine çok güçlü ve etkin bir kadın görüyoruz. Ancak bu kez yalnız bir kadın değil, hayatının her alanında kendisine eşlik eden bir koca da çıkıyor karşımıza.

  Ya aşk, ya iş, ya da her ikisi...

  Wolfgang Ley ve Margaretha Ley bir Alman karı-koca. Margaretha Ley’in Escada’dan önce de yani 1960’larda da Alman ve Fransız moda dünyasında başarılı bir kariyeri olmuş. Üstelik bu başarılı kariyer tasarımla, tasarımcılıkla, koleksiyonlarla gelmemiş. Margaretha Ley o kadar güzel bir kadınmış ki, bu güzelliği ona genç yaşta bir modellik kariyeri getirmiş. Gençlik yıllarının önemli bir bölümünde dönemin ünlü markalarının yüzü olmuş Margaretha Ley. Geçtiğimiz 10 yılda ünlü top modellerin kendi markalarını çıkarmaya başlaması yeni bir şey değil aslında. Ancak Margaretha Ley öyle bir marka yaratmış ki, tüm güzelliği ve modellik kariyerine rağmen, markası Escada bize o günleri unutturmuş ve Margaretha Ley’i tarih sayfalarına bir modacı olarak not düşmüş.

  Wolfgang Ley ve Margaretha Ley 70’lerin başında el ele verip Almanya Münih’te Escada’yı kurmuşlar. Çift asla işle aşkın bir arada yürümeyeceği tezine inat kurmuşlar sanki Escada’yı. Evlilikleri ve yeni kurdukları markaları için çok çok çalışmayı gerektiren işlerini mükemmel dengeye oturtarak yürütmeyi planlamışlar. Ancak işler öyle gelişmiş ki, bu işi ve evliliği beraber çalışarak da yürütebilme ideolojisi için pek de çaba sarf etmeleri gerekmemiş. Çünkü kısa sürede şirketlerinin iki farklı idare binasında görev almaları gerekmiş. 80’li yıllarda bir röportajında Margaretha Ley eşi Wolfgang’i bazen haftalarca göremediğini itiraf etmiş. Bu çalışma biçimi evliliklerini içten nasıl etkilemiş bilemeyiz, ancak işin marka ve tasarım boyutunda iyi bir ikili oluşturdukları kesin.

  Modayı parlatan, canlandıran ve renklendiren kadın...

  Margaretha Ley Escada markasını ayağa kaldırma döneminde özellikle tasarımlarında kullandığı canlı, güçlü ve parlak renklerle kısa sürede meşhur olmuş. Tüm bu renkli koleksiyonlarının ilham kaynağı olarak da İsviçre’de geçen çocukluğunu göstermiş. Böyle söyledik diye Margaretha Ley’in çok renkli bir çocukluğu olduğunu sanmayın. Tam tersine bu çok renkli koleksiyonlar Margaretha Ley’in soluk renkler içinde geçen çocukluğuna bir isyan niteliği taşıyor. İsviçre’nin soğuk ve gri ikliminde parlak ve canlı renklere hasret kalan bu çocuk tamamen içindeki özlemi koleksiyonlarına yansıtmış. Dönemin cesur kadınları bu parlak renkleri taşımak üzere önden buyurmuşlar ve kısa sürede diğer kadınlara da öncülük ederek, kadına yakışanı, yani parlak ve canlı renkleri moda dünyasının zirvesine taşımışlar.

  Adı: escada_magnetism parfümü.jpg
Görüntülemeler: 17061
Boyutu: 25.9 KB

  Başarıyı en başta yakalamak...

  Şaşırabilirsiniz, ancak Escada Portekizce’de merdiven anlamına geliyor. Escada’nın en büyük özelliği Margaretha Ley’in başarıyı daha ilk günlerde yakalaması. Yani onun için başarı basamaklarını hızla tırmanmış diyebiliriz. Bu renkli koleksiyonların çalışan kadınların gri tonlarındaki dünyasına bambaşka bir soluk kazandırması onun başarısının en büyük sırrı. Margaretha Ley Escada tasarımlarını çalışan, özgüvenli, renkli ve zengin kadınlar için hazırladığını söylemiş o yıllarda. Yani Escada için “lüks bir moda” deyimi yerinde bir deyim. Fakat yine de o dönemi iyi okuduğumuzda görüyoruz ki bu lüks moda kısa sürede tabanı da derinden etkilemiş. Bir süre sonra belki herkes Escada giymemiş ama onu başarılı biçimde takip eden markalar bu yeni ve renkli giyim tarzını yaymakta önemli rol üstlenmişler.

  Margaretha Ley aynı şirket altında başka markalar ve koleksiyonlar da hazırlayıp sundu. Hepsinde de başarılıydı ancak Escada hep amiral gemisi oldu. Koleksiyona çantalar, valizler ve başka aksesuarlar da eklendi ve Escada için 360 derecelik bir marka olma yolunda artık tek bir eksik kalıyordu: Parfüm...

  Escada Parfüm doğuyor...

  Escada by Margaretha Ley Escada Beaute kategorisinin ilk kokusu, klasiği ve göz bebeği oldu. Onun için Margaretha Ley’in ölmeden önce yaşadığı son büyük mutluluk diyenler de oldu. Michael Almairac tarafından yaratılan koku bergamot, şeftali ve Hindistan cevizi ile temellendirilmiş, aromatik bir kokuydu. Margaretha Ley bu ilk parfümünün şişesini kalp şeklinde ve Ben Kotyuk’un yardımıyla bizzat kendisi tasarladı. Escada by Margaretha Ley bugün hâlâ üretiliyor ve çok seviliyor.

  Margaretha Ley 56 yaşında yani çok genç yaşta hayatını kaybetti. Ancak Escada markası ilerlemesine devam etti ve Margaretha Ley’in ideolojisinden hiç sapmadı. Escada Beaute kadın ve erkek kategorisinde toplamda 52 koku çıkardı ve her birinde de iyi satış rakamları yakaladı. İlk parfümü 1990 yılında son parfümü ise 2013 yılında tüketicisiyle buluştu. Kokularında ağırlıklı olarak meyveler ve çiçekler kullanıldı. Bugüne kadar Creations Aromatiques, Pierre Bourdon, Ilias Ermenidis, Dominique Ropion, Francoise Caron, Annick Menardo, Steve Demercado, Michel Almairac, Nathalie Gracia-Cetto, Laurent Bruyere, Richard Ibanez, Philippe Romano, Sophie Labbe, Francis Kurkdjian, Dorothee Piot, Jean-Louis Grauby ve Bertrand Duchaufour Escada için kokular tasarladılar.

  Escada’nın en çok Escada parfüm kadın kategorisinde yakaladığı başarı konuşulur. Escada parfüm erkek kategorisindeki ürünler pek çok insana ulaşmış olsalar da hiçbir zaman kadın parfümleri kadar konuşulmadılar.


  Adı: Escada Magnetism Bayan Parfümü.jpg
Görüntülemeler: 14564
Boyutu: 48.7 KB


  Escada Magnetism

  Escada Magnetism 2003 yılında yaratılan bir koku. Ülkemizde de pek çok kadın tarafından kullanılıyor. Onun için en yaygın düşünce modern ve dişi bir koku olduğu yönünde. Escada Magnetism cesur bir koku olarak da tanımlanıyor hatta bazıları onun için pozitif bir koku diyor. Sizin anlayacağınız kullanan herkesin kendine göre bir Escada Magnetism’i var. Bizim anladığımız ise Escada Magnetism’i daha ziyade özgüveni yüksek kadınların tercih ettiği. Zaten Escada Magnetism’in farkedilmeyi, göz önünde olmayı seven, bakışları üzerine çekmekten çekinmeyen, iddialı kadınlar için üretildiğini de en baştan söyleyelim.

  Doğu vanilyası olarak tanımlanan Escada Magnetism’in yaratıcıları Steve Demercado ve Pierre Bourdon. Steve Demercado Escada’nın bir çok kokusuna ek olarak Brooks Brothers, Calvin Klein, Escape, Guess, Harajuku Lovers, Jeniffer Lopez, Jessica Simpson, Kenneth Cole, Marc Jacops, Michael Jordan, Michael Kors, Nicole Richie, Paris Hilton, Queen Latifah, Tommy Hilfiger, Victoria’s Secret ve Vince Camuto için kokular tasarlamış.

  Pierre Bourdon ise Bensimon, Canali, Davidoff, Declear, Dior, Eau Jeunne, Faberlic, Fracesco Smalto, Frederic Malle, Ghost, Gianfranco Ferre ve Gres başta olmak üzere sayısız ünlü ve popüler kokuya imza atmış.  Escada Magnetism’in sırrı ne?

  Bunun için önce içeriğine bakmalıyız. Escada Magnetism’in üst notalarında ananas, frenk üzümü, kavun, kırmızı böğürtlen, çin tarçını ve liçi var. Parfümcülerin pek alışık olmadığı bu üst nota kombinasyonuna alt notalarda lotus çiçeği, zambak, yeşil aromalar, frezya, reyhan, yasemin, kimyon, güneş çiçeği, inci çiçeği, gül ve badem çiçeği eşlik ediyor. Kimyon genelde alt notalarda olur ama burada baskın bir şekilde orta notalarda kullanılmış. Escada Magnetism’in alt notalarında ise sandal ağacı aroması, misk, silhat, beyaz misk otu, benzoin, karamel, kabe samanı ve yoğun şekilde vanilya bulunuyor. Vanilyanın bu kadar yoğun kullanılması Escada Magnetism’in karakteristik bir vanilya kokusu olarak anılmasına neden olmuş. Elbette alt notalardaki karamelin parlatıcı etkisini de unutmamak gerek.

  Escada Magnetism tüm aromaları ve notaları ile zengin, aromatik ve iddialı bir koku. Galiba onu bu kadar popüler yapan da bu. Özellikle şekerli kokuları seven kadınlar için ideal bir koku. Araştırmalarımız bu kokunun erkekler üzerinde de harekete geçiren bir etkisi olduğunu söylüyor. Dolayısı ile Escada Magnetism bu yönüyle de erkekleri mıknatıs gibi kendine çekerek adının hakkını veriyor.

  Kıvrımlı, keskin ve koyu pembe şişesi de kadınların favori parfüm şişesi tasarımları arasında yerini almış. Tutuşunun rahatlığının yanı sıra, tuvalet masalarınızı adeta bir dekorasyon objesi gibi süsleyen estetik tasarımıyla da onu çok seveceksiniz. Escada Magnetism gerek zengin aromalı kokusu gerekse göz alıcı şişe tasarımıyla tam anlamıyla Escada ruhunu yansıtıyor.

  Parfümün Üst Notaları:

  • Litchi Çamı
  • Ananas
  • Kara üzüm
  • Kırmızı Yemiş
  • Kavun
  • Sinameki


  Parfümün Orta Notaları:

  • Kediotu
  • Gül
  • Zambak
  • Badem
  • Yeşil yaprak
  • İris
  • Kimyon
  • Yasemin
  • Fesleğen


  Parfümün Alt Notaları:

  • Vanilya
  • Vetiver
  • Karamel
  • Sandal Ağacı
  • Amber
  • Benzoin
  • Misk
  • Paçuli


  Ambalaj Seçenekleri:

  • 25 ml Eau de Perfume
  • 30 ml Eau de Perfume
  • 50 ml Eau de Perfume
  • 100 ml Eau de Perfume
  • 150 ml Vucüt Losyonu
  • 150 ml Duş Jeli


  Escada parfüm kadın ve Escada parfüm erkek çeşitleri arasında şöyle bir tura çıksanız, eminiz ki sizi etkileyecek bir kokuya mutlaka rastlayacaksınız. Ancak eğer ben satan Escada parfümünü istiyorum diyorsanız Escada Magnetism’i bu alanda tek geçeriz. Escada parfüm yorum yorumları size mutlaka bu konuda aydınlatacaktır. Aslında biz de Escada Magnetism hakkındaki yazımızı hazırlarken büyük ölçüde bu yorumlardan yola çıktık ama, siz yine birinci ağızdan kullananların neler düşündüklerini öğrenmek isterseniz forumumuz size bu konuda iyi bir kaynak sağlayacaktır. Escada Magnetism parfüm fiyat aralığını, indirimlerini, avantajlarını ve kampanyalarını da yine sitemizden takip edebilirsiniz. Bunun yanı sıra en beğenilen, en etkileyici, en favori, en güzel, en kaliteli Escada ve başka markalara ait parfümleri, tüm marka hikayeleri ve içerikleriyle ilgili bilgileri sitemizden detaylı olarak öğrenebilirsiniz.

  Eklenen Resimler Eklenen Resimler  


Escada Parfüm yorumları okuyup ve fiyatlari karşılaştırıp en ucuz Escada Magnetism Bayan Parfümü online alışveriş'de bulun. Escada Magnetism Bayan Parfümü kullananlar.