P
opüler parfümlere bir damga gibi vurulan iki harf: GG

GG gördüğünüzde aklınıza tek marka geliyor: Gucci. GG 1881’de bir zanaatkarın oğlu olarak dünyaya gelen Guccio Gucci isminin kısaltması. O basit bir adamın oğlu olarak dünyaya geldi ancak GG logosu dünya modasına yön veren bir ikon oldu. Evet, dünyaya basit bir adamın oğlu olarak gelen ve dünyadan gitmeden önce önemli izler bırakan her insan gibi Guccio Gucci’nin hikayesi de enteresanlıklarla dolu. Hikayenin başlangıcındaki iki önemli faktörün biri Guccio Gucci’nin babasının bir zanaatkar olması diğeri ise Guccio Gucci’nin bir dönem lüks otellerde çalışması.

Aristokrasinin basit sorunları, basit çözümler ve güçlü bir markanın doğuşu...

Guccio Gucci bir dönem Londra’da lüks bir otelde basit bir görevde çalıştı. Bu sırada aristokrasinin ne demek olduğunu ve zengin soyluların dünyasında neyin önemli olduğunu anlama şansı oldu. Bu dünya onun kendi dünyasına uzaktı ancak dışarıdan göründüğü kadar karışık değildi. Zengin soylular kendileri dışındaki dünyanın yokluğunu ömür boyu hissetmeyecekleri şeyleri birer ihtiyaç haline getirebiliyor ve bu ihtiyaçları giderilmezse sinir krizi geçirebiliyorlardı. Bu komik durumu gözlemleyebilmiş olmak Guccio Gucci’nin Gucci markasının doğmasında ve GG ambleminin dünyanın en meşhur amblemlerinden biri olmasında çok önemli bir rol oynayacaktı.

İngiltere ya da İtalya fark etmez. Lüks, lükstür

Guccio Gucci İtalya’ya dönüp kendi saraciye dükkanını açıp deri malzemeler üretirken kendi ülkesinin zengin soylularını gözden geçirdi. Burada aristokrasi ata binmeyi seviyordu. O halde hemen tam da zengin soylulara göre bir ihtiyaç icat etmenin tam zamanıydı. Ata binen bu soylular için özel tasarım çantalar... Belki o güne kadar hiçbir soylu ata binerken kullanacakları çantalar üreten bir markanın yoksunluğunu çekmiyordu. Ancak bundan sonra bu yoksunluğu fena halde hissedeceklerdi. 1906’da bir saraciye dükkanı olarak kurulan House of Gucci zengin soylulara ata binerken kullanacakları şık çantalar sunarak kısa sürede ünlendi. Ancak zengin soylular için üretim yapmanın bazı cilveleri de vardı.
Birden bire ulaşımın at üzerinden atlı arabalara geçmesi Guccio Gucci’nin meşhur binici çantalarına olan ilgiyi azalttı.

Atların yerini arabalar alınca binici çantalarının yerini şık valizler aldı

Guccio Gucci lüks otel geçmişinde yaptığı gözlemler sayesinde zengin soylular için yeni bir ihtiyaç daha icat etti. Seyahatlerinde kullanacakları kıymetli bir valiz markası. Eğer zenginseniz yanınızda değerli şeyler taşırdınız. Değerli şeylerinizi taşımak için de değerli valizlere ihtiyaç duyarsınız. Sıkça seyahat etmek de bir zenginlik göstergesi olduğuna göre, iş başına. Sıra geldi Gucci damgasını birbirinden şık, kaliteli ve gösterişli valizlerin üzerlerine koymaya. Milan ve Floransa’da da oğullarıyla birlikte mağazalar açan Guccio Gucci zenginlerin dünyasını her geçen gün daha fazla ele geçirmeye başladı.


Bambu saplı çantalar zengin soylular arasında hızla popülerleşirken, mağaza sayıları artan ve ünü her geçen gün Avrupa’nın diğer ülkelerinde de pekişen Gucci markası aksesuarlar ve kemerlerle de tanınıyordu artık. Guccio Gucci’nin ölümünün ardından aile işini devralan oğulları Aldo, Vasco, Ugo and Rodolfo babaların öğrendiklerini daha da geliştirdiler ve Gucci tasarımlarını dünyanın dört bir yanına ulaştırmaya devam ettiler.

Paris, Beverly Hills, Londra, Palm Beach ve Tokyo mağazalarının açılması ve Gucci imzalı valizler, ayakkabılar, kravatlar ve bambu saplı el çantaları markayı yepyeni boyutlara taşıdı.

Resmin gerçek boyutunu görmek için tıklayın. 

Resmin Adı:	Gucci parfüm reklam.jpg 
Görüntülenme:	10788 
Büyüklüğü:	87.3 KB 
ID:	987

Gucci İmparatorluğu’nun başarısında Hollywood’un payı büyük...


Elizabeth Taylor, Samuel Beckett, Grace Kelly, Peter Sellers ve Audrey Hepburn gibi Hollwood starları Gucci kelimesini “şık” kelimesi yerine kullanmaya başladığında marka henüz 60’lı yıllardaydı ve şimdiden bir imparatorluk haline dönüşmüştü. Jackie Kennedy Gucci omuz çantasıyla görüntülenince şirket artık GG logosunu imparatorluğunun damgası haline getirdi.

Parfümdeki GG damgası...

Gucci’nin ilk kokusu 1974 yılında Gucci No. 1 ismiyle kadınlar için üretildi. Gucci parfüm bayan serisinin bu ilk kokusu parfüm eleştirmenlerinden de, kullananlardan da tam not aldı. Gucci No. 1’ın ardından piyasaya sürülen Gucci 3 ve L’Arte di Gucci de aynı başarıyı yakalayınca markanın artık bu alanda da rüştü ispatlanmış oldu. Tom Ford markanın yaratıcı direktörlüğünü üstlendi.

Gucci parfüm tasarımcıları...

Gucci bugüne kadar toplam 39 parfüm tanıttı. Her biri için dünyanın en ünlü parfüm tasarımcıları titizlikle çalıştı. Örneğin Michel Almairac, Maurice Roucel, Karine Dubreuil, Firmenich, Dominique Ropion, Ilias Ermenidis, Givaudan, Daniela (Roche) Andrier, Antoine Maisondieu, Guy Robert ve Lorenzo Villoresi gibi.

Gucci parfüm erkek serileri Gucci parfüm bayan serilerindeki kadar başarılı oldu. İlk kez 1974 yılında parfüm üreten marka son parfümünü 2013 yılında çıkardı. Diğer markalar kadar sık parfüm çıkarmasa da her kokusu milyonlarca kişiye ulaştığı için Gucci bugün klasikler arasında gösteriliyor.

Parfüm tasarımları kadar şişe tasarımlarında da iddiasını ortaya koyan Gucci’nin kokularına bugüne kadar pek yaklaşmadıysanız pek çok şey kaçırdığınızı söylememiz yanlış olmaz.


Gucci parfüm reklamları ve ünlüleri...

Avustralyalı top model Abbey Lee Kershaw, Amerikalı aktör James Franco, oyuncu ve şarkıcı Evan Rachel Wood Gucci parfüm koleksiyonları için boy gösteren ünlülerden bazıları. Gucci reklamları kokular kadar modelleri de ön plana çıkaran bir etkiye sahip. Herhalde dünya üzerinde Gucci modeli olup da sonradan kariyerinde büyük sıçramalar hayal etmeyen çok az model vardır.

Gucci parfüm sanatında olduğu kadar fotoğraf sanatında da başarılı kişilerle çalışıyor. Fotoğrafçılar reklam çekimlerinde elde ettiği sonuçlarla reklamcılara pek iş bırakmıyorlar gibi. Ne zaman bir Gucci reklamı görsek, fotoğrafın bize çizdiği imajla almamız gereken mesajı alıveriyoruz.


Acaba Gucci size göre mi?

Bu sorunun yanıtını bulmak o kadar da zor değil. Size Gucci’nin en popüler kokularını ve içeriklerini tanıtan bir şeyler yazdık. Yalnız okumakla kalmayın, kendinize yakın gördüğünüzü mutlaka gidip test edin.

Gucci parfüm fiyat konusunda nasıldır diye merak ediyorsanız, markanın çıkış hikayesindeki zengin soylu kavramının sizi korkutmasın. Ürünlerin indirimlerini forumumuzdan takip edebilirsiniz. Ayrıca Gucci parfüm yorumları da size fikir verecektir. En iyi, en çok satan, en ucuz, en etkili, en güzel, en beğenilen Gucci parfümlerini buradan öğrenebilirsiniz.


Gucci parfüm kadın çeşitleri:


Gucci Premiere Women Kadın Parfümü

2010 Cannes Film Festivalinde tanıtımı yapılan koleksiyonun yeni üyesi, 2013 yılında yaratılan Gucci Premiere Women kokusunun üst notalarında bergamot ve portakal çiçeği var. Orta notalar beyaz çiçek aromaları ve beyaz misk otu aromalarını taşıyor. Parfümün temel notalarını ise ağaç aromaları ve meşin oluşturuyor. 50ml EDP ve 75ml EDP olarak ürünler bulunabilir.

Gucci Guilty Intense Women Kadın Parfümü

2011 yılında yaratılan Gucci Guilty Intense Women kokusunun üst notalarında mandalina ve kırmızı biber var. Orta notalar güneş çiçeği, menekşe ve leylak aromalarını taşıyor. Parfümün temel notalarını ise silhat ve misk oluşturuyor. 50ml EDP Spray ve 90ml EDP Spray olarak satın alınabilir.

Gucci Flora Women Kadın Parfümü

2009 yılında yaratılan ve reklam yüzü Avusturalyalı top model Abbey Lee Kershaw olan Gucci Flora Women kokusunun üst notalarında turunçgil aromaları, şakayık ve mandalina var. Orta notalar Osman çiçeği ve gül aromalarını taşıyor. Parfümün temel notalarını ise silhat, sandal ağacı ve kırmızı biber oluşturuyor. 30 ml EDT (Eau de Toilette), 50ml EDT (Eau Toilette) ve 75ml EDT (Eau de Toilette) çeşitleri ile satıştadır.

Gucci Flora Glamorous Magnolia Women Kadın Parfümü

2012 yılında yaratılan Gucci Flora Glamorous Magnolia Women kokusunun üst notalarında frezya, yeşil aromalar ve turunçgil aromaları var. Orta notalar lotus çiçeği ve şakayık aromalarını taşıyor. Parfümün temel notalarını ise beyaz misk otu, sandal ağacı ve Meksika çikolatası oluşturuyor. 100ml EDT olarak satıştadır.

Gucci Flora Gracious Tuberose Women Kadın Parfümü

2012 yılında yaratılan ve reklam yüzü Avusturalyalı top model Abbey Lee Kershaw olan Gucci Flora Gracious Tuberose Women kokusunun üst notalarında şeftali ve menekşe yaprağı var. Orta notalar Afrika portakal çiçeği, sümbül ve gül aromalarını taşıyor. Parfümün temel notalarını ise Fransız laden reçinesi ve Virginia sediri oluşturuyor. 50ml EDT ve 100ml EDT çeşitleri bulunur.

Gucci Flora Gorgeous Gardenia Women Kadın Parfümü

2012 yılında yaratılan ve reklam yüzü Avusturalyalı top model Abbey Lee Kershaw olan Gucci Flora Gorgeous Gardenia Women kokusunun üst notalarında armut ve kırmızı böğürtlen var. Orta notalar gardenya ve Karayip çiçeği aromalarını taşıyor. Parfümün temel notalarını ise silhat ve esmer oluşturuyor.


Gucci Guilty Women Kadın Parfümü

2010 yılında yaratılan ve reklam yüzü oyuncu ve şarkıcı Evan Rachel Wood olan Gucci Guilty Women kokusunun üst notalarında mandalina ve kırmızı biber var. Orta notalar sardunya, şeftali ve leylak aromalarını taşıyor. Parfümün temel notalarını ise silhat ve misk oluşturuyor.


Gucci Rush Femme Women Kadın Parfümü

Gucci Rush Femme Women kokusunun üst notalarında gül, frezya ve inci çiçeği var. Orta notalar nergis, palmiye ağacı aroması, gardenya ve zambak aromalarını taşıyor. Parfümün temel notalarını ise misk, meşe yosunu ve frenk üzümü oluşturuyor.

Gucci Femme Women Kadın Parfümü
2007 yılında Illias Ermenidis tarafından yaratılan Gucci Femme Women kokusunun üst notalarında guava ve armut var. Orta notası taç çiçeği aromasını taşıyor. Parfümün temel notalarını ise silhat, beyaz misk otu ve bal oluşturuyor.

Gucci Flora Women Kadın Parfümü

Firmenich tarafından yaratılan ve reklam yüzü Avusturalyalı top model Abbey Lee Kershaw olan Gucci Flora Women kokusunun üst notalarında turunçgil aromaları, şakayık ve mandalina var. Orta notalar Osman çiçeği ve gül aromalarını taşıyor. Parfümün temel notalarını ise silhat, sandal ağacı ve kırmızı biber oluşturuyor.

Gucci parfüm erkek çeşitleri:


Gucci Guilty Black Pour Homme Erkek Parfümü

2013 yılında yaratılan Gucci Guilty Black Pour Homme kokusunun üst notalarında yeşil kişniş otu ve lavanta var. Orta notalar portakal çiçeği, yeşil aromalar ve çiçek yağı aromalarını taşıyor. Parfümün temel notalarını ise silhat ve sedir ağacı oluşturuyor.

Gucci by Gucci Pour Homme Men Erkek Parfümü

2008 yılında Frida Giannini tarafından yaratılan ve reklamlarında Amerikalı aktör James Franco’nun rol aldığı Gucci by Gucci Pour Homme Men kokusunun üst notalarında bergamot, servi ve lavanta var. Orta notalar tütün ve yasemin aromalarını taşıyor. Parfümün temel notalarını ise silhat, buhur, misk, elemi reçinesi ve meşin oluşturuyor.

Gucci by Gucci Pour Homme Sport Men Erkek Parfümü

2010 yılında Givaudan tarafından yaratılan Gucci by Gucci Pour Homme Sport Men kokusunun üst notalarında greyfurt ve mandalina var. Orta notalar servi, incir, kakule ve ardıç dutu aromalarını taşıyor. Parfümün temel notalarını ise incir, Kabe samanı, amber kökü ve silhat oluşturuyor.

Gucci Pour Homme II Men Erkek Parfümü

2007 yılında Karine Dubreuil tarafından yaratılan Gucci Pour Homme II Men kokusunun üst notalarında menekşe yaprağı ve bergamot var. Orta notalar tarçın, paprika ve siyah çay aromalarını taşıyor. Parfümün temel notalarını ise zeytin ağacı yaprağı, beyaz misk otu, tütün yaprağı ve sarı sakız oluşturuyor.

Fiyat ve Ürünler

Tüm Gucci parfüm ürünleri ve bakım ürünleri hakkında indirimli satış duyurularını forumumuzdan takip edebilir, hem kendinize hem sevdiklerinize hediye olarak güzel bir Gucci parfümü verebilirsiniz. Modern kadın ve erkeğin parfümü olan Gucci, indirimli satış fiyatları ile online alışveriş sitelerinde sık sık yer almaktadır. Alışveriş ve hediye olanakları için sitemizi takip edebilir, uygun fiyat seçenekli ürünlerden ilk önce siz haberdar olabilirsiniz. Hediye set ürünler ve kofre tarzı satış seçenekleri de sık sık karşınıza çıkabilir. Gucci parfümleri ve vucüt bakımı kategorileri altında arama yapabilir kendinize uygun olan ürün çeşitlerini bulabilirsiniz.