Guerlain Parfüm Hakkında

 1. Guerlain Parfüm Hakkında

  Geçmişten geleceğe bir parfüm deneyimi…

  Guerlain, seçkinliğin, tutkunun ve geleneğin simgesi haline gelmiş 175 yıl gibi çok uzun bir geçmişe sahip Fransız parfüm evi. Lüksün ve gösterişin ana tema olarak kullanıldığı Guerlain parfüm 1828 yılında Pierre François Pascal Guerlain tarafından kuruldu. Dönemin en iyi parfüm evlerinden biri olan Guerlain parfüm, kurulduktan kısa bir süre sonra resmi bir parfümcü olarak adını parfüm dünyasına kazıdı.

  Pierre François Pascal Guerlain öldükten sonra oğlu Aimé Guerlain markanın başına geçti. Ve 1889 yılında markanın ilk modern parfümünü piyasaya süren Guerlain parfüm, koku dünyasında çığır açtı. O yıldan itibaren ardı ardına efsaneleşecek parfümleri koleksiyonuna ekleyen Guerlain, tam bir aile şirketi özelliği taşıyor. Zira Guerlain ailesinin hepsi birer parfüm tutkunu. 1994 yılına kadar oldukça istikrarlı bir şekilde büyümeye giden Guerlain parfüm, aynı yıl Louis Vuitton Moet Hennessy (LVMH) tarafından satın alındı. Yine de Jean Paul Guerlain’ın danışman olarak markanın başında olması sebebiyle, Guerlain parfüm aile şirketi olmaya devam etti diyebiliriz.

  Adı: Guerlain_Parfüm10.jpg
Görüntülemeler: 4370
Boyutu: 75.7 KB


  Guerlain parfümü bir kült haline getirmiş olan özelliği, tamamen doğal bir koku vaat etmesi. Kesinlikle sentetik hissettirmeyen, kullanan bey ve bayanlara oldukça kaliteli, çekici, şehvetli ve elegant bir hava katan Guerlain parfüm; şişe tasarımlarıyla da hem modern hem de klasik bir parfüm çizgisi taşıyor. Guerlain parfümün son yıllardaki üç ünlü reklam güzelinin ise Hilary Swank, Nora Amezeder ve Natalia Vodianova olduğunu da belirtelim. Guerlain parfümün bazı kült parfümleri ise şunlar: L'Heure Bleue (1912), Mitsouko (1919) ve Shalimar (1925).

  Guerlain parfüm koleksiyonu 202 parfümden oluşuyor. En eski parfüm evlerinden biri olan Guerlain’ın ilk parfümü 1860, son parfümü ise 2013 tarihli. Guerlain parfüm şimdiye kadar; Jacques Guerlain, Jean-Paul Guerlain, Sophie Labbe, Aime Guerlain, Pierre-François-Pascal Guerlain, Francis Kurkdjian, Sylvaine Delacourte, Randa Hammami, Thierry Wasser, Mathilde Laurent, Delphine Jelk, Christophe Raynaud , Frank Voelkl, Marie Salamagne, Karine Dubreuil, Maurice Roucel, Daniela (Roche) Andrier, Annick Menardo, Olivier Polge, Beatrice Piquet ve Christine Nagel gibi ünlü parfümörlerle çalıştı.

  Adı: Guerlain_Parfüm2.jpg
Görüntülemeler: 4914
Boyutu: 79.3 KB


  Guerlain’in tutku dolu parfümleri

  Guerlain Idylle Bayan Parfümü: 2009 yılında piyasaya sürülen Guerlain Idylle bayan parfümü romantik ve çekici bayanlara iddialı bir koku deneyimi yaşatıyor. Parfüm gül, ahududu, frezya ve liçi çamı ile açılıyor. Leylak, zambak, yasemin ve şakayıkla orta notalarını oturtan Guerlain Idylle bayan parfümünün alt notalarında ise misk ve paçuli var.

  Guerlain Champs Elysees Bayan Parfümü: Asıl çıkış tarihi 1904 olan Guerlain Champs Elysees bayan parfümü, markanın kültlerinden biri. Ancak parfüm 1996 yılında baştan dizayn edilerek daha egzotik bir parfüme dönüştü. Guerlain Champs Elysees bayan parfümünün üst notalarında siyah kuş üzümü, menekşe, şeftali, anason, badem kavun; orta notalarında leylak, mimoza, gül, badem, şakayık, ebegümeci, zambak; alt notalarında ise sedir, badem ağacı, vanilya, benzoin ve sandal ağacı bulunuyor.

  Guerlain Homme L’eau Boisse Erkek Parfümü: Odunsu notaların maskülenliğini yansıtan ve Thierry Wasser imzalı Guerlain Homme L’eau Boisse erkek parfümü, 2012 yılından beri pek çok erkeğin en favori kokusu. Guerlain Homme L’eau Boisse’nin üst notalarında ot, limon ve nanenin ferahlığı var. Orta notalarında bulunan sardunya ve romun erkeksi tavrı ile devam eden parfümün alt notaları ise odunsu notalar, misk ve vetiver ile kapanıyor.

  Adı: Guerlain_Parfüm11.jpg
Görüntülemeler: 4262
Boyutu: 85.8 KB


  Guerlain’in kült parfümleri parumforum.com’da!

  Klasik olduğu kadar, şöhretli ve güçlü bir tarihe sahip bir koku arayışındaysanız, Guerlain parfümlerini şiddetle denemenizi öneriyoruz. Nostaljiyi modernize ederek sunan Guerlain parfümleri inceleyebileceğiniz en geniş platform ise parfumforum.com! Biz sizler için Guerlain parfümlerine dair merak ettiğiniz her şeyi bu platformda buluşturduk. Sitemizde; Guerlain parfümün en beğenilen, en etkileyici, en iyi, en favori olan seçeneklerine ulaşabileceğiniz gibi; Guerlain parfüm fiyatlarına ve Guerlain parfüm yorumlarına da göz atabilirsiniz. Hatta deneyimlediğiniz parfümler hakkındaki görüşlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz. Ayrıca parfumforum.com’da yüzden fazla parfüm markası da sizleri bekliyor. Forumumuzu takip ederek; indirim ve fırsat haberlerinden yararlanabilir, dönem dönem piyasaya sunulan parfüm setlerinden de haberdar olabilirsiniz.
  Eklenen Resimler Eklenen Resimler           


Guerlain Parfüm yorumları okuyup ve fiyatlari karşılaştırıp en ucuz Guerlain Parfüm Hakkında online alışveriş'de bulun. Guerlain Parfüm Hakkında kullananlar.