Hermes Parfüm Hakkında

 1. Hermes Parfüm Hakkında

  Lüks Tüketimin Efsane Markası Hermes

  Hermes,1837 yıllara dayanan köklü tarihi ile dünya lüks tüketim eşyaları satan birçok markadan daha eski bir kuruluştur. Kurucusu Thierry Hermes, Paris’in arka sokaklarında açtığı ufak dükkânında, ilk olarak koşu takımları ve deri eğerler üretiyordu ve adını ilk defa hazırladığı bu binici ve koşum takımlarının birincilik kazanmasıyla duyurdu. Avrupalı soylular bu kadar sağlam deri ve dikişin sadece binicilik takımlarında değil, çantalarda, bu materyalleri koyabilecekleri çantalara da ihtiyaçlarının olduğunu belirterek, Mösyö Hermes’den çanta siparişinde bulundular. Böylece bugün bile hepimizin imrendiği ve belki de en çok istenilen, arzu edilenler listesinde yer alan Kelly ve Birkin çantalarının ilk dikişleri ve taslakları oluşmaya başladı. 2. Kuşağın Hermes şirketini devralmasıyla, firmanın uluslararası satış ve dünyaya yayılımı başlamış oldu. Avrupa, Kuzey Afrika, Rusya, Asya ve Amerika’ya eyer ve binicilik takımları başta olmak üzere ürünlerini satmaya başladılar.
  Dünya giyim ve aksesuar tarihine armağanı olarak nitelendirebileceğimiz fermuar, Hermes’in Galler Prensi’ne 1900 yılında tasarladığı, fermuarlı deri golf cekette ilk defa karşımıza çıkıyor. Ufak ve sıradan bir ayrıntı gibi gözükse de, o devir için muhteşem bir buluş olarak anılıyor ve bu özel mekanizmanın adına, “fermeture Hermes” deniliyor.

  Adı: amazone.jpg
Görüntülemeler: 8314
Boyutu: 47.7 KB  2. Kuşak Hermes ve Çantalar

  2. Kuşak Emile Maurice Hermes’in karısı, 1922 yılında dışarı çıkarken ufak tefek eşyalarını koymak için daha kullanışlı bir çantaya ihtiyacı olduğunu söyleyince Mösyö Hermes’de nasıl bir çanta istediğini anlatmasını ve çizmesini ister. Bunun sonucunda da ilk deri çantaların üretimi başlamış olur. Bu çantalar zaman içinde o kadar çok tutulur ve o kadar çok talep görür ki, kadın giyim koleksiyonu için kolları sıvamaya karar verirler. İlk kadın giyim koleksiyonlarını sunmalarıyla, Paris’te yaşayan tüm sosyetik bayanlar Hermes’in adını öğrenir ve mağazalar dolup taşmaya başlar. 1935 yılında Hermes’in orijinal modellerinden birisi olan deri SAC çantalar, Grace Kelly tarafından tanıtılır. Grace Kelly’e duydukları saygı sebebiyle çantanın adını “Kelly Bag” olarak değiştirirler.
  Hermes denilince çantaları dışında aklımıza bir de eşarp ve mücevherleri geliyor. Fransız kültürüneentegre olmuş eşarp desenleri, o dönemin tüm Hollywood filmlerinde başrol oyuncuların vazgeçilmez aksesuarı haline gelir. 1949 yılında ilk parfümleri olan Eau d’Hermes’i çıkarırlar ve ünyanın en pahalı parfüm serisini üretmeye başlarlar. 1950’lere gelindiğinde birçok dergininapağına sürmanşet olan Hermes koleksiyonları, Mösyö Hermes’in sloganlaşan sözleriyle belirir: deri, spor
  ve rafine şıklığın geleneksel adresi: Hermes.


  Adı: orange verte.jpg
Görüntülemeler: 8174
Boyutu: 50.3 KB  Hermes ve Farklı İade Politikası

  Hermes bu yıllardan sonra inişli çıkışlı bir ticaret hayatı yaşasa da, günümüzün en önemli lüks marka üreticilerinden irisidir. Hermes, deri, eşarp, kravat, kadın moda, parfüm, saat, kırtasiye, ayakkabı, eldiven, emaye, süsleme anatları, sofra ve mücevheri kapsayan tam 14 bölümden oluşan geniş bir yelpazede ürünlerin üretimini yapıyor.

  Hermes diğer firmalardan farklılarak, seri üretim, montaj hattı ve mekanizasyonu reddediyor. Hermes mallarının neredeyse tamamı kendi atölyelerinde, Fransa’da üretiliyor. Hermes’in bir başka iddiası ise, her ürünün tek bir kişi tarafından başından sonuna kadar yapıldığı ve teklik prensibiyle üretildiğidir. Bu sebeple hatayı ve bir malın sorunlu olabileceği ihtimalini kabul etmiyorlar. Sonuç olarak da hala eski aile şirketi iş modelini değiştirmedikleri için, iade politikaları da diğer firmalara nazaran farklılar içermektedir. Tüketiciler satın aldıkları ürünü 10 gün içinde farklı bir ürünle ve ya aynı ürünün bir başka rengiyle değiştirme hakkına sahipler. Hermes ürünlerinden almayı düşünüyorsanız aman dikkat, zira para iadesi kabul etmiyorlar.

  Şimdi sıra geldi 1949 yılında başladıkları parfüm serüvenlerine ve size bir dizi Hermes kadın parfümü ve Hermes Erkek parfümünü tanıtmaya…


  Adı: hermes 24.jpg
Görüntülemeler: 8637
Boyutu: 53.2 KB
  Hermes Kadın ve Erkek Parfümleri

  Hermes kadın parfümleri ve Hermes erkek parfümlerinden birkaç tanesi isimleriyle şu şekilde sıralanabilir. 24, Faubourg, Amazone, Amazone Eau de Fraîcheur,Bel Ami, Calèche, Concentré d'Orange Verte, Eau Claire des Merveilles, Eau d'Hermès, Eau d'Orange Verte, Eau de Cologne Hermès, Eau des Merveilles, Elixir des Merveilles
  Équipage, Hiris, Kelly Calèche, Kelly Calèche Eau de Parfum, Les Colognes Hermès
  Parfum des Merveilles, Parfum d'Hermès, Rocabar, Rouge Hermès, Terre d'Hermès men
  Terre d'Hermès Parfum, Un jardin après la mousson, Un jardin en Méditerranée, Un jardin sur le Nil, Voyage d'Hermès, Voyage d'Hermès Parfum.

  Hermes Perfume 24 Faubourg Bayan Parfümü 1995 yılında Maurice Poucel ve Bernard Bourjois tarafından tasarlandı.
  Bu “limited production” sadece 1000 şişe üretildi ve dünyanın en pahalı parfümleri arasında 2. Sırada bulunuyor. Bu Hermes Bayan parfümünün fiyatı 1500 dolar ve sadece 100 cl. Ayrıca en kalıcı parfümler arasında yer alan bu parfümün ilk 4 gün kesintisiz koktuğu ve sonrasında da 1 ay kadar notalarını çok açık şekilde hissettirdiği söylenir. Parfümün reklamlarında model Nieves Mallor, fotoğrafçı Warren du Preez’in çekimleriyle göz kamaştırıyor. 30ml EDT, 50ml EDT ve 100ml EDT olarak satılmaktadır.

  Doblis Hermes Bayan Parfümü, sofistike, elit, elegans, bulabildiğiniz her Fransızca zarafet kelimelerini bu parfüme söyleyebilirsiniz. 1955 yılında Guy Robert tarafından tasarlanan bu parfüm, o zamanlar sadece 1000 şişe üretilmiş ve sadece Hermes Butiklerinde ve diğer anlaşmalı mağazalarda satılıyormuş. 2004 yılında relansmanı yapılan Doblis Hermes’i artık her yerde bulabiliyorsunuz. Notalarında kişniş, papatya ve kimyonla açılış yapılan parfümün, yasemin ve gül yağı ile devam eden aroması en son meşe yosunu ve miskle sonlanıyor. 50ml. EDP olarak satıştadır.

  Bel Ami Hermes Men Erkek Parfümü,
  Hermes’in ilk zamanla mücevherler tasarımlarında yaptığı, bir başka eserden ilham alarak tasarım yapma üslubunu bu parfümde de görüyoruz. Bu sefer ilham alınan eser bir roman, ünlü yazar Guy de Maupassant’ın ünlü romanı Bel Ami referans alınarak tasarlanmış. En otantik erkek ve en etkileyici erkek kokularından birisi olan Bel Ami Hermes men erkek parfümü üretildiği 1986 yılından beri kullanıcı birinciliği kimseye kaptırmıyor. 30ml EDT ve 50ml EDT çeşitleri vardır.

  Adı: caleche.jpg
Görüntülemeler: 10223
Boyutu: 38.9 KB


  Aroma d`Orange Verte Hermes Bayan Parfümü, hiçbir yerde bulamayacağınız bir portakal kokusudur, hatta en iyi narenciye kokusudur diyebiliriz. Her ne kadar Hermes kadın parfümü olarak geçse de, aslına bakarsanız unisex bir kokudur. Tazelenmek, uyanmak ve hatta uyandırmak istiyorsanız, bu kalıcı kokuyu deneyebilirsiniz. 2002 reklam kampanyalarınsa model Chris McMillen, elinde fışkıran parfüm şişesini gözleri kapalı bir şekilde tutarken, John Clang tarafından fotoğraflanmıştı. Kokunun tasarımcıları ise Francois ve Maurice Maurin’dir. 50ml EDT ve 100ml EDTolarak bulabilirsiniz.

  Amazone Hermes Bayan Parfümü, bildiğiniz üzere amazon kadını özgürlüğün ve kadınlığın sembolüdür ve Karadeniz kıyılarında bir yerlerde yaşadıkları bilinmektedir. İşte tasarımcısı Maurice Maurin, 1974 yılında bu durumdan ilham alarak en etkili Amazone Hermes Kadın parfümünü yaratmış. Frenküzümünün coşkusu, fulya, nergis ve birbirinden yeşil meyvelerle birleşmiş ve ortaya bu muhteşem kadınsı notalara sahip parfüm meydana gelmiş. 30ml EDT, 50ml EDT ve 100ml EDT olarak bu güzel parfüme sahip olabilirsiniz.

  Amazone Eau de Fraicheur Hermes Bayan Parfümü 3 defa yenilenerek piyasaya sürüldü. İlk olarak 1974 yılında piyasaya sürülen parfüm, sonra sırasıyla 1989 ve 1993 yıllarında relansmanı yapılarak, sevenlerine kavuşturuldu. Yıllar geçtikçe daha tazelenen notalara sahip olan bu parfüm, içeriğinde bergamot, siyah frenk üzümü, ahududu ve nergis notalarıyla devam edip, vetiver ve sümbülteber ile sonlanıyor.

  24 Faubourg Jeu Des Omnibus Et Dames Blanches Hermes Bayan Parfümü, oryantal aromalara sahip Hermes’in yeni kokularındandır. 2011 senesinde piyasaya sürülen parfüm, Maurice Roucel ve Bernard Bourjois parfüm tasarımcıları tarafından yaratılmıştır. Üst notalarında portakal, şeftali, hiacynth, ylang-ylang ve bergamot orta notalarında siyah mürver, süsen, portakal çiçeği, gardenya ve yasemin, taban notlarında ise amber, paçuli, vanilya ve sandal ağacı bulunuyor. 50ml EDP ve 75ml EDP olarak satın alınabilir.

  24 Faubourg Eau Delicate Hermes Bayan Parfümü, ünlü Hermes bayan parfümü 24 Faubourg serisinin en çiçeksi, en hafif ve en taze sürümüdür. Koku eski ve yeni orijinal notaların arasında bir denge unsuru gibi duruyor. 2003 yılında ünlü koku uzmanı Jean-Claude Ellena tarafından tasarlanan Hermes Kadın parfümü, 24 Faubourg ile çok fazla benzerlikler içerse de, yaklaşık 1 saat sonra kendini farklı notaların akışına bırakıyor. Portakal çiçeği, yasemin, sardunya, ahududu yaprağı ve defneyaprakları benzer olarak üst notaları içerirken, bu parfümde taban notalarında aniden karşınıza sandal ağacı ve derin misk aromalarını görüyoruz.

  Hermes Terre d`hermes Men Erkek Parfümü 2009 yılında piyasaya sürüldüğünde reklam filmlerinde model Clement Sibony’nin verdiği büyüleyici pozları Brigitte Lacombe fotoğrafladı. Kelime manası “toprak” olanTerre d'hermes men erkek parfümü, tam bir doğa kokusu. Narenciyeler, odunsu, tatlı ve çatlak notaların bir araya geldiği aromalar Terre d'hermes Men’i oluşturuyor. Ünlü tasarımcı Jean Claude Ellena tarafından yaratılan parfüm, üst notalarında greyfurt ve portakal, taban notalarında ise odunsu notaları, meşe yosunu ve benzoini barındırıyor.

  Adı: bel ami.jpg
Görüntülemeler: 7902
Boyutu: 25.2 KB


  Hermes parfüm tasarım
  cıları

  Edmond Roudnitska

  Edmound Roundnitska, 1905 Nice doğumludur. Tüm zamanların en iyi parfüm tasarımcısı unvanına sahip olan Roundnitska, 21 yaşındayken Grasse parfümlerini incelemeye başlar ve o kadar çok bilgi birikimine sahip olur ki, bazı parfüm firmaları tarafından iş teklifi alarak çalışmaya başlar. 1946 yılında kendi bağımsız parfüm firmasını kurar ve ölümüne kadar sayısız parfümün yaratım sürecine dahil olur. Parfüm konusunda yazdığı, tekniğini ve konu hakkındaki felsefi görüşlerini yansıttığı “Le Parfum” ve “Une Vie au Service du Parfum” isimlerinde kitapları bulunmaktadır.

  Jean-Claude Ellena “Ben bir çöpçüyüm, ben bir hırsızım, kokuları toplayıp, şişelerde hayat veriyorum” diyen Jean-Claude Ellena 1947 senesinde Grasse Fransa’da doğdu. Gıvaudan’dan mezun olduktan sonra, birçok firmada parfüm tasarımcısı olarak çalışmaya başladı. 2004 senesi, hem onun, hem de Hermes’in miladı sayılır çünkü firmanın parfüm satışlarında 3 kat artış olmasını sağlamıştır. Terre d’Hermes isminde tasarladığı parfüm Fransa’da en çok satan erkek parfümü unvanına sahiptir. Parfüm tasarımcısı bir aileden geliyor, kardeşi Bernard Ellena ve babası Celine Ellena’dır. Le parfum, Scent of Alchemyarfum ve Journal d’un Parfumeur isimli kitapları var.

  parfumforum.com'da Hermes Parfüm

  parfumforum.com sitesi tüm parfüm, aşıklarını bu siteye bekliyor. Eğer siz de parfümsüz yapamıyor, yıllarca bir parfümün peşinden koşuyor ve onu bırakamıyorsanız, gelin bize hangi favori parfüm olduğunu söyleyin. Yok ben bir parfüme bağlanamam şişe bitince bir başkasını alırım diyenlerdenseniz, denediğiniz tüm parfümleri anlatın bize. Siz de uyandırdığı muhteşem duygulardan bahsedin. Çoğu insanın favori parfüm Hermes markasının klasik parfümlerini, en kaliteli, en ucuz, en etkili kokularını bulabileceğiniz gibi forum sayfamıza giriş yaparak, Hermes parfüm yorumlarını okuyabilir ya da kullanıcısı olduğunuz diğer parfümler hakkında kendi görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Hermes parfüm ve kişisel bakım ürünleri ve en uygun parfüm fiyatlarını ve zaman zaman kofre tarzında sunulan parfüm setlerinden de sitemiz sayesinde haberdar olabilirsiniz. İndirimli alışveriş duyuruları için Duyurular sayfamızı takip edebilirsiniz. Sevdikleriniz için hediye edebileceğiniz ürünler, en iyi marka hediye seçenekleri sitemizdeki marka sayfa ve bölümlerinden karşınıza çıkacak. Size kalan ise, kendinize uygun ürünleri seçmek ve avantajlı fiyatlarla seçenekleri değerlendirmek.
  Eklenen Resimler Eklenen Resimler   


Hermes Parfüm yorumları okuyup ve fiyatlari karşılaştırıp en ucuz Hermes Parfüm Hakkında online alışveriş'de bulun. Hermes Parfüm Hakkında kullananlar.