Jean Paul Gaultier Le Male Erkek Parfümü

 1. Jean Paul Gaultier Le Male Erkek Parfümü

  Sıradışı Erkeğin Soradışı Parfümü: Jean Paul Gaultier Le Male

  Jean Paul Gaultier Le Male’in peşine düştüğümüzde markanın hikayesi, parfümün içeriği ve ambalajı derken kendimizi erkek dünyasının içinde bir gezintide buluverdik. Jean Paul Gaultier Le Male karşımıza tatlı tatlı gülümseyen, ancak en ufak bir harekette boynumuzu kırabilecek sertlikte ve çeviklikte bir erkek olarak çıktı. Onu hem çok şirin bulduk, hem de karşısında ayağımızı denk almamız gerektiğini fark ettik. Jean Paul Gaultier Le Male bizi duygudan duyguya savurdu. Hem zaten Jean Paul Gaultier Le Male diye parfüm adı mı olur? Olsa olsa gündüzleri hayır işleri için davetler veren, geceleri de bir vampire dönüşerek ruhumuz duymadan bize neler eden bir lordun adıdır bu.

  Adı: Jean Paul Gaultier Le Male erkek parfüm.jpg
Görüntülemeler: 6463
Boyutu: 75.1 KB


  Jean Paul Gaultier’den ürkmeli miyiz?

  Eğer dünyanın en sıradışı tasarımlarını yapmaya ve en büyük starlarıyla çalışmaya hevesiniz varsa, evet, ürkmelisiniz... Yoksa Jean Paul Gaultier hiç korkulacak bir adam değil. Moda dünyasının sempatik kişilikleri arasında anılıyor. Aynı zamanda moda ve gösteri dünyasının en sıra dışı tasarımlarını araştırırsanız arkasındaki ismin Jean Paul Gaultier olma ihtimali çok yüksek. Herkes Madonna’nın sıra dışı sütyen tasarımını hatırlar değil mi?


  Gelelim Jean Paul Gaultier Le Male’ye...

  Yazımızın başında tarif ettiğimiz adam, inanın sadece bizim fantezimiz değil. Jean Paul Gaultier Le Male’in reklamlarına baktığınızda tam da tarif ettiğimiz tipi göreceksiniz. Bebek yüzlü, şirin mi şirin adamların vurduğunu devirir cinsten kaslı vücutları aslında tam da Jean Paul Gaultier Le Male’nin koku kimliğini yansıtıyor. Jean Paul Gaultier Le Male bir parfüm olarak nane ve lavantayla sizi tatlı bir gülümseme gibi karşılıyor. İlk sıkıldığında “Ayyy, canım, ne tatlı” diye düşünüyorsunuz, ancak peşin hükümlü olmamakta yarar var. Kısa süre sonra ortaya çıkan kimyon ve tarçın aromalarıyla adamımız hafiften ciddileşiyor ve biraz da ağırlaşıyor. Öldürücü darbeyi de vanilya vuruyor. Neyse ki vanilya baskın olduğu kadar tatlı da bir koku. En uzun süre kalan da bu etki oluyor. Zaten Jean Paul Gaultier Le Male’in özeti de bu. Jean Paul Gaultier de bu kokusunu hem maskülen hem centilmen olarak lanse etmiş.

  Adı: Jean Paul Gaultier Le Male erkek parfümü.jpg
Görüntülemeler: 6179
Boyutu: 50.4 KB


  Çoğu kadın böyle bir erkeği hayal eder...

  Evet, kadınların çoğu itiraf etmeseler de hayatlarındaki erkekte biraz maskülen bir taraf arıyorlar bu doğru. Ama aynı adam otomobilin kapısını açsın, masaya oturmasına yardım etsin de istiyorlar. Galiba Francis Kurkdjian da bunu keşfetmiş olacak ki kadınların hayallerindeki erkeği bir şişeye sığdırmayı başarmış. Daha ilk günden markanın klasikleri arasına giren ve zıtlıklar üzerine kurulan Jean Paul Gaultier Le Male erkek bedeni formu verilen bir şişeyle sunulmuş. Hem de bu öyle genel hatlarıyla erkek vücudunu simgeleyen değil, detaya inen bir şişe olmuş.

  İçine ne konmuş da böyle olmuş?

  1995 yılında Francis Kurkdjian tarafından yaratılan Jean Paul Gaultier Le Male zıtlıkların kokusu. Yani hem maskülen, hem centilmen. Hem tatlı hem sert. Popüler, iddialı, burnu havada, cesur, güçlü, kaslı... Öte yandan çocuksu, sevimli, şirin. Reklamlarındaki denizcileri gördüğünüzde tam olarak neyi tarif ettiğimizi anlayacaksınız.

  Jean Paul Gaultier Le Male’in üst notalarında tarhun, lavanta, nane, bergamot ve kakule var. Parfümün orta notalarında ise frenk kimyonu, portakal ağacı çiçeği ve tarçın bulunuyor. Kokunun alt notalarını ise sandal ağacı aroması, tonka fasulyesi, misk, vanilya ve sedir ağacı aromaları oluşturuyor.

  Adı: Jean Paul Gaultier Le Male parfüm.jpg
Görüntülemeler: 4522
Boyutu: 23.3 KB


  Yoğun ve duyarlı, modern, sıcak, maskülen ve nazik erkeğin kişilikli kokusu Le Male… 1995 yılında Francis Kurkdjian tarafından yaratılan bu koku, kadını kendisine mıknatıs misali çekiyor ve baştan çıkarıcı notalarıyla hayran bırakıyor. Gaultier Le Male, notalarındaki kontrast aromalar imajındaki zıtlıklar ile eşsiz bir uyum içerisinde seyrediyor ve bu sayede yalnızca erkeklerin değil, kadınların da vazgeçemediği bir karizmayı erkek teniyle buluşturuyor.

  Parfümün Üst Notaları:
  • Pelin otu
  • Lavanta
  • Nane
  • Bergamut
  • Kakule


  Parfümün Orta Notaları:
  • Kimyon
  • Portakal çiçeği
  • Tarçın  Parfümün Alt Notaları:
  • Sandal ağacı
  • Hint baklası
  • Amber
  • Vanilya
  • Sedir


  Jean Paul Gaultier Le Male Erkek Parfümü Seçenekleri:
  • Gaultier Le Male Eau de Toilette 125 ml
  • Gaultier Le Male Eau de Toilette 75 ml


  Fransız modacı Jean Paul Gaultier, 90’lı yılların başından itibaren parfüm dünyasında da kendine özgü çizgisini hem kokularıyla, hem de tasarım harikası şişeleriyle yansıtmaktadır.

  Ülkemizde de çok popüler olan, yaşını hiç göstermeyen Jean Paul Gaultier Le Male hakkında daha fazla bilgi edinmek, Jean Paul Gaultier parfüm yorumları, Jean Paul Gaultier parfüm fiyat aralıkları, Jean Paul Gaultier parfüm erkek ve Jean Paul Gaultier parfüm kadın çeşitleri için forumlarımızı takip edebilirsiniz.


  Eklenen Resimler Eklenen Resimler    
  Son düzenleyen Moody, 02-25-2013 saat 01:20 AM.


Jean Paul Gaultier Parfüm yorumları okuyup ve fiyatlari karşılaştırıp en ucuz Jean Paul Gaultier Le Male Erkek Parfümü online alışveriş'de bulun. Jean Paul Gaultier Le Male Erkek Parfümü kullananlar.