Lacoste Parfümü Hakkında

 1. Lacoste Parfümü Hakkında

  Lacoste: Statü Sembolü Bir Marka

  1933 yılında ünlü Fransız tenis oyuncusu René Lacoste, spor yaparken üzerindeki kıyafetlerin sıhhi ve konforlu olmamasından şikâyet ederek kendi spor ürünleri koleksiyonunu çıkarmaya karar verir. Tenis kortlarında hızlı ve atik hareketlerinden dolayı “timsah” lakabıyla anılan ünlü raket, hayalini gerçekleştirerek sporcular için oldukça kullanışlı giyim eşyaları üretim işine girer ve logosunu da yeşil timsah şeklinde her ürünün üzerine bastırır. Ürünlerin üzerine ilk defa logo basmayı akıl eden girişimci René Lacoste, kısa zamanda ilk önce spor dünyasında, sonra da günlük spor kıyafetler giymeyi seven kitlelerce tanınır ve sevilir.

  1933 yılında André Gillier ile beraber La Chemiste Lacoste şirketini kurup, tenisçi gömlekleri, golf giyimi ve sörf kıyafetleri üretimine başlarlar. 1950’lere kadar sadece Fransa içine üretim ve satış yaparak, koleksiyonlarını ve ürün çeşitliliğini artırdılar. İlk defa 1952 yılında Amerika’ya ihracat girişiminde bulunup, bir reklam kampanyası ile adlarını tüm Amerika’ya duyurmayı başardılar. Reklam kampanyalarında açıkça,” üst sınıfa yönelik spor kıyafetleri” olduklarını belirterek “yetkin sporcuların statü sembolü Lacoste” sloganıyla pazara hızlı bir dalış gerçekleştirdiler.

  Adı: lacoste parfüm 2.jpg
Görüntülemeler: 11223
Boyutu: 86.0 KB


  Timsah Savaşları

  Bu sırada Amerikan Izod firmasına lisans haklarını verdiler ve bu firma da ayrı kanaldan Lacoste ürünlerini satmaya başladı.1950’lerde Amerikan Izod firmasına verdikleri lisans haklarını geri almak için dava açsalar da, mahkeme ancak 1997 yılında sona erdi ve Lacoste’un lehine sonlandı. Izod ise bu sefer “Le Tigre Clothing” adında kendi markasını oluşturup, tıpa tıp Lacoste ürünlerine benzeyen koleksiyonlar oluşturdu, hatta logosunu bile timsahı andıran aslan şeklinde yaptırmıştır.

  Bir başka Logo davasıise, Çin’de üretimi yapılan Timsah Giysiler (croccodile garment) firması ile olmuştur. Lacoste markalaşma düzenlemelerine hakim ve kendi markasını ve logosunu kontrol eden bir marka olarak, tüm pazarlama stratejilerini “timsah logosu” üzerine oluşturması, iki firma arasında gerginliğe ve davalara sebep oldu. Timsah Giysiler firması, logoyu tam Lacoste’nin tersi şeklinde yerleştirip kullandığı için, Lacoste logo hakkı için dava açtı ve dikey, daha az yükselir bir kuyruk ve daha pullu ve büyük gözleri olan bir timsah yapmaları şeklinde anlaşma sağlandı.

  Adı: lacoste parfüm 3.jpg
Görüntülemeler: 8728
Boyutu: 47.5 KB


  Lacoste’da 2. Kuşak Devri

  2. kuşak Bernard Lacoste 1960’larda babasından devraldığı şirketi üstün bir pazarlama stratejisi izleyerek, her yıl giderek aran bir iş hacmiyle yönetirken, özellikle Amerika’da 70’lerin en popüler markası haline getirdi ve her yıl yeni ürünlerle, yeni koleksiyon serilerini katarak üretimlerini devam ettirdiler. Lacoste ürün yelpazesine şort, optik, güneş gözlüğü, güverte ayakkabıları, tenis ayakkabıları, yürüyüş ayakkabıları, saatler, çeşitli deri ürünleri ve parfüm dahil olmak üzere, hiçbir zaman sade çizgilerini bozmadan diğer ürünlerini de tanıtmaya başladı.

  2000’li yıllara geldiğimizde Lacoste, Fransız tasarımcı Christophe Lemaire ile çalışmaya ve daha modern, daha lüks bir görünüm yaratmak için farklı spor koleksiyonları oluşturmaya karar verdi. Amerikalı tenis yıldızları da dahil olmak üzere, birçok sporcuyla, günlük yaşantılarında ve spor müsabakalarında Lacoste ürünlerini kullanmaları için sözleşme imzaladılar. Andy Roddick, John Isner, Richard Gasquet ve Olimpiyat Altın madalyasını kazanan İsveçli sporcu Stanislas Wawrinka’nın, ödül töreni sırasında Lacoste kıyafetleriyle kupasını alırken resimleri bulunuyor. Zenginlerin sporu olarak geçen golf turnuvalarında bile şampiyon José Maria Olazabal ve Colin Montgomerie yine Lacoste kıyafetleriyle tüm basın mensuplarına poz vererek dolaylı da olsa Lacoste’un reklamlarını yapıyorlardı.
  Günümüz itibariyle 50 milyondan fazla ürünü, dünya çapında 110 ülkeye satılan Lacoste, Procter & Gamble için dünya çapında lisans hakkı verdi. P&G tüm Lacoste bayan parfümleri ve Lacoste Erkek parfümlerinin üretim gerçekleştiriyor.


  Adı: lacoste parfüm 4.jpg
Görüntülemeler: 9048
Boyutu: 44.3 KB


  Renk Renk Lacoste Parfümleri Sahnede!

  Lacoste Challenge Erkek Parfümü, 2009 yılında piyasa sürüldü. Ünlü Star War film serisinin aktörü Hayden Christensen’in rol aldığı reklam kampanyaları, aktörün filmdeki rolüAnakin Skywalker tiplemesine gönderme yapıyor. İngilizce “mücadele” manasına gelen “challenge” şişesinin bir tenis raketi sapı şeklinde olması, parfümü tam bir sporcu kokusu haline dönüştürüyor. İçeriğinde mandalina, bergamot, zencefil, lavanta, menekşe yağrağı, tik ağacı ve abanoz ağacı notaları barındıran Challenge Lacoste Erkek Parfümü, en kalıcı parfüm aromasıyla mücadeleyi seven erkekler için üretilmiş. 30ml EDT, 50ml EDT, 75ml EDT ve 90ml EDT çeşitleri ile satışta bulabilirsiniz.

  Lacoste Eau De Lacoste Rouge Erkek Parfümü, Lacoste’un 2012 senesine ait güncel bir parfümüdür. Eau de Lacoste L.12.12 parfüm setleri koleksiyonun kırmızı halkası olan bu parfüm, enerji ve canlılık uyandırıyor. 2012 senesinde kırmızı siyah polo Lacoste gömleklere tazelik katmak için piyasaya sürüldüğünü söyleyen Lacoste, hem yeni kreasyonunu, hem de yeni Lacoste Erkek Parfümünün tanıtımını yapıyor. Koku kırmızı baharatlı bir ormanın içindeymiş hissini, zencefil, kakule, karabiber, akasya ağaçları, benzoin ve rooibos çayı notaları ile sağlıyor.

  Lacoste Pour Homme Silver Erkek Parfümü 2002 senesinde Claude Dir tarafından tasarlandıktan sonra piyasaya sürüldü ve reklam filmlerinde model Ian Lawless,fotoğrafçı Herb Ritts’e elinde sadece beyaz bir kahve fincanını tutarak oturduğu koltuk üzerinde çıplak şekilde poz verdi. Lacoste erkek parfümleri içerisinde en afrodizyak etkili koku olduğunu söyleyebileceğimiz koku içeriğinde greyfurt, erik, elma, bergamot, tarçın, biberi, ardıç, sandal ağacı notalarını barındırıyor. 100ml EDT olarak satılmaktadır.

  Lacoste Eau de Lacoste L.12.12 Koleksiyonu içinde yeşil, mavi ve beyaz olmak üzere 3 farklı renkte Lacoste erkek parfümü içeriyor. Parfüm isimleri Lacoste Eau De Lacoste Blue Pour, Lacoste eau De Lacoste Blanc Pour ve Eau De Lacoste Vert Pour Homme Erkek Parfümü, olarak 2011 senesinde piyasaya sürüldü. 3’ü de birbirinden erkeksi kokular olan bu parfümler, ikonik timsah polo gömleklerden esinlenerek tasarlanmış ve Lacoste’nin en çok satan parfümleridir. 30 ml ve 100 ml EDT çeşitleri vardır.

  Lacoste Eau De Lacoste Blue Pour Homme Erkek Parfümü, su erkeğini simgeliyor ve notalarında nane, greyfurt, adaçayı, portakal çiçeği, paşuli, meşe yosunu ve eğreltiotunu barındırıyor.

  Lacoste eau De Lacoste Blanc Pour Homme Erkek Parfümü, hava erkeğini simgeliyor ve notalarında kakule, biberiye, sümbülteber, ylang ylang, deri, süet ve sedir ağacı notalarını barındırıyor. Seride ki en zarif ve taze parfümdür. 30 ml EDT ve 50 ml EDT olarak satın alınabilir.

  Lacoste Eau De Lacoste Vert Pour Homme Erkek Parfümü, doğa erkeğini simgeliyor ve notalarında bergamot, kavun, mine, incir, lavanta, kekik ve huş yaprağı notalarını barındırıyor.

  Lacoste Love of Pink Pour Femme Bayan Parfümü, 2009 senesinde piyasaya sürüldü ve kampanya reklam çekimlerini ünlü fotoğrafçı Julia Fullerton-Batten gerçekleştirdi. Model Sarah Stephens’in oldukça sade ve doğal pozlarıyla renklenen fotoğraflara, yine Lacoste spor kıyafetler eşlik ediyor. Love of Pink ve Love of Dream Lacoste kadın parfümü serisinin devamı niteliğinde olan bu parfüm, genç tüketicilere yönelik üretilmiştir. Notalarında çiçek kokulu kan portakalı, tutku meyvesi, ağaç kavunu, pembe manolya, ayva çiçeği, beyaz sedir, misk ve vanilya notalarını barındırıyor.

  Adı: lacoste parfüm 5.jpg
Görüntülemeler: 11075
Boyutu: 63.1 KB


  Lacoste Joy of Pink Femme Bayan Parfümü, touch of Pink ve Love of Pink Lacoste Bayan Parfümü serisi içinde yer alıyor. Oldukça canlı ve egzotikaromaları barındıran bu koku, Pink koleksiyonu içinde en canlandırıcı notalara sahip. Notalarında mavi curacao, şakayık, sedir ve miskbarındırıyor. Tam enerji dolu, renkli ve parlak gençler için üretilmiştir. 30ml EDT, 50ml EDT ve 90ml EDT seçenekleri vardır.

  Lacoste Essential Sport Erkek Parfümü, 2005 yılında piyasaya sürüldü ve essential Lacoste parfüm erkek serisinin devamı niteliğindedir. Sport'un reklamlarında buz sörfçüsü Antoine Auriol, beyaz pantolonu ve çıplak üstüyle, karların üzerinde kayarken görülüyor. Karın yumuşak ve sessiz çığlığını barındıran güçlü aromalara sahip Lacoste Essential Sport'un notalarında mandalina, zencefil, paçuli, sardunya, vetiver ve amber bulunuyor. Sport'un tadını çıkarın.

  Lacoste Pour Femme Bayan Parfümü, reklam kampanyalarında model Catherine Hurley’in uzun bir yemek masası üzerinde sevimli bir şekilde yürüme sahnesini çeken nathaniel Goldenberg imzalı fotoğraflarını kullanmıştı. Reklam sloganlarında “teninizdeki stil/ tarz” cümlesiyle, bu güne kadar çıkan Lacoste parfüm bayan serisi içerisinde en afrodizyak etkili kokuya sahip olan parfüm olduğunu, hatta gerek şişesiyle gerek reklam fotoğraflarıyla belki de markanın hiç sportif öğeler taşımayan tek ürünü olduğunu söyleyebiliriz. 2003 yılında piyasaya sürülen parfüm, Oliver Creps imzasını taşıyor ve içeriğinde mor frezya, ebegümeci, Bulgar gülü, kediotu, yasemin, Himalaya sediri ve türsü notalarını barındırıyor. Lacoste Pour Femme EDP olarak satıştadır. 30ml EDP, 50 ml EDP ve 90 ml EDP çeşitleri bulunur.

  Lacoste Touch of Pink Pour Femme Bayan Parfümü, düşlerin gücünden ilham alıyor ve genç bayanlar için tutkulu bir koku oluşturuyor. Touch of Pink kadın parfümü, etrafına parlaklık, ferahlık, özgürlük ve refah duygusunu yayıyor. Bu eşsiz meyveli ve çiçeksi koku, notalarında tatlı kırmızı meyveler kişniş, kakule, kan portakalı, havuç, menekşe yaprağı, sandal ağacı ve vanilya barındırır. Model Natasha Thomas, ünlü fotoğrafçı Nick Welsh’e verdiği muhteşem pozlarla Lacoste Touch of Pink'in reklam çekimlerinde rol almıştır.

  Lacoste Red Pour Homme Erkek Parfümü 2008 senesinde model Antoine Auriol’ün pozları ve François Rousseau’nun fantastik fotoğraf çekimleriyle tanıtılarak, piyasaya sürüldü. Red'in yaratıcısı Annick Menardo tarafından meyveli koku olarak geçen Lacoste Red Pour Homme, içinde elma, ananas, çam ağacı, paçuli ve vetiver notalarını barındırıyor. Red

  Lacoste Essential Pour Homme Erkek Parfümü 2006 senesinde piyasaya sürüldü. İlk olarak model AxelHermann’ın yerden havalanmış ve kendinden emin pozlarının bulunduğu fotoğraf çekimlerine 2 sene sonra yineaynı temayla devam edildi. Bu sefer 2008 senesinde reklam kampanyalarında manken Antoine Auriol fotoğraflarına ve François Rousseau çekimlerine rastlıyoruz. Suyu ve ferahlığı anımsatan reklam filmleri koku hakkında yeterince bilgi veriyor. Temel başlangıç gücünü deniz ve sudan alan Essential , mandalina, domates yaprağı, siyah frenk üzümü, karabiber, gül paçuli ve sandal ağacı notalarını barındırıyor.


  Adı: lacoste parfum 1.jpg
Görüntülemeler: 8754
Boyutu: 92.1 KB


  Lacoste Parfüm Tasarımcıları

  Annick Menardo Biomedikal ve bilim üzerinde okuduğu üniversite hayatından sonra 1991’den beri Firmenisch firmasına çalışıyor. Bu sırada Fransa’da ISIPCA parfüm akademisinden de mezun olan Menardo, tanınmış, en beğenilen ve en etkileyici parfümlerin yaratıcısıdır.bugün pek çok Oliver Creps 1955 yılında Grasse’de doğdu. Ailesi parfüm hammadde ticaretiyle uğraştığı için, kız kardeşi Françoise caron gibi, o da parfüm tasarımcısı oldu. Amerika’da Hammadde ve tatlar konusunda üniversite okuduktan sonra tekrar ülkesine dönüp Firmenich firmasında parfüm tasarımcısı olarak çalışmaktadır.

  parfumforum.com'da Lacoste Parfüm


  Parfümlerin gizemli, egzotik, meyve ve çiçek kokan dünyasına hoş geldiniz. . Sitemizde farklı markalara ait 100’lerce parfüm sizleri bekliyor. Eski, yeni, kadın ve erkek parfümleri olmak üzere pek çok parfüm tasarımcısı, reklam fotoğrafçısı ve hatta reklam kampanyalarında oynayan ünlü manken, sporcu ve sanatçılarla ilgili görsellere ve bilgilere ulaşabilirsiniz. Lacoste markasının klasik parfümlerini, en kaliteli, en ucuz, en etkili kokularını bulabileceğiniz gibi forum sayfamızı ziyaret ederek parfüm yorumlarını okuyabilir ya da kullanıcısı olduğunuz diğer parfümler hakkında kendi görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Fiyat bilgilerinden, fiyat olarak en uygun parfümler, hediye veren ürünlerden ve zaman zaman kofre tarzında sunulan parfüm setlerinden de sitemiz sayesinde haberdar olacaksınız. Uygun fiyat olanakları ile sevdiklerinize farklı markalardan parfüm ve bakım ürünleri hediye etmeniz de mümkün. Yeni ürünler, yeni markalar ve ürünler hakkında ait son duyuruları da forumumuzdan takip edebilirsiniz.
  Eklenen Resimler Eklenen Resimler  


Lacoste Parfüm yorumları okuyup ve fiyatlari karşılaştırıp en ucuz Lacoste Parfümü Hakkında online alışveriş'de bulun. Lacoste Parfümü Hakkında kullananlar.