Marc Jacobs Daisy Bayan Parfümü

 1. Marc Jacobs Daisy Bayan Parfümü

  Adı: Marc-Jacobs-Daisy.jpg
Görüntülemeler: 22703
Boyutu: 22.7 KB
  Ödüle doymayan bir parfüme geldi sıra. Marc Jacobs; sofistike, çekici ve göz kamaştırıcı bayanlar için özel bir parfüm yarattı: Marc Jacobs Daisy.

  Marc Jacobs Daisy, 2008 yılında Fragance Vakfının FiFi ödülü, en iyi koku ve en iyi parfüm ambalajı ödülüne sahip.

  Marc Jacobs 2007 senesinde piyasaya sürüldü ve parfümün arkasındaki yaratıcı burun ise ünlü Firmanich parfüm evinden Alberto Morillas. Bu sofistike kokunun oluşabilmesi için firma oldukça nadir bulunan ve aromasıyla şekerimsi notalara sahip çiçeklerden kullanmış.

  Marc Jacobs seriye birçok parfüm ekledi, hangisini koklarsanız koklayın, ilk etapta ciddi anlamda bir mutluluk ve temizlik hissiyle karşılaşıyorsunuz. Marc Jacobs Daisy, Marc Jacobs Daisy Black Edition, Marc Jabobs Daisy Bloom, Marc Jacobs Daisy Eau So Fresh, Marc Jacobs Daisy Eau So Fresh Sunshine, Marc Jacobs Daisy Garland, Marc Jacobs Hot Pink, Marc Jacobs Pop Art Edition, Marc Jacobs Silver Edition ve Marc Jacobs Daisy Sunshine isimlerinde seri içerisinde piyasaya sunulmuş parfümleri bulunuyor.

  Adı: marc jacobs daisy eau so fresh.jpg
Görüntülemeler: 19531
Boyutu: 17.7 KB  Marc Jacobs Daisy Original, Papatya Fallarının Kokusu

  Marc Jacobs Daisy 2007 senesinde piyasaya sürüldüğünde yine çiçeksi aromalar sahip, çok da enteresan olmayan bir kokuya daha kavuştuğumuzu düşünmüştük. Bilirsiniz çiçeksi kokuların ömür ortalaması maksimum 6 saattir ve diğer oryantal ya da baharatlı notalara sahip parfümler kadar kalıcı değildir. Fakat Marc Jacobs Daisy, ortalama 10 saat süren ömrüyle ilk etapta bizi şaşırtmayı beceriyor. Üstelik kokunun nota gelişimlerine baktığımızda her aşamasında son derece taze olduğunu görüyoruz. Koku piramidindeki çiçekleri temsil eden bir kompozisyonu bulunuyor. İlk etapta vanilya beyaz ahşap ve misk infüzyonu ile başınız dönmeye başlıyor, ardından orta notalarda büyüleyici bir şekilde menekşenin, gardenyanın ve yaseminin aromalarını duyuyorsunuz. Kapanışta ise tozlu notalar, çiçek kompozisyonunun cilde yapışmasına yardımcı oluyor ve gün boyu teniniz çiçek buketi gibi kokuyor.

  Parfümün Üst Notaları:

  • Menekşe yaprağı
  • Greyfurt
  • Çilek


  Parfümün Orta Notaları:

  • Gardenya
  • Menekşe
  • Yasemin


  Parfümün Alt Notaları:

  • Misk
  • Vanilya
  • Beyaz odunsu notalar


  Adı: marc jacobs daisy parfüm 2.jpg
Görüntülemeler: 20184
Boyutu: 31.4 KB


  Hediye edilebilecek en güzel koku

  Parfüm seçimi, üstelik bir başkasına hediye edilmek üzere yapılıyorsa dünyanın en zor işlerinden birisidir. Hediye sahibini çok fazla tanımıyor, koku tercihlerini tam manasıyla bilmiyorsanız, hiçbir kadının hayır diyemeyeceği bir önerimiz var; Marc Jacobs Daisy!. Zaten kullanıcı anketlerine de baktığımızda en çok kullanılan ve en çok tercih edilen hediye edilebilecek parfüm listesinde yer alıyor. Koku iddalı bir parfüm değil ama sıradan bir aroması da yok. İnsanı gerçekten özel ve temiz hissettiriyor, e hal böyle olunca kim bu kokuya burun kıvırabilir ki?

  Marc Jacobs Daisy’nin şişesi bile ödülü hak etmiş. Oldukça cazibeli papatyalarla ve yapraklarıyla süslenmiş kapak formunun altında transparan bir şişesi bulunuyor. Papatyalar gerçek anlamda doğanın içinden kopup gelmiş gibi durmuyor, bronz sarı orta kısmına ilaveten simetrik 3 adet beyaz yapraklı papatya formuyla sunulmuş. Şişenin içinde bulunduğu kartoneti ise siyah, kenar kısımlarında papatya bezeli bir çerçeveye sahip.

  Reklam kampanyalarında genç model Irina Kulikova’nın oldukça sade beyaz günlük elbiseli pozlarını görüyoruz. Elinde tuttuğu kocaman Daisy şişesiyle etrafa gülücükler saçan genç bir bayanı canlandırıyor. Papatya tarlasında kendini kokunun derinliklerine atan Kulikova’nın bu doğal pozlarını fotoğrafçı Juergen Teller çekmiş.

  Adı: marc jacobs daisy parfüm.jpg
Görüntülemeler: 18851
Boyutu: 22.2 KB


  Marc Jacobs Daisy Kadın Parfümü Detayları

  Marc Jacobs Daisy 50 ve 100 ml EDT Sprey şekilden piyasaya sürüldü. Ayrıca kokunun 20 ml Çanta Spreyi, 6 ml Eau de Toilette rol on parfüm setleri de bulunuyor. Ayrıca tamamlayıcı ürünleri Papatya şeklinde Katı Parfüm Yüzük, 145 ml Vücut Yağı, 150 ml Vücut Losyon, 150 ml Balon Duş Jeli mevcut. Az evvel bahsettiğimiz gibi ömrü diğer çiçeksi kokulara nazaran daha uzun, 6 la 10 saate varan bir ömrü var.

  Marc Jacobs Daisy serisinin diğer kokuları

  Marc Jacobs Daisy Black Edition ise firmanın 2008 yılında çıkardığı, orijinal seri ile aynı aromaya sahip kokusudur, tek farklı ambalajında, bu sefer siyah şişesiyle ve altın renginde papatya kapağıyla dikkat çekiyor.

  Marc Jabobs Daisy Bloom, 2009 yılında piyasaya sürülen eğlenceli bir bahar kokusudur. Sevinci, parlak renkleri, hafif kokulu ve kış aylarında çıkan umarsız güneşi düşünerek tasarlamışlar. Parfümü satın aldığınızda içinden farklı renklerde stickerlar çıkıyor ve şişeyi istediğiniz gibi dekore edebiliyorsunuz. Eğlenceli ve yaratıcı yanlarınızı dışa vurmanızı sağlayan çiçekler, papatyalar ve kelebek figürleri bulunuyor. Kocaman yeşil çiçek formundaki kapağa sahip olan kokunun içinde menekşe, çim ve beyaz papatya notalarını görüyoruz.

  Marc Jacobs Daisy Eau So Fresh, 2011 yılına ait bir koku. Greyfurt, böğürtlen, armut, gül, elma ve şeftali notalarını barındıran çiçeksi ve meyveli aromalara sahip bir kokudur.

  Marc Jacobs Daisy Eau So Fresh hakkında ayrıntılı bilgi için:
  Marc Jacobs Daisy Eau So Fresh Bayan Parfüm

  Adı: marc jacobs daisy eau so fresh.jpg
Görüntülemeler: 19531
Boyutu: 17.7 KB


  Marc Jacobs Daisy Eau So Fresh Sunshine, orijinal Daisy’nin içine biraz çilek, biraz elma, azıcık greyfurt, kapanış notalarına da amber ve misk ekleyin, işte karşınıza çıkan parfüm rengârenk çiçek kapağındaki formuyla Daisy Eau So Frech Sunshine. 2012 yılında tasarlanan bu koku, Givaudan firması taraşından oluşturulmuş.

  Marc Jacobs Daisy Garland, 2010 yılında piyasaya sürüldü. Gündüz hayallerini, mavi gökyüzünü ve elbette mutluluğu sembolize eden şişesiyle karşımıza çıkıyor. İçeriğinde çiçeksi notalara ve yoğun şekilde menekşe aromalarına rastlıyoruz.

  Marc Jacobs Hot Pink, serinin 2011 yılında çıkan parfümüdür. Orijinal parfümün notalarına ek olarak, yabani çilek, yasemin, gardenya ve kapanışta sedir ağacı aromalarına rastlıyoruz. Siyah cam şişesi ve pembe çiçek figürleriyle bezenmiş kapağıyla sadece 50 ml Eau de parfüm ambalajı içinde satılıyor.

  Marc Jacobs Pop Art Edition, bu seri ise 2010 yılında piyasaya sürüldü. Diğerlerinden farklı olarak kırmızı cam şişe ve siyah çiçek formunu kapağında görüyoruz. İçeriğinde ise, menekşe, çilek, greyfurt, yasemin, gardenya, vanilya, odunsu aromalar ve misk bulunuyor.

  Marc Jacobs Silver Edition ise serinin 2009 yılına ait olan kokusudur. Kokusu diğerlerinden çok çok farklı değil, biraz daha vanilya ve odunsu notalarla dikkat çekiyor. Ambalajında ise, baştan aşağıya açık gümüş rengini giydirilmiş şişesini görüyoruz.

  Marc Jacobs Daisy Sunshine, 2012 sezonunun en mutlu ve en renkli kokusu olarak piyasaya sürülen parfüm, renkli kapak tasarımıyla dikkati çekiyor. Çiçeksi ve meyveli bir koku.

  Adı: marc jacobs daisy parfüm3.jpg
Görüntülemeler: 19022
Boyutu: 13.2 KB


  Marc Jacobs Daisy Serisinin Parfüm Tasarımcıları

  Alberto Morillas

  Alberto Morillas tam bir parfüm, aroma ve esans gurusu. Şu an piyasada bulunan pek çok ünlü, sevilen ve favori koku olarak nitelendirilen kokuların yaratıcısı. Sayısız ödüle ve sayısız bilimsel makaleye sahiptir. Marc Jacobs Daisy serisinin tamamı Alberto Morillas tarafından tasarlandı ve bakın seri için neler söylemiş. “ Kendini mutluluğa, doğaya ve hayallere adamış bir koku tasarlamak amacıyla yola çıkmıştık. O kadar doğal ve akışında hiç pürüz oluşturmayan kompozisyonlar çıktı ki, sevmedim diyen, sevmiyorum diyebilecek birisinin olacağını sanmıyorum”.

  Parfumforum.com’da Marc Jacobs Daisy Kadın Parfümü diğer serileri

  En kalabalık seriyle karşımıza çıkan Marc Jacobs Daisy, çiçekçi ve meyveli aromalarıyla hepimizi mutlu kılmaya yetiyor ve artıyor bile. Eğer siz de Daisy Marc Jacobs Kadın parfümü dünyasına göz atmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Marc Jacobs parfümlerinin aromalarına, notalarına ve arkasında bulunan tasarımcılarına dair bilgileri paylaşıyoruz. En sevilen, en beğenilen parfümleri bulabileceğiniz gibi, en ucuz parfüm kampanyalarından ve parfüm setlerinden yine sitemiz vasıtasıyla haberdar olabilirsiniz. Lütfen bizimle kalın ve değerli bilgilerinizi bizimle paylaşın.

  Marc Jacobs Daisy Parfüm Seçenekleri:


  • Marc Jacobs Daisy 100 ml Eau De Toilette
  • Marc Jacobs Daisy 50 ml Eau De Toilette


  Dokunduğu her şeyi altına çeviren ünlü modacı Marc Jacobs'un büyüleyici parfümleri sizin de başınızı döndürüyorsa, doğru adrestesiniz. Forumumuzda; parfümlerin içerik ve ambalaj bilgilerini bulabilir, kullanıcı yorumlarını okuyabilir ve indirim ve fırsat haberlerini takip edebilirsiniz.

  Eklenen Resimler Eklenen Resimler   


Marc Jacobs Parfüm yorumları okuyup ve fiyatlari karşılaştırıp en ucuz Marc Jacobs Daisy Bayan Parfümü online alışveriş'de bulun. Marc Jacobs Daisy Bayan Parfümü kullananlar.