Nina Ricci Hakkında

 1. Nina Ricci Hakkında

  Kısaca Nina Ricci’nin Hikayesi

  1998 yılından beri İspanyol güzellik ve moda şirketi olan Puig’e ait olan Nina Ricci, Paris’de 1932 yılında Maria Nina Ricci ve oğlu Robert tarafından kurulmuş bir moda evidir. Fabrikalarla iş yaparak meslek hayatında ilerleyen Maria Ricci kısa zamanda tasarımlarıyla dikkat çekerek, romantik ve rafine dişiliğin simgesi haline gelmiştir.

  1950 yılların başında 70 yaşına gelen Maria Nina Ricci işlerle ilgilenmesi için Belçikalı Jules Francois Crahay ile beraber çalışmaya başlıyor. 1963 yılında Crahay Ricci ‘yi bırakınca yerini Ricci ismini başarılı tasarımlar yaparak daha da parlatan Gerard Pipart alıyor.
  1970 yılında Maria Nina Ricci‘nin ölmesiyle Crahay tekrar başa geçiyor. Ricci’nin oğlu Robert ise 1988 yılındaki ölümüne kadar yalnızca parfüm tasarımlarıyla ilgileniyor.

  Günümüzde ise Nina baş tasarımcı Ricci Peter Copping ile yoluna devam ediyor.

  Adı: nina ricci parfüm.jpg
Görüntülemeler: 3944
Boyutu: 49.2 KB


  Nina Ricci Parfümleri ve Tasarımcıları

  Nina Ricci’nin ilk ve en ünlü kokusu L’air du Temps Fransa’da Maria ve Robert Ricci önderliğinde 1949 yılında üretilmiştir. Bu ilk koku için Francis Fabron ile çalışan Robert Ricci, parfümün Ricci kıyafetleri kadar şık olmasını istemiştir. Başka Nina Ricci klasiği olan parfümler arasında Farouche, Caprici, Fleur de Fleur ve Eau de Fleurs gibi seriler de yer almaktadır. Bütün şişe tasarımları ise usta bir isim olan Marc Lalique tarafından yapılmaktadır. Erkek parfümlerinde ise Signoricci, Signoricci II ve Phileas dikkat çekmektedir. Yakın zamanda üretilen parfümler Nina ve Les Belles de Ricci olarak iki kokuyu içermekle beraber ‘Ricci Ricc’i, ‘Love in Paris’ ve ‘Premier Jour’ isimli seriler de piyasada yerini almaktadır.

  Nina Ricci koku ailesini oluşturduğu günden beri Francis Fabron, Sophie Labbe, Carlos Benaim, Aurelien Guichard, Olivier Cresp, Jacques Cavallier ve Florrie Arnold gibi parfüm tasarımcıları ile çalışmıştır.

  Adı: Ninaricci parfüm reklam.jpg
Görüntülemeler: 4928
Boyutu: 45.2 KB


  Model Ruslana Korshunova, Frida Gustavsson, James Rousseau, Tatiana Cotliar ve şarkıcı Florrie Arnold gibi ünlü isimlerle reklam kampanyalarında çalışan Nina Ricci bu alanda kendini oldukça iyi ifade etmektedir.

  Parfüm dünyasının en çok satan, en kaliteli ve en güzel kokuları olan Nina Ricci parfümlerini isterseniz yakından inceleyelim.

  Nina Ricci Premier Jour Bayan Parfüm: Üst notalarında ıtırşahi ve mandalina bulunduran parfüm orta notalarında orkide ve gardenyaya yer veriyor. Alt notalarında ise sandal ağacı, vanilya ve misk hoş bir etki bırakıyor.

  Nina Ricci Ricci Bayan Parfüm: Üst notalarında ravent ve bergamot bulunduran Nina Ricci Ricci Bayan Parfüm, orta notalarında sümbül, gül ve tatulaya yer yeriyor. Alt notalarında ise kalıcılığı sağlayan sandal ağacı ve paçuli zarif bir etki bırakyor.

  Nina Ricci L`air Du Temps Bayan Parfüm: Bergamot, karanfil, gül, şeftalı ve neruli parfümün üst notalarını oluştururken, orta notalarda orkide, yasemin, ylang ylang, gardenya ve menekşe bulunuyor. Alt notalarda ise benzoin, misk, sandal ağacı, baharat, iris, amber, sedir, güve otu ve meye yosunu yer alıyor.

  Nina Ricci Love In Paris Bayan Parfüm: Üst notalarında muz, şeftali, armut gibi meyvemsi notalara yer veren bayan parfüm orta notalarında menekşe ve yasemin bulunduruyor. Alt notalarda ise misk ve odunsu notalar dikkat çekiyor.

  Nina Ricci Nina Bayan Parfüm: Üst notalardaki limon yerini orta notalarda bulunan şakayık, pralin, tatula ve yeşil elmaya bırakıyor. Alt notalarda ise sedir, misk ve elma ağacı kalıcılığı sağlıyor.

  Nina Ricci L`elixir Bayan Parfüm: Üst notalarda limon, orta notalarda kırmızı meyve aromaları ve yasemin bulunduran Nina Ricci L`elixir bayan parfümü alt notalarda misk ile vurucu bir etki yaratıyor.

  Adı: ninaricci parfüm reklamı.jpg
Görüntülemeler: 4415
Boyutu: 92.0 KB


  Nina Ricci parfümleri en az tasarımını yaptığı kıyafetler kadar şık, zarif ve güzel bir etki bırakıyor. Eğer Nina Ricci bayan parfüm ve erkek parfümleri hakkında merak ettiğiniz bir şeyler varsa doğru adrestesiniz. Parfumforum.com merak ettiğiniz bütün markalar ve parfümler hakkında size detaylı bilgi verirken diğer kullanıcıların ya da sizin, ürünlerle ilgili deneyimlerinizi de bu foruma aktarmanızı sağlıyor. Piyasadaki en beğenilen, en çok satan, en favori ve en kaliteli ürünler hakkında tüm bilgilere buradan ulaşabileceğiniz gibi, ürünlerle ilgili kampanyaları ve indirimleri de buradan takip edebilirsiniz.
  Eklenen Resimler Eklenen Resimler    


Nina Ricci Parfüm yorumları okuyup ve fiyatlari karşılaştırıp en ucuz Nina Ricci Hakkında online alışveriş'de bulun. Nina Ricci Hakkında kullananlar.