Parfüm Kullanırken Yaptığımız Yanlışlar

 1. Parfüm Kullanırken Yaptığımız Yanlışlar

  Parfüm dünyasının efsane ismi Coca Chanel der ki; ‘’Bir kadın nereden öpülmek istiyorsa, parfümü oraya sıkmalıdır.’’ Her ne kadar parfüm sıkmanın ana amaçlarından biri kendini çekici kılmak olsa da, bu kadar direkt bir yön gösterme işlevi olduğunu düşünmüyoruz Ama Coca Chanel’in işaret ettiği doğru bir konu var ki, parfümün uygulanacağı noktaları belirlemek parfümü doğru kullanmanın en önemli ipuçlarından biridir. Üzerinde genelde çok da düşünmeden oluşturduğumuz parfüm kullanım alışkanlıklarını gözden geçirmenin ve parfümden alabileceğimiz verimi en üst seviyeye çıkarmanın vakti çoktan gelmiş olabilir. Parfüm uygulamada doğru bildiğimiz yanlışları gözden geçirerek, özenle seçmiş olduğumuz parfümleri doğru kullanmanın yolunu bulabiliriz.

  1-Çok Sıkayım, Çok Dayansın

  Parfümü çok sıkmak onu daha kalıcı yapmayacağı gibi sizi oldukça antipatik bir hale de sokabilir. Parfümü kalıcı kılan içerisindeki alkol oranı ve de sizin teninizin özelliğidir. Daha çok parfüm sıkmak parfümü teninizde depolamayacaktır. Özellikle kalabalık bir davete gidiyorsanız parfümün miktarını abartmamanızı tavsiye ederiz. Diğer parfüm kokuları ile çarpışacak ve etrafa hoş olmayan karmaşık koku verecektir.

  Eğer kokunuzu uzun sure kalıcı kılmak istiyorsanız yapmanız gereken doğru hareket, parfümü doğru noktalara az miktarlarda uygulamak ve ortalama 3 saatte bir yenilemek olacaktır.

  Adı: Ekran Resmi 2013-04-29 14.27.43.jpg
Görüntülemeler: 7457
Boyutu: 21.0 KB


  2-
  Parfümü Saça Sıkmak

  Birçok kadın parfümün cildine zarar verdiğini düşündüğü için saçına sıkmayı tercih eder. Cilde zarar verecek bir maddenin saça zarar vermeyeceğini düşünmek hiç de mantıklı değildir. Kaldı ki saça sıkılan parfüm saç için kullanılan diğer bakım malzemeleri ile etkileşim içerisine girecek, hem hiç arzulanmayan bir kokuya sebep olacak hem de saça zarar verecektir.

  Kaliteli parfümlerin içerisindeki alkol değerleri cilde zarar vermeyecek biçimde ayarlanmıştır ama tabi ki ama tabi ki çok hassas ciltler için parfümün içeriğine dikkat etmek gerekebilir.

  Adı: Ekran Resmi 2013-04-29 14.36.53.jpg
Görüntülemeler: 7124
Boyutu: 19.0 KB


  3-Parfüm Sürdükten Sonra Bilekleri Birbirine Sürtmek:

  Hepimizin yaptığı bir parfüm uygulama hatası daha. Bileklerimizin iç kısımlarının parfümün kokusunu uzun süre muhafaza ettiğini bildiğimiz için parfümü her iki bileğimize de sıkarız…Ve sonra, iki bileğimizi bir araya getirir ve bir güzel birbine sürteriz. Bu davranışımınızın altında muhtemelen parfümü deriye yedirerek daha uzun süre tenimizde kalmasını sağlayacağımız sanısı var. Fakat bu sürtme parfümün kalıcılığını artırmayacağı gibi sürtmenin etkisiyle parfümün kokusunun değişmesini ve orijinal kokusundan uzaklaşmasını sağlayabilir.

  Doğru olan parfümü küçük miktarlarda sıkmak ve doğal yoldan cildimize nufüz etmesini beklemektir.

  Adı: Ekran Resmi 2013-04-29 14.29.02.jpg
Görüntülemeler: 8750
Boyutu: 19.2 KB


  4-Parfümleri Karıştırmak:

  Birden fazla parfümü bir arada kullanarak kendine özgü bir koku meydana getirmeyi amaçlasak bu durum iki güzel elbiseyi üst üste giyip daha güzel gözükmesini beklemek gibidir. Her parfümün kendine özgü bir koku piramidi ve kurgusu vardır. Parfümün üst, orta ve alt notalarının farklı zamanlamalarda etki etmesi sebebiyle, bir parfümü sıktığınız andaki kokusu ile 15 dakika sonraki kokusu veya 2 saat sonraki kokusu arasında çok fark olacaktır. Birden fazla parfümü karıştırmak ilk başta size hoş bir koku verse dahi sonrasında notaların birbiri ile nasıl etkileşeceğini hesaplamak zordur. Eğer ne yaptığınızı çok iyi bilmiyorsanız, iki parfümü bir arada kullanmanızı tavsiye etmiyoruz. Eğer kendinize özgü bir koku yaratmanın peşindeyseniz, kişiye özel parfüm tasarımı yapan firmalardan destek alabilirsiniz.

  5-Duştan Çıkıp Parfüm Sürmek:

  Parfümü temiz tene uygulamak gerektiği bir gerçek. Ama eğer ki duştan çıktıktan sonra vucüdunuzu kremleyecekseniz kullandığınız kremin içindeki kimyasallar parfümünüze zarar verecektir. Aynı zamanda kremlerin kendine has bir kokusu olacağı için parfümünüzün kokusunu da değiştirip etkileme olasılığı yüksektir.

  Duştan çıktıktan sonra krem kullanmak çoğu bayan bir bir ihtiyaç olduğuna göre, kokusuz kremleri araştırıp hayatımıza sokmak gerekir. Eğer ki kokulu krem kullanmaya devam edecekseniz, parfüm uygulaması için birkaç saat beklemekte fayda vardır.

 2. gerçekten çok faydalı bilgiler maalesef parfüm kalıcı olsun diye bir şişe parfümü sıkanlar var
  geçen gün televizyonda Halle Berry' nin konuk olduğu bir program izledim ve parfüm kullanımı hakkında enteresan bir tavsiye verdi. Parfümü üst bacaklarımıza sıkarsak hem yürüdükçe ve hareket ettikçe koku ısınarak yükselir ve hissedilirmiş hem de bu şekilde sarıldığımız kişilere parfümümüzü bulaştırmamış olurmuşuz.


Temel Parfüm Bilgileri Parfüm yorumları okuyup ve fiyatlari karşılaştırıp en ucuz Parfüm Kullanırken Yaptığımız Yanlışlar online alışveriş'de bulun. Parfüm Kullanırken Yaptığımız Yanlışlar kullananlar.