Prada Candy Bayan Parfümü

 1. Prada Candy Bayan Parfümü

  Prada Candy, Şekerci Dükkânından Şeker Alır gibi

  Adı: Prada-Candy-Bayan-Parfumu.jpg
Görüntülemeler: 16481
Boyutu: 21.4 KB  Böylede başlıklı mı olurmuş demeyin zira parfümün adından da anlaşılacağı gibi, Prada Candy tam manasıyla şeker kokuyor. Hani çocukların en sevdiği beyaz pembe pamuk şekerler vardır ya, kokuyu sürünce, pamuk şeker kazanının içine düşmüşsünüz gibi buram buram şeker kokuyorsunuz. 2011 Ağustos ayında piyasaya sürülen Prada Candy’nin oluşum serüveni diğer parfümlerden çok farklı değil. Ünlü lüks moda evi, parfüm koleksiyonuna yeni ve farklı bir aroma eklemek için GIVAUDAN’ın kapısını çalar ve “oryantal vanilya aromalı” bir koku talebinde bulunurlar. Givaudan parfüm şirketinin CEO’su Gilles Andrier isteğe çok sıcak bakar ve durumu ünlü bir parfüm tasarımcısı olan eşine, Daniela Andrier’e bahseder. O da yaklaşık 1 sene süren hazırlık ve tasarım çalışmasından sonra bizlere oldukça oryantal notaları barındıran ve bir o kadar da vanilya notalarıyla bütünleşmiş Candy Prada Kadın parfümünü sunar. Prada’nın moda evinin tarzına ve diğer parfümlerine baktığımızda Candy’nin çok sıra dışı ve belki de markanın sofistike ve ağırbaşlı kadın ruhuna aykırı olduğunu düşünsek de, Prada’nın yaratıcı yönetmeni bu konuya açıklık getiriyor.” 21. Yüzyılın kadını daha hareketli, daha dışa dönük. İsteklerini ve arzularını açıkça dile getirmekten sakınmıyor. Biz de Prada olarak gelecek sezonlardaki giyim koleksiyonlarımızın bu çağdaş kadın portföyüne uygun olarak tasarlayacağımızın haberini Prada Candy ile duyurmak istedik. “

  Creme Brulee mi Prada Candy mi?

  Evet dediğimiz gibi bu koku şeker kokuyor. Prada Candy’yi sürdüğünüzde ilk etapta oldukça şık bir misk kokusuyla karşılaşıyorsunuz. Orta notalara geçildiğinde misk resmen benzoinle sevişmeye başlıyor ve aniden kaçıp kendini vanilyanın duruluğuna bırakıyor. Bu parfümde her şey o kadar hızlı hareket ediyor ki yakalayamıyorsunuz. Sonra birden bire gourmand ve çok yoğun bir yanık şeker kokusu yani karamelle tanışıyorsunuz. Cildinize zorbalık ediyor, acayip başına buyruk bir koku ama resmen Creme Brulee paketi şeklinde ve hatta tam manasıyla bir şekerci dükkânı içindeymiş hissini vermeyi de başarıyor.
  Gelelim şişe tasarımına, şişesinin üst kısmı karamel sıvısı gibi saydam bir camdan oluşuyor. Hemen alt kısmında da pembe renkli bir daire şişeyi sarmalıyor. Bu iki renkle sabırsız ve oyunu seven mizaçlar vurgulanmış, enteresan bir uyum yakalanmış. Şişenin stoperi yok, direkt alıp sıkabiliyorsunuz sadece püskürtme başlığını itmeniz yeterli oluyor.

  İşte bu hızlı ve oyunu seven şişe tasarımı bir bütün halinde reklam kampanyalarında da kullanıldı. Jean Paul Goude yönetmenliğinde çekilen reklam filminde ünlü model Lea Seydoux oynuyor. Geniş ve klasik bir saray salonunun tam ortasında piyano öğretmeniyle çalışma yapan kız, hayallere dalıyor. Müzik oldukça hareketli klasik bir türe sahip. Kız hayalinde birden bire müzik hocasını cezbedip, onunla yuvarlanarak dans etmeye başlıyor. Bütün muzip güzelliği ve çocuksu kâkülleriyle reklam filmine hayat veren Lea Seyoux bakın kampanya için bakın neler söylemiş: Prada reklamı aslına bakarsanız çok basit, açık ve neşeli bir kampanya idi. Filmin yönetmeni Jean Paul Goude’la çok iyi anlaşırım ve bana reklam briefini o kadar iyi anlattı ki, hiç zorlanmadan kendimi içinde buldum.” Gerçekten reklam kampanyası çok iyi tasarlanmış. Filmin çekildiği salonun ambiyansı, renkleri ve oyuncuların kıyafetleri bile Prada Candy’nin temasına ayak uyduruyor. Son sahnede ortaya çıkan Prada Candy’nin şişesini aniden kapıveren modelin bu hareketi bile, şişenin oldukça pratik bir kullanıma sahip olduğuna, stoperi olmadığı için derhal kullanılabilir özelliğine gönderme yapıyor. Parfümün dış ambalajında ise sarı saçlı genç bir kız çizgi karakteri, pembe bir kartonet ve sadece markanın yazılı olduğu orta alanda siyah şerit üzerine Prada Candy marka ismini görüyoruz.

  Adı: prada candy parfüm reklam.jpg
Görüntülemeler: 11938
Boyutu: 31.7 KB
  Prada Candy Parfüm Detayları

  Prada Candy 30, 50 ve 80 ml ​​Eau de Parfum Sprey, tamamlayıcı ürünler ve parfüm setleri olarak piyasada bulunuyor. 150 ml Candy vücut losyonu, 150 m Candy Duş Jeli ve 200 ml Candy peelingli duş aroması gibi tamamlayıcı ürünleri var. Ortalama bir ömre sahip olan Prada Candy’nin yaklaşık olarak 6 ila 10 saat arasında devam eden bir aroması bulunuyor.
  • Olfaktör Grubu: Oryantal Vanilya
  • Kadınlar İçin
  • Tanıtım yılı: 2011
  • Tasarımcısı: Daniela Andrier
  • Önerilen Giyim: Günlük
  • Önerilen kullanım yeri: Gündüz ve gece

  Parfümün Üst Notaları:

  • Misk


  Parfümün Orta Notaları:

  • Vanilya
  • Benzion

  Parfümün Alt Notaları:

  • Karamel


  Ambalaj Seçenekleri:

  • 30 ml Eau De Parfume
  • 50 ml Eau De Parfume
  • 80 ml Eau De Parfume


  Prada Candy Bayan Parfümü Tasarımcısı Daniela Andrier

  Yazının başında da belirttiğimiz gibi Daniela Andrier, ünlü Gıvaudan parfüm şirketinin CEO’su Gilles Andrier’in eşidir. Heidelberg doğumlu olan Daniela Andrier, torpilli bir parfümcü gibi görünse de, işin aslı hiç de öyle değil. Onun parfüm ve koku sevdası üniversite yıllarına Sorbonne Üniversite’sinde Felsefe okurken başlamış. 1988 yılında Chanel Parfüm evine stajer olarak girmeyi başaran Andrier, aynı anda Roure’daki parfüm okulunda da okumaya başlamış. Şu an hala Givaudan parfüm firmasında çalışıyor ve danışmanlık yapıyor.

  Adı: prada candy parfüm.jpg
Görüntülemeler: 12547
Boyutu: 62.6 KB


  Parfumforum.com’da Prada Candy Kadın Parfümü

  Zaten şeker gibi kadınım, bir de bunu kokumla bütünleştirmek istiyorum diyorsanız Prada Candy tam da size göre bir koku olabilir. Bu muhteşem karamel notaları barındıran oryantal vanilyalı kokunun detaylarını, tasarımcılarını ve reklam kampanyalarını hep beraber inceledik. Sadece Candy Prada kadın parfümü değil, parfumforum.com’da aklınıza gelecek her türlü parfümü detaylandırıyoruz. Prada parfümlerinin aromalarına, notalarına ve arkasında bulunan tasarımcılarına dair bilgileri paylaşıyoruz. Sitemizde en sevilen, en beğenilen parfümleri bulabileceğiniz gibi, en ucuz parfüm kampanyalarından ve parfüm setlerinden yine sitemiz vasıtasıyla haberdar olabilirsiniz. Lütfen bizimle kalın ve değerli bilgilerinizi bizimle paylaşın.

  İtalyan moda markası Prada, ışıltılı ve zengin nüanslarıyla sizi farklı kılıyor. Yepyeni ve kışkırtıcı tarzıyla sizi daha dinamik ve çekici kılacak olan bu parfüm hakkında merak ettiğiniz her şey, tüm yorumlar ve ürün indirimleri ile ilgili bilgiler bu forumda!
  Eklenen Resimler Eklenen Resimler  


Prada Parfüm yorumları okuyup ve fiyatlari karşılaştırıp en ucuz Prada Candy Bayan Parfümü online alışveriş'de bulun. Prada Candy Bayan Parfümü kullananlar.