Rochas Man Erkek Parfümü

 1. Rochas Man Erkek Parfümü

  Rochas Man parfüm erkek kategorisinde satışa sunulmuş bir parfüm. Ancak onun hafif ve şekerli kokusu bazı ülkelerde unisex bir parfüm olarak satılmasına bile neden olmuş. Kimi maskülen erkekler tarafından bu durum kınanmış olsa da siz yine de Rochas Man’i hafife almayın deriz. Çünkü tüm dünyada milyonlarca erkek tarafından kullanılan bu parfüm sayesinde milyonlarca kadın da bu erkeklerin kokusundan etkilenmiş. Anlatılanlara göre kadınlar erkeklerin üzerindeki bu tatlı, hafif ama etkili kokuyu duyunca bir kafa karışıklığı yaşıyorlarmış. O noktada sahip olmak istedikleri şey koku mu yoksa erkek mi onlar da bilmiyorlarmış. Eh, bir koku efsaneleşince hakkında böyle efsanelerin de yayılması çok normal. Hangileri gerçektir bilemeyiz. Bildiğimiz bir şey varsa o da bir kokunun boşu boşuna efsane olmayacağıdır.

  Parfümün Üst Notları:

  • Lavanta
  • Bergamot


  Parfümün Orta Notaları:

  • Yasemin
  • Sedir ağacı
  • Ahududu
  • Kapuçino
  • Zambak


  Parfümün Alt Notaları:

  • Sandal ağacı
  • Amber
  • Vanilya
  • Paçuli


  Rochas Man ülkemizde de pek çok erkek tarafından uzun yıllar kullanılmış ve öyle kolay kolay terk edilememiş. Gelen giden haberlere göre Rochas Man kullanıcıları bir dönem sonra farklı kokulara geçiş yapsalar da, bu yeni kokularıyla istedikleri tepkileri alamamış olacaklar ki Rochas Man’e geri dönmüşler. Rochas Man’in bu kadar çok tutulmasının birbirine etki eden pek çok sırrı var elbette. Elimizden geldiğinde bu sırları açığa çıkarmaya çalışacağız. Bu parfüm dünyası ilginç. İlk bakışta deşifre etmek çok zor. İçine girdiğiniz anla kafanızın karışması anı arasında az bir zaman dilimi oluyor genelde. Çünkü kokuların içeriklerine baktığınızda hemen hemen aynı aromaların benzer şekilde bir araya getirilmiş olduğunu görüyorsunuz. Peki kokuları bu kadar farklılaştıran şey nedir? Hepsinden önemlisi Rochas Man’i bu kadar hızlı popülerleştiren ve uzun yıllar liste başı yapan hangi bileşenler bir araya gelmiştir?

  Adı: rochas-man erkek parfümü.jpg
Görüntülemeler: 27812
Boyutu: 58.3 KB


  Rochas Man’in doğuşu...


  Rochas Man’in yalnızca bir parfüm olarak değil, bir marka olarak doğuşunu da konuşmak gerekir. Marcel Rochas 1925 yılında ilk moda evini kurduğunda henüz 22 yaşındaydı. Çok kısa süre içinde ilk moda evini açtı. Kısa sürede tanındı ve tasarımları paha biçilemez hale geldi.

  Rochas parfüm tasarımları 1936 yılında gerçek anlamda başlamış oldu. Rochas Audace, Rochas Air Jeune ve Rochas Avenue Matignon başta yalnızca Rochas butiklerinde satılmalarına rağmen pek çok kişiye ulaştı.

  İlk denemelerinin başarıya ulaşmasıyla birlikte Marcel Rochas 1944 yılında Rochas Perfume Company’yi kurdu. Ortağı kimsenin tanımadığı genç ve tam bir koku düşkünü Albert Gosset adında bir adamdı. Parfüm şirketini tamamen ayrı bir yerde kurdular ve derhal çalışmalara başladılar.

  İlk popüler Rochas kokusunun hikayesi epey romantik. Marcel Rochas 1944 yılında genç ve güzel karısı Ellen’e düğün hediyesi olarak bir parfüm tasarlattı. Parfümün tasarımı Roudnitska Edmond şişenin tasarımı ise Marc Lalique imzasını taşıyordu. Zamanla bir efsaneye dönüşecek bu kokunun üst notalarında kayısı, frenk üzümü, tarçın, şeftali, bergamot, Breziyla gül ağacı ve limon bulunuyordu. Hayli zengin aromalardan oluşan Rochas Femme’nin orta notalarında ise biberiye, karanfil, zambak, yasemin ve karanfil taneleri, ylang ylang ve gül kullanılmıştı. Parfümün alt notalarında ise meşin, misk, silhat, beyaz misk otu, benzoin, vanilya ve meşe yosunu aromaları vardı. Marcel Rochas sonradan Rochas Femme olarak tanınan bu parfümle yalnız karısının değil, daha pek çok kadının kalbini kazandı. Hemen aklınıza kötü şeyler gelmesin. Marcel Rochas parfümleriyle kadın avına çıkan biri değildi. Ancak pek çok kadının onun bu muhteşem parfümü Rochas Femme ile ava çıktığı görülmüştü.

  Rochas Man 1999 yılında Maurice Roucel tarafından yaratılmış bir koku. Maurice Roucel bugüne kadar efsaneleşen pek çok koku tasarlamış ünlü bir burun. Adidas, Dunhill, Donna Karan, Gucci, Guess ve Hermes başta olmak üzere pek çok dünyaca ünlü marka klasikleşen kokularını Maurice Roucel’e borçlu. Ancak Maurice Roucel’in de bu kariyeri Rochas Man’e borçlu olduğunu söylersek haksızlık etmiş olmayız çünkü Rochas Man onun kariyerinin ilk parfümlerinden biri.

  Rochas daha önce de tarihe geçen pek çok parfüme sahip. Ancak Rochas Man ezber bozan aromalarıyla ve kısa zamanda kazandığı popülerliği ile Rochas denince akla gelen ilk koku olmayı başardı ve diğerlerini biraz gölgede bıraktı. Biraz tatlı olan bu koku aslında bu özelliğiyle de erkek parfümü dünyasında tabuları yıktı, kuralları değiştirdi.

  Adını bilmeseniz de kokusuna mutlaka aşina olduğunuza eminiz. Rochas Man sansasyonel bir kokuydu. İçeriğindeki aromalar kokusunu alanları bir tür şok dalgası etkisine maruz bırakıyordu çünkü. 2000’lerin başlarında erkeklerin genellikle sert, keskin ve ağır kokularla gezdiklerini düşünürsek Rochas Man kullanan erkeklerin diğer herkesten ayrılmasına ve kadınların bu kokuyu daha kendilerine yakın, daha yumuşak ve daha çekici bulmalarını da anlayabiliriz.

  Adı: Rochas parfüm erkek.jpg
Görüntülemeler: 26021
Boyutu: 60.6 KB


  Roaches Man’in içinde neler var?

  Rochas Man’in sırrı elbette içindeki alışılmadık aromalarda saklı. Aslında bu aromaları kadınlar yakından bilirler ancak bunları bir erkeğin üzerinde duymak şaşırtıcı olduğu kadar baştan çıkarıcı da olmuş. Parfümün üst notalarında baharı hissettiren lavanta ve tazelik hissi veren bergamot var. Orta notalarında ise hoş kokulu yasemin, Virginia sediri, baş döndüren inci çiçeği, tatlılık veren ahududu ve –şimdi sıkı durun- özellikle kadınlar üzerinde baştan çıkarıcı bir etkisi bulunan kapuçino var. Rochas Man’in alt notalarında ise sandal ağacı, misk ve vanilya bulunuyor. Tüm bu aromaları mükemmel bir dengeyle harmanlayan Maurice Roucel’in aklında tam olarak ne vardı bilemiyoruz. Ancak ortaya çıkan sonuca bakarsak erkek parfümü türlerinin arasına yepyeni ve sıra dışı bir koku kazandırmayı denediğini ve bunu da büyük ölçüde başardığını söyleyebiliriz.

  Rochas Man’in şekerli kahve olarak anıldığını biliyor muydunuz? Yaptığımız araştırmalar bize öyle gösteriyor ki Rochas Man aynı zamanda hem kadınların hem de erkeklerin sempatisini de kazanmış. İnsanlar bu kokuyu yalnızca kalıcı, seksi, etkili bulmamışlar. Aynı zamanda onu sevip bağırlarına da basmışlar. Maurice Roucel’in bu şaşırtıcı karışımı ortaya yalnızca bir parfüm değil, insanların yaşamlarının bir parçası haline getirebilecekleri bir de kişilik çıkarmış adeta.

  Adı: Rochas-Man.jpg
Görüntülemeler: 26202
Boyutu: 9.8 KB


  Erkekler için yalnızca sıra dışı bir koku değil, sıra dışı bir şişe tasarımı...

  50 ml ve 100 ml ölçülerinde satışa çıkan Rochas Man’in kokusu kadar şişesi de epey gündem oluşturmuş. Franzrudolf Lehnert ve Michael Forster Rochas Man şişesini tasarlarken, kokuyu tasarlarken Maurice Roucel kadar radikal davranmışlar ancak onun gibi daha tatlı, daha sempatik, daha yumuşak bir tasarım yapma yoluna hiç girmemişler. Rochas Man görebileceğiniz en erkeksi şişe tasarımlarından birine sahip. Adeta bir roket başlığını andıran şişe tasarımı bazı çevrelerce bir seks oyuncağı şeklinde de yorumlanmış. Rochas Man her ne kadar pembe bir kutu içerisinde sunulsa da; içinden çıkan şişenin formu son derece sert ve erkeksi. Buradan hareketle Rochas Man’in şişe tasarımıyla da ezber bozanlar listesinde yer almaya hak kazandığını söyleyebiliriz.

  2000’lerin başına damgasını vuran, birden bire etrafımızı saran, erkek kokusuna yeni bir soluk kazandıran Rochas Man’i bugüne kadar hiç denemediyseniz, elinize geçen ilk tester şişesine dikkatlice bakmanızı ve kokuyu iyice içinize çekerek size çağrıştıracağı duyguları test etmenizi öneririz. Çünkü Rochas Man öyle sıradan bir koku değil. Milyonlarca insan gibi sizi de ele geçirebilir.

  Rochas Man felsefesi...

  Hisleri harekete geçir, cesur ol! İşte Rochas Man’in yaratılış felsefesi bu. Kokuyu tanımlarken neler konuştuğumuzu hatırlarsak bu kokunun dünya üzerinde pek kişiyi harekete geçirdiğini ve alışılmış erkek kokularının dışına çıkma cesareti göstermeye teşvik ettiğini söylemiştik. Ürünlerin başarısının en temel sırrı da bu. En başta bir felsefeyle yola çıkmak ve ürünü de tam bu felsefeye göre hazırlamak ve sunmak. Rochas Man bunun en önemli örneklerinden biridir.

  Reklam filminde de hisleri ve cesareti ön plana çıkaran mesajlar barındıran Rochas Man ürünlerin fotoğraf çekimlerinde estetik erkek bedenleri kullanırken, yine estetik ve sıra dışı şişe tasarımını da belirgin şekilde göstermiş. Belki de o güne kadar erkekle pembe ve mor tonlarını yan yana getirmeye kimse yanaşmamışken, tıpkı ürünü gibi cesur davranmış ve tabuları yıkmış. Bütün bu estetik tasarımların, mor ve pembe tonlarının içinde gördüğümüz adamın erkeksi halini göz ardı edemeyiz elbette. İşte Rochas Man’in erkek kimliğini ortaya koyuş biçimi de burada gizli. Kimi erkekler kadınsı diye nitelendirilen renklerden, duygulardan ve hatta aromalardan kendilerini uzak tutarlar. Bunların erkekliklerine adeta zarar vereceğini düşünürler. Oysa Rochas Man erkeği o kadar baskın bir erkek duruşuna sahiptir ki, bunların hiç birinden endişelenmez.
  Adı: rochas erkek parfümü.jpg
Görüntülemeler: 26260
Boyutu: 21.4 KB


  Rochas Man hakkında başka neler var?

  Biz sizin için kullananların düşüncelerini, Rochas Man hakkındaki izlenimleri araştırdık. Kimileri onun Jean Paul’den sonra en tahrik edici koku olduğunu düşünüyor. Kimileri 212 Men ile bir tutuyor. Yalnız esmerlerde mi yoksa açık tenli insanlarda mı daha iyi durduğu konusunda çelişkili yorumlar var. Biz bunu konunun sahiplenilme çabasına bağlıyoruz. Anlaşılan bu kokuyu kendisine yakıştıran çok fazla insan var. Afrodizyak etkisinin çok güçlü olduğunu düşünenler de var, bir erkeğin mutlaka sahip olması gerektiğini söyleyenler de. Üstelik bu koku hakkında yalnız kullanan erkekler yorum yapmıyor. Rocha Man parfüm yorumları arasında hatırı sayılır oranda kadınlara da rastladık. Çoğu unutamadığı eski sevgili, bir dönem aşık olduğu biri ya da ismini bile öğrenemediği ama belli ki çok etkilendiği birinden bahsederken anıyor Rochas Man’in adını. Biz de ister istemez düşünüyoruz; ya dünyanın en yakışıklı, en etkileyici, en unutulmaz erkekleri Rochas Man’i tercih ediyor ya da Rochas Man’in erkekleri etkili kılan bir çeşit sihir olduğu efsanesi doğru.

  Rochas Man bunca sözün ardından en iyi, en etkili, en güzel, en çok satan, en kaliteli, en beğenilen, en etkileyici, en favori parfüm olarak adlandırılabilir. Ya da bu kadar hafif, şekerli, mor kutulu erkek parfümü mü olabilir diye eleştirilebilir. Bu sizin kokular ve etkileri konusunda yeniliklere ne kadar açık, ne kadar cesur ya da ne kadar tutucu olduğunuza göre değişir.

  Rochas Man parfüm yorumlarını burada özetlemeye çalıştık ama siz dilerseniz forum bölümümüzden daha çok yoruma ulaşabilirsiniz. Hatta Rochas Man’i daha önce siz denediyseniz, ya da unutamadığınız bir erkekle Rochas Man arasında bir bağlantı kuranlardansanız forumumuz aracılığıyla sitemizin diğer ziyaretçilerini aydınlatabilirsiniz.

  Rochas Man parfüm fiyat aralığı hakkında da merakınızı, parfümün indirimli fiyatlarını, avantajlarını ya da fırsatlarını da yine buradan takip edebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Rochas parfüm kadın kategorisi için de bir şeyler hazırladık. Göz atabilirsiniz. Erkek parfüm markaları arasında çiçek kokulu, afrodizyak etkili, sıra dışı bir parfüm arayışında olan birileri varsa etrafınızda ve artık siz de bu yazıyı okuduğunuza göre rahatlıkla Rochas Man’i tavsiye edebilirsiniz.

  Rochas Man Parfüm Seçenekleri:

  • Rochas Man 100 ml Eau De Toilette
  • Rochas Man 50 ml Eau De Toilette


  Rochas’ın sihirli bir dünyaya açılan kokularını merak ediyorsanız, doğru yerdesiniz. Forumumuzda Rochas ve diğer tüm parfümleri inceleyebilir, şişe boyutları hakkında bilgi alabilir, indirim ve fırsat haberlerini takip edebilirsiniz.

  Eklenen Resimler Eklenen Resimler  


Rochas Parfüm yorumları okuyup ve fiyatlari karşılaştırıp en ucuz Rochas Man Erkek Parfümü online alışveriş'de bulun. Rochas Man Erkek Parfümü kullananlar.