Shiseido Zen Sonsuz Tutkuların Dansı

Adı: shiseido-zen-for-men-erkek-parfum.jpg
Görüntülemeler: 9070
Boyutu: 24.7 KB


Bugüne kadar hala Shiseido kokularıyla tanışmadıysanız, bu yazı tam size göre zira gerek stiliyle, gerek içinde kullanılan uzak doğu aromalarıyla Shiseido parfümleri sektöre ciddi anlamda bir farklılık getiriyor. Shiseido parfüm evinin geçmişi 1872 yılına dayanıyor ve kurucusu Arinobu Fukuhara. İsmini eski bir Çince tabletten almasına rağmen, aslında Japon menşeili bir firmadır.

Shiseido Zen ilk kez bir kadın parfümü olarak 1965 yılında piyasaya sürülmüş. Aradan yaklaşık 30 küsur sene geçtikten sonra Shiseido kadın parfümü Zen’i 2007 senesinde ve Shiseido Erkek parfümü Zen’i 2009 senesinde piyasaya sürdü. Her iki kokuda da öncelikle kokuların şişelerine vuruluyor, sonrasında da içeriğindeki bulunmaz aromalara yolculuğa başlıyorsunuz.

Shiseido Zen Kadın parfümü, Minimalist Vizyon

Shiseido Zen kadın parfümü 2007 senesinde muhteşem bir reklam kampanyasıyla piyasaya sürüldü. Bu minimalist odunsu çiçeksi kokunun arkasındaki isim Michel Almairac’tır. Shiseido’nın resmi web sitesinde Shiseido kadın parfümü için şu sözler yer alıyor: hiçbir yerde karşılaşamayacağınız limon esaslı ve oldukça özel bir kokuyu kadınlara armağan ediyoruz. İçeriğinde mavi gül gibi ender bulunan bir çiçeğin aromasına, güllere, manolyalara ve menekşelere rastlayacaksınız, hazır olun!”.

Shiseido Zen kadın parfümü amber ve ahşabın sıra dışı birleşimine ve zaman zaman karşımıza çıkan çiçek notalarının nefesine adanmış bir parfüm olarak, yeni ve modern bir ortak dil geliştiriyor. Üst notalarında karşılaştığımız turunçgiller ve çiçek aromaları, greyfurt, bergamot, şeftali, ananas, mavi gülle açılışı yapıyoruz. Baskın olarak greyfurtu hissetsek de hızlıca orta notalara alıp götürüyor bizleri. Sonrasında birden bire bir çiçek bahçesinin içinde buluyoruz kendimizi, frezyalar, gardenyalar, meneşke, vadi gülü, sümbül, gül, lotus çiçeği ve enteresan bir elma kokusu görüyoruz. Kapanışta ise, sedir, paçuli, kehribar, misk, tütsü, limon ve deniz bitkileriyle yapılıyor. Bunca karmaşaya rağmen aldığınız duygu, “ne kadar saf ve taze bir koku” şeklinde olunca daha da şaşırıyorsunuz.

Parfümün notaları ve duruşu kadar şişesi de oldukça fazla dikkat çekiyor. Shiseido Zen kadın parfümünün şişe tasarımı Taisuke Kikuchi’ye aittir. Konun şişesini tasarlarken, Japon çay bahçelerinden esinlenerek bir kompozisyon yarattığını söylüyor. Şişe sarı şeffaf dikdörtgen ve keskin hatlara sahip. Görüntüsü tam manasıyla zen kokusunun temasıyla bütünleşmiş durumdadır.

Reklam kampanyalarında ise, akrobasi yapan bir kadını görüyoruz. Üzerinde dore bir kıyafet ve ellerinde kırmızı uzun bir eldivenle ipler sarkıyor. Sıra dışı, hayal ürünü ve uçuşan bir kadın ve en altında da keskin hatlarıyla Shiseido Zen kadın parfüm şişesi bulunuyor. Fotoğraflar Jean Paul Goude tarafından çekilmiş ve illüstrasyon yine kendisi tarafından tasarlanmıştır.

Adı: Shisedo Zen Parfüm.jpg
Görüntülemeler: 9897
Boyutu: 63.6 KB


Shiseido Zen Kadın Parfümü Detayları

• Shiseido Zen Kadın parfümü 30, 50 ve 100 ml Eau de Parfum Sprey ve 200 ml Parfümlü Vücut Kremi 200 ml Parfümlü Duş Jeli şeklindeki parfüm seti ve tamamlayıcı ürünleriyle piyasada satılıyor. Ömrü ortalama 6 ila 10 saat arasında değişkenlik gösteriyor.
• Olfaktör Grup: çiçeksi, odunsu misk aromalı
• Kadınlar İçin
• Tanıtım yılı: 2007
• Parfüm tasarımcısı: Michel Almairac
• Önerilen Giyim: Günlük
• Önerilen Kullanım: Gündüz

Shiseido Zen Erkek Parfümü Stresten arınmak için

Shiseido Erkek Zen kokusunu hemen kadın serisinin ardından piyasaya sürdü ve bakın nasıl sürdü: “dünya üzerindeki her canlıyla paylaşabileceğiniz doğal ve dinamik bir kokudur”. Anlaşılan o ki, minimalist ve Zen düşüncesi bu kokuda da devam ettiriliyor. İncecik nüansları olan, karmaşadan uzak, net ve açık bir koku arıyorsanız, Shiseido Zen Erkek gerçekten en favori parfümleriniz arasında yer alabilir. Shiseido Zen kadın parfümdeki keskin hatlı şişe burada da karşımızda ama içinde bu sefer metalik mavi ve gri tonlarında bir sıvıya sahip.

Shiseido Zen erkek parfümünün notalarında ise, farklı aromalarla karşılaşıyoruz. Kinkan meyvesi, bu meyve oldukça şekerli ve sarhoş edici bir aroma ile açılışı yapıyor ve hemen arkasından bergamot notalarını duyuyoruz. Bir çeşit Asya armudu olan nashi meyvesi tekrar burnumuza çarpıyor ve ağır ağır orta notalara geçiyoruz. Burada da ise karşımıza çıkan ormangülü ve baharatlı hindistan cevizi içeren bir karışımı ve menekşenin farklı bir aromasını algılıyoruz. En sonunda paçuli ve oldukça şık bir deri ve şehvetli misk notalarıyla kapanış yapılıyor.

Aslına bakarsanız 35 yaş üstü erkekler için tam manasıyla bir aromaterapi kokusu olduğunu söyleyebiliriz. Kokla ve rahatla, stresten arın, tazelen, daha ne olsun.

Shiseido Zen Erkek Parfümü Detayları
Shiseido Zen Erkek parfümünü 50 ve 100 ml Eau de Toilette Sprey ve 100 ml Tıraş Sonrası ve tamamlayıcı ürünleri olan, 200 ml Duş Jeli ve 75 ml Deodorant Stick Losyonu olarak piyasada bulabilirsiniz. Ömrü ortalama 6 ila 10 saat civarında değişiyor.
• Olfaktör Grup: Odunsu Aromatik
• Erkekler için
• Tanıtım yılı 2009
• Önerilen Giyim: Günlük
• Önerilen kullanım: Gündüz

Parfümün Üst Notaları:

 • Bergamot
 • Portakal
 • Armut


Parfümün Orta Notaları:

 • Hindistan cevizi
 • Menekşe
 • Rhododendron bitkisi


Parfümün Alt Notaları:

 • Misk
 • Paçuli
 • Deri


Shiseido Zen For Men Parfüm Seçenekleri:

 • Shiseido Zen For Men 100 ml Eau De Toilette
 • Shiseido Zen For Men 50 ml Eau De Toilette


Adı: Shisedo Zen Erkek Parfümü.jpg
Görüntülemeler: 8625
Boyutu: 53.0 KB


Parfumforum.com’da Shiseido Zen

Shiseido Zen, Minimalist ve keskin hatlara sahip şişesiyle bizlere tazeliklerle dolu aromaterapi seansı uyguluyor. Yazımızı okuduktan sonra Shiseido Zen’in sizin favori parfümünüz olmayacağını düşündüyseniz sitemizde başka kokuların iç dünyalarına dalabilirsiniz. Sadece Shiseido Zen parfümü değil, parfumforum.com’da aklınıza gelecek her türlü parfümü detaylandırıyoruz. Shiseido parfümlerinin aromalarına, notalarına ve arkasında bulunan tasarımcılarına dair bilgileri paylaşıyoruz. Sitemizde en sevilen, en beğenilen parfümleri bulabileceğiniz gibi, en ucuz parfüm kampanyalarından ve parfüm setlerinden yine sitemiz vasıtasıyla haberdar olabilirsiniz. Lütfen bizimle kalın ve değerli bilgilerinizi bizimle paylaşın.

Shiseido Zen For Men, Shiseido markasının Zen serinin en popüler kokularından biri. 2009 yılından beri pek çok iddialı erkeğin favori kokusu durumunda. Baharatlı ve odunsu notaların birlikteliğini mükemmel bir şekilde yansıtan Shiseido Zen For Men, kendine güvenen ve risk almayı seven beylere hitap ediyor. Maskülen kokusuyla bir adım öne çıkan Shiseido Zen For Men, şık ve sade cam şişe tasarımıyla da bütünlük içinde. Shiseido Zen For Men kullanarak asaleti ve enerjiyi içinizde hissedin!

Uzakdoğu esintilerini parfümlerine de yansıtan Shiseido’nun büyülü kokulu dünyasına adım atmak istiyorsanız, doğru adrestesiniz. Forumumuzda; parfümleri inceleyebilir, yorumlarınızı bizimle paylaşabilir, indirim ve fırsat haberini takip edebilirsiniz.