Valentino Parfüm Hakkında

 1. Valentino Parfüm Hakkında

  Sadeliğin ve Cazibenin Markası Valentino

  1932 yılında İtalya’da doğan Valentino Garavani, dünya ve İtalya’nın en önemli giyim markalarından Valentino’nun kurucusu ve tasarımcısıdır. Teyzesinin aracılığıyla genç yaşlarda bir tasarımcının yanında çalışarak modayı keşfeden Valentino, modaya ilgisi günden güne artınca Valentino ailesinin de desteğini alarak Paris’te güzel sanatlar fakültesi ve Paris Couture Birliğinde moda eğitimi aldı. 1959 da tamamladığı eğitimin ardından Jesn Desses ve Guy Laroche’un yanında çıraklık dönemi başladı. Valentino Piazza Navona da ortak bir moda evi açtı.

  1960 yılında tesadüfen Giancarlo Giammetti ile tanışan genç tasarımcı daha sonra Giammetti ile beraber tasarımlar yapmaya başladı. 1965 yılında hautue couture de en iyilerden biri olmayı başaran Valentino, 1967 yılında Neiman Marcus Moda ödülünü aldı. 1970’li yılların başında New York’a butiklerin ve 1971 yılında ilk erkek mağazasının açılması ile ününü iyice arttırdı. Günümüzde bayan kıyafetlerinde, kırmızı elbiseleriyle bilinen Valentino kadın tasarımlarının imza ismi haline geldi. Valentino kırmızısı ise literatüre geçti. Valentino tasarımlarının genel özelliği, ilk bakışta sade bir tasarım gibi duruken, ayrıntılarda saklı olan estetik olarak tanımlandı.
  1962 yılında yaptığı ilk önemli çalışması ile büyük yankı uyandıran ve moda haritasını yeniden çizen Valentino, bu dönüm noktasından sonra Elizabeth Taylor, Audrey Hepburn, Prenses Margaret ve Jacqueline Kennedy gibi dünyanın dört bir yanından ünlü isimlerle çalışmaya başladı.

  Adı: valentino parfüm reklam.jpg
Görüntülemeler: 1433
Boyutu: 75.3 KB


  Son zamanlarda ise Cameron Diaz, Victoria Beckham, Jennifer Aniston, Anne Hathaway ve Keira Knightley gibi ünlü oyuncular, özel günlerinde ve tabi ki ödül törenlerinde Valentino tercih ettiler!
  70’den fazla ülkeye yayılmış olan Valentino imparatorluğu ile bir çok kişinin de kabul ettiği kalıcı bir başarıya imza atan Valentino, 1998 yılında ortağı ile beraber şirketini sattı ve 2007 yılında moda dünyasından emekli olduğunu resmi olarak duyurdu. Emekliliğinin şerefine 2008 yılında büyük bir defile ile veda eden Valentino, bu son defilesinde yıllardır beraber çalıştığı modelleri podyuma çıkardı.

  Valentino, kıyafet ve elbise tasarımlarının yanı sıra, ayakkabı, çanta, aksesuar ve parfüm tasarımları ile de büyük başarı kazandı.

  Adı: valentino parfüm reklamı.jpg
Görüntülemeler: 1122
Boyutu: 40.9 KB


  İtalyan Sıcaklığını ve Şıklığını Yansıtan Valentino Parfümleri:

  Tasarımcı Valentino tam 18 koku ile kendine bir koku ailesi yaratmıştır. Parfüm üretimine ilk olarak Procter ve Gamble ortaklığı ile başlayan marka, 2010 yılından beri İspanyol şirket Puig ile beraber çalışmaktadır. İlk parfümünü 1979’da beğeniye sunan Valentino, günümüze kadar başarılı kompozisyonlarla parfüm dünyasında önemli bir isim haline geldi. Parfümlerin tasarımı için ise Ilias Ermenidis, Francoise Caron, Alberto Morillas, Givaudan, Antoine Lie, Cecile Matton, IFF, Edouard Flechier, Daniela (Roche) Andrier, Harry Fremont ve Olivier Cresp gibi ünlü ve deneyimli isimlerle çalıştı.

  Birbirinden şık ve cazibeli erkek ve bayan parfümlerine imza atan Valentino, reklam kampanyalarında Freja Beha Erichsen, Alexandre Cunha, Isaac Carew, Erin Heatherton, Marloes Horst, Siri Tollerod ve Natalia Belova gibi ünlü modellerle çalışmıştır.

  Dünyaca ünlü İtalyan moda markası Valentino’nun parfümleri ile bilgi almak istiyorsanız forumumuza hoşgeldiniz! Tümm parfümler ile geniş bir ürün ve marka yelpazesine sahip forumumuzda Valentino ürünleri de ve yer alıyor. Forumumuzda diğer ürünlerle ilgili olduğu gibi Valentino ürünleriyle ilgili de birçok bilgiye ulaşabilirsiniz. Parfumforum.com da aslında tüm bu bilgi alış verişi için hizmetinizde. Piyasadaki en beğenilen, en çok satan, en favori ve en kaliteli ürünler hakkında tüm bilgilere buradan ulaşabileceğiniz gibi, ürünlerle ilgili kampanyaları ve indirimleri de buradan takip edebilirsiniz.
  Eklenen Resimler Eklenen Resimler  


Valentino Parfüm yorumları okuyup ve fiyatlari karşılaştırıp en ucuz Valentino Parfüm Hakkında online alışveriş'de bulun. Valentino Parfüm Hakkında kullananlar.