Versace Crystal Noir Bayan Parfümü

 1. Versace Crystal Noir Bayan Parfümü

  Versace Crystal Noir, Esrarengiz ve Duygusal

  Versace parfüm evi yaratıcı yönetmeni Donetella Versace 2002 yılında ayrıcalıklı ve kadınlara özel bir koku için Antoine Lie ile bir çalışmaya başlıyor. Aslında Versace tam manasıyla sportif olarak düşünülen Versace kokularına bir alternatif sunarak, oryantal aromatik koku pazarında markalarının da var olmasını amaçlıyordu. Antoine Lie parfüm tasarımcısına, nadir bulunan ve sofistike bir aromanın içinde bulunmasını ve kokuyu duyanların gerçek anlamda kendilerini kadın olarak düşünmelerini ve bunun kendilerine bir armağan olarak kabul etmelerini istiyor. Lie ise uzun bir çalışmadan sonra tasarladığı kokuyu Versace’ye iletiyor ve bakın Donetella Versace kokuyu ilk kez kokladığında neler söylemiş: “şehvetli, nadir ve narin, hem kırılgan hem vahşi, işte tam da anlatmak istediğim buydu!” . Evet, gerçekten de kadınların iç dünyasına yolculuğa çıktımızda, belki de annelik içgüdülerinden kaynaklanan aşırı duygusallığa ve yine bu duygunun mirası, korumacılık ve çoğu zamanda savaşçı bir ruha sahip olduğunu görürüz. Erkeklerden farklı bir yapıya sahip olan kadınların iç dünyasını yansıtabilen ender parfümlerden olan Versace Crystal Noir, bunun arkasından 2004 yılında piyasaya sürüldü.

  Kokunun notalarına baktığımızda taze ve gizemli gardenya çiçeğini, tonka fasülyesi, amber, zencefil, hindistancevizi, yeşilbiber ve sandal ağacı aromalarını görüyoruz. Parfümün notaları aslına bakarsanız oldukça esrarengiz amber ve misk kokusunu güçlü bir şekilde almanıza rağmen, içerisinde barındırdığı yumuşak, şehvetli ve kremsi havası, insandı gizemli, çok duygusal ve farklı bir aromaya götürüyor. Parfüm yorumlarına baktığımızda ise, hemen hemen çoğu kullanıcı aynı noktaya değinmiş “ içinde tam olarak ne olduğunu bilemiyoruz”. Versace Crystal Noir’ın resmi web sitesine baktığımızda ise, bizi “headspace technology“ diye bir sistemle yapıldığı ibaresi karşılıyor.

  Adı: versace bayan parfüm bright crstal.jpg
Görüntülemeler: 41408
Boyutu: 24.1 KB


  Versace Crystal Noir ve Headspace Teknolojisi

  Peki, nedir bu Headspace teknolojisi? Teknik aslına bakarsanız, 1980’lerde geliştirilmiş ve asıl amacı, bitki, gıda ve çiçeklerin koku bileşenlerini daha iyi anlamaktır. İşte parfümcülerde bu tekniği kendilerine kokuları saklama ve ayırt edilememe tekniğine dönüştürerek, headspace teknolojisi ile bir şişe içine vakumlayarak hapsettikleri hoş aromaları, tekrar tasarladıkları parfümlerin içerisine sıkıştırmak suretiyle kullanıyorlar. E bizlerde “yahu bunun içinde ne var, ne kokuyor, bu koku şu nota olabilir mi acaba” diyerek tahmin yürütmeye çalışıyoruz. Aslına bakarsanız bu teknoloji aynı zamanda kopya ya da sahte parfüm üreticilerinin de işine darbe vuruyor, birebir içinde ne olduğunu anlayamadıkları karışımları çözmeye uğraşıyorlar.
  Adı: versace bayan parfüm crystal noir şişe.jpg
Görüntülemeler: 47256
Boyutu: 61.8 KB


  Vercase Crysal Noir’da bir best model

  Kokunun reklam kampanyalarına geldiğimizde ise karşımıza 1983 doğumlu Brezilyalı ünlü manken Isabeli Fontana çıkıyor. Henüz 13 yaşında Elite Model yarışmasının birinciliğine sahip olan model, bu sefer esrarengiz güzelliğini en iyi ifade edebildiği Versace Crystal Noir parfümünde kullanıyor. 2004 yılının Eylül ayında Usa Vogue kapağını süsleyen model, kokunun bir kez daha yılın en çok satan ve en beğenilen parfüm listesine girmesine vesile oluyor. 2004 yılında Steven Meisel tarafından çekilen fotoğraflarda, oldukça tutkulu pozlar veren Fontana, üzerinde ten rengi Versace markalı bir elbise taşıyor. Boylu boyunca yere uzanmış ve etrafında, sürdüğü muhteşem aromalı parfümden dolayı kendinden geçmiş erkekler var. Fontana ise, kalpleri delen bir bakışla ve dumansı makyajıyla objektife bakıyor.

  Parfümün şişesi de kendisine yakışır bir şekilde gizemli bir havada tasarlanmış. Siyah, gülkurusu ama ışıkla birlikte mor, siyah ve beyaz renk oyunları yapıyor. Oldukça büyük bir ametist taşını andıran ve kristal kesimde şekillendirilmiş kapağı, kare başlayıp, aşağı doğru süzme kristal havasını veren bir şişesi bulunuyor.

  Adı: versace crystal noir.jpg
Görüntülemeler: 41839
Boyutu: 41.5 KB


  Versace Crystal Noir Bayan parfüm detayları

  Versace Crystal Noir bayan parfümü, 30, 45 ve 90 ml Eau de Toilette Sprey olarak satılıyor. Ayrıca, 200 ml Kokulu Vücut Losyonu, 200 ml Kokulu Duş Jeli ve 150 ml Deodorant Sprey şeklindeki parfüm setleri ve tamamlayıcı ürünleriyle piyasada bulabilirsiniz. Kokunun ömrü ortalama ömür olarak kabul edilen 6 ila 10 saat arasında değişkenlik gösteriyor. Versace Crystal Noir’ı günlük yaşamınızda, günlük hatta şık kıyafetlerinizle bile kullanabilirsiniz.

  Parfümün Üst Notaları:
  • Zencefil
  • Kakule
  • Karabiber


  Parfümün Orta Notaları:
  • Portakal çiçeği
  • Gardenya
  • Şakayık çiçeği
  • Hindistan cevizi


  Parfümün Alt Notası:
  • Musk
  • Sandal ağacı
  • Amber


  Adı: versace kadın parfüm bright crystal şişe kapağı.jpg
Görüntülemeler: 40943
Boyutu: 36.8 KB
  Versace Bright Crystal, daha parlak, daha aydınlık ve daha taze

  Versace Bright Crystal kadın parfümü ise serinin 2006 senesinde çıkardığı yeni parfümüdür. Orijinal Versace Crystal Noir ile karşılaştırdığımızda, karşımıza daha yumuşak ve daha parlak bir koku geldiğini görüyoruz. Günümüz parfüm dünyasında popüler meyveli nota birleşimlerinden farklı olarak daha obur, kapasitesi daha fazla bir kompozisyona sahip. İçeriğinde çok çok iyi sınıflandırılmış ve birbirine geçmiş notaları barındırıyor. İlk başta nar kokusunu ve Kenzo’nun parfümlerinden bildiğimiz uzak doğu meyvesi “yuzu” aromasını hissediyoruz. Orta notalara geldiğimizde şakayık ve manolya kompozisyonu, taze nilüfer aromasıyla birleşiyor. Bu da kokuya ciddi anlamda bir rahatlama ve parlaklık katmış. Parfümün taban notalarında ise, ılımlı çiçek anlaşmaları birden bire kendini orman kehribarına bırakıp bizi şaşırtmaya devam ediyor. Elbette bu muhteşem kompozisyonun arkasındaki isim belki de parfüm tasarımcıları dünyasına adını altın harflerle yazdırmış Alberto Morillas bulunuyor.

  Kokunun reklam kampanyasına baktığımızda ise karşımıza 1986 Norveç doğumlu İselin Sterio çıkıyor. Norveçli manken Londra’da yılbaşı alışverişi yaparken bir ajans sahibi tarafından keşfedilmiş. Kısa zamanda CK, Donna Karan ve Prada defilelerinde yer alan manken, pek çok ünlü moda evinin parfüm ve koleksiyonlarının yüzü olmuş. 2006 yılında Versace ile kontrat imzalayan manken özellikle mavi gözleri, kusursuz vücudu ve sapsarı saçlarıyla dikkat çekiyor. İşte bu seferde karşımıza Versace Bright Crystal parfümde, ünlü reklam fotoğrafçısı Michelangelo Di Battista’nın çektiği fotoğraflarla çıkıyor. Yine Versace’nin 2006 kadın koleksiyonundan bir elbiseyle, dağınık saçlarıyla ve duru güzelliğiyle parfümün tanıtımını yapıyor.

  Versace Bright Crystal parfüm şişesi orijinal Versace Crystal Noir ile aynı forma sahip, fakat renkler birbirinden farklı. Mor şişe, adından da anlaşılacağı gibi daha parlak bir yapıya sokulmuş ve tam bir tek taş pırlanta gibi parıldıyor. Yine parfümün kapağı oldukça büyük ve kristal çokgen kesim bir forma sahip.

  Versace Bright Crystal Kadın Parfümü Detayları

  Versace Bright Crystal bayan parfümü, 30, 45 ve 90 ml Eau de Toilette Sprey olarak satılıyor. Ayrıca, 50 ml Kokulu Vücut Losyonu, 50 ml Kokulu Duş Jeli ve özel günlerde çıkan kofrelerin içinde ufak parfüm setleri ve tamamlayıcı ürünleriyle piyasada bulabilirsiniz. Kokunun ömrü ortalamanın biraz altında seyrediyor ve yaklaşık olarak 6 saat süren bir ömrü var. Versace Bright Crystal’i günlük yaşamınızda, günlük spor kıyafetlerinizle kullanabilirsiniz. Ayrıca yaz akşamları için favori bir parfüm olabilir.

  Adı: versace parfüm bright crystal.jpg
Görüntülemeler: 40685
Boyutu: 37.2 KB


  Parfumforum.com’da Versace Crystal Noir
  Versace bu sefer karşımıza Crystal serisiyle esrarengiz ve gizemli notaları çıkarıyor. Parfümlerde kopyalanmayı önleyen farklı bir teknoloji kullanılmış. Eğer siz de Versace Crystal Noir Kadın parfümü dünyasına göz atmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Versace parfümlerinin aromalarına, notalarına ve arkasında bulunan tasarımcılarına dair bilgileri paylaşıyoruz. En sevilen, en beğenilen parfümleri bulabileceğiniz gibi, en ucuz parfüm kampanyalarından ve parfüm setlerinden yine sitemiz vasıtasıyla haberdar olabilirsiniz. Lütfen bizimle kalın ve değerli bilgilerinizi bizimle paylaşın.
  Eklenen Resimler Eklenen Resimler  


Versace Parfüm yorumları okuyup ve fiyatlari karşılaştırıp en ucuz Versace Crystal Noir Bayan Parfümü online alışveriş'de bulun. Versace Crystal Noir Bayan Parfümü kullananlar.