Versace Parfümleri Hakkında

 1. Versace Parfümleri Hakkında

  Versace'dan Parfüme İtalyan Damgası
  İtalyan modacı aileler de olmasa, ne giyer, ne takıp takıştırır ya da ne sürerdik bilemiyoruz. Yine karşımızda İtalya, yine dünya devi bir marka ve dünya devi bir moda evi var. Giyim kuşam ve moda tutkunu genç Giavanni Versace’nin kurduğu Versace markasından bahsediyoruz. 1978 yılında kurduğu firması, kadın giyim üzerine yaptığı işleriyle, çok ciddi başarılar kazandı ve sesini İtalya’ya duyurdu. Bu başarı ertesi yıl Versace’nin erkek koleksiyonunu üretmesine vesile olarak, Milan şehrinde ufak bir butik içerisinde satış yapmasını sağladı.

  Markalaşma Süreci ve Medusa

  Her şey tamamdı, kadın giysiler, erkek giysiler ama bir şey eksikti, genç modacı diğer ufak tefek butik sahiplerinden sıyrılan ilk adımını attı ve bir logo bulma uğraşısı içerisine girdi. Kendini, koleksiyonlarını, stilini ve hitap ettiği çevreyi anlatabilecek en iyi logonun “medusa” olduğunda karar kılarak, klasik yunan, pop sanat ve roma etkilerini karakterize eden Medusa sembolünü, markasının logosu olarak kullanmaya başladı. Versace’nin markalaşma süreci bu noktada başlamış oldu. Kısa zamanda adını Avrupa’ya ve sonrasında Amerika’ya duyurmaya başladı.

  Sonraki yıllarda ersace aksesuar, ev mobilya ve kozmetik üretimi işine girmeye başladı. Markanın bugün, Atelier Versace, Versace Couture, Versace Jeans Couture, Versace Ev Koleksiyonu, Versace Collection ve Versus (Versace) alt markaları bulunuyor. Ayrıca giyim ve aksesuarlarına ek olarak, Palazzo Versace Oteli de bulunuyor. Versace Couture moda evi aynı zamanda tam da bizim konumuz olan parfüm bölümü içerir.
  Gianni Versace, 1997 yılında bir acımasız bir seri katil olan Andrew Cunanan’ın kurbanı oldu, bunu neden yaptığı ve neden Versace ve diğerlerini seçtiği bilinmiyor. Polis, terk edilmiş park halinde bıraktığı arabasının içinde bol miktarda Versace’nin gazete ve dergilerden kesilmiş küpür resimlerine rastladı. Bu olumsuz ve oldukça üzücü olay sonrasında şirket ailesi başkanlığında moda ve parfüm evini yönetmeye devam etti. Eski şirketin başkan yardımcısı kardeşi Donatella yaratıcı yönetmen olarak devraldı. Büyük kardeşi Santo Versace ise şu an şirketin başkanı ve CEO'su. Yeğeni Allegra Versace şirketin% 50 sahibi.

  Adı: kadin_parfum-versace-.jpg
Görüntülemeler: 9384
Boyutu: 67.5 KB


  Versace Sever Ünlüler
  Versace’nin en eski hayranlarından birisi olan Elton John, hala onun kıyafetlerini giymeyi ve Versace’yi dikişinden ipliğine, kumaşından dokusuna kadar her biçimiyle sevdiğini ve takdir ettiğini yaptığı röportajlar vasıtasıyla biliyoruz. Sadece Elton John değil, İtalyan markaları içinde en popüler ve özellikle ünlüler tarafından favori seçilen bir marka olması da Versace’nin ününe ün kattı. Hatta bütün bu ünlüler, bizzat Versace’nin reklam kampanyalarında boy gösterdiler ya da Versace parfümlerinin yüzü oldular. Bahsi geçen ünlüler arasında
  Madonna, Tupac Shakur, Carlos Coy, Elizabeth Hurley, Axl Rose, Beyoncé and Princess Diana, Ashton Kutcher, Britney Spears ve Halle Berry bulunuyor.

  Ve Versace Mankenleri

  Defilelerinde her zaman dönemin ünlü mankenlerini bir fenomen haline getirmeyi başarmış bir marka olduğu için, 1990 yılından beri mankenler arasında onun defilesine çıkarak süper model unvanını kazanabilme yarışı vardır. Versace modelleri arasında Carolyn Murphy, Milla Jovovich, Angela Lindvall, Daria Werbowy, Miriam Escott IV, Christy Turlington, Gisele Bündchen ve Kate Moss ‘u görüyoruz. Son erkek koleksiyonun yüzü olarak da ünlü aktör Jonathan Rhys Meyers yer aldı. 2008 senesindeki koleksiyonunda Grey's Anatomy starlarından Patrick Dempsey erkek serisini ve Gisele Bündchen ise kadın serisini tanıttı. Ayrıca Isabeli Fontana, Maryna Linchuk, Natalia Vodianova, Mariacarla Boscono, Karlie Kloss, ve Catherine cNeil Versace’nin ünlü mankenlerindendir. Elbette bir gelenek haline gelen son kapanışı her zaman süper modellere ayıran Versace, yıllardır aynı mankenlerle çalışıyor, bunlarsa Linda Evangelista, Naomi Campbell, Christy Turlington, Helena Christensen ve diğerleri.

  Adı: Versace-Yellow-Diamond-bayan_parfum.jpg
Görüntülemeler: 9495
Boyutu: 85.0 KB


  Versace Parfümleri

  İlk Versace parfüm, Kadınlar için Gianni Versace, 1981 yılında piyasaya sürüldü. Erkekler ve kadınlar için Kokuları Versace, Versus, Jeans ve Jeans Couture etiketleri altında sunulmaktadır. Versace kokuları Euroitalia SRL parfüm şirketiyle bağlantılı olarak üretiliyor.

  Versace kokularının birbirinden ünlü koku tasarımcıları ise Lucien Piquet, Nathalie Feisthauer, Jean-Pierre Bethouart, Alberto Morillas, Antoine Lie, Aurelien Guichard, Sophie Labbe, Francis Kurkdjian, Firmenich, Mark Buxton, Dora Baghriche-Arnaud, IFF, Francoise Caron, Domitille Michalon, Olivier Cresp, Christine Nagel, Louise Turner ve Bernard Ellena.


  Adı: versace_kadin_parfumu.jpg
Görüntülemeler: 9200
Boyutu: 90.2 KB


  Versace Bayan Parfümleri

  Versace Yellow Diamond Bayan Parfümü,2011 senesinde “ kristalin elmasa dönüştüğü yer” sloganıyla piyasaya sürüldü. Yellow Diamond, kadınsı, elmas gibi lüks, şeffaf ve çiçeksi bir parfüm olarak üretildi. Kompozisyonu limon, bergamot, portakal çiçeği esanı ve armut sorbesi olarak açılıyor, orta notalarda bergamot, frezya, mimoza ve nilüfere doğru akıp gidiyor. En son aldığımız aromada ise, misk ve guaiac ahşabı notalarına rastlıyoruz. Barok süslemelerle dolu şişesini,
  ampanya yüzü model Abbey Lee Kershaw, ünlü fotoğrafçı Maria Testino eşliğindeki pozlarıyla sergiliyor. 50ml EDT (eau de Toilette) ve 90 ml EDT olarak satın alınabilir. Vucüt losyonu ve spray versiyonu da bulunur.

  Versace Red Jeans Kadın Parfümü, tozlu, meyveli, odunsu, gül aromalı ve çiçeksi bir parfümdür. Genç ve kalbi genç atanların parfümü olarak bilinen Red Jean, meyveli ve çiçeksi notalarıyla 1994 yılından beri en favori parfümlerden birisidir. Üst notalarda şeftali, kayısı, frezya, ortalarda siyah üzüm, vadi zambağı, menekşe, nilüfer ve gül en sonda ise sandal, misk ve vanilya aromalarını barındırıyor. 75 ml Eau de Toilette olarak satıştadır.

  Versace Metal Jeans Kadın Parfümü, beyaz çiçek, taze baharat, narenciye ve oldukça serin notaları barındırıyor. 2001 yılında piyasaya sürülen parfüm, yeni bin yıla adandı ve küresellşeme, ulaşım, yeni teknolojiler, kıtalar arası dostluklar ve yolculuk temalarını vurguluyor. Çekici ve modern çağın parfümü olarak lanse edilen koku, frezya, portakal çiçeği esansı ve zambak notalarını, ilerledikçe yasemin, gül, Hindistan cevizi ile hafifçe baharatlı aromaları ve en sonunda gri amber, duygusal misk ve toz vanilya ile kompozisyon oluşturuyor. Şişe kapağı yine yeniçağa uygun olarak, farklı bir teknikle üretilen torba biçimli plastikten yapılmıştır.

  Versace Woman Kadın Parfümü, modern nüanslara sahip, meyveli ve odunsu bir kokudur. Yoğun çiçek açmış bir bahçede geziniyor hissini uyandırır. 2000 yılında piyasaya sürülen parfümün üst notalarında yasemin, yabani gül, frangipani yaprakları ve bergamot orta notalarında lotus, erik, ahududu ve Lübnan mavi sedir en sonunda ise misk, gri kehribar ve Inoki odun notalarını görüyoruz. En büyüleyici parfümlerden birisi olan Versace Woman’ın arkasında ünlü koku tasarımcısı Christine Nagel’i görüyoruz. 30ml, 50ml 100 ml EDT (eau de toilette) olarak ambalaj seçenekleri ile Versace Women'i alabilirsiniz.

  Versace Crystal Noir Kadın Parfümü, markanın yaratıcı yönetmeni Donetella Versace’ye göre şehvetli ve narin bir esansa sahip. 2004 senesinde piyasaya sürülen parfümde son teknolojik headspace teknolojisi kullanıldı ve çoğaltılamaz, kopyalanamaz bir hal aldı. Taze gardenyalar, amberler, misk kokularıyla dolu olan bu parfüm, duygusallıklarını gösteren ve diğerlerinden farklı olduğunu düşünen kadınların parfümüdür Crystal Noir. Kokunun arkasındaki burun ise Antoine Lie. Crystal Noir'in 30, 45 ve 90 ml olarak EDT spray seçenekleri vardır. Crystal Noir olarak vucüt bakım ürünleri de bulunur. 200 ml vucüt losyonu, 200 ml duş jeji, 150 ml Deodorant spray gibi ürünleri ve set şeklindeki alışveriş seçeneklerini bulmak mümkündür.


  Adı: Versace_crystal-parfum.jpg
Görüntülemeler: 9534
Boyutu: 91.2 KB


  Versace Vanitas Bayan Parfümü
  2011 senesinde ünlü model Lindsey Wixson tarafından sunuldu. Wichita, Kansas 1994 yılında doğan model, dünya parfüm tarihinin en küçük yaşlardaki modeli olarak anılıyor. Sedirin, tonkanın ve odunsu anlaşmaların parfümü olan Versace Vanitas, hoş ve şehvetli bir iz bırakıyor. Frezya, çiçek gibi parlak ve mutluluk saçan bir koku ve tasarımcısı ise Dora Baghriche-Arnaud.

  Versace Versense Bayan Parfümü, güzel, narin bulunan bir çiçek buketini anımsatıyor. Parfüm kendini otantik, tazelik ve enerji füzyonu olarak ifade ediyor ve tam manasıyla Versace kadınını temsil ediyor diyebiliriz. Doğanın iç enerjisini barındıran, mis kokulu bir bahçe içinde yürüyormuş hissi uyandıran tam manasıyla cennetlik bir aromaya sahip. Parfümün kompozisyonu Akdeniz meyveleri ile açılır: bergamot ve yeşil mandalina ve dayanılmaz incir lezzetleri , yasemin taç yaprakları ve kakule, acı-baharatlı anlaşmaları ile güçlendirilen orta notalar ardından deniz zambağı ve ender bulunan çiçek kompozisyonu aromasıyla devam ediyor. Temel notalara vardığımızda ise sandal ağacı, sedir, zeytin ağacı ve şehvetli misk kokularıyla notalarını sonlandırıyor. Şiir gibi bir parfüm, 2008 senesinde şişesi transparan hale getirildi ve içine yeşil renkli lüks ve geleneksel Versace sembolleri eklendi. Reklamlarında Toni Garrn’ı, fotoğrafçı Michelangelo di Battista çekimleriyle görüyoruz.

  Versace Erkek Parfümleri

  Versace Man Eau Fraiche Erkek Parfümü, tam bir Akdenizli koku, Akdeniz kalitesi ve Akdeniz ferahlığı var içinde. Oryantal notaları tütün aromasıyla beslenmiş ve ortaya yine Olivier Creps imzasını gördüğümüz en favori parfümlerden birisi çıkmış. 2006 yılında piyasaya sürülen parfümün, üst notalarda limon, bergamot, gül ağacı ve gül, kalp notalarda sedir, tarhun, adaçayı ve biber, temel notalarında ise kehribar, misk, safran ve odunsu notları barındırıyor.

  Green Jeans Erkek Parfümü, 1996 yılında klasik Versace Jeans şişesinin yeşil tonlarında piyasaya sürüldü. Bu parfümün şişe tasarımcısı Gianni Versace’dir. Parfümün ilk açılışında bizleri narenciye ve aromatik bileşim selamlıyor. Sonrasında tahıl, kireç, aldehitler, bergamot, limon ve tarhun devreye giriyor. Parfüm 1 saat sonra karanfil, yasemin, gül, kişniş, kekik ve meşe yosunu, misk, sedir, köknar ve amberle devam edip, son vuruşu baharatla yaparak, en kalıcı parfüm olarak biliniyor.

  Adı: versace_bluejeans.jpg
Görüntülemeler: 8627
Boyutu: 60.5 KB


  Versace The Dreamer Erkek Parfümü, tütünlü ve şekerli bir kokudur. Tam manasıyla romantik ruhlara adanmış bir parfümdür. 1996 yılında piyasaya sürülen parfüm, üst notalarda adaçayı, lavanta ve mandarin, orta notalarda sardunya, gül ve en son olarak da tütün, sedir ve tonka fasulyesi iziyle kapanışı yapıyor.

  Versace L’Homme Erkek Parfümü, klasikleşmiş bir Versace kokusudur.
  Kokusu keskin ve odunsu aromalarla sıcaklaştırılmış bir kompozisyona sahiptir. L'Homme Men'in üst notalarında limon, minyon tahıl, fesleğen, yenibahar, ortalarda tarçın, sedir, paçuli, sandal ağacı ve kalbinde meşe yosunu, deri, labdanum, Tonka ve vanilya ile kapanışı yapılır.

  Versace Baby Blue Jeans Erkek Parfümü, narenciye ve aromatik esanslara sahip bir kokudur.1995 yılında piyasaya sürülen Baby Blue Jean'in üst notalarında limon, mandalina, bergamot, orta notalarında biberiye, iris ve kasnı otu sakızı ve taban notalarında ise paçuli, misk, vanilya ve sedir sandal notalarına rastlıyoruz.

  Adı: versace_erkek_parfum.jpg
Görüntülemeler: 8365
Boyutu: 96.6 KB


  parfumforum.com’da Versace

  Birbirinden etkileyici ve muhteşem aromalara sahip, dünyanın tüm parfümlerini bulabileceğiniz bir parfüm sitesi olan parfumforum.com’da bulunuyorsunuz. Doğru yerdesiniz, evet, İsterseniz Versace markasının klasik parfümlerini, en kaliteli, en ucuz, en etkili kokularını bulabileceğiniz gibi forum sayfamızı ziyaret ederek, Versace parfüm yorumlarını okuyabilir ya da kullanıcısı olduğunuz diğer parfümler hakkında kendi görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Farklı gramajlarda EDT ve EDP seçeneklerini, EDT ve EDP içeren parfüm setlerini satın alabilir, kendinize ve sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.

  Ürün ve Fiyat Hakkında Bilgiler

  Versace EDT ve EDP parfüm fiyatlarından, en uygun parfüm fiyatlarından ve zaman zaman kofre tarzında sunulan parfüm setlerinden de sitemiz sayesinde haberdar olabilirsiniz. 2013 yılına ait ürünler, fiyat açısından en avantajlı ürünler ve hediye seçenekleri hakkında duyuruları takip edebilirsiniz. Dediğimiz gibi sadece Versace Kadın parfümleri ya da Versace Erkek parfümleri değil, aklınıza gelen tüm parfüm markalar bu sitede. Lütfen bizi yalnız bırakmayın ve değerli fikirlerinizi bizimle paylaşın. Kullandığınız ve bağımlısı olduğunuz, en beğenilen ve en favori parfüm markalar ve belki de notalarını bize anlatın ve bizden ayrılmayın.
  Diğer parfümseverler ile iletişim halinde olun, beğendiğiniz parfüm ürün ve bakım ürünler hakkında deneyimlerinizi paylaşın.
  Eklenen Resimler Eklenen Resimler      


Versace Parfüm yorumları okuyup ve fiyatlari karşılaştırıp en ucuz Versace Parfümleri Hakkında online alışveriş'de bulun. Versace Parfümleri Hakkında kullananlar.