Yves Saint Laurent Parfüm Hakkında

 1. Yves Saint Laurent Parfüm Hakkında

  Eskimeyen Fransız Moda Markası Yves Saint Laurent

  Yves Saint Laurent, Fransız moda evi olarak Yves Henri Donat Mathieu-Saint-Laurent tarafından kurulmuştur. 17 yaşında Christian Dior’daki asistanlığıyla meslek hayatında başlayan Laurent, Dior’un ölümünden dört yıl sonra, 21 başında Dior markasının başına geçiyor. 1960 yılında orduya katılmasıyla Dior’daki pozisyonunu kaybeden Laurent daha sonra kendi markasını yaratarak 1970’li yılların en etkili tasarımcılarından biri haline geliyor.

  1983 de Metropolian Museum of Art tarafından ödüllendirilen tasarımcı, 2001 yılında ise Jacques Chirac tarafından Légion D'honneur nişanına layık görülmüştür. Her defilesi hafızalara kazınan modacının, özellikle 2002 de sunduğu Couture moda hayatına veda ettiği defiledir. 65 yaşında hayatını kaybeden tasarımcı, markasını moda alanında olduğu gibi parfüm üretimi konusunda da en büyük ikinci marka haline getirmiştir.

  Adı: Yves Saint Lauren Parfüm .jpg
Görüntülemeler: 1300
Boyutu: 88.0 KB


  İstikrarın Markası Yves Saint Laurent Parfümleri:

  1964 de başlayıp günümüze dek devam eden Yves Saint Laurent parfüm tasarımları 119 ürünle büyük bir başarıya imza atıyor. Parfümlerin kompozisyonunun oluşturulmasında marka, Ralf Schwieger, Cecile Matton, Honorine Blanc, Alberto Morillas, Annick Menardo, Jacques Cavallier, Olivier Cresp, Jean-Claude Ellena, Jean-Francois Latty, Pierre Bourdon, Anne Flipo, Pierre Wargnye, Dominique Ropion, Olivier Polge, Carlos Benaim, Loc Dong, Jean Amic, Jean-Louis Sieuzac, Sophia Grojsman, Laurent Bruyere, Sophie Labbe, Daniela (Roche) Andrier ve Karine Dubreuil gibi büyük isimlerle çalışıyor.

  Yves Saint Laurent Cinema Bayan Parfüm: Parfüm üst notalarında clemantine, badem çiçeği ve siklamen bulundururken orta notalarında çiçeksi ve son olarak alt notalarda baharatsı nüanslara yer veriyor.

  Yves Saint Laurent Opium Femme Bayan Parfüm: Oryantal ve mistik çizgiye sahip bu parfüm alt notalarda sandal ve sedir ağacı, tütsü, paçuli ve vetiver gibi notalarla kalıcılığı sağlıyor.

  Adı: Yves Saint Lauren Parfüm opium.jpg
Görüntülemeler: 1368
Boyutu: 31.2 KB


  Yves Saint Laurent Saharienne Bayan Parfüm: Bergamot, amalfi ve limon parfümün üst notalarını oluştururken, portakal, beyaz çiçek ve kasnı otu orta notalarda yer almaktadır. Alt notalarda ise zencefil ve pembe biber bulunmaktadır.

  Yves Saint Laurent Elle Bayan Parfüm: Şakayık ve limondan esinlenerek yapılmış kompozisyon alt notalarda vetiver, paçuli, sedir ağacı ve amber ile birleşiyor.

  Yves Saint Laurent Parissienne Bayan Parfüm: Kızılcık, böğürtlen ve vinil üst notalarda bulunurken, şakayık, menekşe, damask gül orta notalarda yer alıyor. Alt notalarda ise odunsu etkiler görülüyor.

  Yves Saint Laurent Belle D`opium Bayan Parfüm: Oryantal bir tarza hakim olan koku çiçeksi notaların, kehribar, sandal ağacı, paçuli ve dumanlı notalarla birleşmesinden oluşuyor.

  Yves Saint Laurent Rive Gauche Intense Pour Homme Erkek Parfüm: Odunsu notaların hakim olduğu maskülen bir koku olarak tanımlanıyor.

  Yves Saint Laurent Elle Intense Bayan Parfüm: Taze ve pembe çiçeklerden ilhamını alan koku sıcak etkisiyle bayanları kendine çekiyor.

  Yves Saint Laurent Paris Bayan Parfüm: Bergamot ve sümbülün, alt notalarda misk, yosun ve sandal ağacıyla birleşmesiyle eşsiz bir aroma sunuyor.

  Yves Saint Laurent La Nuit De L`homme Erkek Parfüm: Üst notalarda bergamot, lavanta ve sedir alt notalarda kimyon ve vetiver ile buluşarak afradizyak etkili bir kompozisyon oluşturuyor.


  Adı: Yves Saint Lauren Parfüm erkek.jpg
Görüntülemeler: 1230
Boyutu: 55.1 KB


  Ünlü yerel marka Yves Saint Laurent, tüm parfümleri ile geniş bir ürün ve marka yelpazesine sahip forumumuzda da yer alıyor. Forumumuzda diğer ürünlerle ilgili olduğu gibi Yves Saint Laurent ürünleriyle ilgili de birçok bilgiye ulaşabilirsiniz. Parfumforum.com da aslında tüm bu bilgi alış verişi için hizmetinizde. Piyasadaki en beğenilen, en çok satan, en favori ve en kaliteli ürünlerle ilgili kampanyaları ve indirimleri buradan takip edebilirsiniz.
  Eklenen Resimler Eklenen Resimler    


Yves Saint Laurent Parfüm yorumları okuyup ve fiyatlari karşılaştırıp en ucuz Yves Saint Laurent Parfüm Hakkında online alışveriş'de bulun. Yves Saint Laurent Parfüm Hakkında kullananlar.