Givenchy Absolutely Irresistible Bayan Parfümü

 1. Givenchy Absolutely Irresistible Bayan Parfümü

  Givenchy'nin Kesinlikle Dayanılmaz Parfümü

  Givenchy Absolutely Irresistible Bayan Parfümü hakkında söylenecek çok şey var. Ancak parfümün ülkemizde en çok konuşulmasına neden olan olay bir dönemin olay yaratan ve reyting rekorları kıran dizisi Aşk-ı Memnu’da gerçekleşti. Yasak aşkın pençesinde kıvranan aşıklar Behlül ve Bihter ülkemizin gündemini uzun süre her şeyden daha fazla meşgul etti. Bunu hepimiz biliyoruz. Diziyi izleyen bilir. Behlül Bihter’e bir iddia sonucu parfüm almak zorundadır. Seçimini de Givenchy Absolutely Irresistible’dan yana yapar. Eğer o güne kadar bu parfümü tanımadıysak da dizi sayesinde tanımış olduk. Kırmızı, taşlı şişesi ve Bihter’in onu uzun uzun koklayışı hala pek çoklarının gözünün önündedir. Ancak elbette Givenchy Absolutely Irresistible denince sadece diziden bahsetmek haksızlık olur. Givenchy Absolutely Irresistible nasıl bir kokudur, nereden de çıkmıştır ve arkasında nasıl bir hikaye bulunmaktadır, şöyle bir bakalım.

  Adı: BIHTERIN-KOKUSU-GIVENCHY-ABSOLUTELY-IRRESISTIBLE__23572107_0.jpg
Görüntülemeler: 203651
Boyutu: 20.2 KB


  Yalnız bir markanın değil, bir starın hikayesi...


  Givenchy lüksün simgesi haline gelen LVMH Group’un 1987 yılından beri önemli bir parçasını oluşturuyor. Şirketin iki temel faaliyet alanı buluyor: Moda ve Kozmetik... Koku elbette bu kozmetik kategorisinin önemli bir kısmını oluşturuyor. Kurucusu Hubert de Givenchy moda dünyasında artık fantaziye kaçan dokunuşları, aşırılıklarla dolu tasarımları ile anılan, dünyanın her yerinde benzersiz bir şıklık tasarlayan adam olarak bilinen biri. Efsaneye göre dünyanın en marjinal karakterleri bile Hubert de Givenchy ile tanışırken biraz temkinli yaklaşırlarmış. Tasarımlarına bakarak onun bir deli-dahi olduğunu düşünen çokmuş. Biz onun gerçekte nasıl biri olduğunu tam olarak bilemesek de tasarımlarına göz attığımızda insanları bu yargıları konusunda yargılayamayacağımızı anlıyoruz. Hubert de Givenchy’nin tasarımlarının aşırılıkları aslında bugünkü aşırılık tanımının çok dışında. Çünkü onun aşırılıkları nasıl olduysa aristokratik Fransız stilinin sınırları içinde biçimlenmiş. “N’olmuş, n’olmuş?” dediğinizi duyar gibiyiz. Biz de bunun tam olarak nasıl bir şey olduğunu anladık desek, yalan olur.

  Tam adı Hubert James Marcel Taffin de Givenchy olan adamımız Jacques Fath, Elsa Schiaparelli ve Christian Dior ekolünden geliyor. 1952 yılında kendi moda evini kuran Hubert de Givenchy dünyanın en genç hout couture sanatçısı unvanını aldığında henüz sadece 25 yaşında. Bugün ise ismi cesur renkler, sıra dışı tasarımlar, şıklık ve elitizm ile birlikte anılıyor. Sizin anlayacağınız daha genç yaşta moda dünyasında bir star haline gelen Hubert de Givenchy bu ününü geliştiriyor, artırıyor ve bir taraftan hayranlık duyulurken diğer taraftan da deli mi acaba diye şüphe duyulan bir adam olarak moda tarihindeki yerini alıyor.

  Adı: givenchy irresistable reklam.jpg
Görüntülemeler: 197896
Boyutu: 47.1 KB


  Modanın starı dünyaca ünlü starları giydiriyor...

  Hubert de Givenchy ve birlikte çalıştığı Lauren Bacall kimleri giydirmemişler ki... Greta Garbolar, Elizabeth Taylor’lar Grace Kelly’ler mi istersiniz, Audrey Hepburn’ler, Jacqueline Kennedy Onasis’ler mi?

  “Bir kıyafet kadının vücut hatlarını izlemelidir, vücut elbisenin şeklini almamalıdır” diyerek kadın bedenini yücelten felsefesiyle gönlümüzün modacısı olan Hubertçığımızın elbette bu bakış açısıyla modaya kazandırdıklarını da reddetmek olanaksız. Hafızalarda hoş bir anı olarak kalmamış olsa da efsanevi Amerika Birleşik Devletleri Başkanı John F. Kennedy’nin ailesinin de cenazede giydikleri kıyafetlerin Hubert de Givenchy imzasını taşıdığını söylememiz gerek. İnsanın sevdiği birini kaybedince düşüneceği belki de son şey, onun cenazesinde ne giyeceği olabilir ancak kaybettiğiniz kişi John F. Kennedy ise onu layıkıyla uğurlamak için elden geleni yapmak da şarttır. Biz bu durumu hiç kınamıyoruz, aksine takdir ediyoruz.

  Givenchy markası bugün hâlâ dünyaca yıldızların kendilerini teslim ettikleri önemli bir marka olarak yaşamını sürdürüyor. Son yılların en çok dinlenen ve en çok konuşulan yıldızlarından biri olan Rihanna’nın turne kostümleri için güvendiği ismin Givenchy markası olduğunu söylesek, sizi pek de şaşırtamayız herhalde.

  Adı: givenchy irresistable parfümü tanıtım.jpg
Görüntülemeler: 188604
Boyutu: 55.4 KB


  Celtic figürü değil, Givenchy logosu...

  Givenchy markasının logosu aslında basit bir fikirden yola çıkılarak hazırlanmış. Dört tane G harfinin birbirine baktığı ve kare formu taşıyan logonun rengi siyah. Ancak bu basit logo yetenekli tasarımcıların elinden dünya moda tarihine koskocaman bir damga vuracağı belli olan bu markanın alamet-i farikası şeklinde çıkmış. Bu bir tesadüf mü, yoksa hesaplı bir şey mi, tanrı bilir. Ancak taş yerini bulmuş ve yerinde, ağır bir sembol olarak moda dünyasının kalbine oturmuş.


  Givenchy markası kokular aleminde...

  Şu an konumuz Givenchy Absolutely Irresistible, biliyoruz. Ancak Givenchy parfüm kadın dünyasını da size kısaca tanıtmak istiyoruz.

  Araştırdıkça belki daha da çıkacaktır ama biz tam 154 Givenchy markalı parfümle tanıştık. Şimdi hepsini buraya yazmak zor, ancak yine de belli başlı kokularından biraz bahsedeceğiz. Givenchy’nin ilk kokusu 1957 yılında kadınlar için üretilen Le de Givenchy. 2013 yılında çıkan bir kaç kokudan biri de yine kadınlar için hazırlanan Givenchy Bloom.

  Bugüne kadar dünyanın en ünlü parfüm tasarımcıları olan Dominique Ropion, Bertrand Duchaufour, Emilie (Bevierre) Coppermann, Olivier Cresp, Jean-Pierre Bethouart, Francois Demachy, Daniel Moliere, Daniel Hoffmann, Hubert Givenchy, Christine Nagel, Michel Girard, Paul Leger, Lucas Sieuzac, Alberto Morillas, Ilias Ermenidis, Jacques Cavallier, Christophe Raynaud, Mark Buxton, Francis Fabron, Evelyne Boulanger, Jean-Claude Delville, Pascal Gaurin, Sophie Labbe, Norbert Bijaoui, Francoise Donche, Carlos Benaim, Pierre Wargnye, Anne Flipo ve Annick Menardo Givenchy için birbirinden harika parfümler tasarlamışlar.

  Audrey Hepburn ve daha pek çok ünlü yalnız Givenchy giysilerinin değil kokularının da kullanıcıları olmuşlar.

  Adı: Givenchy-Absolutely-Irresistible.jpg
Görüntülemeler: 209097
Boyutu: 95.7 KB


  Kadınlar için Givenchy Parfüm Çeşitleri...

  Biz sayamadık, siz isterseniz buyurun sayın... Givenchy kadınlar için hem çok sayı da hem de inanılmaz özelliklere, sıra dışı şişe tasarımlarına sahip kokular hazırlamış. Absolutely Givenchy ve Givenchy Absolutely Irresistible başta olmak üzere pek çoğu da ülkemizde popüler olmuş.

  2000’li yılların ortası tamamen Givenchy Amarige serisinin yılları olmuş. Neredeyse her yıl yeni bir Givenchy Amarige serisi çıkmış. Bu seride toplam 5 koku bulunuyor. Seriyi 2000’li yılların sonlarına doğru bu kez Givenchy Ange ou Demon serisi takip etmiş. Bu seride de toplam 7 koku bulunuyor. Ardından Givenchy Dahlia Noir serisi gelmiş ve o da kadınlara toplamda 3 koku sunmuş. Elbette Givenchy parfüm bayan serisi bununla sınırlı değil. Ancak en beğenilen, en çok satan seriler bunlar olmuş.

  Erkekler için Givenchy Parfüm Çeşitleri...

  Givenchy parfüm erkek kategorisinde kadınlara olduğu kadar cömert değil. Ancak kokularının hakkını yememek lazım. 1959 yılında piyasaya çıkan ilk erkek kokusu Givenchy Eu de Vetyver ve ardından 1974 yılında piyasaya çıkan ikinci erkek kokusu Givenchy Centleman bugün hâlâ konuşulur. Ayrıca 2013 yılında da erkeklere 2 yeni koku sundu Givenchy. Gentleman Only ve Play in the City for him henüz çok yeni oldukları için belki diğerleri kadar tanınmıyorlar ama şimdiden listelerde üst sıralara tırmanmaya başladılar bile. Erkekseniz bir denemenizi, kadınsanız da eşiniz dostunuz için bir göz atmanızı öneririz.


  Givenchy Absolutely Irresistible nasıl bir koku?

  Aslında şık şişesi ve beğenilen kokusu, bunun yanında Givenchy markası ile Givenchy Absolutely Irresistible elit bir koku. Ancak Aşk-ı Memnu dizisiyle farklı bir alanda tekrar ünlendikten sonra camlarda karton üzerine yazılmış “Bihter parfümü gelmiştir” ifadeleriyle popülaritesinde biraz negatif bir genişleme yaşamış. Yine de kullananlar onun film yıldızlarının dünyasına açılan bir koku olduğunu söylüyorlar. Kapağını açar açmaz büyüleyici bir kokunun yayıldığını söyleyen de çok. Zaten Aşk-ı Memnu dizisinde de hanım kızımız Bihter, Givenchy Absolutely Irresistible’nin kapağını açmış ve daha tek bir “fıs” yapmadan yayılan kokuya dakikalarca hapsolmuştu. Tamam, tamam! Bihter de, Behlül de, Aşk-ı Memnu da bu kadarlık yeter. Bizim konumuz Givenchy Absolutely Irresistible. Bazı kaynaklarda Givenchy Absolutely Irresistible’nin sürdürülebilir seksapel kavramıyla özdeşleştirildiğini görüyoruz. Bu ne demek diye düşündük, düşündük ve herhalde dedik, Givenchy Absolutely Irresistible’i sabah kalkınca sürüyoruz, sonra birden seksileşiyoruz ve kalıcılığı sayesinde bizi gün boyunca bırakmadığı için de seksapelimizi sürdürebiliyoruz. Sizin daha iyi bir açıklamanız varsa yorum kısmına ekleyin lütfen. Merakla bekliyoruz.

  Adı: givenchy irresistable parfüm bihter.jpg
Görüntülemeler: 190880
Boyutu: 34.5 KB  Givenchy Absolutely Irresistible’ın içinde neler var?

  Givenchy Absolutely Irresistible bir önceki versiyonu olarak tanımlanan Very Irresistible Givenchy’den hem çok uzaklaşmamış, hem de onun çok önüne geçer bir koku olmayı başarabilmiş. Kadınların bir tutkusu haline dönüşen bu kokunun üst notalarında mandalinanın taze, tatlı ve keskin aroması, bize göre şişesinin rengini belirleyen kırmızı orman meyveleri, sertliğini ve kalıcılığını artıran kırmızı biber var. Givenchy Absolutely Irresistible’in orta notalarında portakal ağacı çiçeği, yasemin ve helyatrop çiçeği bulunuyor. Parfümün alt notalarında ise sedir ağacı, silhat olarak da bildiğimiz paçuli ve misk bulunuyor. Yalın bir karışım gibi görünen Givenchy Absolutely Irresistible bir o kadar da sıra dışı olmasıyla ve kapağı açıldığı andan itibaren çevresindeki herkesi etki altına almasıyla tanınıyor.

  Givenchy Absolutely Irresistible’i 30 ml, 50 ml ve 75 ml’lik şişelerde bulabilirsiniz. Bu kıpkırmızı, boyun ve taban kısmı taşlarla işlenmiş şişenin tasarımı da hayli feminen, hayli iddialı. Givenchy Absolutely Irresistible’i yalnız şişesiyle bile kendi başına bir seks objesi olarak tanımlayanlar da var, bu parfümü kullanmaya başladığından beri cazibesinin arttığını söyleyenler de. Eğer siz de Givenchy Absolutely Irresistible’i kullanarak böyle bir etki yaratmak istiyorsanız, size iyi bir haberimiz daha var. Kokunun 200 ml vücut losyonu ve 100 ml deodorantı da bulunuyor. Baştan aşağı, günün her saati Givenchy Absolutely Irresistible kokmak isteyenlere duyurulur.

  Parfümün Üst Notaları:
  • Mandalina
  • Kırmızı meyveler
  • Paprika


  Parfümün Orta Notaları:
  • Yasemin
  • Portakal çiçeği
  • Günebakan


  Parfümün Alt Notaları:
  • Sedir
  • Paçuli
  • Amber


  Givenchy’nin yeni ünlüsü Givenchy Absolutely Irresistible için kamera karşısında...

  Givenchy’nin kendi tarihi boyunca yıldızların dünyasında yer aldığını biliyoruz. Bir çok ünlünün hem onun giysilerine ve aksesuarlarına hem de benzersiz kokularına hayranlıklarını açıkça dile getirdiğini konuştuk. Söz konusu Givenchy Absolutely Irresistible’in lansmanı olunca karşımıza yine bir dünya starının çıkması bu yüzden pek de şaşırtıcı değil elbette.

  Givenchy Absolutely Irresistible lansmanı için, güzeller güzeli Liv Tyler seçilmiş. Yalnız güzelliğiyle değil, elbette sinema dünyasındaki başarılarıyla da tanınan ünlü oyuncu Liv Tyler Givenchy Absolutely Irresistible için kamera karşısına geçtiğinde kameranın arkasında da ünlü fotoğrafçı Liz Collins iş başındaymış. Givenchy Absolutely Irresistible reklamları için çekilen fotoğraflarda Liv Tyler yalın güzelliği, tüllü elbisesi ve sade gülümsemesi ile bir başyapıt gibi görünmüş. Şişenin canlı renklerinin aksine o siyah ve beyaz tonların içinde yerini almış.  Givenchy Absolutely Irresistible Bayan Parfümü Seçenekleri:
  • Givenchy Absolutely Irresistible Eau de Parfum 75 ml
  • Givenchy Absolutely Irresistible Eau de Parfum 50 ml
  • Givenchy Absolutely Irresistible Eau de Parfum 30 ml
  • Givenchy Absolutely Irresistible Body Lotion 200 ml
  • Givenchy Absolutely Irresistible Deodorant Spray 100 ml  Eğer Givenchy parfüm fiyat aralıklarını merak ediyorsanız ve avantajları, uygun fiyatları kaçırmak istemiyorsanız sitemizi takip edebilirsiniz. Ayrıca Givenchy parfüm yorumlarını okuyabilir, siz de yorum yapabilir, en çok satan, en güzel, en etkili Givenchy kokuları için forumlarımıza göz atabilirsiniz.
  Eklenen Resimler Eklenen Resimler    
  Son düzenleyen Moody, 02-26-2013 saat 04:09 AM.


Givenchy Parfüm yorumları okuyup ve fiyatlari karşılaştırıp en ucuz Givenchy Absolutely Irresistible Bayan Parfümü online alışveriş'de bulun. Givenchy Absolutely Irresistible Bayan Parfümü kullananlar.