Givenchy Insense Ultramarine Parfüm Hakkında

 1. Givenchy Insense Ultramarine Parfüm Hakkında

  Givenchy Insense Ultramarine, Aktif, Dinamik, Yaz Kokuları

  1993 yılından beri en favori ve en beğenilen erkek kokuları arasında olan Givenchy Insense Ultramarine, aromatik meyveli sınıfına giren bir kokudur. Parfümün reklam kampanyasında muhteşem gülüşüyle içimizi ısıtan model Marc LeRoy’un bu fotoğrafları hala en samimi reklam yüzü olarak anılır. Serinin ilk kokusu Insense Ultramarine, ünlü parfüm tasarımcısı Daniel Moliere tarafından tasarlanmıştır. Kokunun notalarına yolculuğa çıktığımızda ise, amber, odunsu ve floral tonlamaları görüyoruz. Açılışı siyah üzüm, galbanum, bergamot ve buram buram karpuz dilimleriyle yapıyor ve 2 saat süren yolculuktan sonra orta notalarla buluşuyoruz. Burada karşımıza birbirinden mistik çiçek aromaları çıkıyor, mandalina çiçeği, karanfil, iris, vadi zambağı ve nane. Ardından 3 saatlik bir geçişle alt notalarda, sedir ağacı, vetiver ve tütün yaprağının kokusunu duyuyoruz.

  Kokunun 1993 yılına ait olması ve o dönem itibariyle çok fazla insanın devamlı olarak kullanmasından kaynaklanan bir eskime durumu söz konusudur. Bir zamanlar her yerde ve hemen hemen bütün erkeklerde duymaya alışkın olduğumuz bir aroma olduğu için, klasik kolonya kokusu kadar aşina bir aroması var gibi geliyor. Zaten çoğu kullanıcı yorumlarına baktığımızda da Givenchy Insense Ultramarine hakkında hemen hemen aynı yorumlara rastlıyoruz. Givenchy parfüm evi bu durumu fark etmiş olacak ki, Ultramarine serisine bir süre sonra farklı kokular eklemeyi düşündü. Serinin diğer parfümlerine bakacak olursak: Givenchy Ultramarine Beach Boy, Givenchy Insense Ultramarine Blue Sky, Givenchy Ultramarine Sport, Givenchy Insence Ultramarine Wild Surf. Elbette Givenchy parfüm evi bayan kullanıcılarını da ihmal etmeden aynı seri içinde 2 adet parfümü de kadınlar için piyasaya sürdü, onlar ise: Givenchy Insence Ultramarine Beach Girl, Givenchy Ultramarine for Her. Şimdi kısa kısa bu parfümlere göz atalım.

  Givenchy Ultramarine Insence Beach Boy 2006 senesinde piyasaya sürüldü ve notalarında bergamot, kavun, nane, deniz tuzu, vanilya ve amber bulunuyor.

  Adı: givenchy insence parfüm reklamı.jpg
Görüntülemeler: 3826
Boyutu: 28.8 KB


  Givenchy Insense Ultramarine Beach Girl yine diğer plaj serisi gibi 2006 senesinde aramıza katıldı. Notalarında ise, karpuz, bergamot, deniz suyu, mandalina, amber ve hindistancevizi aromalarını görüyoruz.

  Insense Ultramarine Blue Sky Givenchy erkek parfümü ise hemen plaj serisinin sonraki 2007 senesinde piyasaya sürüldü. Eğer yoğun incir, bergamot, mandalina ve sedir ağacı notalarını seviyorsanız, tam size göre bir erkek kokusu olabilir.

  Insense Ultramarine for Her Givenchy kadın parfümleri arasında yer alıyor. Serinin en çiçeksi kokusudur diyebiliriz. Yazları sürebilecek hafif bir koku arıyorsanız ya da genç kızlar için en favori kokular arasında sayabileceğimiz bu kokuyu önerebiliriz. 2004 senesinde ait bu konun anotalarına baktığımızda belirgin bir şekilde greyfurt ve şekerleme aromalarını açılışta duyuyor ve hemen arkasından, orkide, gül, misk ve amber aromalarını kokluyoruz.

  Insense Ultramarine Wild Surf Givenchy Erkek parfümü adı üzerine rüzgar, surf ve özgürlük temaları üzerine odaklanmış bir kokudur. Adrenalin bağımlısı ve özgürlüğüne düşkün erkeklerin favori parfümü olabilir. Zaten parfümüm şişe tasarımına ve ambalaj kartonetine de baktığımızda rüzgârdan uçuşan saçlarıyla bir sörfçüyü, azgın deniz dalgalarını ve rengârenk bir yaz mevsimini görüyoruz. Kompozisyon deniz ve rüzgâr üzerine kurulduğu için, kokunun notalarında bol bol lavanta, fesleğen, vahşi çiçek kokuları, sıcak amberler ve siyah biber aromalarına rastlıyoruz.

  Insense Ultramarine Sport Givenchy erkek parfümü, 2005 senesinde çıkan bu kokuda da yine yaz ve deniz temalarıyla karşılaşıyoruz. Meyveli ve oldukça taze aromaları barındıran kokunun notalarına baktığımızda ise fındık, meyveli notalar, misk, biber, nane ve sedir ağacı aromalarını görüyoruz.

  Adı: givenchy insence parfüm.jpg
Görüntülemeler: 3866
Boyutu: 27.9 KB


  Givenchy Intense Ultramarine Erkek Parfümü hakkında detyalı bilgi almak için:

  http://www.parfumforum.com/givenchy-...-parfumu-t548/

  Parfumforum.com’da Givenchy Ultramarine parfüm serisine ait kokuları bulabileceğiniz gibi, en uygun fiyatlı parfümleri, en beğenilen ve en favori parfümleri de yine sitemizden takip edebilirsiniz.
  Eklenen Resimler Eklenen Resimler        


Givenchy Parfüm yorumları okuyup ve fiyatlari karşılaştırıp en ucuz Givenchy Insense Ultramarine Parfüm Hakkında online alışveriş'de bulun. Givenchy Insense Ultramarine Parfüm Hakkında kullananlar.