Givenchy parfümün doğuşu

Paris ve moda dendiğinde akla gelen ilk markalardan olan Givenchy, moda dünyasına ilk imzasını 1952 yılında attı. Hubert de Givenchy; soyadından esinlenerek Paris’te küçük bir moda evi olarak kurduğu ünlü markanın, önündeki birkaç yıl içinde ismini altın harflerle moda ve parfüm dünyasına yazdıracağını biliyor muydu bilmiyoruz. Ancak Hubert de Givenchy moda, aksesuar ve parfümleriyle 8 yıl gibi kısa sürede isminden söz ettirerek, 1960 yılında pek çok ünlü isim tarafından tercih edildi ve “vazgeçilmez” ünvanını almayı başardı. Kurulduğu günden bugüne kadar birçok başarıya imza atan Givenchy, en büyük çıkışını ise bir dönemin kraliçesi olan ve günümüzde de bu sıfatla anılan Audrey Hepburn ile yakaladı. Ünlü markanın yaratıcısı Hubert de Givenchy, Audrey Hepburn ile arkadaş olduğu için şık ve kendine özgü Fransız modasını güzel ve çekici yıldızın dolabına da yansıtma imkanı buldu. Ünlü markanın bu kadar kısa sürede, bu kadar popüler olmasının sebebi; stilinde ve tasarımlarında kullandığı renk armonisi ve konstrastların farklılığı olarak görüldü. 1952 yılından beri hem moda, hem de koku dünyasında isminden söz ettiren Givenchy; Fransız zarafetinin, itibarın, lüksün, gösterişin, cazibenin ve seksapalitenin simgesi haline gelerek en beğenilen markalar arasına katılmış oldu.

Adı:  Gicenvhy parfüm-audrey hepburn.jpg
Görüntülemeler: 4447
Boyutu:  42.3 KB


Givenchy’nin koku dünyasındaki yolculuğu

Kurulduktan 5 yıl sonra parfüm dünyasına giriş yapmak için atılımlarda bulunan Givenchy, ünlü ve güzel müşterisi olan Audrey Hepburn’den ilham alarak L’Inderdit’i yarattı. L’Inderdit, moda ve parfüm dünyası bomba gibi düştü. Audrey Hepburn’ün namıyla ilerleyen bu koku, markanın en ünlü kokusu haline gelmeyi kısa sürede başardı. Bu başarıdan cesaret alan Givenchy, ikinci adımı erkek parfüm dünyasına doğru atmayı planladı ve 1957 yılında ilk erkek parfümünü yaratarak fenomen bir parfüm markası olacağının da sinyallerini verdi. 2013 yılına kadar 154 tane parfüm tasarlayan Givenchy parfüm, sinyallerinin ne derece doğru ve yerinde olduğunu da göstermiş oldu.
Yarattığı parfümlerle birçok çekici bayanın ve iddialı erkeğin favorisi haline gelen ünlü marka Givenchy parfüm, kullandığı çiçeksi notaların farklıyla koku dünyası içinde bir adım önde olmayı başardı. Pek çok ünlü parfüm tasarımcısı ile çalışan Givenchy parfüm, oldukça elegant, kaliteli ve sürekliliği olan müşterileri de kazanmayı başardı. Hem en klasik hem de modern ve en popüler kokuların sahibi olan bu marka, parfüm isimlerinin yaratıcılığıyla da fark yaratıyor. Parfüm ve moda dünyasında ismini ilk sıralara taşıyan Givenchy, sonraki yıllarda da cilt bakım ve kozmetik gibi ürünlere el atıp başarılı sonuçlara ulaşınca, ününe ün kattığını da belirtelim.

Adı:  Hubert de Givenchy.jpg
Görüntülemeler: 4481
Boyutu:  53.8 KB


Givenchy parfümlerinin arkasındaki burunlar

Koku tasarımı dendiğinde akla gelen ilk isimlerden olan Oliver Cresp, Christine Nagel, Daniel Hoffmann gibi designerla çalışan Givenchy bu ünlü isimlerin yanı sıra; Dominique Ropion, Bertrand Duchaufour, Emilie (Bevierre) Coppermann, Jean-Pierre Bethouart, François Demachy Daniel Moliere, Hubert Givenchy, Michel Girard, Paul Leger, Lucas Sieuzac, Alberto Morillas, Ilias Ermenidis Jacques Cavalier, Christophe Raynaud, Mark Buxton, Francis Fabron, Evelyne Boulanger, Jean-Claude Delville, Pascal Gaurin, Sophie Labbe, Norbert Bijaoui, Francoise Donche, Carlos Benaim, Pierre Wargnye, Anne Flipo ve Annick Menardo gibi tasarımcıların da imzasını kullandı. Dolayısıyla bu denli kalabalık bir tasarımcı grubuyla çalışan Givenchy parfümün, bu başarısı pek de tesadüfe benzemiyor.

Givenchy parfüm tutkunu ünlü isimler

Etkileyiciliğin ve kalitenin simgesi olan ünlü markanın Audrey Hepburn ile olan ilişkisinden söz etmiştik. Hubert de Givenchy’nin ünlü aktristin dolabını yenileyip, yıllarca peşinden gidilmesini sağlayan bir stil yaratmasının ardından piyasaya sürdüğü parfümün reklam yüzü olmayı da doğal olarak Audrey Hepburn’e yakıştırdı. Doğal ve masum güzelliğiyle ismini tarihe altın harflerle yazdıran efsane aktristin, kendinden ilham alınarak tasarlanan parfümünü kaliteli ve gösterişli bir şekilde yansıttı. İlerleyen yıllarda ünlü marka tarafından piyasaya çıkartılan kokuların yüzleri, dönemin önde gelen model ve moda ikonları arasından seçildi.
Özellikle 2000li yıların başında piyasaya bir bomba gibi düşen Givenchy Absolutely Irresistible bayan parfümü; peri kızlarını aratmayacak güzellikte ve etkileyicilikte olan Liv Tyler’lı reklamlarla koku dünyasının en favori parfümlerinden biri olmayı başardı. Audrey Hepburn gibi popülaritesi yüksek bir yıldızı reklam yüzü olarak kullanarak açılışı yapan Givenchy, sadece Liv Tyler’la da sınırlı kalmadı. En beğenilen parfüm markalarından biri olan Givenchy parfüm; yine 2000’li yıllarda iddialı, cesur ve heyecanı seven beylerden ilham alarak tasarladığı Givenchy Play Intense erkek parfümünün reklamı için dönemin yakışıklı ve çekici erkeklerinden olan Justin Timberlake ile anlaştı. Justin Timberlake’i reklam yüzü olarak kullanan Givenchy, popüler isimlerle birlikte adından söz ettirmeyi ve ilgi çekmeyi de başarmış oldu. Liv Tyler ve Justin Timberlake gibi genç ve ünlü isimlerin tanıtımında rol aldığı Givenchy’nin ferah ve dinamik parfümlerinin yanı sıra; markanın klasik parfümleri de asaletin, lüksün ve özel hissedenlerin simgesi olarak favori olmaya devam etti.

Adı:  givenchy parfüm reklam-liv taylor.jpg
Görüntülemeler: 5919
Boyutu:  48.6 KB


Ünlü markanın fenomen kokuları

Givenchy Absolute Irresistible Bayan Parfümü: Liv Tyler reklam yüzü olarak gördüğümüz bu koku, tam olarak tutkunun vücut bulmuş hali. Masumiyetin ve feminenliğin zıtlığının vurgulandığı ve şaha bir uyumun yakalandığı Givenchy’nin en çok satanlarından olan bu koku, notalarıyla da fark yaratıyor. Mandalina, paprika ve kırmızı meyvelerin ferah kokularıyla açılan Givenchy Absolutely Irresistible bayan parfümü; yasemin, portakal çiçeği ve güne bakanla sakin ve doğal bir etkiyle devam ediyor. Sedir ağacı, paçuli ve amberin feminen dokunuşuyla son bulan bu etkileyici parfüm tamamen Fransız asaletini ve şıklığını yansıtıyor.

Givenchy Tartine et Chocolat Eau d`Amour Bayan Parfümü:
Fransız modasının en önemli ayrıntıların biri olan sadeliği yansıtan ve bebeksi bir dokunuşa sahip olan Givenchy Tartine et Chocolat Eau d`Amour bayan parfümü; portakal çiçeği, mandalina, misk, menekşe, gül, portakal ve gayak ağacı ile Givenchy’nin en çok satan parfümlerinden biri olma özelliği taşıyor.

Givenchy Hot Couture Bayan Parfümü:
Eva Herzigova’nın reklam yüzü olduğu, Alberto Morillas ve Jacques Cavallier imzalı Givenchy Hot Couture bayan parfümü; kadın formunun kusursuzluğundan ilham alınarak tasarlanmış meyve ve baharatlı notaların birlikteliğini yansıtıyor. Enerjik ve çekici bayanlara hitap eden bu koku; portakal, ahududu ve bargamotun kadınsı cazibesiyle açılıyor. Manolya, güve otu ve karabiberin güçlü etkisiyle devam edip; sandal ağacı, amber ve miskin hem kremsi, hem de sıcak dokunuşuyla tamamlanıyor. Givenchy Hot Couture bayan parfümü, ünlü markanın en klasik parfümlerinden biri.

Givenchy Play Intense Erkek Parfümü:
Kendinden emin, girdiği ortamlarda fark yaratmaktan hoşlanan ve eğlenceli beylere hitap eden ve ünlü markanın beyler arasında en beğenilen parfümlerinden olan Givenchy Play Intense erkek parfümünü; Justin Timberlake’li reklam filmlerinden ve reklam afişlerinden tanıyoruz. Farklı şişe tasarımıyla bir mp3 player’ı andıran bu koku; bergamot, mandalina, pembe biber, kahve, güve otu, paçuli ve Fransız ladeni ile maskülen bir koku arayışında olan beylere hitap ediyor.

Givenchy Pour Homme Erkek Parfümü:
2002 yılından beri pek çok iddialı erkeğin favori kokusu olan Givenchy Pour Homme erkek parfümü, tam anlamıyla Givenchy şıklığını ve asaletini yansıtıyor. Kendine has bir tarzı olan ve afrodizyak etkisi bu koku açılışı kişniş, mandalina, greyfurt ve menekşenin çekici notalarıyla yapıyor. Lavanta ve güve otuyla devam eden bu kaliteli koku ladin ve sedir ağacının maskülenliği ile can alıcı vuruşu yapıyor.

Givenchy Pi Erkek Parfümü: 1998 yılından beri en iyi parfüm anketinde ilk sıraları başkalarına kaptırmayan bu Givenchy kokunun arkasındaki burun ünlü tasarımcı Alberto Morillas’a ait. Doğunun geleneksel notalarını, batının modernize edilmiş yaşamına uyarlanmış hali olan Givenchy Pi erkek parfümü markanın en iyi ve en kaliteli kokularından biri. Biberiye ve fesleğenin maskülenliği ile başlayan bu parfüm, anason ve çiçek notalarıyla devam ediyor. Esmer şeker ve vanilyanın afrodizyak etkisiyle son bulan Givenchy Pi erkek parfümü, heyecanlı ve dinamik beylerin favorisi.
Resmin gerçek boyutunu görmek için tıklayın. 

Resmin Adı:	Givenchy Pi reklam.jpg 
Görüntülenme:	8101 
Büyüklüğü:	37.8 KB 
ID:	1081Resmin gerçek boyutunu görmek için tıklayın. 

Resmin Adı:	Givenchy Hot Couture Bayan Parfümü.jpg 
Görüntülenme:	6260 
Büyüklüğü:	67.7 KB 
ID:	1078
parfumforum.com’da Givenchy Parfüm farkını yaşayın!
Forumumuzda Givenchy parfüm’e dair aklınıza gelebilecek her türlü konuyu bulabilirsiniz. Bu forumda sadece ünlü Fransız markası Givenchy parfüm değil, yüzlerce farklı koku da siz parfüm tutkunlarını bekliyor. Sitemizde; Givenchy parfüm kadın ya da Givenchy parfüm erkek seçeneklerini inceleyebilirsiniz. Ayrıca en ucuzdan en pahalıya, en çok satandan en kaliteliye, en klasik parfümden en modern parfüme kadar geniş bir parfüm yelpazesine de ulaşacaksınız. Forumumuzda Givenchy parfüm yorumlarını okuyabilir ya da diğer tüm parfümler hakkında yazılan yorumlardan fikir edinebilir, deneyim ve düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Givenchy parfüm fiyatlarına, dönem dönem piyasaya çıkartılan parfüm setlerine, indirim ve fırsat haberlerine parfumforum.com’u takip ederek ulaşabilirsiniz.

Resmin gerçek boyutunu görmek için tıklayın. 

Resmin Adı:	Givenchy Play Intense.jpg 
Görüntülenme:	5558 
Büyüklüğü:	43.8 KB 
ID:	1083Resmin gerçek boyutunu görmek için tıklayın. 

Resmin Adı:	Givenchy L’Inderdit parfüm reklamı.jpg 
Görüntülenme:	5711 
Büyüklüğü:	15.9 KB 
ID:	1079Resmin gerçek boyutunu görmek için tıklayın. 

Resmin Adı:	Givenchy Pour Homme erkek parfüm.jpg 
Görüntülenme:	5833 
Büyüklüğü:	32.6 KB 
ID:	1084