Givenchy Pi Erkek Parfümü

 1. Givenchy Pi Erkek Parfümü

  Givenchy Pi, Geçmişle Gelecek Arasında Bağlantı
  Adı: GIVENCHY-PI-ERKEK-PARFUMU.jpg
Görüntülemeler: 10324
Boyutu: 22.4 KB

  Givenchy Pi matematik dersi gibi bir parfüm. Boşuna matematik sevmem falan demeyin zira bu koku ile geometriye bile âşık olabilirsiniz. Şimdi geçmişe dönelim ve hatırlayalım. Pi genellikle matematik ve fizikte kullanılan bir matematik sabitiydi. Irrasyonel bir sayı. π hacmi ve bir çemberin çapı arasında bir ilişki olarak Öklid piramidi tanımlanabilir. π ayrıca Arşimet sabiti ve Ludolf numarası olarak da bilinir. Yunanca tercüme edildiğinde 'etrafını ölçmek için' anlamına “perimetros” kelimesinden türetilmiştir. Peki bu kokunun adı neden onca karışık matematik işlemini içeriyor? Daha evvelde kokuların bizlere geçmişe dair birçok anıyı hatırlattığını söylemiş, koku hafızası diye bir olgunun olduğundan bahsetmiştik. Evin önündeki ıhlamur ağacının kokusunu duyunca, çocukluğumuza dair yazlık mesire yerlerindeki anılarımızın canlanması gibi bir durumdur. İşte Givenchy Pi 90’lı yıllarda çıkan diğer fütüristtik kokulara inat, enteresan bir esansa sahip. Kokladığımızda hem geçmişe dair hafızamızı zorluyor, hem de geleceğe dair umut vaat ediyor. Hem nostaljik bir havası var, hem de çağdaş aromalar barındırıyor. Bir de bu aromaya tam da kendine yakışır “Pi” gibi bir isim ekleyince sonsuzluğa açılan bir kapının önünde buluyorsunuz kendinizi. Givenchy Pi 1998 yılında piyasaya sürüldüğünde, birçok kadın gerçek anlamda kıskançlık krizlerine girdi. O kadar güzel notaları barındıran bir parfüm ki, kadınlar aynen böyle kokmak istiyorum dercesine, bu erkek kokusunun daimi kullanıcısı bile oldular. Aslında Givenchy Pi tam anlamıyla bir erkek kokusu fakat kullanıcı anketlerine baktığımızda, birçok kadının da bu kokuyu severek kendi koleksiyonlarına eklediklerini görüyoruz.

  Adı: Givenchy pi parfüm.jpg
Görüntülemeler: 7384
Boyutu: 31.3 KB


  Oryantalim, odunsuyum, sonsuzum… Benim adım Pi Givenchy

  1998 yılında piyasaya sürülen Givenchy Pi şimdiye kadar çıkarılan en popüler, en sevilen ve çoğu çevreler tarafından en favori koku seçilen parfümlerden birisidir. Bu otyantal odunsu tasarımın arkasında ünlü burun Alberto Morillas imzasını görüyoruz. Bilimin, kimyanın ve yaratıcılığın birleştiği bariz bir ilhamla üretilmiş. Givenchy Pi sofistike ve şehvetli ve aynı zamanda sembolüyle erkekleri ebedi bir yolculuğa adayan, mükemmel bir yaratılışı simgeliyor. Alberto Morillas koku için: “ Pi geçmiş ve gelecek arasındaki bağlantıyı ve aynı zamanda şişesiyle mimariyi ve matematik zekasını temsil eder” ifadelerini kullanıyor.

  Pi sayısı bildiğiniz üzere ezoterik ve sonsuz bir karakterdir. Matematiksel olarak sabit bir birimi ifade eder ve bu sabit sayı bir bildirici gibi kullanıcılarının başını döndürmeye ve bu oyunun bir parçası olmaya devam ediyor. Reklam sloganlarına baktığımızda ise “sonsuzluktan biraz daha ileride” ifadesini görüyoruz. Pi Givenchy kullanıcılarına geçmişten kopmadan geleceği ve hatta sadece Pi kullanıcılarının görebileceği daha ileri bir sonsuzluğu vaat ediyor. Reklam kampanyalarında model Gelati uzaya çıkmış bir astronot kıyafetleri içerisinde sonsuza doğru bakarken görülüyor. Fotoğrafları ise Michelangelo Di Battista çekmiş.

  Givenchy Pi fesleğen, biberiye, tarhun ve mandalina aromalarıyla açılıyor. Bu kokteyl yaklaşık yarım saat sonra kendisini canlandırıcı narenciye notalarının kollarını bırakıyor. Daha sonra koku çiçek kokularına, neroli, sardunya, vadi zambağı ve anasoon aromalarıyla bütünleşiyor. En son olarak tonka fasulyesi, sedir, acı badem ve benzoin notalarını gördüğümüz Givenchy Pi, bedenimizde başlattığı bu hoş proje, ciddi anlamda duygusal ve sıcak kalıntılar bırakıyor.

  Parfümün Üst Notaları:
  • Biberiye
  • Mandalina
  • Tarhun
  • Fesleğen


  Parfümün Orta Notaları:
  • Portakal çiçeği esansı
  • Sardunya
  • Müge
  • Anason


  Parfümün Alt Notaları:
  • Hint baklası
  • Badem
  • Benzoin
  • Vanilya
  • Esmer şeker
  • Sedir


  Şişesine baktığımızda ise, Givenchy Pi’nbin gizemli ve gücü anımsatan piramit şeklindeki formu görüyoruz. Otantik bir mücevher gibi bezenmiş ayrıntıları, şişesinin tepesine konulmuş bronz metal stoperi camla şeffaflığı birleştirdiği noktada, ilginç desenli bir sanat eserini anımsatıyor. Genel olarak kokunun aromasını ve şişe tasarımını düşündüğümüzde, bizlere şehvetli bir deneyimi sunmaya hazırlanan şık bir erkek, hatta klasiklerin arasına yazılması gereken bir aroma olduğunu kanıtlıyor.

  Doğunun odunsu aromalarını her an sürprizlere açık bir hayat yaşayan duyarlı erkeklerin beğenisine sunan Givenchy Pi, geçmişin gizemiyle şimdinin berraklığını harmanlıyor. Heyecan ve merak duygusuyla dinamizmini kaybetmeyen erkeklerin tercihi Givenchy Pi…

  Adı: Givenchy pi parfüm jacket.jpg
Görüntülemeler: 7407
Boyutu: 14.2 KB

  Pİ Givenchy Parfüm Detayları

  Odunsu oryantal sınıfına sokabileceğimiz Givenchy Pi 30, 50 ve 100 ml Eau de Toilette Sprey olarak piyasada bulunuyor. Ayrıca 100 ml After Shave, 200 ml Losyon, 150 ml Deodorant Sprey ve 75 g Deodorant Stick şeklinde tamamlayıcı ürünleri ve parfüm setleri de mevcuttur. Uzun süreli bir güce, ortalama 6 ila 10 saat süren bir aromaya sahip. Givenchy Pi’yi günlük kullanabileceğiniz gibi geceleri de rahatlıkla sürebilirsiniz.

  Givenchy Pi serisinin Diğer Parfümleri

  Givenchy Les Creations Couture Pi Leather Edition bir erkek parfümüdür. Givenchy parfüm evi, 2012 yılında çıkardıkları erkek giyim koleksiyonuna uygun olarak birkaç seçkin kokusunu tekrar tasarladı. İşte Pi’de bunlardan bir tanesidir. Tekstil koleksiyonuna daha da saygınlık katmak amacıyla tasarlanan kokular, oldukça kalıcı aromalarıyla dikkat çekiyor. Pi’nin bu sürümünde ise, badem, vanilya, şeker ve deri notalarını görüyoruz. Sadece 60 ml Eau de toilette şişesinde satışta bulunuyor.

  Givenchy Pi Fraiche erkek kokusu, 2001 yılında piyasaya sürüldü ve yine kokunun arkasında ünlü burun Alberto Morillas’ı görüyoruz. Bergamot, limon, greyfurt, adaçayı, yasemin, benzoin, kehribar ve sandal ağacı aromalarını barındırıyor. Pi’nin orijinal şişesine sahip olan koku sadece içindeki mavi sıvıyla ilk parfümden farklılık gösteriyor.

  Givenchy Pi Leather Jacket ambalajı deriden bir ceket giymiş bir erkeği anımsatan bu koku 2006 senesinde piyasaya sürüldü. İçeriğinde mandalina, benzoin, guaiac odunu ve biberiye bulunuyor.

  Givenchy Pi Metalic Collector 2004 senesine ait bu koku, galbanum, biberiye, amber ve benzoin notalarına sahip.

  Givenchy Pi Neo Erkek parfümü, 2008 senesinde piyasaya sürüldü. Model Kelly Rippy’nin muhteşem pozlarını fotoğraf sanatçısı Solve Sundsbo çekti. Bu kokuda dönemin gişe rekorları kıran filmi Matrix’den esintiler görüyoruz. Gıvaudan parfüm evi tarafından tasarlanan koku, irrasyonel sayı olan Pi’nin tam anlamıyla fütüristtik düzlemini vurgulamak amaçlı tasarlanmış. Pi Neo’da şişe tasarımının da orijinalinden farlı olarak, piramit şeklinde değil, keskin kenarları olan bir kareye benzetilmiş. Kokunun notalarında ise tamamen sentetik kokulardan uzaklaşıldığını ve ilk kez doğal maddelere yöneldiklerini belirtiyorlar. Bergamot, sedir, paçuli, vanilya, içeriğine sahip tütünsü ve deri kalıntıları da alabildiğimiz oryantal kompozisyona sahip bir kokudur. Kokunun tasarımını ise Francoise Donche yapmış.

  Givenchy Pi Neo Erkek Parfümü hakkında detaylı bilgi ve reklam filmi için :
  http://www.parfumforum.com/givenchy-...-parfumu-t564/

  Givenchy Pi Neo 2010 erkek parfümü ise bir önceki Pi Neo’nun sınırlı üretim serisidir. Aynen Neo’nun kokusuna sahip, fakat ambalajında ufak tefek değişiklikler bulunuyor. Biraz daha koyu renkte maviye ve stoperinde gümüş ayrıntılara değinilmiş.

  Givenchy Pi Neo Tropical Paradise, erkek parfümü, serinin en taze aromasına sahip. 2011 yılında piyasaya sürülen bu kokuda, bergamot, incir yaprağı, palmiye yaprağı, sarmaşık, sedir ağacı, tuz ve lavanta aromalarını görüyoruz. Bu kadar tropik bir koku kapanışını oldukça odunsu notalarla yapınca da ortaya ciddi anlamda bir cennet bahçesi kokusu çıkıyor.

  Ayrıca serinin Givenchy Pi Neo Ultimate Equation ve Givenchy Pi Original Code isimli yine odunsu oryantal aromaları olan iki farklı kokusu da bulunuyor.

  Adı: Givenchy pi parfüm neo tropical paradise.jpg
Görüntülemeler: 7233
Boyutu: 28.7 KB


  Parfumforum.com’da Givenchy Pi Erkek Parfümü
  Yılların moda evi, deneyimini ve sofistike tavrını parfüm evinde de gösterince, ortaya Givenchy Erkek parfümleri ve Givenchy Kadın parfümleri çıktı. Givenchy’nin parfüm dünyasına armağanı unutulmaz ve en favori kokularından Givenchy Pi’den bahsettik. Eğer siz de Givenchy Pi erkek parfümü dünyasına göz atmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Givenchy parfümlerinin aromalarına, notalarına ve arkasında bulunan tasarımcılarına dair bilgileri paylaşıyoruz. En sevilen, en beğenilen parfümleri bulabileceğiniz gibi, en ucuz parfüm kampanyalarından ve parfüm setlerinden yine sitemiz vasıtasıyla haberdar olabilirsiniz. Lütfen bizimle kalın ve değerli bilgilerinizi bizimle paylaşın.
  Eklenen Resimler Eklenen Resimler   
  Son düzenleyen Moody, 02-25-2013 saat 11:16 AM.


Givenchy Parfüm yorumları okuyup ve fiyatlari karşılaştırıp en ucuz Givenchy Pi Erkek Parfümü online alışveriş'de bulun. Givenchy Pi Erkek Parfümü kullananlar.