Givenchy Play Parfümü Hakkında

 1. Givenchy Play Parfümü Hakkında

  Givency Play, Eğlenceyi Keşfedin!

  Givenchy, parfüm dünyasına gerek şişe tasarımıyla gerekse kokunun kompozisyonuyla, farklı bir nefes getirerek, gerçek anlamda bir tasarım parfüm çıkardı. Sanki diğer diğer parfümlere ve elbette tanıtım dünyasına meydan okurcasına, yeniçağın kokusu budur ve kampanya ise böyle yapılır mesajını iletiyor. 2008 yılının eylül ayında piyasaya sürülen koku, serisini bir erkek kokusuyla başlatıyor, Givenchy erkek parfümlerinde çok sık rastlamadığımız, tam bir narenciye alt yapısına sahip aromatik öğeler içeriyor. Kokunun tasarımcıları ise Emilie Bevierre Coppermann ve Lucas Sieuzak.

  Baharatlı narenciye sevenler buraya

  Givenchy Play Erkek parfümü, turunçgillere ve baharatlara düşkün olan koku severler için tasarlanmış. Kokunun açılış notalarında kahve, greyfurt, bergamot anlaşmalarına rastlıyoruz ve hemen orta notalara geçmeden baskın mandalina, acı portakal ve greyfurt notalarını görüyoruz. Yaklaşık yarım saat süren bu kompozisyon, orta notalara geldiğinde kendini, baharatlı notalara bırakıyor. Bu sefer karabiberin acımsı ve enerjik keskin notalarının arasında buluyoruz kendimizi. Kapanışı ise, muhteşem bir paçuli, vetiver, kahve çiçeği ve ahşap notalarıyla yapıyoruz. Kokunun tasarımcıları bu kapanışın özellikle Givenchy parfüm evinden( Francoise Donche) istendiği ve kokunun bu şehvetli kompozisyonla kapanması gerektiği fikrini verdiklerini belirtiyorlar.

  Adı: justin givenchy play.jpg
Görüntülemeler: 10058
Boyutu: 62.9 KB


  Givenchy Play Reklamlarında Justin Timberlake

  Givenchy Play reklam kampanyalarını moda fotoğrafçısı Tom Munro yönetmenliğinde çekilmiş filmler ve filmden kareler şeklinde sürdürdü. İlk etapta Givenchy Play eau de Toilette ve Givenchy Intense eau de Parfum olarak piyasaya sürüldü ve her iki parfüm içinde aynı reklam kampanyası teması sergilendi.

  Parfümün şişe tasarımı ise gerçekten çok enteresan ve hoş bir yapıya sahip. Hepimizin hemen hemen her gün kullandığı bir MP3 çalar biçiminde ve üzerinde “play” tuşunun bulunduğu bir ambalaj tasarımıyla sunuldu. Parfüm neşesini ve karizmasını da bu konseptten alarak, görüntünün ve harekete geçmenin tam zamanı olduğu temasını vurguluyor.

  Adı: justin play.jpg
Görüntülemeler: 10064
Boyutu: 32.5 KB


  Elbette hem şişe tasarımı hem de reklam filminin teması için sıradan birisi reklam kampanyalarında yer alamazdı. LVMH Parfüm ve Kozmetik başkanı, Pamela, Baxter’ın açıklamalarına göre: “ Koku için bir yüz arayışına girdiğimizde, tüm dünya tarafından tanınan ama eskimemiş bir yüze sahip olan birisini düşündük. Bu yüz hem şarkı söyleyebilen hem de dans edebilen, genç bir kitlenin peşinden koştuğu birisi olmalıydı, tüm bu veriler bizi Justin Timberlake’e yöneltti. “ ifadesini kullanıyor.

  Reklam filmi siyah beyaz çekilmiş. Justin Timberlake ve güzel sarışın Eiffel kulesinin metal merdivenleri hızlıca çıkarak, tüm Paris’in ayaklarının altında olduğu en üst kata çıkıyorlar. Justin’in elinde Play şişesine benzeyen bir MP3 çalar bulunuyor ve Play tuşuna basar basmaz, tüm şehir bir ışık oyunuyla, başlayan müziğin ritmine göre ışıklanmaya ve hareketlenmeye başlıyor. “Givenchy Play, now also for her” eşliğinde film kapanışını yapıyor.

  Adı: givenchy play sport reklam Justin.jpg
Görüntülemeler: 9824
Boyutu: 24.7 KB


  Givenchy Play Erkek Parfümü Detayları
  Givenchy Play 50 ve 100 ml Eau de Toillete ve 100 ml After Shave olarak piyasada bulunuyor. Kalıcılığı 6 ila 10 saat arasında, ortalamanın üzerinde bir ömre sahip, Günlük ve spor kıyafetlerinize eşlik edebilecek bir kokudur. Şimdi de kısa kısa Givenchy Play serinin diğer kokularına göz atalım.

  Givenchy Play Intense Erkek Parfümü hakkında detaylı bilgi ve reklam filmi için:
  http://www.parfumforum.com/givenchy-...-parfumu-t559/

  Givenchy Play Serisinin diğer Parfümleri
  Givenchy Play Intense Erkek Parfümüde yine Justin Timberlake tarafından tanıtıldı, orijinal serinin hemen arkasından 2008 senesinde çıkarılan koku, siyah MP3 çalar şişesiyle karşımızda. Kokunun notalarında ise, bergamot, mandalina, beyaz biber, kahve çiçeği, labdanum ve vetiver aromalarına rastlıyoruz, ilk seriye göre daha uzun ömürlü ve daha baharatlı bir kokudur. Orijinal seriyi gündüz kullanırsanız, bu kokuyu da rahatlıkla geceleri sürebilir ve kalıcı bir aromaya sahip olabilirsiniz.

  Play for Her Givenchy Kadın parfümünde ise baskın nota olarak orkide çiçeğinin etrafında inşa edildiğini ve zaman zaman bastırılmış pembe biber anlaşmalarını görüyoruz. Neşeli kadınsı bir koku şeklinde tasarlanan Givenchy Play seriye mükemmel bir şekilde uyum sağlıyor. Koku notalarında şeftali, tatlı bezelye, bergamot, portakal çiçeği ve diğer serilerde de bol kullanılan pembe biberle bir arada sunuluyor. Orta notalara geldiğimizde ise yaklaşık 15 ila 20 dakika içinde parfüm orkide ile aşılanmış manolya, Amyris ahşap ve Tiare çiçek notları ile yan yana yumuşak bir çiçek aromasına dönüşüveriyor. En sonunda da yaklaşık olarak 5 saat boyunca Tonka fasulyesi, benzoin, paçuli, sandal ağacı ve miskin muhteşem aromalarıyla baş başa kalıyoruz.

  Şişe tasarımı ise Fransız Serge Mansau tarafından tasarlanmış. Bir MP3 çalar şekli görüyoruz, şişe pembe renk düzenine ve etrafında elmas etkisi yaratıp şişeyi sarmalayan gümüş bant, kokunun dişil karakterini vurguluyor. Reklam kampanyası için seçilen yüz ise Kanadalı manken Noot Seear ve Justin Timberlake . Oldukça baştan çıkarıcı ve doğal hissetmeniz için oluşturulan kompozisyon, genç kadınların günlük kullanımına uygun bir aromaya sahip.

  Givenchy Play for Her Intense, Play For Her serisinin daha yoğun aromalara sahip yeni versiyonudur. Daha agresif ve daha yoğun notaları bulunan bu kokunun notalarına baktığımızda, şeftali, pembe biber ve portakal çiçeğini, orta notalarda mandalina ve orkideyi ve en sonunda da, sandal ağacı, paçhuli, tonka fasulyesi ve benzoini görüyoruz. Ambalajı ise Givenchy Play For her ile aynı şekle sahip fakat bu sefer mor bir şişe biçimde karşımıza çıkıyor.

  Givenchy Play For Her Intense hakkında detaylı bilgi ve reklam filmi için:
  http://www.parfumforum.com/givenchy-...-parfumu-t547/

  Givenchy Play in The city for Her ve Givency Play in The City for Him, serinin en eğlenceli kokuları, reklam filmi bile neşeli, bu sefer çizgi karakterler ve Justin Timberlake’in silüeti şeklinde tasarlanmış bir film izliyoruz. Silüetler Paris’in sokaklarında dolaşıyor ve neşeli bir şekilde dans ediyorlar. Givenchy kadın parfümünde, şekerli aromalara, irise ve sandal ağacı ile vanilya notalarına rastlarken, Givenchy erkek parfümünde ise, narenciye aromalarını, odunsu ve iris notalarını duyuyoruz. Her iki parfümde 2013 yılında piyasaya sürüldü.

  Adı: givenchy play fçor her ve play for her intense.jpg
Görüntülemeler: 10337
Boyutu: 34.3 KB


  Givenchy Play Sport Erkek Parfümü, 2012 yılında yapılan Olimpiyatlarda tıpkı diğer büyük parfüm evlerinin yaptığı gibi, Givenchy’nin de spor bir koku çıkarmayı amaçlayarak sunduğu bir parfümdür. Bu dönemlerde spor kokular çoksatar ve ayrıca kozmetik dünyasına taze karakterlerin ve kompozisyonların girmesine de vesile olur. Bu kokuda da yine tüm serinin kahramanı Justin Timberlake’i görüyoruz. Orijinal seride elde ettikleri başarıyı bu spor kokuda da görmeyi hedeflediklerini belirten Givenchy, çok fazla sıra dışı olmayan bir kompozisyon yarattıklarını söylüyor. Evet, gerçekten de öyle, severek kullanabileceğiniz sportif aromalara sahip olan kokunun notaları her zamanki gibi narenciye aromalarıyla açılıyor, nane, zencefil, eşliğinde bergamotu hissediyoruz. Orta notalara vardığımızda ise, limonla tazeleniyor, en sonunda da beyaz misk ve amyris ahşabıyla rahatlatıcı bir kompozisyona kavuşuyoruz.

  Parfumforum.com’da Givenchy Play ve diğer Serileri

  Givenchy Play Justin Timberlake ile bizlere muhteşem bir seri armağan ediyor. Play Serisinin içinde Givenchy kadın parfümlerini ve Givenchy Erkek parfümlerini bulabiliyorsunuz. Eğer siz de Givenchy Play parfüm dünyasına göz atmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Givenchy parfümlerinin aromalarına, notalarına ve arkasında bulunan tasarımcılarına dair bilgileri paylaşıyoruz. En sevilen, en beğenilen parfümleri bulabileceğiniz gibi, en ucuz parfüm kampanyalarından ve parfüm setlerinden yine sitemiz vasıtasıyla haberdar olabilirsiniz. Lütfen bizimle kalın ve değerli bilgilerinizi bizimle paylaşın.
  Eklenen Resimler Eklenen Resimler    


Givenchy Parfüm yorumları okuyup ve fiyatlari karşılaştırıp en ucuz Givenchy Play Parfümü Hakkında online alışveriş'de bulun. Givenchy Play Parfümü Hakkında kullananlar.